Skocz do zawartości

Fabuła - koniec czy co?


Kunzite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie bo dłuższej przerwie od X3. Jakiś tydzień temu udało mi się necie natrafić na historię gierk kosmicznych i dowiedziałem się że wyszedł AP no i jeszcze udało mi się kupić pakiet za 20zł na steamie w promocji (na 2 godziny przed końcem). No ale do rzeczy

1. Grałem sobie główny wątek fabuły, ochorniłem przed piratami autostradę i dostałem od naukowców m3, wojskowy kazał mi wziąć ten statek i lecieć pomóc w sektorze ogarniętym wojną. I to już koniec fabuły? Bo poza okresowym nawoływaniami że trzeba coś gdzieś pomóc nic się więcej nie dzieje. Czy jest dalej jakaś misja, a ja coś źle zrobiłem bo ostatek nie odebrałem osobiście tylko poleceniem nawigacyjnym kazałem mu polatać po okolicznych placówkach żeby odazu go dozbroić trochę i przetestować.

2. A propos jeszcze samej wojny. Latam na razie Centaurem i próbuje gdzieś na boku dorobić się czegoś lepszego ale coś mi na razie wolno idzie. W między czasie jak chce zarobić to pojawiają się inforamcje o przebiegu wojny. Czasem lece, pacyfikuje jednak żadnych oznak sukcesu. Treść komunikatów jest bez sensu, bo np mowa że że Heretics End zdobyty i zaraz będą atakować Pas Asteroidów, lece do Heretics End a tam kilka ziemskich nistrzycieli i korwet, naszych cale i jedyne co mogę to w 10 sekund opuścić sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na szczęście to już koniec fabuły AP. Teraz można latać swobodnie i robić co się chce.

Patche dodają krótkie fabuły w których można zdobyć HUB i HQ: http://xudb.pl/topic/2326-patche-dla-ap/

Co do wojny, informacje o wojnie można wyłączyć (dodał taką możliwość patch). Walka w sektorach trwać będzie cały czas, raz Terranie będą górą, raz Argoni. Wbudowany w AP skrypt RRF działa dobrze i generuje na zmianę floty atakujące i obronne. Możesz pomagać jednej ze stron własną flotą, ale równie dobrze możesz ignorować komunikaty i same walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na statku Xenów nikogo nie ma, więc nikt go nie opuści 😀. Też miałem problem - największy w całej fabule - z tym L. Zrób sobie save przed walką z L i próbuj, za którymś razem się uda. Teraz mi się przypomniało, że za pierwszym razem jak przechodziłem fabułę, to miałem L do przejęcia dosłownie w kilka minut od otrzymania misji. Ale nie zdążyłem przejąć bezwładnego eLa, rozwalił go jakiś argoński Centaur. Myślałem, że wkrótce trafie następną okazję, ale musiałem się strasznie namordować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po zniszczeniu siedziby korporacji, miałem potem ochraniac ich statek. Ledwo wleciałem do sektora to został zniszczony przez terran. Wczytac save czy tak ma być? Bo obecnie nie mam aktywnej zadnej misji.

Drugie pytanie przy okazji: jest może spis fabuł jakie wystepują w AP po polsku costakiego jak jest zrobione dla TC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanko. Robie obecnie fabułę Argonów, zeby poznać główną fabułę. Niechce się za bardzo tutaj rozkręcać bo korci mnie aby zainstalować mod XRM, a to jak sie nie mylę wiąże się z nową grą ( w końcu trzeba kiedyś pierwszy raz to zrobić 😛). Z tego co w niektórych tematach wyczytałem są także inne fabuły. Czy bedę miał do nich dostęp po zainstalowaniu tego scryptu? Jeśli są to one się aktywują w podobny sposób co w TC? Że trzeba coś zrobić czy wystarczy reputacja. Jesli można to czy mozesz napisać jak się je aktywuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to w AP są obecnie cztery fabuły:

- Główna AP (dostępna od razu na profilu Argon Peacekeeper, na pozostałych profilach dostępna po osiągnięciu odpowiedniej reputacji u Argonów i niskiej reputacji u Terran, nie jest dostępna tylko na profilu Terran Commander)

- Fabuła Teladiańska PHQ (Kwatera główna) - dostępna po zakończeniu głównej fabuły AP, przy odpowiednio wysokiej reputacji u Teladian, posiadaniu jednej stacji i znaniu lokalizacji Kwater Głównych Korporacji Plutarch i NNMC.

- Fabuła Borońska HUB - dostępna po zakończeniu głównej fabuły AP, przy odpowiednio wysokiej reputacji u Boronów i znajomości lokalizacji Kwatery Głównej Korporacji Atreus.

- Fabuła "Luźne zakończenie" - dostępna tylko na profilu Terran Commander i Aldrin Adventurer, Jest Terrańskim odpowiednikiem fabuł PHQ i HUB. Wymaga wysokiej rangi bojowej (profesjonalista) i reputacji u Terran.

Natomiast w modzie XRM dla AP, główna fabuła AP jest niedostępna, ponieważ jest powiązana z "wojną terrańsko-argońską". W XRM dla AP "wojna" jest nieco inaczej rozwiązana,

Natomiast wszystkie trzy pozostałe fabuły są dostępne na wszystkich profilach startowych. Po osiągnięciu odpowiednich wymagań, takich samych jak w czystym AP. Może to prowadzić do tego, że po wykonaniu fabuły Borońskiej HUB i otrzymaniu HUB-a na własność, możemy stracić go, gdy aktywuje się fabuła Terrańska "Luźne zakończenie". Ale oczywiście strata będzie tylko chwilowa, bo po wykonaniu fabuły "Luźne zakończenie" HUB znów będzie nasz, wraz ze wszystkimi zasobami jakie w nim wcześniej zgromadziliśmy.

Jeśli ktoś ma problemy z fabułami (a nie sądzę, bo są proste i cały czas mamy włączone naprowadzanie na obiekty z fabuł) to może zaglądnąć na stronę http://roguey.co.uk/x3ap/ gdzie w sekcji Guides opisane są wszystkie fabuły, krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...