Skocz do zawartości

Uzbrojenie Pantery


Gleavess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem Splicką Panterę i proszę was o radę, jakie uzbrojenie jej kupić?

Planuje z przodu zamontować coś na cięższego zwierza, a resztę wyposażyć w działa przeciw drobnicy. Co najwyżej działa boczne wyposażyć również w coś większego kalibru ale myślę raczej nad uzbrojeniem do odpędzania myśliwców. Niestety nie grałem już długo i nie wiem jakie działa będą sprawować się najlepiej.

Macie jakieś sugestie co do wyboru konkretnych broni? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie się da napakuj artylerii zaporowej, jest po prostu niezastąpiona na myśliwce wszelkiej maści. Co do przodu, możesz się trochę zawieść, bo salwa z sześciu wyrzutni bomb zapalających mocno rozładowuje generatory.

Skonfigurowałbym ją tak:

Przód: 6x Jonowe działa szynowe, Lewa: (lub prawa, jak wolisz) 2x Wyrzutnia bomb zapalających, reszta: artyleria zaporowa.

Atakując M2, M1 fregatami rzadko masz okazję postrzelać z głównego działa, ze względu na rozmiary i zwrotność M7. Stąd montuję, przynajmniej w swoich fregatach, WBZ z lewej lub prawej strony. Ta wieża zawsze dostaje rozkaz "atakuj statki flagowe". Podczas kiedy Ty jesteś zajęty omijaniem salw z fotonówek i innego badziewia, WBZ spokojnie przypala przeciwnika. Artyleria również potrafi solidnie dokopać flagowcom, i będzie trzymać myśliwce na dystans (czytaj: rozwalać na miazgę wszystko co się zbliży).

Piszę to, mając duże doświadczenie w walce sektorowej. Nie wiem za to, czy twoja Pantera będzie przeznaczona by walczyć OOS. Dla takich walk pewnie potrzebna będzie trochę inna konfiguracja, ale to już nie moja działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie artyleria zaporowa jest potężną bronią. Kupiłem splickiego Pytona, bo zbieram M2. Niestety na żadnej wieży nie da się zamontować zaporówki. Kupiłem więc działa jonowe, które niby były skonstruowane (wg. opisu) do odpierania ataków myśliwców. Jednakże w praktyce wszystkie pociski przelatywały w bliskiej odległości od myśliwców, prawie bez trafień (nie używam skryptów ani modów btw). Efekt był taki że w Xenońskim sektorze ileśtam (na północ od Black Hole Sun), do którego poleciałem na pierwszą bitwę Pytonem, myśliwce zdjęły mi 3/4 osłon. Chyba z 7 musiałem staranować kadłubem, bo robiło się niebezpiecznie. Dla porównania, w Boreaszu (w którym mam zaporówki) po wyczyszczeniu tego sektora zostaje mi około 85-90% osłon. Od tego czasu Pyton stoi przy jednym z moich kompleksów i odstrasza piratów.

Również co do fregat rakietowych - dla mnie istnieją tylko dwie. Te, które mają tylną wieżę z artylerią zaporową - Kobra i Aquilo. Do wrażych myśliwców, które za bardzo się zbliżą, odwracam się wybuchowym tyłkiem i robię z nich miazgę. Nawet nie chcę myśleć co by się ze mną stało we fregacie bez wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówiąc "argońskie cudo" masz na myśli pulsacyjne działa fotonowe, to nie wiem czy kiedykolwiek próbowałeś zestrzelić tym myśliwca. Owszem, da się trafić, ale graniczy to z cudem i jest raczej bez sensu. Pytona kupiłem bo chcę mieć M2 każdej rasy, a Osakę już mam, nawet wiele razy czyściłem nią Xenonów. Co do pojedynku Pyton kontra Tytan... To owszem, sterowany przez komputer Pyton przegra na pewno. Za to gdybym osobiście walczył z Tytanem w Pytonie to wątpię czy mieliby szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2012 o 16:26, chak510 napisał:

Ale niechodzi mi o to argońskie cudo chodzi o (teraz się dowiedziałem ) altyrelie odłamkową

Na Pytonie nie da się zamontować ani artylerii zaporowej, ani odłamkowej. Przynajmniej w Vanilli. Gdyby się dało to bym ją zamontował i na niego nie marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidaar z ciekawości kupiłem se tego pytonka i okazało się że to dobry statek jeśli leci w flocie i że w tej flocie są przynajmniej 2 lotniskowce z M3+ w hangarach . Użyłem ten statek także w ofensywie w PTNI hekloters przeciwko xenonom . Wziolem do pomocy tylko tytana i razem z teledianami powstrzymaliśmy ich natarcie . Pyton nie radził sobie w ogóle z mysliwcami . W końcu się zdenerwowałem , skończyłem do bazy zamontowalem WPM-ki i dopiero to pomogło . Do tego potwora nadaję się tylko WPM na obronę przed mysliwcami i ogólnie fajnie wygląda statek strzelający ze wszystkiego co mana pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...