Skocz do zawartości

Mass Effect


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że jeszcze nie powstał temat poświęcony tej seri, a wieć takowy zakładam. Osobiście najbardziej podobała mi się dwójka głównie z racji epickości i długości (mi zajęło ok. 35 godzin). Jedynka też krótka nie była (ok. 17 godzin), ale było mało lokacji koniecznych do ukończenia fabuły. W dwójce nie podobały mi się uproszczenia względem jedynki typu: zaledwie kilka broni, żałosne drzewko umiejętności, nowe hakowanie, które w porównaniu z tym z jedynki jest żałośnie prostackie. Ale i tak najgorsze w obu częściach było to konsolowe sterowanie grr. Ten sam przycisk odpowiadający za "akcje (np. otwórz, weź itp.), chowanie się za osłonami i bieg? Toż to chore. W jedynce był podobny kłopot. Uciekamy przed strzałem koło przeszkody, a tu nagle nasz bohater się do niej przykleja.... Odnośnie sterowania to wkurzające było przeskakiwanie... przykucnij i znowu ten sam przycisk... jedzie padem na kilometr. Ponadto coś kiepsko zrekunstruowali mu nogi, bo biedak kucać nie może, jeśli nie opiera się o osłonę. Co do fabuły, grafiki i dziwieku to chyba nie ma, co mówić - pięknie, bosko i epicko. Mnogość wyborów też poraża. W dwójce jest o wiele więcej humoru niż w jedynce i tutaj wielki plus. Co do wersji językowych to moim zdaniem PL jest nieco lepsza. Shepard w obu cześciach brzmi nieco lepiej po angielsku a w drugiej Miranda też ma trochę lepszy głos no i kapitan Anderson też brzmi trochę lepiej po angielsku, ale za to Polski Garrus jest już nieco lepszy, tak samo jak Udina i Admirał Hacket, a angielski Joker i Tali i EDI to IMO totalna beznadzieje w porównaniu z PL. reszta mniejwięcej porwnywalna. Czekam aż trójka stanieje do jakiejś rozsądnej ceny - aż takim fanem nie jestem, żeby wydać na grę przeszło 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest tylko pierwsze 2 godiny gry to miałem skakania z mapki na mapke i bałem się że odebrali tę swobodę jaką miała dwujka. Multi też jest sympatyczne ale daleko mu do Battlefield 3 😀 . Nie podoba mi się tylko że muszę go odpalać przez ten cały orgin. W ogóle nie rozumiem czemu muszę odpalać jaką kolwiek gre przez serwisy tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale możesz odpalić grę, a potem neta wyłączyć. Orgin jest wymagany do odpalenia i działania gry. W tym miejscu przegrywa ze steamem. Nie mniej nie nawidze tych serwisów. Dla potomności i tak pobiore nielicencjonowaną kopię z crackiem żeby móc dzieciom pokazać za 10 lat gdy juz pewnie obydwie platformy upadną jak wygladała ta gra. Bo nie czarujmy się, wieczne nie będą. Nie rozumiem czemu uzależnia się gre singleplayer od sieci. W imię walki z piractwem odpychają ludzi od legalnej wersji takimi rozwiązaniami. Ale to moja ulubiona seria gier. Zapłaciłem z uczciwości i głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chory skoro przeszedłem Masseffect 3 ze wszystkimi rozwiązaniami fabuły głównej (nie zdradzam zakończeń). Zostały mi tylko jakieś 2 poboczne zadania do wykonania polegające na znalezieniu czegoś tam. Gra wspaniała, cała seria wspaniała, ale wydaje mi się że trzecia część mogła być dłuzsza. Historia w pełni opowiedziana, sporo zwrotów akcji. Chcę więcej ! Ale szkoda że powywalają wszystko w postaci DLC pewnie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Jakieś 2 lata temu przeszedłem pierwsze dwie części. Ta gra mnie oczarowała, na prawdę kawał dobrego action rpg'a, myślę że seria Call of Duty może pozazdrościć "filmowości" dziełu Bioware. Na szczególną uwagę zasługują:

-fabuła (na podstawie której mógłby powstać niezły film),

-wykreowany świat,

-bohaterzy, moralne decyzje od których zależy przebieg zakończenia (Przynajmniej w 2 części, nie pamiętam pierwszej). Jeśli chodzi o zakończenie - to zgadzam się z Tobą w 100%, przy kończeniu pierwszej części gry towarzyszące mi uczucie było porównywalne z pierwszym obejrzeniem starej trylogii gwiezdnych wojen.

-dobry dubbing (chociaż jak zwykle* nie pokusili się o dubbing ostatniej części - może też dlatego w tego ME nie zagrałem jeszcze)

*- Fallout 3 mamy z dubbingiem, Fallout New Vegas już nie, Oblivion jest z dubbingiem, Skyrim już nie.

Jedyne wady jakie można by dostrzec to trochę mała swoboda działań, liniowość (W drugiej części swoboda była większa - zadania mogliśmy robić w dowolnych kolejnościach, latanie po planetkach wydobywając surowce). Przy tej grze nadużyte jest również słowo RPG, z Mass Effecta taki sam RPG jak z Fallouta 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect jedna z lepszych gier w ktore grałem.

Mi osobiscie podpasowała druga czesc,gra gdzie decyzje wpływaja na dalszy przepieg gry.

Podobnie jak w Wiedzminie czy w Fallout 3 NV do ktorej mam sentyment.

Gry gdzie mamy wiekszy wpływ na rozwoj wydarzen i tzw. moralne decyzje bohaterow czy zwiekszona interakcja ze swiatem gry sa w/g mnie o wiele ciekawsze niz zbytnia 'liniowosc' i mechaniczne klikanie w mysz czy klawisze bo tak 'gra chce'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu to powstało coś animepodobnego "Paragon mission" czy jakoś tak - główny bohater: Vega, a fabuła dotyczy tego, o czym opowiadał Vega podczas "tańców". Sama fabuła mi się podobała, ale wykonanie słabe.

W trójce najbardziej przeszkadzał mi fakt, że wszystko robiło się jednym klawiszem (domyślnie spacja), sterowanie gorsze niż w dwójce, choć myślałem, że to niemożliwe.

.

Co do zakończeń trójki:

Orginalne - beznadzieja, mnóstwo nieścisłości, różnią się tylko kolorem eksplozji, brak efektów decyzji.

Co do rozszerzeń to naprawiają one sporo błędów, między innymi pokazują konsekwencje naszych decyzji, ale jakoś nie przypadła mi forma "pokazu slajdów" rodem z trzeciego stalkera i komentarz narratora, który gada mnóstwo o niczym (w stalekrze przynajmniej były konkrety). Niestety nie naprawili głównej rzeczy, za które nie lubie zakończeń, czyli wytłumaczenia dlaczego żniwiarze chcą wszystkich zabić

Spoiler

no fakt, że Shepard żyje po wybraniu czerwonego zakończenia to, jak dla mnie jakaś kpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytłumaczyli, bo to już jest wyjaśnione wcześniej (chyba dodatek Lewiatan mówi jeszcze o pochodzeniu Żniwiarzy i ich twórcach). A gdyby w Mass Effect 4 zakończenie z trójki jakie wybrałeś miało znaczenie to nie wiem co by zrobili twórcy gdyby ktoś zakończyłby z wygraną Żniwiarzy i zniszczeniem wszystkich ras 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2013 o 21:59, Xeeris napisał:

Nie wytłumaczyli, bo to już jest wyjaśnione wcześniej (chyba dodatek Lewiatan mówi jeszcze o pochodzeniu Żniwiarzy i ich twórcach). A gdyby w Mass Effect 4 zakończenie z trójki jakie wybrałeś miało znaczenie to nie wiem co by zrobili twórcy gdyby ktoś zakończyłby z wygraną Żniwiarzy i zniszczeniem wszystkich ras 😁 .

W podstawce też było wytłumaczone, ale nie chodzi mi o to, że nie wtyłumaczyli (bo wytłumaczyli) tylko ot to, że to wytłumaczenie jest totalenie nielogiczne i bezsensowne.

PS

Spoiler

Czy orientuje się ktoś, co się stanie jeśli wybierzemy "odmowe", a Liara zginie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...