Skocz do zawartości

Geopolitycznie i finansowo.


Medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak czy owak ludzie są albo zbyt głupi, by myśleć, albo myślą, ale są zbyt tchórzliwi, by cokolwiek zrobić, albo są zbyt zniewoleni logiką, by niszczyć system, w którym żyją od urodzenia, który zaopatruje ich we wszystko, co do życia potrzebne (Oczywiście po zaprzedaniu mu swej wolności). Tych myślących i coś robiących jest niewiele i wywołują niewielki wpływ na tych niemyślących, stanowiących około 90% ludzkości. Przydałaby się realne zagrożenie z kosmosu, które zmusiłoby ludzi do się zjednoczenia, a które to wyeliminowałoby również operującego zza kulis wroga wolności. Za dużo ludzi i problemów dnia codziennego, by rewolucja wybuchła w czasach obecnych. Chyba, że nagle wszyscy zaczną myśleć, zrozumieją uniwersalne prawa wszechświata i po prostu przestaną podporządkowywać się tym, którzy podporządkowanych nas chcieliby mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wynika z lenistwa czy głupoty. Ja wolę przeżyć swoje życie wraz z bliską mi osobą, patrzeć jak dorastają moje dzieci, pić popołudniami cole a wieczorem w coś zagrać. Gdyby mi to ktoś odebrał to wtey będe czuł się zniewolony. W chwili obecnej nie czuję się zniewolony, czuję się oszukany bo nas ciągle politycy robią w ch...chrzan. I łatwo jest siedzieć i palnąć ludzie to debile, głąby i etc. (no są ale to dlatego że matura leci na łeb na szyję, ale kto się chce nauczyć ten się nauczy, reszta to lenie), ludzie są zajęci swoimi codziennymi sprawami. A że ograniczają nas pewne prawa, przepisy, cóż cena cywilizacji. Nie odpowiada to cheja do lasu zobaczymy jak długo pożyją. Nie potrzeba nam kosmitów i innych durnych teori. Potrzeba uproszczenia przepisów, oczyszczenia polityki i administracji. A to niestety będzie kwestia dwuch pokoleń w naszym kraju zwłaszcza. Bo w chwili obecnej sędziowie, politycy, urzędnicy (mówię o tych najwyższych stanowiących zarazem prawo) to często relikty jeszcze z komuny. Ustrój się zmienia i świnie od koryta pogonić batem, a nie umyć i ustawić spowrotem w nowych barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobei dywagować, ale natura ludzka jest taka właśnie lenistwo i szybka łatwa kasa dla większości jest najwazniejsza... troche otarłem sie "o politykę" i wiem jedno nie wazne jak kto ładnei śpiewa jakie ma idee ale jak dojdzie do władzy i zmiesza z starym betonem staje się podobny i podobnie zachłanny nawet jesli przedtem był idealistą starzy go naprostują...

jedyna opcja aby nastapiła "zmiana" na jakięs tam lesze lub gorsze ale zdecydowana zmiana należało by za jednym zamachem za jednymi wyboramia wywalić 100% starcyh posłów i wsadzić 100% ludzi, którzy nigdy nie byli w tym ubabrani może beż wiedzy i umiejętnośc (te nabęda ekspresowa praca w sejmie jest prostzra od kopanai rowów byleś miał w łebie poukładane) wówczas można liczyć że drgnęły by do przodu zmiany...

Co do wątku UE pewnie, ż4 jestem za wiele wpsópracuję z niemcami szczególnie, ale co do zysku czy jesteśmy finansowo na plus to bym taki pewny nie był :-))). kasę jakąs tam dostaliśmy sporo dokładać musimy do UE, kazda inwestycja to kasa i UE i nasza.... problem jest tylko taki że gdyby nie UE i przymus inwestycji sami byśmy tak szybko nie wydawali na inwestycje bo kasa w budżecie naszego kraju jest ogromna i starczyło by na wszystko.. ale "Nasza" władza jaka by nie była woli za tę kasę kupowac sobie kolejne kadencie czyli gosy na wybory kierując szmal tam gdzie mają wyborców pod różną postacią...

Reasumując.. gdyby nasz rząd traktował nasz kraj tak jak średniej klasy przedsiębiorca traktuje swoją prywatną firmę gdzie musi się nacharowac aby być na plusie żyło by nam sie zdecydowanie lepiej, tym czasem nasz rząd obraca kasą która maja bez problemu bez pracy poprostu okradając obywateli poprzez kolejne podatki, a co łatwo im przychodzi łatwo rozpierdzielają na prawo i lewo kierując sie dobrem tylko swojej partii itd itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko zmierza w kierunku grecji na dłuzszą metę i w końcu pierdyknie i u nas nei ma opcji, dług mamy na poziomie 20-30 tys na głowę 1 polaka już bodajże, i jakoś nie sada a ciągle rośnie. Rząd kombinuje różnymi mykami i pseudoreformami uchronić przekroczenie 55% długu w wielkości budżetu bo wóczas konstytucja nakazuje zamrozic wszystkei wydatki Państwa i Samorzadów.

jak to robią przkonałem się na koncu roku kiedy przeliczaja wartość długu w euro i innych walutach na złotówki. maiałem rachunke za towar w niemczech do zapłacenia i jakoś przed koćem roku chciałem być czysty coś koło świąt rąbnałem przelew, Zaś na 30-31 grudnia wartość złotówki poszła w górę dość mocno z 20-30 groszy albo i wiecej bo zainterweniował NBP sprzedając rezerwy waluty.... oszczedziłbym pamietam z 1500 zł wtedy gdybym z przelewm sie wstrzymał 2-3 dni..

na początku nie skumałem o co codzi po co na koniec roku ta interwencja była, ale doczytałem, że kurs euro z tego okresu jest brany do obliczeń naszych zobowiązań itd.. także prostym zabiegiem niezależnie od zysku czy starty NBP zmniejszył nam na 1 dzień dług Polski o kilka miliardów aby nie przekroczyć bariery i tyle...

bo bo co w budżecie szukać oszczedności na spłatę jak można zabiegeim finansowym zmienićprzelicznik i olał..

przelicznie sobe liczbę radnych w gminach, powiatach itd. razy średnią dietę jakazabierają wyjdą miliony w skali kraju. Samorząd ważna sprawa ok. ale problem jest taki ze 90% radnych przez 4 lata kadencji nawet nie otwiera gęby na sesjach i komisjach, tylko na nieformalnych spotkanaich przy piwie... gdyby zmniejszyć ich ilość o te 90% nic by nie zmieniło to w działaniach gmin a jednym szybkim cięciem mamy grube miliony oszczedności - problem w tym że ci "radni" to dolne macki partii i gdzieś trzeba dać im zarobić bo posółów i senatorów może byc tylko kilku.. Senat izba zadumy całkowicie niepotrzebny zwykłą przchowalnia kolesi za grubą kasę, spsoób głosowania promuję alfabetyczny spis nazwisk nasza Pani senator nikt o niej nie wiedział, że żyje na tym śiwecie ale afabet ustawił a na 1 pozycji na liście do gosowania i była z PO, które jest na topie laska teraz bryluje z głowa w chmurach, a że każdy redaktor z nia jedzie na każdym temacie jak z dzieckiem z przedszkola to szczegół, ale taka wiara uchwala nam prawo i planuje wydatki :-)) i to są fakty

poprostu temat rzeka... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy jest się tu z czym solidaryzować. Solidaryzować należy się z ludźmi którym churagan zniszczył dom. Ludzie usłyszeli wysokie odsetki lokat i polecieli na to. Dziwne że ludzie inwestują pieniądze w fundusz który oferuje owiele wyrzsze odsetki niż inne banki. Sam fundusz długo też nie istnieje. Najbardziej mnie dziwi że teraz nagle odzywa ię wiceprezes NBP i twierdzi że już po aferach z funduszami kredytowymi i lokatami z 2007 roku ostrzegał kilkukrotnie co do takich funduszy z lokatami. I jak twierdzi, jednostkowym wystąpieniem nie miał szans przebić się przez reklamy takich funduszy w telewizji. To moje pytanie jest takie, po kiego w telewizji państwowej lecą takie leklamy skoro jest to telewizja państwowa i ma za zadanie ostrzegać przed tym. Na wystąpieniu wiceprezesa NBP nie zarobią, na reklamach tak. Swoją drogą fundusz który oferuje mi owiele więcej niż inne i krutko bo raptem 3 lata istnieje na rynku, śmierdzi mi na odległość. Od roku bawie się troche na giełdzie, niby nic wielkiego bo bawie się akcjami wartymi po pare i parenaście złotych. I tu często też spotyka się staruszków inwestujących spore pieniądze samodzielne, którzy sądzą że po przeczytaniu kilku poradników inwestycyjnych z gazet są gotowi inwestować oszczędności życia w jakieś akcje ( a wydawało by się że tacy wiekowi ludzie są doświadczeni i nie powinni dać się zrobić w bambuko). Efekt jest całkiem podobny jak z Aferą amber Gold, są stratni. Robi się wielki raban i checę że zostali oszukani, żądają odszkodowań które na końcu sznurka powinny być wypłacone przez państwo. Osobiście uwarzam że zamiast tych kij wartych reklam, w TVP powinny lecieć kampanie ostrzegające ludzi przed takim podejściem do sprawy. Bo z reguły gdy mami się ludzi wielkim zyskiem to tylko po to by cos od nich wyłudzić. A ostatecznie i tak wszyscy są mądrzy i uwarzają że poza nimi każdy jest idiotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...