Skocz do zawartości

- - - - -

Czy ktoś jeszcze gra w Reunion?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Premislaus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:14

Od dłuższego czasu nie miałem jak grać w X. Ale na dniach planuję znowu wsiąknąć w ten świat. Według mnie seria X ma najlepszy klimat jeśli chodzi o sci-fi. Duża to zasługa wyglądu sektorów, muzyki i głosu komputera pokładowego. Trochę też jest tajemniczości i mistycyzmu. Szkoda tylko, że nie ma misji, czy też możliwości archeologicznych, eksploracyjnych, w sensie szukania pradawnych artefaktów, czy odzyskiwania starożytnych wraków, odkrywania tajemnic.

Chciałbym zapytać czy ktoś jeszcze gra w Reuniona? No bo z racji sprzętu nie grałem w nic nowszego niż Reunion. Grałem we wszystkie poprzednie części. Trochę żal, ze nikt nie robi nowych skryptów i spolszczeń do nich.

Czy dużo tracę nie grając w TC i AP? Jakie przełożenie ma na rzeczywistą grę benchmark z TC( rolling demo)? Bo X3: Reunion działa mi trochę lepiej, od tego benchmarku na jego bazie. Samo XTM działało mi ociężale ale dało się grać.

P.S. Myślałem by odświeżyć dwójkę, ale mam problem. Nie odtwarzają mi się dźwięki dialogów. Co dziwne kiedyś ta gra działała mi dobrze. Na forum Ego wyczytałem, że to wina czegoś w systemie, ale nie dałem rady tego naprawić. Miał ktoś może podobny problem?

#2 Tajemniczy94

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 26 lipiec 2012 - 21:27

Co do problemów z dźwiękiem dialogów to możliwe że kodeków nie masz czy coś....jeżeli są na płycie(tego nie wiem bo nie grałem) to zainstaluj i powinno ruszyć.

#3 suchy

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 16:45

Ja ciągle pogrywam w Reunion'a i bawię się świetnie.

#4 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion

Napisano 20 listopad 2012 - 12:22

Ja zaczynam zabawę w X3: Reunion :) Kiedys dawno temu grałem w Privatera i serie X-wing. Jako ującemu jaki polecacie wariant gry na początek? W niektorych komentarzach na różnyc stronach wyczytałem że mało się dzieje we wszechświecie X. Czy to prawda? W privaterze kiedys to caly czas dostawalem ciekawe misje i na własną rękę latałem handlowałem i walczyłem. Czy tu jest podobnie? PRoszę o dokładną odpowiedz :) Pozdrawiam :)

#5 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 13:06

Zależy, co rozumiesz przez "mało się dzieje". Wszechświat X to żyjące otoczenie. Czasem trafisz na takie zad*pie, że żaden statek tam z własnej woli nie zaleci, a czasem będziesz musiał wiać przed natłokiem zdarzeń :) czasem twój komp nawet go nie uciągnie :D a jak ci mało od czego są skrypty/mody?

Ja do Reunion już nie wracam, ale polecałbym ci zacząć przygodę z X'ami od Terran Conflict. Jest przystępniejsze, ma lepszy interfejs, lepsze sterowanie, lepsze fabuły i więcej contentu. W tej części z pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę (walki z piratami/obcymi, handel, misje, fabuły(oj, niektóre baaaardzoooo długie), setki towarów, stacji, statków) :) Poza tym gry z serii X są wręcz przeznaczone do "ulepszania" ich skryptami/modami. Każdy może dostosować grę pod swój styl rozgrywki, czy nafaszerować nowymi rzeczami, aczkolwiek to już zabawa dla bardziej obytych.

Każdy na tym forum ci poleci gry z tej serii, bo tu jest krąg jej miłośników :) zalecam ci byś zaczynał od TC, ale jeżeli nie masz tej części i nie chcesz jej kupować próbuj z Reunion. Jest wg mnie gorsza od swojej następczyni, ale właśnie dzięki niej zakochałem się w tej serii, czego również i tobie życzę :)

Pozdrawiam
Piteropeter

#6 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 17:23

Wyświetl postUżytkownik Piteropeter dnia 20 listopad 2012 - 13:06 napisał

Zależy, co rozumiesz przez "mało się dzieje". Wszechświat X to żyjące otoczenie. Czasem trafisz na takie zad*pie, że żaden statek tam z własnej woli nie zaleci, a czasem będziesz musiał wiać przed natłokiem zdarzeń :) czasem twój komp nawet go nie uciągnie :D a jak ci mało od czego są skrypty/mody?

Ja do Reunion już nie wracam, ale polecałbym ci zacząć przygodę z X'ami od Terran Conflict. Jest przystępniejsze, ma lepszy interfejs, lepsze sterowanie, lepsze fabuły i więcej contentu. W tej części z pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę (walki z piratami/obcymi, handel, misje, fabuły(oj, niektóre baaaardzoooo długie), setki towarów, stacji, statków) :) Poza tym gry z serii X są wręcz przeznaczone do "ulepszania" ich skryptami/modami. Każdy może dostosować grę pod swój styl rozgrywki, czy nafaszerować nowymi rzeczami, aczkolwiek to już zabawa dla bardziej obytych.

Każdy na tym forum ci poleci gry z tej serii, bo tu jest krąg jej miłośników :) zalecam ci byś zaczynał od TC, ale jeżeli nie masz tej części i nie chcesz jej kupować próbuj z Reunion. Jest wg mnie gorsza od swojej następczyni, ale właśnie dzięki niej zakochałem się w tej serii, czego również i tobie życzę :)

Pozdrawiam
Piteropeter

TC jest taniutkie :) co do sterowania to słyszalem ze w TC jest dziwne i ze trzeba zmieniac co chwile, ale nie iwem o co chodzi :) to może zaczne od TC :) a co do nudy to chodzi o to że czytałem zapowiedź X# REBIRTH i tam było napisane ze w tej czesci wszechswiat ma zyc w czasie rzeczywistym czego nie bylo we wczesniejszych gdzie czasem wydawało się że jest pusto dlatego pytam o tą nudę jak to z nią właściwie jest :)

#7 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 17:43

W TC sterowanie jest lepsze, mniej ci się ręka zmęczy :D no chyba, że grasz na joysticku... A wszechświat we wszystkich częściach, żyje, zmienia się, i ma się dobrze ;)

#8 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 20 listopad 2012 - 18:54

Ale tylko do Reunion wyszedł XTM. Mod nad modami....

#9 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 19:23

NO włąsnie co do moda, chciałem go wgrać według poradnika z tego forum ale zatrzymałem się na spolszczeniu do BOnus Packa. Jak już je znalazłem (bo link z poradnika już nie działa) to niewiem gdzie je wgrac. Mam je w pliku 480010.xml.

#10 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 20:09

XTM to cudo. Ten klimat... :wub:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych