Skocz do zawartości

Nowy - hq, soheni, ziemianie, wrogie capitale


lastverb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zaczalem gre w x3. Po przejsciu fabuly zainstalowalem xtm+kilka skryptow. Latam juz, a moze dopiero pirackim maruderem (zdobycznym bo narazie na inne m6 mnie nie stac) i mam maly kompleks do produkcji wodki. Wlasnie dostalem 1 wiadomosc od Bala Gi o poprawie reputacji. W grze pokazuje okolo 14h gry. Jak to nowy mam kilka pytan:

1. Do czego sluzy HQ, ktore dostane po ostatniej misji bala? Wszedzie sa linki do tego w jakim sektorze postawic, ale nigdzie nie ma do czego sluzy. Po kilku wypowiedziach wnioskuje, ze do produkcji okretow. Tylko tyle?

2. Nigdzie nie moge znalezc latajacych okretow piratow, xenkow i khaakow powyzej m6, za wyjatkiem sektora kao, gdzie jest za duzo dla moich okretow ponizej m6. Pojawil sie jeden Q, ale latalem wtedy m3 blasclaw i nie mialem zbyt duzych szans. W grupie sektorow pirackich sa tez 2xCarrack ale lataja razem. Z rasami cywilizowanymi nie ma problemu, a Tyr zniszczyl 2 regiony i wrocil na Ziemie.

3. O niektorych wiekszych okretach mowi sie ze maja bugged turrets, da sie to jakos naprawic? Czytalem ze polega to na nie obracaniu sie wiezyczek, ktore maja powyzej 12 slotow, ale np. Valhalla ma po 12slotow a tez ma wpis "bugged turrets". Zdawalo mi sie ze Tyr strzelal ze wszystkich wiez do stacji.

4. Nie moge poprawic reputacji u ziemian (od poczatku -250), niby mam niszczyc rasy, ktore maja u nich - reputacje, ale kiedy niszcze je poza ich sektorami to nie dostaje reputacji, a w ich sektorach tylko splici lataja (maja -10 reputacji) reszta ma dodatnia reputacje, splitow zaatakuje jak uzbieram na kupno slonia. Czy mozna poprawic reputacje nie latajac w sektorach danej rasy? Jesli tak to jak?

5. Co mozecie powiedziec o okretach sohenskich? Gdzie je znalezc i czy sa przejmowalne? W statystykach podane jest ze od 0.73 juz nie mozna ich przejac, a na egosofcie jest kilka dosc swiezych tematow o ich przejmowaniu.

Z gory dziekuje za pomoc.

edit:

6. Wzialem misje z bbs od teladianina o dziwnym statku, dostalem nazwe sektoru i bardzo dziwne koordynaty (po kilkanascie tysiecy, kiedy sektor ma max 400km).

7. Od czego zalezy system celowania? Gdy mialem zainstalowane inne dziala moglem uzywac tylko 2 (z celownikiem i bez), teraz moge uzywac 3 (dodatkowo komputerowa poprawka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj na forum. Dużo tych pytań 🙁 , ale postaram się odpowiedzieć.

1. HQ jak sama nazwa wskazuje to Kwatera Główna, jest połączeniem stoczni i stacji handlowej. Główna zaleta to możliwość dokowania do niej wszystkich statków, od M5 do M1/M2/M0. Można w niej po rozłożeniu statku na plany, budować statki, wymaga czasu i materiałów. Można naprawiać statki, ale również wymaga czasu i materiałów. Bardziej opłaca się zainstalować w niej Warsztat (dostępny u Splitów i OTAS-ów) i przy jego pomocy naprawiać. Poczytasz o tym tutaj. Służy też jako podręczny magazyn wszelkiego dobra potrzebnego graczowi.

2. Duże statki wcale nie są tak powszechne. Po całym wszechświecie lata max. po dwie Fregaty Kha'ak, jeden lub dwa Galeony itp. Q to na pewno znajdziesz w sektorze Menelaus Paradise, zawsze lata tam jeden lub dwa, w innych sektorach to rzadkość. Chcesz odnaleźć duże statki to zainstaluj mapę Scorpa i skorzystaj wyszukiwarki statków.

3. Tym się nie przejmuj, taki zapis maja tylko Tyr i Vallhala, a wyposażone w EMP Beta będą tak potężne że fakt czy będą strzelały 16 czy 12 działami na raz nie będzie miał znaczenia.

4. Tylko -250? To żaden problem, ja miałem -10342 i wyciągnąłem na plus. Możesz o tym poczytać tutaj i tutaj. Generalnie to przy pierwszym wlocie do każdego ziemskiego sektora powinieneś zbadać jego obrzeża, ja zawsze natknąłem się tam na jakiś piratów, Zwiadowców Kha'ak i to pozwoliło mi podnieść reputację. Jak tylko będziesz mógł dokować do ziemskich stacji i handlować przynajmniej ogniwami, kup TS-y i puść jako handlarzy sektorowych, zrobią resztę za ciebie. Niszczenie wrogów ziemian po za sektorami ziemskimi nic nie daje. To chyba generalna zasada, niszcz wrogów rasy tylko w sektorach tej rasy, której chcesz podnieść reputację.

5 i 6. Koordynaty, które dostałeś podane są w metrach, na mapie sektora są w kilometrach. Wiesz już o co chodzi? Ta misja dotyczy Soneńskiego zwiadowcy, więc jesteś na dobrej drodze do Sonenów i tam zobaczysz kilka ich statków. Nie warto jednak w ich sektorze polować na ich statki, nie będziesz mógł brać od nich misji. Statki Sonenów są najlepsze w grze, a nawet za dobre jak na normalną grę. Jak chcesz polatać Soneńskimi statkami to postaw stocznię XTM-a i kup w niej Zefira, a potem Seth-a. O pozostałych statkach Sonenów możesz poczytać tutaj i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sobie paczke mercenary guild i juz przy 2 obronie sektora poziomu 1 (gildia najemnikow) spotkal mnie glupi bug: nie bylo innych najemnikow, a sektora mialem bronic przed kilkoma klastrami, korweta i fregata. Pomyslalem sobie ze to swietny test dla nowo zdobytego hyperiona (swietna maszynka) i ze zdumieniem zniszczylem korwete w kilkanascie sekund, a fregata mimo frontalnego starcia nie zabrala mi nawet polowy shielda. Przyszedl mail z wynikiem: "Dzieki za pomoc najemniku! Wyplacamy Tobie 64852pusty2502058473659628546433325443247682354 kredytow za zniszczenie 14 statkow Kha'ak." I tak stalem sie posiadaczem 2 mld kredytow (bardzo mi zepsulo gre wiec uzylem kodu na zmniejszenie kasy 🙁 ). Czesto sie to zdarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v. 2.90 i dostalem kolejna glupia misje - mialem pomoc xenkom podbic sektor boroni, 1.6mln nagrody mnie skusilo i wlaczylem skok na brame od strony sektora xenkow, a tam wojna toczy sie na 3 fronty: xenki(czerwoni 🙁 ), boroni z misji (czerwoni) i boroni zwykli(niebiescy), w tym XEN. Plaszczka w pelni uzbrojona w fotonki gamma stojaca zaraz obok bramy i zaczyna do mnie strzelac. Wycofalem sie (stracilem 1.6mln 😉 nagrody z misji) i wrocilem pomoc niebieskim boronom w przejmowaniu plaszczki - moj pierwszy niszczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bajzel 🙁 Osobiście nie brałem misji od Xenonów/khaków, ale teraz chyba się skuszę, bo widzę, że ciekawie się robi :]

Co do błędu:

"Dzieki za pomoc najemniku! Wyplacamy Tobie 64852pusty2502058473659628546433325443247682354 kredytow za zniszczenie 14 statkow Kha'ak."

Instalowałeś spolszczenie do najemników ze strony na forum? Te z pakietu Cycrowa jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: Da sie jakos przestawic aby wszystkie wiezyczki (oczywiscie te mogace strzelac w dana strone) strzelaly do celu ogniem ciaglym? Chcialem wyprobowac moja plaszczke (40xgfotony) na habitacie piratow i niezaleznie od tego czy ustawilem wiezyczki na anti fighter/capsy czy wydawalem polecenia atakoj moj cel/zniszcz wrogow maksymalnie strzelaly tylko 2 wiezyczki x8 fotonow (z danej pozycji sam moglem 4 wieze ustawic na cel) i to duzo wolniej niz moglem strzelac sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja mam taki Problem mam płaszczke pełne wyposażenie szmery bajery itp ale gdy przychodzi czas na walke ona tlyko lata w kółko i nic więcej nawet raz nie streli tlyko lata w kółko i sama też obrywa tylko myśliwce walczą normalnie mam XTM-a i pare skryptów wiecie jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Masz wówczas włączone SETA? Spróbuj osobno wydać rozkazy wierzyczką.

A może lepiej aby sprawdził czy w ogóle ma wydane jakieś rozkazy dla wieżyczek.

Zapewne nie, dlatego napisałem, żeby je wydał. Ale możliwe też, że statek nie chce strzelać bo ma włączone SETA. Wtedy reinstalka,bo znaczy to, że coś z grą. Miałem też taki przypadek, tylko że dodatkowo statki po włączeniu SETA się zatrzymywały, Reinstalka i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

o i mam pytanie kupiłem se mój pierwszy lotniskowiec zadokowałem do niego myśliwce i jak zrobić żeby odleciały?

W sensie, żę jak pojawia się wróg wylatują, niszczą go, a jak go zniszczą to dokują z powrotem? Jeśli to masz na myśli to skrypt Anarkis carrier commands. Poz. 3 w temacie ze spolszczeniami skryptów. Na resztę pytań odpowiedź znajdziesz w instruckji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśliwce- gdy ustawisz im lotniskowiec jako bazę to powinny automatycznie startować gdy wróg go atakuje. Jeśli chcesz więcej opcji to trzeba się posiłkować dodatkowymi skryptami, tak jak pisał Cerber.

Co do wieżyczek, sprawdź czy na pewno broń umieszczona jest w slotach wieżyczek, jeśli tak to wypróbuj różne rodzaje rozkazów dla nich. Jeśli dalej nie działa to może masz coś spsute w instalacji. W jaką broń ją wyposażyłeś ? Na innych statkach wieżyczki działają dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawnie działają tylko myśliwce większe statki przy rozkazie Ataku na mój cel lub na polecenie atakuj wszystkich wrogów w sektorze poproszt krążą w okół wrogów i nie strzelają i przy tym same obrywają.A co do lotniskowców spróbuje tej metody.

a działa na statkach napewno sa w slotach bo ja jak sie przeniose na statek to wszystkie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem że nie ustawiłem to i działa 😀

ale teraz mam takie naprawde śmieszne pytanie jak sie ustawia żeby np Domem mysliwca Nova był lotniskowiec bo mam ten Script co mi gościu podał ale zamiast textu mam reax text numerek np 1232

wiecie jak to naprawić?

do imstalacj uzyłem Plugin menager-Installer by Cycrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...