Skocz do zawartości

XTC 2.0 - jak wrażenia?


Zwierzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 😀

Mam malutkie pytanie do użytkowników, którzy mieli możliwość dłuższego przetestowania najnowszej wersji XTC.

Jakie są wasze wrażenia? Czy mod jest w pełni grywalny? Nie ma większych bugów?

Jestem ciekaw, bowiem ostatni raz grałem w X3:TC dobre pół roku temu na modzie XRM - mam zamiar jednak wreszcie przejść na coś innego a XTC wydaje się idealnym wyborem 😀

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście mi chociaż w malutkim skrócie doradzili czy warto przenosić się na XTC czy może pozostać przy XRM -

do XTC mam wielki sentyment (głównie ze względu na doskonały XTM do X3:Reunion) jednak za bardzo się przyzwyczaiłem do XRM i ogromu contentu jaki dodaje.

Wszystkie opinie i rady bardzo mile widziane 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, niewielki tu ruch, widać społeczność X poważnie się zmniejsza. Na jednym kompie mam TC a na drugim wgrałem XTC. Odpowiedź na "malutkie" pytanie Zwierza jest jasna. Oczywiście warto zagrać. Wersja jest znacznie trudniejsza, bardziej zrównoważona w statkach i laserach a rakiety zadają poważne a często nieodwracalne szkody. Obrona sektora jak już jesteś w takiej randze by nagroda była co najmniej 700 000 to tak minimum 3 godziny walki z czterema Tepukai, dziesiącioma (i więcej) M6 i niezliczona ilość drobnicy. Latam na zmianę "ciężkim smokiem" lub "rabusiem" i trzeba się bardzo uwijać i solidnie napracować nad utrzymaniem dobrej kondycji mając 6x125 przeciwko tym M7. Kilka biorących w tym udział M8 wyłączy Ci co najmniej jedną wieżyczkę na absolutnie konieczną obronę antyrakietową, i gdy dodasz zbieranie w trakcie co cenniejszego złomu to nie masz czasu na odpowiedź żonie na pytanie " co słychać, i jak żyjesz " Niewielka szansa na odpoczynek występuje jedynie gdy zmusi Cię rodzina do wspólnego zjedzenia posiłku.

Gdzieś tam jest wątek o statystykach to nadmienię jedynie, odstępstw od nich jest masa, niektóre jak prędkości, pojemności ilości dział i laserów - bardzo ważne.

XTC to mod nad wyraz miodny.

Ps. Jestem szczęśliwcem który nie przeżywał stresu z wersją 1.0

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzili ???? - Z czym? Dziwnie się gra?? Panowie jakieś argumenty poproszę !! Przyznaję, że XTM był niemalże doskonały, ale inne podejście w XTC jakże zaskakuje. Prowadzę równolegle cztery fabuły, z których dwie są skierowane wzajemnie przeciwko rasom je prowadzącym - nowatorskie i zaskakujace pomysły. Super gierka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego porównujesz XTC? Do czystej gry? To masz prawo uważać XTC za świetny od. Ja grałem w wiele modów do TC (DDTC, TOTT, XRM), to co zrobili w XTC jest nowością, ale w wielu aspektach XTC jest słaby.

Jak pisałem, wróciłem do XRM, wolę XRM od XTC, więc napiszę w kilku punktach dlaczego.

XRM to nie tylko balans broni i statków, nowe sektory, nowe statki itp. To nie tylko zmieniona nieco wojna Argońsko-Terrańska w AP.

Jedna z głównych zalet XRM jest doskonale zrobiony plik Jobs odpowiedzialny za generowanie statków NPC, w tym również wrogich statków. Dzięki temu już od początku nowej gry we wszystkich sektorach mamy szanse spotkać Piratów, Yaki, Xenonów i Kha'ak. Dla początkujących graczy lub nie lubiących walki, to może nawet być za duże utrudnienie. Dla mnie, jest to idealne rozwiązanie.

Jak to wygląda w XTC:

Piraci - jest co prawda wiele ich klanów, ale latających bez celu piratów nie uświadczysz (jeśli już, to naprawdę sporadycznie, o czym możesz przeczytać w GNS). Natomiast jeśli w sektorze jest Habitat Piracki, to będzie on z kolei generował z zegarkiem w ręku małe floty pirackie, lecące do najbliższej bramy. W większości przypadków floty te zostaną zniszczone przez siły obronne sektora. I tak w kółko, wszystko przewidywalne, brak losowości.

