Skocz do zawartości

Improved Races 2.0


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Improved Races 2.0

Po porażce skryptu Improved Races, oraz skryptu Improved Races r15, który poprawiał wiele znalezionych błędów oryginału, nota bene stworzonego przez naszego rodaka, który pisał o tym w tym poście: Improved Races zapowiada się smakowicie, powstała nowa wersja tego skryptu IR 2.0

Improved Races 2.0 to kompletnie napisany od nowa oryginalny skrypt Improved Races, posiada on takie same funkcje jak oryginał, ale wszystkie zostały poprawione i ulepszone, głównie pod względem stabilności i wydajności.

Skrypt działa zarówno w TC jak i AP.

Instalacja:

- Pobierz odpowiednią wersję skryptu. Skrypt dostępny jest w formacie .spk i .rar, można go więc instalować zarówno poprzez Plugin Managera jak i manualnie, poprzez wypakowanie archiwum i przekopiowanie wszystkich plików skryptu do katalogu scripts w TC lub addon/scripts w AP.

- Pobierz spolszczenie skryptu z Mamuta. Link do spolszczenia skryptu dostępny jest w temacie o spolszczeniach skryptów: http://xudb.pl/topic/340-x3tc-spolszczenia-do-skryptow/

Po rozpakowaniu pliku spolszczenia należy plik 7777-L048.xml przekopiować do katalogu t w TC lub addon/t w AP.

- Uruchom nową grę, lub wczytaj ostatni zapis swojej gry.

Aktywuj Script Editor (zobacz do FAQ#3 - Magiczne imię )

Zapisz grę i wyłącz grę, potem rozpocznij i wczytaj ten zapisany stan gry.

WAŻNE: Nie zapomnij przypisać klawisza skrótu do systemu komunikacji IR i skonfigurować skrypt.

Konfiguracja skryptu:

Tak wygląda Menu Główne dostępne po naciśnięciu przypisanego do skryptu klawisza skrótu:

IR1.jpg

Podgląd Mojego Imperium - opcja ta pozwala przeglądać i zarządzać naszymi sektorami, tu możemy ustalać czy mają być naliczane podatki i definiować obronę naszych sektorów.

post-15-0-96423400-1353173956_thumb.jpg

Taktyczna Sieć Wsparcia Militarnego - pozwala na podgląd aktualnych najazdów ras. Opcja działa tylko przy włączonej opcji “Przejmowanie sektorów przez rasy”.

post-15-0-07059800-1353174028_thumb.jpg

Przejęcie sektora - opcja ta pozwala (jeśli zostały spełnione odpowiednie warunki) przejąć sektor dla gracza, lub przejąć sektor dla wskazanej przez gracza rasy.

Budowa statku gracza - zamówienie - opcja ta pozwala zamówić w dowolnej stoczni wybranej z mapy galaktyki, znajdujący się na jej liście handlowej statek lub statki, oraz określić jego wyposażenie i dla niektórych typów statków również uzbrojenie w jakie ma być wyposażony po zakupie. Zamówienie jest realizowane w czasie (czas zależy od klasy statku) po zrealizowaniu zamówienia, otrzymujemy prawie w pełni funkcjonalny statek, bez konieczności wysyłania go do kilku doków zaopatrzeniowych.

Ulepszone rasy - Menu konfiguracji - opcja ta daje nam dostęp do szczegółowej konfiguracji skryptu:

post-15-0-49363200-1353174123_thumb.jpg

Ulepszeni Kha’ak

- Ulepszeni Kha’ak - opcja dodaje losowe ataki Kha’ak w losowych sektorach. Opcja nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna.

- Włączyć skoki P2P Kha'ak - opcja pozwala statkom Kha'ak wykonywanie skoków do punktu w sektorze. Nie skaczą z uzyciem Bram Skokowych, więc mogą pojawiać się w dowolnym miejscu sektora, a nie tylko przy bramach.

Ulepszeni Xenoni - opcja dodaje losowe ataki Xenonów w losowych sektorach. Opcja nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna.

Przejmowanie Sektorów przez Rasy - opcja umożliwia wysyłanie przez Rasy flot szturmowych, które będą kierowane do pobliskich wrogich sektorów w celu przejęcia ich na własność.

Odwety Najazdów - opcja ta pozwala Rasom wysyłać floty odwetowe przeciwko flotom szturmowym lub w przypadku wystąpienia innego zagrożenia na ich terytorium.

Przejmowanie Sektorów przez Gracza - opcja ta pozwala graczowi przejmować na własność sektory, zarówno te Nieznane, jak i również sektory należące do innych ras, po uprzednim ich podbiciu. Można również przejąć sektor dla jakiejś innej, wybranej rasy, w celu podniesienia u niej reputacji.

Prawdziwe Relacje - opcja Prawdziwe Relacje uniemożliwia graczowi mieć przyjazne relacje ze wszystkimi rasami równocześnie.

Opcja Prawdziwe Relacje działa na koncepcji "Wróg mojego Przyjaciela jet moim Wrogiem”, sprawiając, że sposób gry staje się drastyczne różny od tego, który znamy, trzeba będzie wybrać z kim będziemy się przyjaźnić, a kto będzie naszym wrogiem. Zdrada nie przejdzie w takim przypadku, możemy się bowiem znaleźć w takiej sytuacji, w której nikt nas nie będzie lubił - może z wyjątkiem piratów.

- Prawdziwe Relacje - Zmiany Reputacji - opcja ta sprawdza sektory w galaktyce zmieniając status stacji wobec gracza na wrogi lub przyjazny w zależności od reputacji jaką posiada gracz u danej Rasy.

- Prawdziwe Relacje - Pokaż zmiany Reputacji - opcja pozwala na wyświetlanie na pasku dolnym wszelkich informacji o zmianach naszej reputacji u Ras.

Ochrona Fabuł - opcja ta (domyślnie włączona) będzie próbowała zachować sektory i stacje biorące udział w fabułach bezpiecznie i zapobiegać atakom IR na te sektory i stacje.

Opcja ta nie jest do końca doskonała. Zaleca się, aby najpierw ukończyć fabułę Terran (TC), a dopiero później włączyć opcje Inwazji i Odwetów IR.

Tryb słabego CPU - tryb ten jest przeznaczony dla graczy, których komputery mają częstotliwość rdzenia procesora mniejszą niż 2,3 GHz (Wartość ta jest różna w zależności od rodzaju rdzenia, typu i marki, ale 2,3 GHz wydaje się być dobrym punktem, będącym średnią od której ta opcja naprawdę pomaga)

Opcja działa poprzez zwiększenie interwału oczekiwania wszystkich aktywnych skryptów (za "aktywny skrypt" jest uważana każdy skrypt, który działa nie przerwanie na statku lub obiekcie AI), opcja ta również zmniejsza o 50% liczbę myśliwców na lotniskowcach.

- Tryb słabego CPU - Brak Myśliwców na Lotniskowcach - opcja ta usuwa wszystkie myśliwce na lotniskowcach i jest przeznaczona do użytku, w przypadku spadku FPS nawet jeśli użyto Trybu słabego CPU.

Wzmocnienie Ekonomi - opcja ta wykorzystuje algorytm zbierający i przetwarzający informacje na temat popytu i podaży w okolicznych sektorach. Po przeanalizowaniu tych danych tworzy listę stacji, które powinny zostać zbudowane, aby jak najlepiej wesprzeć gospodarkę w pobliskich sektorach.

Proces ten jest czasochłonny, ze względu na duży interwału oczekiwania, które został wprowadzony w celu zapewnienia, aby system ten nie miał wpływu na wydajność gry dla wszystkich. Każdy statek TL Wzmocnienia Ekonomi, który jest uruchomiany, oczekuje około 5 minut, na wyliczenie tych danych, aby następnie wybudować pożądane stacje.

Budowa statku dla gracza - Pozwala graczowi zamawiać statki w stoczni, które będą miały zainstalowany predefiniowany sprzęt, dzięki czemu zaoszczędzimy kłopotu z koniecznością wysyłania nowo zakupionego statku do wielu doków zaopatrzeniowych, aby wyposażyć go we wszystkie wymagane rozszerzenia. Uwaga, zamówione statki są “budowane”, więc trochę czasu zajmuje ich budowa. Czas budowy można sprawdzić w stoczni w menu handlu.

Wyłączenie Fregat M7m - opcja ta spowoduje, że nie będą tworzone przez skrypt IR fregaty rakietowe w ramach flot bojowych generowanych przez IR.

Można włączyć tę opcję, jeśli chcemy zmniejszyć obciążenie procesora przez rakiety, lub po prostu nienawidzimy fregat rakietowych.

Hot War Edytor - opcja ta pozwala nam zmieniać wzajemne relacje pomiędzy Rasami.

