Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze gra w Reunion?


Premislaus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nie miałem jak grać w X. Ale na dniach planuję znowu wsiąknąć w ten świat. Według mnie seria X ma najlepszy klimat jeśli chodzi o sci-fi. Duża to zasługa wyglądu sektorów, muzyki i głosu komputera pokładowego. Trochę też jest tajemniczości i mistycyzmu. Szkoda tylko, że nie ma misji, czy też możliwości archeologicznych, eksploracyjnych, w sensie szukania pradawnych artefaktów, czy odzyskiwania starożytnych wraków, odkrywania tajemnic.

Chciałbym zapytać czy ktoś jeszcze gra w Reuniona? No bo z racji sprzętu nie grałem w nic nowszego niż Reunion. Grałem we wszystkie poprzednie części. Trochę żal, ze nikt nie robi nowych skryptów i spolszczeń do nich.

Czy dużo tracę nie grając w TC i AP? Jakie przełożenie ma na rzeczywistą grę benchmark z TC( rolling demo)? Bo X3: Reunion działa mi trochę lepiej, od tego benchmarku na jego bazie. Samo XTM działało mi ociężale ale dało się grać.

P.S. Myślałem by odświeżyć dwójkę, ale mam problem. Nie odtwarzają mi się dźwięki dialogów. Co dziwne kiedyś ta gra działała mi dobrze. Na forum Ego wyczytałem, że to wina czegoś w systemie, ale nie dałem rady tego naprawić. Miał ktoś może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja zaczynam zabawę w X3: Reunion 😀 Kiedys dawno temu grałem w Privatera i serie X-wing. Jako ującemu jaki polecacie wariant gry na początek? W niektorych komentarzach na różnyc stronach wyczytałem że mało się dzieje we wszechświecie X. Czy to prawda? W privaterze kiedys to caly czas dostawalem ciekawe misje i na własną rękę latałem handlowałem i walczyłem. Czy tu jest podobnie? PRoszę o dokładną odpowiedz 😀 Pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co rozumiesz przez "mało się dzieje". Wszechświat X to żyjące otoczenie. Czasem trafisz na takie zad*pie, że żaden statek tam z własnej woli nie zaleci, a czasem będziesz musiał wiać przed natłokiem zdarzeń 😀 czasem twój komp nawet go nie uciągnie 😁 a jak ci mało od czego są skrypty/mody?

Ja do Reunion już nie wracam, ale polecałbym ci zacząć przygodę z X'ami od Terran Conflict. Jest przystępniejsze, ma lepszy interfejs, lepsze sterowanie, lepsze fabuły i więcej contentu. W tej części z pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę (walki z piratami/obcymi, handel, misje, fabuły(oj, niektóre baaaardzoooo długie), setki towarów, stacji, statków) 😀 Poza tym gry z serii X są wręcz przeznaczone do "ulepszania" ich skryptami/modami. Każdy może dostosować grę pod swój styl rozgrywki, czy nafaszerować nowymi rzeczami, aczkolwiek to już zabawa dla bardziej obytych.

Każdy na tym forum ci poleci gry z tej serii, bo tu jest krąg jej miłośników 😀 zalecam ci byś zaczynał od TC, ale jeżeli nie masz tej części i nie chcesz jej kupować próbuj z Reunion. Jest wg mnie gorsza od swojej następczyni, ale właśnie dzięki niej zakochałem się w tej serii, czego również i tobie życzę 😀

Pozdrawiam

Piteropeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2012 o 13:06, Piteropeter napisał:

Zależy, co rozumiesz przez "mało się dzieje". Wszechświat X to żyjące otoczenie. Czasem trafisz na takie zad*pie, że żaden statek tam z własnej woli nie zaleci, a czasem będziesz musiał wiać przed natłokiem zdarzeń 😀 czasem twój komp nawet go nie uciągnie 😁 a jak ci mało od czego są skrypty/mody?