Yaki - kompletnie ich brak, po za ich jedynym sektorem. Do tego dziwnym, bo jest w nim stocznia, nie ma innych stacji Yaki, nie ma jak podnieść reputację u Yaki.

Kha'ak - sporadycznie pojawiają się. Klastry są słabe. Klastry M6 już silniejsze, ale najczęściej zorientujesz się, że pojawił się taki po tym że w sektorze będzie opuszczony statek M6 Kha'ak.

Xenoni - ich sektory leżą na skraju mapy, minie więc trochę czasu gry zanim zostaną odkryte, a do tego czasu tu ich nie uświadczysz.

A gdzie Sohneni (to nawiązanie do XTM-a)?

Dochodzi do tego sprawa skryptów, mam swoje ulubione, których używam. W XTC są już ich alternatywne wersje. Wolę jednak swoje sprawdzone. Mogę je zainstalować, ale w takim razie szkoda było czasu twórców moda na to co stworzyli. Zamiast tego mogli więcej popracować na grywalnością.

Fabuły - mnie nie interesują. Wole grę swobodną, fabuły robię tylko aby zdobyć to co one dodają (jeśli nie użyje odpowiedniego skryptu na dostęp do nagród fabuł).

Tak więc dla mnie bardziej grywalnym modem jest XRM. Nie grałeś w niego, zagraj, będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No yacek nie potępiaj tego moda tak bardzo . Jest idealny dla początkowych graczy . Oczywiście zgodzę się z tobą że nie ma wogóle piratów ( co dla zlomiarzy jest zle ) ale jak obczaisz sektor z habitem piratów to już jesteś ustawiony . Co do pozostałych punktów to przesadziłeś bez nękających cię xenonów jest lepiej i spokojniej a to że czasami opuszczony m6 krzaczkow to nie problemem wystarczy strzelać do rozwalenia go . Resztę da się ustawić skryptami . Co do fabuł to nie wiesz co tracisz bo ja lubie fabuły niezależnie jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2013 o 18:16, chak510 napisał:

Co do pozostałych punktów to przesadziłeś bez nękających cię xenonów jest lepiej i spokojniej

I właśnie nudniej. Nie ma to jak konwoje Xenonów latające od jednego ich sektora, do drugiego przez pół mapy. To jest to co lubię.

W dniu 28.02.2013 o 18:16, chak510 napisał:

Resztę da się ustawić skryptami .

To samo można w XRM. Z XTC jest jednak problem, nie wszystkie skrypty będą działać.

W dniu 28.02.2013 o 18:16, chak510 napisał:

Co do fabuł to nie wiesz co tracisz bo ja lubie fabuły niezależnie jakie

A kto napisał FAQ fabuł? Ile razy można jednak robić te same fabuły (TC). Wiesz ile razy zaczynałem nową grę w TC? A nowe (inne) fabuły w XTC, jakoś mnie to nie podnieca.

Kwestia gustu, każdy szuka czegoś innego w modach, ja znalazłem to w XRM. XTC to dla mnie mało strawna papka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2013 o 17:56, Yacek napisał:

nie ma jak podnieść reputację u Yaki.

Da się a mianowicie wystarczy skosić w ich 1 sektorze Kha'ak lub Xenonów.

W dniu 28.02.2013 o 17:56, Yacek napisał:

Xenoni - ich sektory leżą na skraju mapy, minie więc trochę czasu gry zanim zostaną odkryte, a do tego czasu tu ich nie uświadczysz.

Tu wystarczy podnieść poziom trudności (bo nie ma dostępu do ustawień takich jak u Kha'ak) a na wysokim poziomie trudności częstotliwość i ilość jest większa.

Jednakże nie zmienia to faktu iż XTC jest jakieś nudne i potwierdzam XRM mi bardziej podchodzi. Dodam na koniec by ktoś się nie zrażał by sam to ocenił bo może być to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Ci Naturo, że stworzyłaś Nas z takim zróźnicowaniem, pozwalającym na różne odczucia, przyjmowanie gamy wrażeń na inne sposoby, ocenę jakże często odmienną od większości. Wgrałem XRM, - nie zawiodło. Jednak mam tyle rzeczy do zrobienia w XTC, że musiałem wrócić. Będę grał w obie gry jednak absolutnie odcinam się od skrajnych opinii na ich temat.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...