Skocz do zawartości

Skrypt Weapons Changer 2.5


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Weapons Changer służy po skonfigurowaniu do szybkiej zmiany rodzaju broni we wszystkich slotach uzbrojenia statku. Jest rozszerzeniem grupowania broni.

Można go pobrać z tego linka Weapons Changer 2.5 .

Dostępne jest spolszczenia, co prawda do wersji 1.45, ale nie wiele się zmienia, do tego uważam że nie jest potrzebne. Ważna jest znajomość konfiguracji.

Konfigurację zaczynamy od przypisania w Opcjach/Sterowanie/Interfejs pięciu klawiszy:

Klawisz 1 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Cycle Config.

Klawisz 2 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config A.

Klawisz 3 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config B.

Klawisz 4 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config C.

Klawisz 5 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Broadcast Config.

Konfigurację przedstawię na przykładzie statku Nova. Ma ona 9 slotów na uzbrojenie (8 w kokpicie i 1 w wieżyczce).

Zaopatrujemy ładownię statku w 9 sztuk LDI (Laserowe Działko Impulsowe) Alfa, 9 sztuk AC (Akceleratora Cząsteczkowego) Alfa i 9 sztuk WMP (Wysokoenergetyczny Miotacz Plazmy) Alfa.

Oczywiście to tylko przykład i rodzaj uzbrojenia zależy od Twoich potrzeb.

Przystępujemy do konfiguracji:

1. Musimy znajdować się w przestrzeni.

2. Na lewo od ikon broni (lewy dolny róg ekranu) mamy ikony do grupowania broni, zaznaczamy dla każdego slotu broni trzy pierwsze od lewej strony ikony.

3. Poniżej zaznaczamy grupę 1.

4. Naciskamy klawisz Y i przechodzimy do opcji "Uzbrojenie".

5. Wkładamy do wszystkich slotów uzbrojenia LDI Alfa.

6. Wycofujemy się z komend statku do widoku przestrzeni kosmicznej.

7. Naciskamy klawisz 1 (czyli ten, który przypisaliśmy do Cycle Config).

8. Patrzymy czy na dole ekranu pojawił nam się napis Weapons Changer Config A, jeśli inny Config to naciskamy ten klawisz tyle razy aż pojawi się Config A.

9. Naciskamy klawisz 2 (czyli ten, który przypisaliśmy do Slect Config A).

10. Naciskamy klawisz 5 (czyli ten, który przypisaliśmy do Broadcast Config). Mamy zapisana pierwszą konfigurację broni.

11. Poniżej zaznaczamy grupę 2.

12. Naciskamy klawisz Y i przechodzimy do opcji "Uzbrojenie".

13. Wkładamy do wszystkich slotów uzbrojenia AC Alfa.

14. Wycofujemy się z komend statku do widoku przestrzeni kosmicznej.

15. Naciskamy klawisz 1 (czyli ten, który przypisaliśmy do Cycle Config).

16. Patrzymy czy na dole ekranu pojawił nam się napis Weapons Changer Config B, jeśli inny Config to naciskamy ten klawisz tyle razy aż pojawi się Config B.

17. Naciskamy klawisz 3 (czyli ten, który przypisaliśmy do Slect Config 😛.

18. Naciskamy klawisz 5 (czyli ten, który przypisaliśmy do Broadcast Config). Mamy zapisana drugą konfigurację broni.

19. Poniżej zaznaczamy grupę 3.

20. Naciskamy klawisz Y i przechodzimy do opcji "Uzbrojenie".

21. Wkładamy do wszystkich slotów uzbrojenia WMP Alfa.

22. Wycofujemy się z komend statku do widoku przestrzeni kosmicznej.

23. Naciskamy klawisz 1 (czyli ten, który przypisaliśmy do Cycle Config).

24. Patrzymy czy na dole ekranu pojawił nam się napis Weapons Changer Config C, jeśli inny Config to naciskamy ten klawisz tyle razy aż pojawi się Config C.

25. Naciskamy klawisz 4 (czyli ten, który przypisaliśmy do Slect Config C).

26. Naciskamy klawisz 5 (czyli ten, który przypisaliśmy do Broadcast Config). Mamy zapisana trzecią konfigurację broni.

Można uprościć konfiguracje, poprzez pominięcie punktów 10, 15, 16, 18, 23, 24.

Teraz wystarczy że będziemy naciskać klawisze 2, 3, 4 (to znaczy te, które przypisaliśmy sobie do Select Config A, Select Config B i Select Config C) a broń we wszystkich slotach będzie nam się zmieniała automatycznie. Zapamiętujemy pod jakim przyciskiem mamy jaka broń i jazda na wroga.

Jedynym ograniczeniem jest możliwość instalowania danej broni na statku i pojemność ładowni statku.

Jeśli przesiądziemy się na inny statek, w tym nowym musimy konfiguracje broni powtórzyć. Na tym starym możemy nadal używać Weapons Changera, wybieramy statek z mapy sektora, przechodzimy do rozkazów bojowych, odszukujemy pozycję Weapons Changer, potwierdzamy enterem, wpisujemy odpowiednio A, B lub C w zależności jaki konfig broni chcemy wybrać.

Jeśli statkiem ze skonfigurowanym WC zadokujemy do Lotniskowca, co skutkuje automatyczną przesiadka na lotniskowiec, a następnie oddokujemy nim to będziemy mieć wybrany automatycznie Config A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siemanko, mam pewien problem ze skryptem Weapons Chenger (2.5) 🙁

Ostatnio dzięki skryptowi DeathMatchArena autorstwa LV udało mi się zdobyć statek Fenix (M2), wypakowany po brzegi Photon Pulse Canon`ami Gama, dodatkowo zakupiłem do niego Artylerię przeciwlotniczą Flak Beta i za pomocą WC 😉 chciałem skonfigurować dewa setupy - jeden PPC a drugi z Flak`ami. Przeczytałem poradnik Yacka i spróbowałem zrobić tak:

1. Na wszelki wypadek ustawiam we wszystkich wieżyczkach brak rozkazów,

2. Konfiguruje klawisze WC (Config A: Shift+F1, Config B: Shift+F2, Config C: Shift+F3, Cycle Config: Shift+F4 i Broadcast Config: Shift+F5,

3. Lecę w przestrzeń, wybieram Config A, naciskam "y" - zakładka uzbrojenie i we wszystkie sloty wkładam PPC, wychodzę z menu i naciskam Shift+F5. Komputer gada "A" (czyli można wnioskować że się zapisało).

4. Shift+F2 (Config 😎, "y"- zakładka uzbrojenie i wciskam Flaki, wyłażę z menu i zapisuję config za pomocą Shift+F5, miły głos potwierdza "B".

5. W momencie kiedy przeskakuje ponownie na Config A broń zmienia się ładnie na PPC, ale w przypadku gdy chcę załadować Config B, nic się nie dzieje, komputer potwierdza miłym głosem "B", ale broń się nie zmienia, zamiast Flaków mam ciągle PPC.

Próbowałem konfigurować też uzbrojenie bezpośrednio z widoku każdej wieżyczki, zaznaczałem grupy broni i zapisywałem Configi, ale nic to nie zmieniło. Standardowo przy załadowaniu Configu A, broń zmieniała się na PPC (identycznie jak było po otrzymaniu statku), lecz w momencie wczytania Configu B nic się nie zmieniało.

Reasumując nieważne jaki config zapisze i nie ważne jaki będę chciał wgrać to i tak zawsze ładuje mi pierwotne ustawienie broni - czyli same PPC.

Mam nadzieję że nie zamieszałem za bardzo, ale chciałem w miarę jasno opisać mój problem 😎

Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać ten problem, to napiszcie czy to ja jestem niepełno-sprytny 😉 i robię coś nie tak, czy może to jakiś bug lub cokolwiek innego.

