Skocz do zawartości

Problem z rozpoczęciem misji Terran... :/


MSc_builder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem nowy na forum i jeszcze się nie odzywałem więc serdecznie witam. Ostatnio w oczekiwaniu na X Rebirth ponownie siadłem do TC, od razu "powgrywałem" ciekawsze mody i rozpocząłem grę. Najpierw unikałem rozpoczęcia fabuły Terran i dorobiłem się paru fabryk oraz zdobyłem Xenoński HUB w misji Bala'gi (jeszcze nie skończyłem), ale w końcu zechciałem odwiedzić sektory ziemskie więc odwiedziłem Omicorn Lyrae i zgłosiłem się do eskorty dyplomay i tutaj pojawił się problem, zagadałem jak trzeba i po odczekaniu chwili pojawia się Ziemska Pochwa którą mam eskortować ale zaczyna ona skakać po całym sektorze bez ładu i składu i nie ma najmniejszego zamiaru zmierzać do Heretic End, zaczynałem misję ze 20 razy i nic się nie zmienia, gdzieś na ang forum udało mi się znaleźć ze to przez konflikt Gry z modem LV's Race Responce Fleets i, że trzeba ustawić relacje argonów i terran na dobre w ustawieniach, zrobiłem tak i statek przestał skakać ciągle w kółko ale flota argonów dalej atakowała Ziemski transportowiec zmuszając go do rzadszych skoków przez co dalej nie zmierza w dobrym kierunku. Posunąłem się wyłączenia a potem nawet deinstalacji moda w Plugin Manager, ale i to nic nie dało, Pochwa nadal skacze jakby grzybem się zaraziła.... 🙁

Może ktoś wie jak to naprawić?? Z góry dzięki za każdą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2012 o 05:54, Aldrin napisał:

Odinstalowac to co sie gryzie i zacząc od nowa gre.

Zbyt drastyczne.

Wczytać save sprzed rozpoczęcia fabuły terran. Ustawić relacje Argoni-terranie na poprawne, rozpocząć fabułę.

Jeśli nie masz możliwości wczytania starszego sav, to spróbuj ze skryptem http://xudb.pl/topic/1077-skrypt-reset-plots-resetowanie-fabul/ i zresetuj fabułę Terran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Co do rozpoczęcia gry od początku to mi się nie uśmiecha bo i tak ze względu na pracę mam bardzo mało czasu na odstresowanie się przy X3 więc utrata tego co udało mi się uzyskać przez te kilkanaście godzin nie jest pociągającą perspektywą. A jeśli chodzi o pomysł Yacka to owszem mogę wczytać save'a sprzed rozpoczęcia fabuły tyle tylko, że już tego próbowałem, łączenie z wcześniejszą zmianą ustawień Argoni-Terranie na poprawne i potem rozpoczęcie i niestety nie podziałało. Ale pójdę za tym pomysłem i sprawdzę jeszcze czy nie uda mi się wczytać odleglejszego save'a, np takiego sprzed 30 min czy 1 godz wcześniej, potem zmienię relację Argoni-Terrani pogram jakiś czas i dopiero wtedy spróbuję, bo z tego co pamiętam to po zmianie ustawień nawet nie wylatywałem z sektora Omicorn Lyrae i rozpoczynałem fabułę więc coś może być na rzeczy z tą wcześniejszą zmianą ustawień.

Jak tylko uda mi się znaleźć chwilę czasu to spróbuję tego, a na razie jeszcze raz dzięki za rady i czekam czy kto jeszcze wymyśli innego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczął, nie rozpoczął, zależy który save wczytam ale tak czy siak eskortowany statek pojawia się ale nie ma najmniejszego zamiaru lecieć we właściwym kierunku tylko skacze po sektorze unikając agresji Argonów. Poza tym nie wiedziałem, że da się opłacić wlot do sektorów ziemskich. Jak wlatuję do pierwszego to dostaję komunikat z łagodną sugestią "spadaj bo zaatakujemy".... a że nie chce psuć jeszcze bardziej kontaktów to podkulam ogon i zmykam 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się opłacić wlotu do sektorów terran. Chyba chodziło o "polecisz".

Tylko wszystko zależne jest właśnie od profilu startowego i reputacji u ATF. Odpowiednia reputacja u ATF pozwala wlatywać do kolejnych sektorów Terran.

Spoiler

Po skończeniu fabuły dostaniesz pozwolenie na wlot do sektora Ziemia.

Grając na profilu ziemskim mamy już na starcie wystarczająca reputację u ATF, aby lecieć do Urana, grając na innym profilu dopiero po wykonaniu misji eskorty Pałasza otrzymamy pozwolenie wlotu do tego sektora.

Wlec do sektora Circle of Labour, albo dalej do Heretic End, może Pałasz poleci za tobą, w sytuacji OOS może nie być taki skory do unikania Argonów, tylko wykona swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało 😀

Co prawda samo wczytanie wcześniejszego save'a i zmiana ustawień w RRF dla relacji Agroni-Terranie nie wystarczyła , bo i tak Argońskie Siły Zbrojne lub Argońska Kontrola Graniczna w Circle of Labour (jeśli jakimś cudem tam doleciał) atakowały Pałasza.

Udało się dzięki odinstalowaniu RRF, wczytaniu starszego save'a i wykorzystaniu moda "destroy target hotkey" do usunięcia kontroli granicznej. Myślę ze mogło by się udać np. tylko dzięki wykorzystaniu samego "destroy target hotkey" ale pomyślałem o tym dopiero po odinstalowaniu RRF 😛

A co do pomysłu żeby lecieć do kolejnego sektora i czekaniu aż Pałasz doleci to nie zadziałałoby bo próbowałem, Pałasz kręcił się w sektorze w którym został zaatakowany, np nawet po wystrzelaniu kontroli granicznej Pałasz latał w kółko w Circle of Labour mimo, że ja poleciałem do Heretic End.

W każdym bądź razie udało się😁 i dzięki za wszelką pomoc:)

PS. nie wiem czy instalować znowu RRF zanim nie skończę fabuły terran, może wie ktoś czy mogą wystąpić w późniejszym okresie fabuły problemy tego typu albo inne związane z zainstalowanymi modami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...