Tak wygląda pierwsze okno po wybraniu tej opcji:

IR5.jpg

Istnieje możliwość importu ustawień relacji między rasowych zarówno tych z TC jak i AP (w AP Terranie i Argoni są wrogami). Import można stosować w celu przywrócenia oryginalnych ustawień relacji w grze - np. przed odinstalowaniem skryptu.

Tak wygląda okno ustawień relacji wybranej przez nas rasy (w tym przypadku Argonów):

IR6.jpg

Wyczyść Universum - opcja ta służy do usunięcia z gry wszystkich zmian jakie wprowadził IR. Używa się jej przed deinstalacją skryptu.

Tłumaczenie skryptu dostępne jest na Mamucie, link jak zwykle w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad tym skryptem, z dwóch powodów:

1. Pamiętałem pierwszy skrypt i zamieszanie jakie wprowadził w w mojej grze (co prawda spowodowane po części używanie go równocześnie z innymi skryptami tego typu - RRF i MBRR).

2. Gram obecnie w AP+XRM, a AP posiada już wbudowany skrypt RRF, więc obawiałem się powtórzenia sytuacji ze swojej starej gry.

Jednak po przeczytaniu kilku postów w temacie o XRM, gdzie gracze pisali iż używają IR 2.0 w grze AP z XRM, postanowiłem zaryzykować i po wykonaniu backupu gry zainstalowałem skrypt.

Gram już ponad miesiąc, stopniowo włączałem poszczególne opcje i jak na razie nie widzę żadnych większych problemów.

Po włączeniu opcji "Odwety najazdów" skrypt IR 2.0 zaczął generować własne siły obronne, które wspomogły takie siły generowane przez AP i XRM (statki tworzone przez RRF).

Po włączeniu opcji "Przejmowanie Sektorów przez Rasy" skrypt IR 2.0 całkowicie przejął zadania generowania sił ofensywnych i defensywnych. Choć to raczej zasługa skryptu RRF z AP, który nie generuje takich sił, jeśli już istnieją. Nie prowadzi to nadmiernego przeładowania statkami (szczególnie dużymi) sektorów.

Spodobała mi się opcja Prawdziwych relacji. Po jej włączeniu, bardzo szybko straciłem reputacje u Piratów i Yaki (bo zyskałem u wszystkich innych ras, z którymi jestem przyjaźnie nastawiony, a ustawiłem siebie , że Yaki i Piraci są wrogami wszystkich ras).

Ale to wszystko jest zależne od konfiguracji, która pozwalana na bardzo dużą elastyczność skryptu.

Oczywiście jeśli ktoś się odważy na instalację skryptu, to instaluje na własną odpowiedzialność, zarówno pod względem wydajności gry po jego instalacji, jak i tego co on zrobi w grze.

W dniu 18.11.2012 o 13:23, LeWaR napisał:

Działa z XRM ?

A co ma w stopce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.12.2012 o 21:16, Yacek napisał:

http://xudb.pl/topic/2413-improved-races-20/

W moim podpisie masz link do moich skryptów, w nich jest również link do IR 2.0

ZACIEKAWILO MNIE TO...powiedz Yacek jak wyglada

opcja przejmowania sektorów przez RASY ..???

1 widac jakies duze ruchy flot szturmowych i odwetowych poszczegolnych ras..???

2 istnieje jakies realne zagrozenie dominacji ktorejs rasy w przejmowaniu sektorów..??

3 czy moze jest to wywazone i polega na tym ze odwet za atak .. a sektor przechodzi z rasy do rasy .???

4 czy na mapie widac zmiany przesuwajacych sie granic terytorialnych ???

5 czy podczas przejecia sektoru infrastruktura danego sektoru zostaje przejeta czy zniszczona i odbudowywana..???

Pisz pytania w odpowiednim temacie. Post przeniesiony. Yacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2012 o 22:36, FSEbola napisał:

1 widac jakies duze ruchy flot szturmowych i odwetowych poszczegolnych ras..???

2 istnieje jakies realne zagrozenie dominacji ktorejs rasy w przejmowaniu sektorów..??

3 czy moze jest to wywazone i polega na tym ze odwet za atak .. a sektor przechodzi z rasy do rasy .???

4 czy na mapie widac zmiany przesuwajacych sie granic terytorialnych ???

5 czy podczas przejecia sektoru infrastruktura danego sektoru zostaje przejeta czy zniszczona i odbudowywana..???

1. Tak. Floty są tworzone w stoczniach, z których lecą do atakowanego sektora, przemieszczając się przez pośrednie sektory. Floty są oznaczone w nazwach statków. Można też sprawdzić kto i gdzie atakuje w Taktycznej Sieci Wsparcia Militarnego (zobacz do screena w pierwszym poście).

2 i 3. Raczej nie ma, choć zależy to zapewne od stawień w edytorze Hot War. U mnie np., Xenoni dostają wycisk, stracili ze dwa sektory, a ponieważ skrypt wyłącza respawn w przejętych sektorach wrogich statków (Xenonów, Kha'ak), to raczej ich nie odbiją. Piraci stracili również ze trzy sektory na rzecz ras Wspólnoty, natomiast terranom dają radę i dzielnie bronią sektora Tortuga's Retreat.

4. Tak, wszystkie granice mają szlabany. 😀 Nie wiem o co ci chodzi. Czy w grze, na mapie masz jakiś podział terytorialny?

5. Aby rasa lub gracz mógł przejąć sektor, musi on być wyczyszczony z wrogich statków i stacji (czyli należących do poprzedniego właściciela). Po przejęciu przez rasę, buduje ona własne stacje, gracz może po przejęciu zezwolić na budowę stacji przez NPC (opcja Wzmocnienie Gospodarki włączona przy przejmowaniu sektora) lub zabronić (opcja Wzmocnienie Gospodarki wyłączona przy przejmowaniu sektora), dzięki czemu będzie mógł zabudować sektor tylko własnymi stacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Yacek ...

z ciekawosci zainstalowalem IR2.0 ........ pogram i zobaczymy jak to wyglada 😉

narazie po 20 godzinach grania przy wlaczeniu Ulepszeni Xenoni i Kha’ak , zauwazylem wzmozony ruch Xenonów w sektorach graniczacych z ich bazowym sektorem 😮 , zas malo akttywni sa Kha’ak

a co do zmian przesuwajacych sie granic to juz sobie odpowiedzialem grajac z IR ....

w podgladzie galaktyki po przejeciu sektora przez rase B jest napisane ze dany sektor przynalezy do rasy B, do tego nawet mapa Scorpa odpowiednio reaguje (kolorystycznie) na przejecia sektorów 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2012 o 17:25, Piteropeter napisał:

Tyle, że po co zajmować wszystkie sektory?

Choćby dla samego faktu, że się przejęło wszystko. Można np. zagrać w XRM jako Xenon i wyczyścić galaktykę z całego biologicznego życia.

W dniu 19.12.2012 o 17:25, Piteropeter napisał:

a jak się włączy spawnowanie sił poprzednich właścicieli, to nie ma szans, żeby wszystkie utrzymać...

Nie ma takiej opcji w skrypcie, wyłączenie spawnowania jest nie do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Funkcja podatkowa jest rewelacyjna 😀

Mam kilka pytań...

1. Czy jak włączyłem(przez przypadek 😀 "import ustawień relacji z AP" to juz nie da się przywrócić relacji z IR 2.0 ?

2. W IR mam że Argoni z Boronami są przyjaciółmi i jest to zablokowane(nie można tego zmienić) czy to jest normalne i sztywno ustalone przez IR ?

3. W relacjach mam Rasa 1, Rasa 2, Nieznana... jak to mam rozumieć ? To są r4asy których nie znam czy może wolne miejsca na wprowadzenie nowych ras np. z modów ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi ci o własne ustawienia relacji, to musisz je ponownie samemu poustawiać, lub wczytać save sprzed uruchomienia "Importu ustawień relacji z AP".

2. Normalne i na sztywno ustawione w IR. Przyjaźń Argońsko-Borońska jest wieczna.

3. Są to wrogie rasy używane przez grę. Np. w misjach patrolu sektorów. Weź misje patrolu sektorowego, zobacz do briefingu misji, będziesz miał tam patrol Rasy1 lub Rasy2, mimo że w grze wrogie statki będą miały w nazwie np. piraci lub Yaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie do osób, które używały tego skryptu i (MBRR) Military Base Response Revamp. Który skrypt, według was był lepszy?

Zbieram nowy zestaw skryptów pod świeżą grę i zastanawiam się czy nie zmienić MBRR na IR 2.0. Dodam, że raczej chciałbym znów grać jedną grę przez długi czas, więc jak się dorobię, to raczej szybko nie zmienię gry, a więc i zestawu skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest jakiś skrypt do przywrócenia sektorów poprzednim (oryginalnym) właścicielom? Na forum egosoftu proponowali użycie MBRR, który ma taką funckę zaimplementowaną, ale to dublowanie skryptów dających siły obronne i ofensywne.

IR 2.0 działa trochę dziwnie. Terranie zajęli sektor xenoński bez zniszczenia ich stacji ani nawet okrętów liniowych (przejęli sektor mając tam 5 liniowych kontra 20 xenońskich w tym połowa była odwetowców, czyli statków generowanych przez ten skrypt. Sytuacja prawdopodobnie powtórzyła się jeszcze w innym xenońskim sektorze.

Piraci stracili prawie wszystkie swoje sektory po za albo oddalonymi od reszty, albo swoimi głównymi bazami czasem nawet nie wysyłając okrętów odwetowych w czasie, gdy rasy wspólnoty i Terranie szastają okrętami na potęgę. 30 myśliwców M5 i 5 korwet P w Wastelands - > wyślemy 2 lotniskowce i trochę korwet, mimo że tam już standardowy patrol Tytan, Gryf i obstawa, który by sobie z tym napastnikiem poradził nawet i bez mojej interwencji.

Czy ktoś testował jednocześnie IR 2.0 z wyłączonym przejmowaniem sektorów i siłami obronnymi, na rzecz włączenia ich w MBRR? IR 2.0 dawałby losowe drobne ataki kha'ckie i xenońskie, a MBRR zająłby się wojną, tym bardziej, że wysyła on także ofensywy spore ofensywy Xenonów, których brakuje mi w IR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowałeś opcji "wyczyść uniwersum" dostępnej w tym skrypcie?

Ja grałem bez przejmowania sektorów przez rasy. Uzywalem natomiast sił odwetowych, które przejęły role sił obronnych z RRF zawartego w AP. Natomiast nie polecalbym mieszania IR z MMBR. Ogólnie jest zasada nie instalowania zestawu tych trzech skryptów (IR, MMBR i RRF) razem lub wybranych dwóch na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja wyczyść uniwersum działa tylko i wyłącznie na statki i ustawienia wysyłania sił najazdowych i obronnych(a także na konflikty generowane przez Hot Wars). Nie przywraca właścicieli sektorów.

EDIT:

Spróbuję zagrać przy włączonych ustawieniach MBRR co do sił najazdowych i obronnych, a wyłączonych w IR 2.0

Nie wiecie też może czy są jakieś limity wysyłanych w czasie wojsk czy jest bez ograniczeń (tzn ile system wyśle tyle wyśle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, od testów minęło ponad dwa lata, ale chyba autor pisał, ze opcja "wyczyść uniwersum" przywraca starych właścicieli sektorów, tylko w przypadku sektorów z vanilli. Jeśli ktoś gra z jakimś modem cofającym sektory i zostaną one przejęte przez inna rasę, to poprzedni właściciel nie zostanie przywrócony ta opcja. Ale mogę się mylić.

Co do MMBR i IR, zobacz co napisałem poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kombinowałem z MBRR, ale mam ciekawą obserwację samego IR 2.0

Poleciałem sprawdzić jak piraci bronią Scionfire. Jest to u mnie sektor z piracką stocznią i habbitatem, czyli na 100% wszystko co musiałoby być aby Piraci bronili tego regionu. Przybyłem, zobaczyłem i nie wierzyłem... Piraci nie posiadali żadnych sił ochronnych, a złomu praktycznie nie było - czyli nie było też większej bitwy. Chcąc ratować Piratów(bo się przydają 😀 ) użyłem cheatów i przywołałem kilka Pirackich M2 aby poradziły sobie z siłami napastników argońskich. W tym momencie zaczęło się dziać.

Patrzyłem akurat wtedy na mapę sektora i zauważyłem pojawiające się na dosłownie chwile Pirackie siły odwetowe, które ledwo co się pojawiały to już znikały. Tak zamigotały mi z 3 razy i dopiero po trzecim siły zostały. Sytuacja z znikającymi siłami odwetowymi powtórzyła się w Spaceweed Grove i Vestibule of Creation(piracka twierdza z imiennym galeonem). Tam w obu sytuacjach siły pirackie pojawiały się i natychmiast znikały, ale ani razu nie zostały na dłużej. Zaobserwowałem jednak odwetowe siły Paranidian i Splitów w postaci chmar myśliwców, ale muszę sprawdzić czy mają ustawiony sojusz z piratami czy nie.

Jednocześnie piraci sami przeprowadzają ofensywy(zawzięte na Argonów w Belt of Aguilar), a więc to działa.

Prawdopodobnie będzie to jakiś błąd w skrypcie, dlatego też wielu graczom na IR 2.0 szybko niszczą piratów i zajmują ich sektory bo po prostu nie mogą się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...