Skocz do zawartości

- - - - -

Ciężki początek = brak kasy

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trucx

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 11 lipiec 2012 - 18:01

Otóż gram z XRM i ostatnio zrobiłem 10 misji i zdobyłem zaledwie 346 tys. i chciałbym zdobyć tak z 15 mil albo najlepiej 20 :)
i z prostych wyliczeń wynika że musiałbym zrobić około 575 misji :D to zajęło by wieczność ...
Więc chciałbym się spytać jak zarobiliście grubszą kasę ?

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 11 lipiec 2012 - 18:16

Na złomiarstwie :)

Na czym to polega? Na zmuszaniu pilotów NPC do opuszczenia własnego statku, przejmowaniu statku, naprawie (Laser Naprawczy będący na wyposazeniu pilota) i sprzedaży z zyskiem.
O szczegółach przeczytasz w FAQ#6.
Oczywiście są odpowiednie skrypty, które potęgują ten proceder, ale wbrew pozorom w czystej grze również jest to łatwe i zyskowne.
Był kiedyś konkurs Egosoftu, którego zadanie polegało na jak najszybszym zarobieniu 5 mln kredytów po starcie nowej gry (kilka kredytów na koncie, nie w pełni uzbrojony i wyposażony statek M3). Zwycięzca konkursu osiągnął wynik 19 min. 9 sek.

#3 Centurion

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaFobos
  • Rasa: Ziemianin

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:12

Niekoniecznie, po długim czasie grania i tępienia Xenonów trafiają się misje nawet za 7mln, znalazłem też inny, nietypowy sposób zarabiania: lataj po układzie słonecznym i szukaj misji dostarczenia rapiera (lub niekiedy pisze terrańskiego M5) za wpełni uzbrojonego, ulepszoneg i wyposażonego można dostać nawet 10mln,
ładuj tyle wyposażenia, ile się zmieści, zapłacisz łącznie z statek 1mln a dostaniesz o wiele więcej.

#4 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:56

Tak. Nie wiem dlaczego, ale Terranie bardzo dużo dają na XRM za jakikolwiek ich statek. Jeszcze lepsze jest sprzedawanie TS z ładunkiem w środku. ok 13 mln zysku, czasem bez żadnego wkładu(no dobra zbierz, napraw i przetransportuj statki terran, które korsarze rozwalili w okolicach Omicron Lyrea). Ważna reputacja u Terran rośnie wraz z zawartością naszego portfela. Łatwy sposób na pozbywanie się nadwyżek produkcyjnych i zbędnych towarów wraz z statkami.

#5 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:34

Jeśli chodzi o misje to kasa za nie zależy od Twojej rangi bojowej (misje z celownikiem) i handlowej (pozostałe misje). Wystarczy że pohandlujesz trochę zdalnie jakimś transportowcem, a zaczną się pojawiać misje transportu personelu/pracowników warte kilkaset tys. - kilka milionów za jedną. Wystarczy do nich szybki statek z odpowiednio dużą ładownią (M) i systemem podtrzymywania życia. Po podniesieniu rangi misje budowy stacji też dają niezły grosz, ale do nich warto mieć własnego TL'a.

Poza misjami- przede wszystkim złomiarstwo, wydobywanie nvidium (zerknij do tematu o sztuczkach).

#6 Trucx

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Argon

Napisano 12 lipiec 2012 - 14:19

Zobaczę na sztuczki i ciekawostki jak na razie zarobiłem swój pierwszy milion było to trudniejsze ponieważ mod generował więcej statków przez co interes nie kwitł za dobrze (pewnie będzie oburzenie bo więcej statków więcej zysku ale jak ma się tylko M3 uzbrojonego w połowie to takie misje są niebezpieczne)
Znalazłem porzuconego M2 i jak wyleciałem go przejąć gra sie zacięła i po wczytaniu save statku nie było :) mam rozumieć że to błąd gry czy źle zainstalowany mod ?(tylko z tym statkiem się tak zdarzyło )

Co do tego sposobu to ... daleko mam 20 parę sektorów :)
To może zamiast nividium ruda albo krzem ?Bo chciałbym zarobić na statek Nexus jest jak myśliwiec ale ma o wile więcej slotów na broń .

#7 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:20

Nexusa raczej nie polecam na statek osobisty do latania solo. Ma zbyt małe osłony(3 x 200 MJ) jak na statek M6 i w razie spotkania z wymagającym przeciwnikiem możesz nie dać rady. Nie latałem, więc dokładnie nie powiem, ale jak ktoś latał i poleca ten statek to możesz kupować. Proponuje Centaura Strażnika lub jeżeli ci się podoba Vidar Strażnik, ale to już wyższa cena.

Najlepiej jakbyś zostawił jeden zdobyczy TS z dużą ładownością i tam składował wyposażenie ze złomowanych statków. Potem podlatujesz tym co chcesz uzbroisz i zabierasz z niego co potrzebujesz. Tak wychodzi taniej niż kupowanie w sklepie.

#8 chak510

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 lipiec 2012 - 06:39

Tu jest opisane jak szybko zarobić kasę
http://xudb.pl/topic...e-100-milionow/

#9 Xeeris

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaPodsektor Aurelia

Napisano 13 lipiec 2012 - 09:41

Jak masz rangę bojową Mistrz Wojny (jest taka) To za zadania np.zabij z kontaktem dostawało się 10-12mln (w podstawce)

#10 Peroox

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 09:54

Ubijać piratów na zlecenie nawet nie trzeba ręcznie :) Wyłączamy wszystko co zmusza pilotów do opuszczania większych statków i latamy zbieramy misje, a nasze okręty liniowe szybko skaczą i ubijają ten statek co trzeba:) Tak szybko masowo zarabiamy wiele kasy. Można też sobie robić hardcore bo czasami zdarzy się patrol i obrona stacji, najazd Xenonów na raz:) Walka przyjemna a kasa leci.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych