Skocz do zawartości

Elite


piotr111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 18.12.2014 o 17:37, Lucek napisał:

Ale to już jest wersja , że tak powiem, finalna? Czy tylko beta która będzie wymagała wielkich łatek aby dało się nie tylko pograć , ale też czerpać przyjemność z tego grania?

Wersja jest finalna, ale łatki puki co to są codziennie 😛 Generalnie nie mam poczucia, że gra jest zabagowana (nie trafiłem jeszcze na żadne błędy) Gra się przyjemnie. Jest "tylko" jedna galaktyka, ale w porównaniu do świata X to jak człowiek i bakteria (bakteria to X). Świat Elite jest OGROMNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że narazie gra ma mało do zaoferowania. Graczy na multi praktycznie niespotykasz (30-32 na serwer). Galaktyka jest ogromna, ponad 20 000 systemów. Sa jakieś zdażenia losowe, można wydobywać surowce i mapować kolejne układy. Mało statków (11-12). Ogromne wrażenie robią układy. Pierścienie planet i gwiazdy to bajka. Tylko ile można skakać po kolejnych sektorach nie mając nic więcej do roboty. Fajnie jest troche postrzelać, ale brak życia w tej grze jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety do tak zakrojonej gry bez dema (lub innej alternatywy testowej) nie zdecyduję się na kupno. Bardzo źle, że gry nie wydali w formie 3-7days free bo na bank sprzedaż z dobrej skoczyła by o kilka punktów do góry. Co by dużo nie pisać, jak wiele będzie pozytywnych komentarzy na temat gier tego typu, wydanie na nią 170zł i rzucenie jej w kąt po kilku godzinach lub masochistyczne próby wmówienia sobie gra jest dla mnie choć tak nie jest, całkowicie się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wersje demo powymierały; jak się chce naocznie ocenić bez kupowania, wciąż pozostaje Youtube, zawsze to lepsze niż nic.

PS Post napisałem konkretnie do tamtej dyskusji, jest w nim trochę odpowiedzi na zadane tam pytania, warto robić osobny temat do takich 'recenzji'/opinii? Jak i tak wychodzi na to, że będzie tu się rozmawiać o tym samym co tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2014 o 17:12, kammeleon napisał:

Około 5,5 giga

U Ciebie tak jak u mnie gra waży tyle bo pewnie robiłeś preordera i ściągałeś tutorial gdzie można było zasmakować trochę walki z botami.

Standardowo gra zajmuje 3.5GB bez tutoriala.

A czy grę warto kupić?

Ja kupiłem preordera za ok 177zl ( 40euro) i nie żałuje i dodatkowo joya HOTAS X za 175zl specjalnie do elitki.

Gra w porównaniu do X3 oferuje mniej możliwości ( bo budowanie własnego imperium i floty ciężko przebić), mało zróżnicowane misje typu

- przewieź jakiś towar z punktu A do punktu B

- zaopatrz stacje w jakiś towar, czyli sam musisz go gdzieś kupić i przywieść

- polowanie na jakieś statki np piratów, albo łowców nagród

- misje killerskie, które kończą się polowaniem na pojedynczy statek którym jest w 99,9% anakonda czyli najdroższy i "najlepszy" statek który gracz obecnie może kupić ten 0.1% to orka która jest błędem i można spokojnie wywalić taka misje gdyż nie da się jej ukończyć

oprócz tego misje na reputacje dla danej korporacji i na range w imperium albo federacji odblokowujesz w ten sposób albo statki dla danej frakcji ( na chwile obecna po 1 na frakcje ) albo dostęp do systemów do których dostępu normalnie nie ma np do systemu z Ziemia

Oprócz tego można handlować, polować na boty / graczy z adnotacja WANTED za których zyskujemy cr, i kasować nagrody, albo po prostu bawić się w pirata / szmuglera gdzie jest to ciekawie rozwiązane bo żeby sprzedać towar ze statusem "stolen" trzeba przedrzeć się na stacje a to nie zawsze jest takie proste.

No i jeszcze jest eksploracja wybierasz sobie jakiś system daleko daleko ( a jest z czego wybierać) i lecisz uważając na karłowate gwiazdy i czarne dziury skanując systemy ( podobno niezła kasę na tym trzepiesz ale to czasochłonne )

Są tez systemy w których toczy się walka miedzy dwoma hmm frakcjami / korporacjami i możesz dołączyć do którejś ze stron a później odebrać nagrodę za każdy zniszczony statek przeciwnika.

Jak widać możliwości jest trochę ale pod tym względem w X3 jest sporo więcej do roboty.

Bardzo fajny jest natomiast ogrom galaktyki jak i ogrom systemów, do niektórych stacji trzeba lecieć naprawdę dłuuuugo, i tutaj X może się schować, zawsze mnie tam denerwowało ze stacje są oddalone od siebie o kilkadziesiąt km i mimo ze to był space sim to się nie czuło ze latasz w kosmosie. i do tego fizyka z wyłączona asystą latasz tak jak masz latać w kosmosie 😀

W systemach tez toczą się wew walki ostatnio w imperium była jakaś wojna domowa bo niewolnicy się zbuntowali, gracze mieli możliwość wpłynięcia na wynik walki wykonując misje np dostarczania broni

Można tez ulepszać systemy statku czego tez brakuje w X-ach ale.... np wydaje mi sie ze jest bardzo mala różnorodność broni a i ulepszenia ( nie wszystkie) tez nie są jakoś sensownie opisane, np generatory tarcz jedynie czym sie różnią to klasa, ratingiem waga, poborem energii i cena i tak na prawdę nie wiesz czy warto kupić droższe osłony za 5mln cr czy zostawić osłony za 500k cr bo jedynie po czym można poznać że są lepsze to to ze mają niższy rating i wyższa klasę ale jak się przekłada na ochronę tego już nie wiadomo.

Podsumowując ja kupiłem nie żałuje, natomiast mam gdzieś tam wiarę ze gra będzie nadal rozwijana i z każdym miesiącem coraz więcej treści się w niej pojawi w tym brakujące statki które miały być na premierę a ich nie ma, poza tym lądowanie na planetach i abordaże statków, tryb FPS. Wiec jeśli za parę miesięcy pojawią się nowe możliwość to będzie milo, gracz ma czas zapoznania się gra wypróbowania wszystkiego a potem dostanie coś nowego z czym spędzi kolejne dni / tygodnie 😀

Jeśli to co napisałem wyżej jest dla Ciebie wystarczające to spokojnie możesz kupić, gra posiada syndrom "jeszcze jednej misji" a potem syndrom "jeszcze jednego miliona cr" 😀 nie raz miałem kończyć grę o 1 w nocy a kończyłem o 7 rano...

Jeszcze jedno mnie przekonało do zakupu oglądanie streamów z elitki i filmików na yt, na chwile obecna gra ma mocne +7/10

Edytowane przez nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie jest znacznie więcej emocji niż w X-ach, być może dlatego, że nie ma opcji LOAD/SAVE.

Każda walka to ryzyko utraty sporej ilości gotówki, mnie już ubezpieczenie kosztuje 50k.

Co trzeba przyznać, gra jest wyważona i grywalność ma bardzo wysoką. Trudno zrobić uniwersalny statek do wszystkiego, miejsca na rozszerzenia wymuszają na nas coś za coś i to również jest duży +.

Ogólnie, gra wciągnęła mnie jak ruchome piaski, jestem na L4 więc hulaj dusza piekłu nieba 😉

LeWaR miałeś rację, że gra ma syndrom następnej misji, następnego USS. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, brak load / save dodaje grze smaczku 😀... eh... tez chcialbym placic 50k za polise, teraz moja polisa wynosi jedyne 3.6mln cr i juz raz go stracilem w walce z innym pythonem w walce w strefie konfliktu ale polecialem powiedzmy lekko nieprzygotowany na taka walke 😀 hehe.

Natomiast grze troszke brakuje, jest mega duzy swiat ale jeszcze malo assetow, gdyby mozna bylo budowac swoje imperium handlowe jak w X-ach to byloby mega mega fajnie.

Brakuje mi tez dronow do zbierania urobku i zbierania cargo, o ile w malych statkach moze nie jest to jakos trudne ale w wiekszych jest to problematyczne sprawiajac ze np. mining jest nieefektywny.

Moze to tez zle przywyczajenie z serii X ale ladownia jedynie do czego jest potrzebna to wylacznie do handlowania, nie mozna tam zapakowac chociazby amunicji, a sa bronie ktore maja jej bardzo bardzo malo np railgun jedynie 38 sztuk,

Mam tez nadzieje tez ze dorzuca jakies nowe moduly do statkow, bo tez nie ma ich jakos mega duzo.

Coz grze jak dla mnie troche brakuje, natomiast pewnie dlatego ze praktycznie wychowalem sie na serii X.... natomiast i tak swietnie sie przy niej bawie a teraz planuje sie przerzucic na cobre / vipera kupic sobie nowe wypasione malowania pirackie do statku i polowac na statki transportowe w systemach anarchistycznych 😀, albo na piratow w systemach imperium 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...