Z góry dzięki za odpowiedzi 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Teoretycznie WC powinien działać na wszystkich statkach. Ja go używam tylko na małych (M3, M6 i M7).

2. Nie wiem czy pominąłeś to tylko w swoim opisie, a musisz mieć jeszcze jeden klawisz przypisany:

Konfigurację zaczynamy od przypisania w Opcjach/Sterowanie/Interfejs pięciu klawiszy:
Klawisz 1 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Cycle Config.
Klawisz 2 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config A.
Klawisz 3 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config B.
Klawisz 4 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Select Config C.
Klawisz 5 (tak go nazwę, ale to jaki klawisz przypiszesz to już Twoja sprawa) przypisujemy do: Weapons Changer Broadcast Config.

Chodzi o Cycle config. Każda konfigurację zaczynasz klawiszem Cycle config, kończysz Broadcast Config.

3. Ikony broni w HUD przy zmianach uzbrojenia przez WC nie zmieniają się, więc może broń ci się zmienia, nie zmieniają się tylko jej ikony, aby to sprawdzić naciśnij klawisz Y i wejdź w uzbrojenie i zobacz jaką broń masz naprawdę w slotach.

4. Aby zmieniały się ikony broni w HUD, musimy pozaznaczać wszystkie te pola znajdujące się na lewo od ikon broni w HUD-ie, a następnie po wybraniu przez WC zestawu broni A kliknąć na przycisk "1" pod ikonami HUD-a, po zmianie przez WC zestawu broni B klikamy na "2", przy zestawie WC C klikamy na "3". Czyli inaczej mówiąc łączymy klasyczny zmieniacz broni z WC. Wtedy przy zmianach uzbrojenia dokonywanych przez WC, zmieniać się będzie też klasyczne przypisanie grup broni i zmieniać się będą ikony broni w HUD-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Robię tak, jak jest w instrukcji, ale mimo to kiedy klikam na klawisz 2 wskakuje mi config B, a klikając klawisz 3 wskakuje mi config A. Klawisz 2 mam przypisany do configu A, a 3 do B.

1. Jestem w przestrzeni.

2. Na lewo od ikon broni (lewy dolny róg ekranu) mam ikony do grupowania broni,zaznaczam dla każdego slotu broni trzy pierwsze od lewej strony ikony.

3. Poniżej zaznaczam grupę 1.

4. Mam ustawione w uzbrojeniu EDP Beta.

5. Wycofuję się z komend statku do widoku przestrzeni kosmicznej.

6. Naciskam klawisz 1 (czyli ten, który przypisaliśmy do Cycle Config).

7. Patrzę czy na dole ekranu pojawił nam się napis Weapons Changer Config A, jeśli inny Config to naciskam ten klawisz tyle razy aż pojawi się Config A.

8. Naciskam klawisz 2 (czyli ten, który przypisaliśmy do Slect Config A).

9. Naciskam klawisz 5 (czyli ten, który przypisaliśmy do Broadcast Config). Mamy zapisana pierwszą konfigurację broni.

10. Poniżej zaznaczam grupę 2.

11. Naciskam klawisz Y i przechodzę do opcji "Uzbrojenie".

12. Wkładam do wszystkich slotów ADP afla.

13. Wycofuję się z komend statku do widoku przestrzeni kosmicznej.

14. Naciskam klawisz 1 (czyli ten, który przypisaliśmy do Cycle Config).

15. Patrzę czy na dole ekranu pojawił nam się napis Weapons Changer Config B, jeśli inny Config to naciskam ten klawisz tyle razy aż pojawi się Config B.

16. Naciskam klawisz 3 (czyli ten, który przypisaliśmy do Slect Config 😎.

17. Naciskam klawisz 5 (czyli ten, który przypisaliśmy do Broadcast Config). Mamy zapisana drugą konfigurację broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...