Skocz do zawartości

co to jest ..???


FSEbola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AP XRM + IR

zlecenia jak kazde inne ;

podjalem sie ubicia ziemskiego statku dowodzenia M2 (lista nagród ) , wlecialem swoim M7 do sektora Jowisz gdyz tam widziano ostatnio poszukiwany statek , za mna wskoczyly moje M2 Tempest, no i jest okazalo sie ze owy statek dowodzenia to ziemski Solaris -- poszlo wiec latwo , moje Tempesty odrazu odpalily swoje dziala, zas ja dobilem rakieta Łowca, pokrecilem sie troche po sektorze ubijajac naście TS i M3 kilka M6 i 3x M7, moim łupem padl tez M2 Kyoto 💣

no i tu chyba przegialem sprawe bo nagle w sektorze zrobilo sie jasno, jakby fleszem strzelil mi w oczy ...jak juz odzyskalem wzrok po naglym oslepieniu moim oczom ukazaly sie...2x M2 Nagoja, 2x M2 Osaka, 3x M1 Tokyo, ktore uwolnily dziesiatki M3 i ponownie oslepiajac mnie znikneły z sektora...

noo i 3x M1 ..... to co zrzucilem na screenie ...wyglada to na M1 Xenonów latajace w ziemskiej grupie odwetowej ....no i nic wiecej nie wydedukowałem, bowiem w mojej encyklopedii nie odnotowano takich statków ...a ja dałem rozkaz ...-- Panowie spadamy stąd.!!!...na zdjeciu widac dwa z trzech jeden centralnie drugi powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny statek CPU, w TC w fabułach spotykamy takie. Kto grał w TC to wie.

Natomiast w XRM można mieć taki na własność.

Cytat

<t id="80530">Statek Terraformer CPU był początkowo częścią floty terraformującej wysłanej przez Ziemską Bramę Skokową do obcego Systemu Bram, aby terraformować odpowiednie planety i przygotować je do kolonizacji.\n\nBłąd w aktualizacji oprogramowania wprowadził błędne rozkazy do programu większości statków CPU i doprowadził do powstania stanowiących zagrożenie Xenonów. Gdy System Bram została skonfigurowany, tworząc Wspólnotę Planet, chociaż większość z tych statków została uwięziona w systemach nie mających połączenia z głównym Systemem Bram, kilka z nich pozostało w odległych sektorach w ramach Wspólnoty i rozpoczęło tworzenie głównej floty Xenonów.\n\nPodejrzewa się, że większość statków CPU pozostałych w Systemie Bram, ukrywa się głęboko w głównych sektorach Xenońskich i jest silnie broniona przez flotę Xenońską. Jednak było kilka doniesienia, że ​​niektóre zostały przechwycone, przeprogramowane i użyte w różnych zadaniach defensywnych i ofensywnych. Nie wiadomo, ile jeszcze statków CPU jest sprawnych i działających, ale istnieje pogłoska, mówiąca, że Korporacja Mroczna Otchłań przeprowadziła z powodzeniem inżynierię wsteczną statku CPU, który został przechwycony w systemie Aldrin.</t>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2012 o 04:37, Yacek napisał:

Normalny statek CPU, w TC w fabułach spotykamy takie. Kto grał w TC to wie.

Natomiast w XRM można mieć taki na własność.

no zapewne kto gral w TC to wie ...ale ja gram w AP i zastanawiam sie czemu po spotkaniu tego typu statku nie zaznaczyl mi sie w encyklopedii, co za tym idzie nie znam zadnych danych technicznych 🤨 🤨 ..... ze zrzuconego pospiesznie screena widze ze to M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2012 o 22:19, FSEbola napisał:

AP XRM + IR

zlecenia jak kazde inne ;

podjalem sie ubicia ziemskiego statku dowodzenia M2 (lista nagród ) , wlecialem swoim M7 do sektora Jowisz gdyz tam widziano ostatnio poszukiwany statek , za mna wskoczyly moje M2 Tempest, no i jest okazalo sie ze owy statek dowodzenia to ziemski Solaris -- poszlo wiec latwo , moje Tempesty odrazu odpalily swoje dziala, zas ja dobilem rakieta Łowca, pokrecilem sie troche po sektorze ubijajac naście TS i M3 kilka M6 i 3x M7, moim łupem padl tez M2 Kyoto 💣

no i tu chyba przegialem sprawe bo nagle w sektorze zrobilo sie jasno, jakby fleszem strzelil mi w oczy ...jak juz odzyskalem wzrok po naglym oslepieniu moim oczom ukazaly sie...2x M2 Nagoja, 2x M2 Osaka, 3x M1 Tokyo, ktore uwolnily dziesiatki M3 i ponownie oslepiajac mnie znikneły z sektora...

noo i 3x M1 ..... to co zrzucilem na screenie ...wyglada to na M1 Xenonów latajace w ziemskiej grupie odwetowej ....no i nic wiecej nie wydedukowałem, bowiem w mojej encyklopedii nie odnotowano takich statków ...a ja dałem rozkaz ...-- Panowie spadamy stąd.!!!...na zdjeciu widac dwa z trzech jeden centralnie drugi powyzej

Przesadziłeś Terranie mają dość inny system reagowania niż inne nacje tz. oni nie bronią sektora tym co maja w nim tylko wzywają potężne posiłki.

Akcje typu zniszcz trzeba robić szybko i uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2012 o 07:57, FSEbola napisał:

no zapewne kto gral w TC to wie ...ale ja gram w AP i zastanawiam sie czemu po spotkaniu tego typu statku nie zaznaczyl mi sie w encyklopedii, co za tym idzie nie znam zadnych danych technicznych 🤨 🤨 ..... ze zrzuconego pospiesznie screena widze ze to M1

Masz AP, musisz mieć TC, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zagrać w TC 😀

Dlaczego nie masz go w Encyklopedii? Bo źle szukasz: Ziemianie klasa M1.

W AP nie ma CPU Xenonów., więc jako u nich nie pojawi się w encyklopedii.

W dniu 18.12.2012 o 14:26, Trucx napisał:

Przesadziłeś Terranie mają dość inny system reagowania niż inne nacje tz. oni nie bronią sektora tym co maja w nim tylko wzywają potężne posiłki.

Akcje typu zniszcz trzeba robić szybko i uciekać.

Tylko, że on gra w XRM z IR 2.0, tam wszystkie rasy mają silne siły szybkiego reagowania (dzięki IR). A że jest to statek wygenerowany przez IR widać w jego nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2012 o 17:04, Yacek napisał:

Masz AP, musisz mieć TC, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zagrać w TC 😀

w zasadzie TAK ...... tyle ze jak nie gram w fabule po co mam przesiadac sie z AP na TC 😉

a jako ze nie widze sensu przesiadania sie teraz na TC tylko po to zeby uzyskac odpowiedz co to za M1, wiec zapytuje was jako graczy wyjadaczy w serii X3 😛 😉 😛

Cytat

Dlaczego nie masz go w Encyklopedii? Bo źle szukasz: Ziemianie klasa M1. W AP nie ma CPU Xenonów., więc jako u nich nie pojawi się w encyklopedii.

🤨 🤨 screen z dnia dzisiejszego ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2012 o 21:21, FSEbola napisał:

w zasadzie TAK ...... tyle ze jak nie gram w fabule po co mam przesiadac sie z AP na TC 😉

Ja cię nie zmuszam. Tak tylko napisałem.

Ktoś dopiero co pisał, że bez fabuły to on nie umie grać i przesiadł się z AP do TC. 😀

W dniu 18.12.2012 o 21:21, FSEbola napisał:

🤨 🤨 screen z dnia dzisiejszego ......

CPU.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2012 o 06:22, chak510 napisał:

Mogło się też zapisać do tej ATF mi tak zapisało sprawdzi i jeśli nie ma to masz pewnie jakiegoś buga lub będziesz musiał go z chetowac wejść w informację o danym obiekcie i sprawa z głowy

tez juz sprawdzalem ......w ATF nie ma.....pewnie jakis bug... bo jak dobrze rozumiem to informacja o danym nowym obiekcie (czytaj: poraz pierwszy na oczy to widze) wczytuje sie w encyklopedie wowczas gdy mamy dany obiekt w zasiegu skanera ..... a ja owe spotkanie mialem w odleglosci 15,4km czyli w zasiegu skanera 🤨 🤨

qrcze Panowie temat zalozylem zeby dowiedziec sie co to jest za obiekt ...

Cytat

...Terranformer CPU

dzieki Yacek......

ale wrzuccie mi jeszcze sceena z encyklopedii z opisem tego czegos.... bo szukam jakis informacji i nic nie znajduje 😮 😮

tu mam http://www.thexuniverse.us/downloads/cmod/XRM/stats/tbl-ap_xrm_ships_hi_hp.html tylko #EFAA badz #deca (speak dekka) to którys z nich ..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w AP, ale w TC XRM też mam braki w encyklopedii(Valhalla) i wydaje się, że to bug, tym bardziej, że taki statek posiadam, a i wyszukiwarka statków zacieła się gdy chciałem wyszukać Ziemskie Valhalle.

To raczej #EFFA, ale zobacz ile ma osłon;) Jak 30 GJ (15x2GJ) to jest ten, o którym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2012 o 15:25, Piteropeter napisał:

A właśnie, sorki za offtop, ale czy w XRM dodawana jest Valhalla? Tak z ciekawości pytam 😀/>

Tak. XRM dodaje Valhallę do stoczni ATF w sektorze Księżyc. Nie potrzeba instalować dodatkowego skryptu.

Tu dane CPU #deca z XRM:

post-15-0-36567200-1355932510_thumb.jpg

A w tym temacie: http://xudb.pl/topic/425-baza-wiedzy-o-tc/

masz link do bazy danych o wszystkich obiektach w grze, tam znajdziesz dane statku #deca z TC:

http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/x3-ship.php?c=NjIxMDI5Nzk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2012 o 17:28, chak510 napisał:

Yacek nie zrozumiałeś mnie chyba nie napisałem przecież że trzeba mieć XRM i jednocześnie ATF shipiard żeby mieć Vallahe.

A ty nie czytasz dokładnie. FSEbola gra w XRM, więc twoja odpowiedź tylko wprowadzała zamieszanie. Gdyby zasugerował się nią, mógłby niepotrzebnie zainstalować skrypt, który, jeśli chodzi o Valhallę, nie jest mu potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2012 o 14:44, Xeeris napisał:

A Valhalli nie ma w encyklopedii, bo to jest chyba, mogę się mylić M0. A encyklopedia zaczyna się od M1, nie M0.

Valhalla to M2. W grze nie ma tak naprawdę klasy M0, to tylko popularne określenie wszystkich statków łączących cechy klasy M2 (osłony, uzbrojenie) z klasą M1 (ilość przewożonych statków). W czystej grze przykładem takiego statku jest właśnie Valhalla.

W czystej grze jest ona w encyklopedii. Jakiś czas temu, w temacie moda XRM na forum Egosoftu, była dyskusja o tym czemu w encyklopedii nie ma Valhalli. Nie pamiętam jaki był jej wynik, chyba Paul obiecał, że sprawdzi dlaczego Valhalla nie jest widoczna w encyklopedii.

Natomiast jeśli chodzi o sprawdzanie i oglądanie statków w grze, to przydaje się do tego skrypt SCS Suite. Ma on w swoich rozkazach opcję "Ułatwienia i cheat", a w niej między innymi "ship viewer". Po wybraniu tej opcji otwiera nam się okno z listą wszystkich dostępnych w naszej grze statków, po wybraniu interesującego nas statku i potwierdzeniu enterem, statek ten pojawia się obok nas w sektorze, jest naszą własnością, jest też naszym celem więc szybko możemy dzięki klawiszowi F3 oglądnąć go z kadej strony oraz sprawdzić jego parametry, Statek znika po około 2 minutach, ale ten czas powinien nam wystarczyć na poznanie statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...