Skocz do zawartości

World of Tanks [WoT]


Trucx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat do dyskusji ogólnej.

[WoT]

Recenzja gry

W grze aktualnie są 4 narody :

Niemcy

ZSRR

USA

Francja

Aktualnie w grze jest dostępne ponad 160 pojazdów którymi można grać jedne udane drugie nie pretensje można mieć do nieżyjących już konstruktorów 😀

Gra jest bezustannie rozwijana.

Teraz przykładowe 2 czołgi :

Maus:

T110E5

 

Fizyka

W chwili obecnej fizyka jest testowana i będzie w patchu 8.0 można brać udział w testach lub poczekać do września .

Niestety w brew pozorom nie jest to zbyt dobra wiadomość bo lemingi będą mogły skakać do wody 🙁

MM czyli matchmaker

Nie jest to najbardziej dopracowany program losujący ale da się grać 😉

Pewnie w waszych głowach rodzi się myśl czy daje nam w kość ? Odpowiem twierdząco TAK

Balans gry

Gra jest dość zbilansowana czyli nie ma kosiarzy którzy robią totalną rzeź bo nic nie umie ich powstrzymać , ale to nie znaczy ze nie ma perełek czyli pojazdów -czempionów ale są też idiot tanki które w rękach idioty są w stanie roznieść wroga.Po mimo balansu w grze za odpowiednie rzeczy odpowiada inna nacja : za pancerz USA , za działa ZSRR , za celność Niemcy.

Wojny klanów

World of tanks nie polega tylko na klikaniu Bitwa i zbieraniu doświadczenia na następny pojazd , są również klany chyba nie ma potrzeby tłumaczenia co to jest 😀

Klany mają dość wygórowane potrzeby jeśli chodzi o czołgi ponieważ klany rywalizują między sobą na mapie świata o terytoria które generują złoto (punkty premium)

więc klan składający się z pojadów 1-5 tieru nie ma szans utrzymać terytorium już nawet nie mówiąc o zdobyciu go , więc najczęściej przyjmują czołgistów od 8 tieru (czołgi i niszczyciele) i artylerie od 6.

Pewnie myślicie sobie że stworzenie klanu jest za walutę w grze ?Niespodzianka jest za złoto a dokładniej 2500 jest to duża suma (powyżej 50 zł).

Turnieje

Turnieje są organizowane od czasu do czasu można wygrać złoto .

Grafika

Jest to równie ważne jak treść gry 😀 grafika jest świetna i będzie jeszcze lepsza bo w patchu 8.0 będzie wykorzystany w pełni silnik Bigworld.

Wargaming kupił firmę dzięki czemu ma wolną rękę .Kupił ją za około 50 milionów.

Filmiki przedstawiające pojazdy

Niestety przez maksymalną ilość grafiki nie mogę wrzucić osobnych linków proszę oto kanał na którym są filmiki

http://www.youtube.com/user/PlayscopeTrailers/videos?query=world+of+tanks

Tak więc zachęcam do grania 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, też sobie w WoT'a pykam 😎

A jeśli chodzi o USA TD to wybieraj to co Ci bardziej pasuje:

T95 powolny potwór (vmax 13 km/h), ma za to 305mm pancerza przedniego ale jest to okupione wieloma weakspotami (włazy i podłoga), jednak ciągłe skręcanie skutecznie utrudnia przeciwnikom wycelowanie w nie. Jak dla mnie to jednak taka ciekawostka (sam go mam 🌸 )

T30 średnio mobilny, jako jedyny TD IX tieru ma wieżę (duży atut), którą trudno przebić z przodu, bardzo nisko opuszcza działo ale ma bardzo słaby pancerz na kadłubie. Idealny do hulldown'u.

Siła ognia identyczna, bo mają to samo działo, z jednym wyjątkiem - T30 dłużej przeładowuje (1-2 sekundy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gram, pod tym samym nickiem z -pl na końcu 😎

Gram:

Francuskim light- AMX12t

Francuskim heavy- B1

Hamerykańskim medem- M4 Scherman

Hamerykanskim light- M7

Niemieckim medem- PZIII

Ruskim heavy- KV1

Co do TD-ków, to mam na nie jedno określenie- Kamperwagen. Większość z nich to papierowe pancerze, pamiętam jak jeździłem M7 dookoła Hellcata i zanim wcelował, zdjąłem mu połowę życia 🌸

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na opiniach graczy z forum (WoT-a), więc info mogą być błędne:

Najczęściej połowa wartości TD-ka to armata, więc najłatwiej je opisać, poprzez opis armaty:

Niemcy- precyzyjne działa, po scaleniu celownika praktycznie walą prosto w punkt, wiele z nich to ,,wiertarki" (przebijają wszystko) jednak, pestki potrafią słono kosztować, a DMG jest mizerny.

Ruscy- odwrotność niemców- działo strzela ,,mniej więcej w tamtym kierunku", ale po trafieniu i penetracji, najczęściej nie trzeba poprawiać. Za to gdy spudłuje to minie kilka eonów, zanim będzie gotowe do strzału. Tutaj wybitnym przykładem jest Su-152 zwane ,,środkowym palcem Boga". Oczywiście od tych wszystkich reguł są wyjątki.

Hamerykanie- balans pomiędzy rusinami i szwabkami. Jeden TD przeważa w stronę precyzji drugi w stronę DMG a trzeci jest opancerzony jak pancernik. Dodatkowo jest drzewko ,,wieżowych" TD-ków o których niewiele wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tej grze jest to, że zawsze brakuje kasy...

Póki co (z tych lepszych) mam Hamerykańskiego 😎 T29 w garażu, francuskiego AMXa 13 75 i zbadanego Józka 3. Już od dawna zbieram słomę na Józefa, ale nie idzie to za szybko. Oczywiście dlatego, że po drodze skuszę się na inny czołg i sreberka ni ma. 😀

Marzenia: Klan XUDB 🌸

PS. Mój nick Gother123.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie srebro idzie marne , za 3 fragi dostałem marne 10k i 354 expa i jak tu żyć .

Gdybym za każdy mecz tyle dostawał , bywa różnie raz 5 k raz 15 k to zależy.

Z amerykanów polecam T49 i M4 Sherman świetne zarobki.

Gother- marzenia fajne ale 2500 golda nie spadnie z nieba 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dorobiłem Tygrysa z pełnym wyposarzeniem i na tym zaprzestałem, Battlefield mnie zassał bardziej, no i jak cię snajper zdejmie w ciągu pierwszej minuty gry, to nie czekasz kolejnych pietnastu na bitwę tą samą postacią, jak w wocie jest z czołgami. Swoją drogą francuzy zachwiały balansem. Jakoś nie ogarniam nowych czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ja jestem najdalej, stan drzewek na dzień dzisiejszy 🌸

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

A oto stan mojego garażu:

Spoiler

Mi kasy nie brakuje (od tego mam T34, którego wygrindowałem, a po patchu 0.7.2 dostałem go jako premium 😎 Nie ma to jak czytanie newsów)

Francuskie czołgi są zbalansowane, i tak po ostatnim patchu dostały nerfa i to porządnego. Jak sprawdzić czy dany czołg jest OP? Zagrać nim 😀 Ja zagrałem i dorobiłem się lorraine 40t, którą sprzedałem (jak narazie pełna para idzie w wbijanie expa na IS-8 (zostało 78k), jednak podczas ostatniego specjalu odkupiłem mojego AMX 13 90, ta maszyna daje tyle frajdy, że chyba zagości u mnie na stałe w garażu 😀

Mój nick to l2enegade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że jak tragicznie jest? 😎

Moim zdaniem T95 nie jest wart grindu, jeśli nie będziesz miał z kim jeździć w plutonie. Drużyna z łapanki Ci nie pomoże, zapomnij. moim zdaniem dużo lepiej jest wbić obiekta 704 lub T30, jeśli nie masz towarzysza do plutonu.

Ale jeśli już ma kto Ci osłaniać plecy to robisz rzeźnię (o ile nie namierzy Cię artyleria...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...