Ja do Reunion już nie wracam, ale polecałbym ci zacząć przygodę z X'ami od Terran Conflict. Jest przystępniejsze, ma lepszy interfejs, lepsze sterowanie, lepsze fabuły i więcej contentu. W tej części z pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę (walki z piratami/obcymi, handel, misje, fabuły(oj, niektóre baaaardzoooo długie), setki towarów, stacji, statków) 😀 Poza tym gry z serii X są wręcz przeznaczone do "ulepszania" ich skryptami/modami. Każdy może dostosować grę pod swój styl rozgrywki, czy nafaszerować nowymi rzeczami, aczkolwiek to już zabawa dla bardziej obytych.

Każdy na tym forum ci poleci gry z tej serii, bo tu jest krąg jej miłośników 😀 zalecam ci byś zaczynał od TC, ale jeżeli nie masz tej części i nie chcesz jej kupować próbuj z Reunion. Jest wg mnie gorsza od swojej następczyni, ale właśnie dzięki niej zakochałem się w tej serii, czego również i tobie życzę 😀

Pozdrawiam

Piteropeter

TC jest taniutkie 😀 co do sterowania to słyszalem ze w TC jest dziwne i ze trzeba zmieniac co chwile, ale nie iwem o co chodzi 😀 to może zaczne od TC 😀 a co do nudy to chodzi o to że czytałem zapowiedź X# REBIRTH i tam było napisane ze w tej czesci wszechswiat ma zyc w czasie rzeczywistym czego nie bylo we wczesniejszych gdzie czasem wydawało się że jest pusto dlatego pytam o tą nudę jak to z nią właściwie jest 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam zagrać w Reunion, ale obowiązkowo z XTM. IMO klimat o wiele lepszy niż w TC no i fabuła bije tą z TC na głowe (o ile to coś w TC można nazwać fabułą, misje XTM są bardziej zróżnicowane i ciekawsze niż te z TC - no może poza terrańską, ale reszta to żart). A jeśli chodzi o grafikę to Reunion na high = TC na medium (mniejwięcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę, że nie ja jeden wróciłem do Reunion. UP^ Ja tam zawsze gram z fabułą, zawsze można obejrzeć swój statek w cut-scenkach 😀 Pograj na Xtream jak znasz dobrze mechanikę. Swoją drogą, czy może ktoś wie gdzie znajdę jakieś statki z Freespace 2 pod Reuniona? Kiedyś miałem paczkę z statkami z Blue Planet, kilkoma myśliwcami i nawet samym GTD Hecate ale nigdzie nie mogę już teraz znaleźć. A plik na mamucie z shivanami już z 2 lata nie działa ^^. Byłym wdzięczny jakby ktoś dał info jak coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja jeszcze gram w X3 Reunion 2.5 z bonus package 3.1.07 (WIELKIE dzięki za spolszczenia i porady fanom Xów z tego forum i spoza, doceniam wasz wysiłek).

Skończyłem wszystkie fabuły z X3TC na modzie XRM i teraz nabijam max range bojową (mam 27lvl z 31 ) i pomyślałem, że zanim przejdę do AP to odpalę X3R.

No i po odpaleniu pozytywny szok. Ciężko jak cholera (gram bez skryptów) ale za to jaka radocha jak reputacja nie pozwala na kupienie nigdzie niczego ponad M4, a ja przejąłem piracką M3 Nova Raider.

Dodatkowo mam wrażenie, że grafika (przy tych samych ustawieniach) jest w X3R lepsza niż w X3TC XRM (może chodzi o wydajność do walki w XRM, którą może osiągnięto osłabiając grafę), w X3R jest więcej klatek i jest lepiej zoptymalizowana. Nawet tła sektorów są lepsze. Co ciekawe statki też wg mnie ładniej wyglądają nie tylko graficznie ale i koncepcyjnie.

W zasadzie odpaliłem X3R dla fabuły (wcześniej odbiłem się od X3R bo była dla mnie za trudna). No i w kwestii fabuły kolejne pozytywne zaskoczenia. Fabuła jest filmowa, widzimy siebie i jest mega klimat.

X3TC jest świetne i ma super fabuły ale ta z X3R dla mnie bije je na głowę.

Dodatkowa przewaga dla mnie (zaawansowanego gracza - ukończyłem wszystkie fabuły X3TC ze skryptem BA i X3TC z XRM na samym WWS) jest to, że X3R jest 10 razy trudniejsze od X3TC, kiedyś jako początkujący uznałem to za wadę teraz to mega zaleta. Ten zarąbisty klimat gdy latasz w M4 Buster i musisz głównie uciekać bo wszystko cię może rozwalić. Nie masz nawet dosyć miejsca w ładowni na ogniwa więc musisz uciekać na pieszo. I ten czas kiedy latasz myśliwcem (bo musisz) jest 10 razy dłuższy niż w X3TC.

Reasumując do tego stopnia wsiąkłem w X3R, że rozważam odpalenie X2, oczywiście po przejściu LEGENDARNEGO X3R XTM.

😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco Polecam X2. Parę mcy temu zrobiłem w X2 całą fabułę. Zbudowałem firmę zatrudniającą około 10 UT i kilka pętli produkcyjnych fabryk. Ostatecznie latający czołg Rybołowa i ruszyłem na ostatnie misje. Łącznie pyknęło mi jakieś 40-50 godzin. Piękna zabawa i łyk dobrej nostalgii.

Kompletnie nie widziałem co się opłaca, jak ustawiać pętle i te komedy handlowe, gdzie inwestować - więc przekopywałem się na polskim forum ego przez tematy z 2003-2006 kiedy to trafiłem na to forum i kiedy to panowała tam super atmosfera która budowali sami zapaleńcy, piękne czasy. Ha, mało tego grałem na xtreme i tu między X2 i X3 nie ma co porównywać. Na X2 Xtreme jest mocny kop w dupę. W łupinie na głęboki kosmos, handel po parę ogniw i jakieś podkradanie kontenerów z rozbitych stransportów w sektorze pirackim, te emocje... W seriach X3 hajs już idzie łatwo zarobić, w X2 jest zdecydowanie trudniej. Grę zdecydowanie warto odświeżyć, zestarzała się bardzo dobrze, wciąż świetnie bawi, jak dla mnie to absolutny klasyk.Tłumaczenie PL bardzo klimatyczne, autorstwa szanownych kolegów Sauron11 i Marcybiskup. Chłopaki zrobili świetną robotę, szkoda tylko, że polonizacji nie doczekał się bonus pack, który wnosi bardzo dużo użytecznych skryptów, a który warto zainstalować.

Po tej robocie właśnie rozważam machnąć fabułę Reuniona + trochę rozruszać tematy handlowo-wojenne 😉 Do tego oczywiście z modem XTM, ale czy XTM pozwalał na grę w oryginalną fabułę i misje Bala Gi???? Serio k***a nie pamiętam, ktoś mnie oświeci?

To też były świetne czasy, wystarczy poczytać także to forum 😀 Już nie mogę się doczekać tych dymów z Khaakami w sektorze Familia Khao. W tamtych latach (pre-TC) to grało się w aspekcie 4:3 więc dziś na panoramce fullhd to będzie miłe doświadczenie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam cofnąłem się do tego swego czasu (ponad półtora roku temu). Reunion z XTM miało swoją magię. Tyle tylko, że doinstalowałem tak ze 25-30 skryptów, więc po pewnym czasie po prostu save mi wykipiał od tego 😁 najpierw raz, a potem drugi, tym razem w miejscu gdzie minęło dużo czasu od innego sprawnego zapisu. Więc zrezygnowałem, a po pewnym czasie padł dysk na którym była zainstalowana gra, więc choćbym chciał rozwiązać problem nie mogłem wrócić do tej rozgrywki. Grałem sobie Splitem próbując zbudować nową ichniejszą rodzinę, ale, świata nie zawojowali przez wcześniej wspomnianego buga, który wyskoczył tuż przed sporą akcją wydarcia Xenonom pewnej ilości sektorów.

Z tymi tłami sektorów rzeczywiście, szczególne w Reunion były chociażby klimatyczne systemy z po prostu czarnym rozgwieżdżonym niebem, na pograniczach znanej przestrzeni, w TC masowo do nich pododawali takie zielonkawo-nieciekawe mgławice. Poza tym zepsuli chociażby Nopileos Memorial, w Reunion czarne niebo i wielka lodowa planeta, w TC brązowawe maziaje i planeta mniejsza, położona dalej. Hm, Bala Gi pamiętam że robiłem, chyba to zależało od tego, czy gra się na profilu standardowym, czy może którymś z moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 29.07.2016 o 20:58, Sorkvild napisał:

Gorąco Polecam X2. Parę mcy temu zrobiłem w X2 całą fabułę. Zbudowałem firmę zatrudniającą około 10 UT i kilka pętli produkcyjnych fabryk. Ostatecznie latający czołg Rybołowa i ruszyłem na ostatnie misje. Łącznie pyknęło mi jakieś 40-50 godzin. Piękna zabawa i łyk dobrej nostalgii.

Kompletnie nie widziałem co się opłaca, jak ustawiać pętle i te komedy handlowe, gdzie inwestować - więc przekopywałem się na polskim forum ego przez tematy z 2003-2006 kiedy to trafiłem na to forum i kiedy to panowała tam super atmosfera która budowali sami zapaleńcy, piękne czasy. Ha, mało tego grałem na xtreme i tu między X2 i X3 nie ma co porównywać. Na X2 Xtreme jest mocny kop w dupę. W łupinie na głęboki kosmos, handel po parę ogniw i jakieś podkradanie kontenerów z rozbitych stransportów w sektorze pirackim, te emocje... W seriach X3 hajs już idzie łatwo zarobić, w X2 jest zdecydowanie trudniej. Grę zdecydowanie warto odświeżyć, zestarzała się bardzo dobrze, wciąż świetnie bawi, jak dla mnie to absolutny klasyk.Tłumaczenie PL bardzo klimatyczne, autorstwa szanownych kolegów Sauron11 i Marcybiskup. Chłopaki zrobili świetną robotę, szkoda tylko, że polonizacji nie doczekał się bonus pack, który wnosi bardzo dużo użytecznych skryptów, a który warto zainstalować.

Po tej robocie właśnie rozważam machnąć fabułę Reuniona + trochę rozruszać tematy handlowo-wojenne 😉 Do tego oczywiście z modem XTM, ale czy XTM pozwalał na grę w oryginalną fabułę i misje Bala Gi???? Serio k***a nie pamiętam, ktoś mnie oświeci?

To też były świetne czasy, wystarczy poczytać także to forum 😀 Już nie mogę się doczekać tych dymów z Khaakami w sektorze Familia Khao. W tamtych latach (pre-TC) to grało się w aspekcie 4:3 więc dziś na panoramce fullhd to będzie miłe doświadczenie 😀

X2 pewnie zrobię dla fabuły.

Podobno można przejść fabułę w X3R XTM ale ja przeszedłem na czystym X3R a później odpaliłem X3R XTM. W zasadzie w X3R XTM są wszystkie statki i stacje (w tym Hyperion), także nie ma żadnych strat w stosunku do podstawki.

Polecam X3R XTM dla mnie lepsze od TC XRM, Soneni, lepsze statki, lepsza grafa i lepszy klimat.

Ze skryptów polecam ci do X3R XTM: bbsextras-v1.61-04.12.2006, bountyhuntersguild-v2.80-24.07.2007, mercenariesguild-v2.90-13.03.2007, x3_bonus_package_3.1.07, Deathmatch Arena redux, Salvage Claim Software. Chodzą bez ziechy. W skrypcie mercenaries już na 5 levelu pojawia się po 6 niszczycieli wroga - jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś gra? Jasne. Co kilka miesięcy wracam. Chyba do żadne innej gry nie mam takiego sentymentu. Zawsze czyste x3. Jakoś nie jestem przekonany do skryptów. Wiele z nich traktuję jak zbędne ułatwienia. No i nigdy nie ruszyłem grubszych modow. Może kiedyś. Takze zakładam że x3 posłuży mi wiernie jeszcze co najmniej z 5-7 lat 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...