Skocz do zawartości

- - - - -

Improved Xenon 0.95 (I need spolszczenie)

improved xenon spolszczenie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaXenoński Sektor 347
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:15

Witam. Wszedłem w posiadanie trudnego do znalezienia skryptu Improved Xenon 0.95. Posiadam jednakże problem - brak spolsczenie, w wyniku czego w ustawieniach AI mam same ReadText8973-(4, 40, 21, 50, 30, 61, 10). Gdyby ktoś dysponował spolszczeniem do skryptu lub posiadał wiedzę umożliwiającą poradzenie sobie z tym problemem, proszę o kontakt.

Żeby było jasne - czytałem FAQ. Nie pomogło. Dlatego zdecydowałem się napisać ten temat.

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:18

Wyświetl postUżytkownik Doromeza dnia 13 kwiecień 2012 - 19:15 napisał

Żeby było jasne - czytałem FAQ. Nie pomogło. Dlatego zdecydowałem się napisać ten temat.

Przeczytaj jeszcze raz, a potem jeszcze, aż do skutku.
Wszystkie spolszczenia jakie popełniłem robiłem zgodnie z FAQ, więc działa.

#3 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:45

W katalogu "t" wszystkie pliki mam spolszczone. Ten z Improved Xenon (odpowiedzialny za opcje w ustawieniach AI również), co nie zmienia faktu, że wciąż mam ReadTexty.

#4 Tajemniczy94

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 20:03

Zmieniałeś tylko nazwy plików czy dodatkowo otwierałeś plik np w notepad++ i zmieniłeś wartość przy language z 44 na 48?
Nie otwieraj zwykłym systemowym notatnikiem.
Ja robiłem dokładnie jak w FAQ i mi działa bez problemu.

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 kwiecień 2012 - 20:03

Wyświetl postUżytkownik Doromeza dnia 13 kwiecień 2012 - 19:45 napisał

W katalogu "t" wszystkie pliki mam spolszczone. Ten z Improved Xenon (odpowiedzialny za opcje w ustawieniach AI również), co nie zmienia faktu, że wciąż mam ReadTexty.

Spolszczony - to znaczy zmieniona nazwa wg wzorca i zmienione w pliku "Language ID="?
Plik edytowany w notatniku windosowym?
Spolszczenie wgrane równocześnie z instalacją skryptu? Czy zainstalowałeś skrypt, uruchomiłeś grę, stwierdziłeś że masz readtexty, zapisałeś grę, dodałeś spolszczenie i uruchomiłeś z grę z ostatniego zapisu.

#6 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:07

Dobra, poradziłem sobie. Muszę jednak stwierdzić, że żadne FAQ mi w tym nie pomogło. Programikiem Package Creator można podejrzeć zawartość instalatora skryptu i tam też znalazłem plik, który powinien po instalacji znaleźć się w podkatalogu "t", po "spolszczeniu" którego nie powinno być ReadText'ów, a który to pojawił się w moim podkatalogu "t" pod złą nazwą 480020 zamiast 448973. Zawartość obu plików taka sama. Czy to nie dziwne ?

W ogóle przy instalacji skryptów tworzą mi się w katalogu "t" pliki o kolejnych numerach np. 480014; 480015; 480016 itd. I na przykład trzy takie pliki mogą być różnymi wersjami językowymi jednego skryptu. Ale te pliki w ogóle nie są wyłapywane. Jak myślicie, usunąć je ? Bo bajzel zaczyna się robić :)

#7 Tajemniczy94

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:24

Przed usunięciem przeskanuj co w nich się znajduje i czy nie odpowiadają za jakiś skrypt itp, a inne wersje językowe (tj. pliki o nazwie innej niż48yyyy) możesz kasować

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 kwiecień 2012 - 19:06

Tak to jest jak się instaluje przy pomocy Plugin Managera. Ja już dawno podziękowałem temu programowi za pomoc w instalacji skryptów. Używam go tylko do wypakowywania skryptów zapisanych w formacie .spk.

Jeśli żadne FAQ ci nie pomogło, to jest niezmiernie przykro z tego powodu. :)
Ale, zaraz, a skąd wiedziałeś jak spolszczyć pliki tekstowe?

Pliki 480014, 480015 i 480016 nie są różnymi wersjami językowymi jednego skryptu. Wersje językowe rozpoznawane są po nazwie pliku. 48 na początku pliku oznacza że są to pliki wersji PL. Wiedziałbyś o tym, gdyś jednak zapoznał się z FAQ.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych