Skocz do zawartości

XRM czy XTC


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia:

XRM jest kompletnym, dopracowanym i ciągle rozwijanym modem. Trudnym, ale dzięki temu ciekawym. Dodaje sporo nowości do gry - opis jest w temacie moda.

XTC - nie w pełni dokończony mod, spore braki w zapowiadanych rozwiązaniach, brak wsparcia w razie problemów. Od ponad roku jedyne wiadomości o modzie, to tylko "wersja 2.0 będzie wkrótce". Może będzie, może nie. A jak będzie, to może będzie w końcu dopracowana. Poczekamy, zobaczymy.

Pamiętam XTM-a, liczyłem na powtórkę dobrej zabawy w XTC. Po dwóch latach oczekiwania, kiedy wyszła wersja 1.0 zawiodłem się. XTC ma spory potencjał, ale jak na razie korzysta z 50% tego potencjału.

Jak na chwilę obecną, tylko XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak, XTC w obecnej formie to niewypał więc nie ma sobie nim co zawracać głowy i brać XRM. Czemu? Głównym powodem jest to że w XTC, zwłaszcza w późniejszych etapach gry zdecydowanie za mało się dzieje(i jeszcze te bugi), w XRM jest zaje....przepraszam......wyśmienicie napisany plik jobs, dzięki czemu w wszechświecie cały czas są ostre rozróby(no i jeszcze te nowe statki). Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem robienia fabuł i nowych ras, to może cię zainteresować ToTT, ale w nim są "trochę" przesadzone statki(a zwłaszcza z mini modem AMT), więc polecę Ci niezastanawiać się i sciągać XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XRM ewentualnie TOOT przy czym TOOT to tak trochę jak by inna gra - XRM - ładny, poprawiony X3 TC, bez efektu nidy z podstawki po paru dniach latania. Gram z profilu OTAS, i ani jednej ich misji jeszcze nie zrobiłem. Zakończyłem Gonerów i robię FF - ale kiedy ja to zrobię! ciągle coś się dzieje! ciągle trzeba pogłówkować z jaka flota wybrać się do boju, zrobiło się bardzo taktycznie! nie da się latać cały czas w M3 po galaktyce i zwiedzać 😀

Co do mykania gry to mam świerzego kompa i Myka pieknie na maxa, czasem się sypnie owszem, ale raczej sam coś dodatkami sknociłem, ale na razie wywaliło mnie gdy działo się coś związanego z fabułą FF. BlackFighter 8-letni procek?! to dobry jest, jak wyszło w 2008 X3 TC to na dziewuchy nowiutkim laptopie sprawdzałem, bo wymagał Visty, a mój w miarę świerzy PCet z XP nie dawał rady, to jakiegoś dobrego Intela tam masz 😀 a ja musiałem dalej w Reuniona się bawić ( w sumie, bardziej mi się podobał niż TC)

Errata NUDY a nie "nidy" - klawiszologia pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2012 o 13:03, dlugiogon666 napisał:

to dobry jest, jak wyszło w 2008 X3 TC to na dziewuchy nowiutkim laptopie sprawdzałem, bo wymagał Visty, a mój w miarę świerzy PCet z XP nie dawał rady

Kto ci takich głupot naopowiadał? Ponad dwa lata grałem w TC na XP, nie tylko w czyste TC, ale z różnymi modami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XP nie miałem nigdy ścinek które by po kilku sekundach się nie odblokowały...

XRM zmienia Xenoński P i tym bardziej PX w takiego morderce M3-M5, TS itp. że tylko wprawny pilot da radę zniszczyć go M3 sam (bez rakiet)... a nowy C (M7) to taki statek z którym ja innym M7 muszę czuć duży respekt... Tutaj w modzie Xenoni są groźniejsi i to znacznie... Brakuje jakiegoś ciężkiego M1 i M2 dla Yaki i Piratów

PS. Czemu w podstawce Q kosztował więcej niż K i J?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktos juz Was zainstalowal i gral w XTC 2.0 ?

Jesli tak prosilbym o podzielenie sie z Waszymi odczuciami,porownujac je np. z modem XRM.

Czy sa jakies zadania do zaliczenia,czy ta wersja wprowadza do gry w/g Was wiecej zabawy...

Pytam sie bo mam niestety I-net mobilny z ograniczona pojemnoscia i pobranie prawie 1 GB troche mnie 'uszczupli' , ale generalnie mam pytanie do Was czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2013 o 20:40, Aldaran napisał:

No i jak drodzy panowie , warto zainstalowac tego moda ?

Zainstaluj, sam się przekonasz.

Zarówno XRM jak i XTC ma swoje plusy i minusy. Jeden i drugi jest bardzo rozbudowanym modem.

Warto samemu wyrobić sobie opinię.

Jak dla mnie i jeden i drugi wart zagrania.

PS. Można mieć przecież dwa katalogi z grą, w każdy innego oda zainstalowanego, grać w oba, na przemian, wg uznania i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Yo!

Po bardzo dlugiej przerwie wrocilem do serii X. Pogralem sobie w TC vanille. No i... nudze sie zwyczajnie.

W watku o XTC Yacek napisal, ze woli XRM. Zupelnie nie wiem co te mody robia, wiec jesli moge prosic o wyjasnienie roznic?

Ktory mod bedzie lepszy? Nie, zle pytam - ktory sprawi, ze X-Universe bedzie bardziej dynamiczne?

XTC juz mam sciagniete i jak tylko zrobie bakap vanili - zainstaluje sobie.

Pytanko mi sie nasunelo - mozna sobie gdziekolwiek skopiowac TC i bedzie dzialalo?

Pozdrawiam

Jerzoo

--

Edit - poprawilem literowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2013 o 15:13, jerzoo napisał:

Nie, zle pytam - ktory sprawi, ze X-Universe bedzie bardziej dynamiczne?

XRM, tak jak pisałem. Gram z nim dwa lata, XTC znudził mi się po miesiącu, zbyt powtarzalny i przewidywalny. Poczytaj posty w tematach o obu modach.

W dniu 10.10.2013 o 15:13, jerzoo napisał:

Pytanko mi sie nasunelo - mozna sobie gdziekolwiek skopiowac TC i bedzie dzialalo?

Można. Tyle razy ile masz potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Damn strasznie szybko odpowiedziales.

Mam juz kopie vanili, xtc tez zainstalowane. Sciaga sie xrm 😀

Ta, czytam posty nawet na egosofcie. No nic polatam i tu i tam, skoro nie ma znaczenia gdzie mam gre na dysku.

Jednak pliki konfiguracyjne sa w 'moich dokumentach' - podejrzewam, ze zaden z modow nie zmienia tej sciezki?

BTW - link do 3-go parta w posci o xrm nie dziala - posilkowalem sie linkiem z forum egosoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2013 o 15:58, jerzoo napisał:

Jednak pliki konfiguracyjne sa w 'moich dokumentach' - podejrzewam, ze zaden z modow nie zmienia tej sciezki?

Głównie raczej chodzi o pliki sav, musi ręcznie pilnować zapisów gry z różnych modów, aby nie nadpisać sobie plików. Możesz też użyć menagera plików sav.

Oprócz tego zapisuje się tam konfiguracja ustawień klawiszy, ale można w grze stworzyć własne profile, różne dla różnych modów, więc to nie problem.

W dniu 10.10.2013 o 15:58, jerzoo napisał:

BTW - link do 3-go parta w posci o xrm nie dziala - posilkowalem sie linkiem z forum egosoftu.

THX, poprawiłem. Ale pisz w odpowiednich tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Pisanie w tamtym temacie mialo male szanse, zeby ktos to zauwazyl.

Zaczalem wlasnie gre w XRM. Wybralem sobie na sztuke Yaki Ronina.

Coz za zaskoczenie!

Ten ichni Hyperion to maszynka do mielenia miesa ;D Oslon tylko mi brakuje - Xenoni ze mnie jak narazie robia mielone 🙁

Osiem sztuk HEPT-ow na froncie i nie ma sily, zeby mi zabraklo pradu - regeneracja jest duzo duzo wieksza niz zuzycie. I ta zwrotnosc - czyje sie jakbym siedzial w Novie najmniej. 😁

Chwilowo zarzucam plany grania w XTC - zarobie kasiurke i zobacze coz z tego Appoloxa za potwor mi wyjdzie 😁

Dzieki wielkie Yacek za szybkie odpowiedzi. Sprawdze jesio te profile i jutro popatrze sobie na XTC 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...