Skocz do zawartości

Bitwy Królewskiej Floty Perooxa


Peroox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Królewska Flota Perooxa zwana też Terrańską Flotą Wspólnoty, broni wielu szlaków o okolicach Omicron Lyrae, a także walczy z piratami na wszelkich możliwych frontach. O jej dziejach dowiecie się czytając

Bitwa o Black Hole Sun i Operacja Ostatecznej Furii

Omicron Lyrae - kolejny nudny dzień

-Piraci wyszli z bramy północnej, kierują się ku Black Hole Sun! - wyszedł komunikat z Kolosa, który akurat stacjonował na miejscu.

-Znowu oni. Tylko Oni. Ostatnio zniszczyli zbrojny konwój w Circle Of Labour i kilka pojedynczych transportów w okolicy. No cóż chłopcy na nich.

Krótka walka kilka salw i po piratach nie zostało ani śladu. Kiedy załoga szykowała się już do skoku w inne miejsce, by znaleźć zajęcie przyszedł komunikat od Exterminatora:

-Zbieramy flotę do walki z Kha'ak, wszyscy chętni mają dostać się do Black Hole Sun.

Komunikat wyzwolił falę euforii na RPAF Vidar Strażnik. Po krótkiej naradzie RPF(Królewska Flota Perooxa) postanowiło wziąć udział w operacji. 2 Korwety z obstawą myśliwców akurat znajdowały się już w Black Hole Sun, więc problemów ze zbiórką. Szybki skon w nad przestrzeń i Vidar był już na miejscu. Jednak w tej samej sekundzie

- O boże! Flota Xenonów przeleciała przez północną bramę. Wysłać alarm do wszystkich jednostek w okolicy, zniszczyć ich zanim oni zrobią to z nami!

RPF chętnie podjęło się walki. Do niej stanęły:

- RPAF Vidar Strażnik

- RPAF Shamsir

- RPAF Centaur Strażnik

- RPF Nova x2

- Tenji

- RPAF Falchion

Wszystkie statki prócz Vidara Strażnika i Falchiona były zgromadzone obok Stacji Handlowej i tak przygotowywały się do odparcia ataku. Jednostki Argonów przegrupowywały szyki, a pozostałe okręty uciekał z pola bitwy. Pierwsze zaatakowały hordy myśliwców wroga i zanim RPF połączyło się w jedną grupę wszystkie jej statki zostały zaatakowane. Xenoni zaciekle atakowali nie zważajac na straty, a na tyłach myśliwców już gromadziły się niczym sępy ciężkie myśliwce i korwety Xenonów, nie mówiąc o siejącej strach i niszczącej wszystkich w okolicy fregaty Q. Najcięższe uderzenie spadło na samo centrum tam wpadła ponad połowa myśliwców Xenonów. Było tam istne piekło. Najcięższy atak spadł na RPAF Centaura Strażnika. Ledwo po liku minutach walki stracił 3/4 osłon. Pilot Tenji z poświęcił swoje życie by Centaur mógł wycofać się na tyły. Jednak i to nic nie dało, po chwili stracił całe osłony. Wtem do grupy przebił się Vidar, który rozwalił 3 Korwety, które chciały dopaść bezbronną korwetę. Z Vidara wyleciały chmary rakiet Zeta i innych potężnych lub rojowych rakiet. Falchion wysyłał swoje śmiercionośne pociski w resztę ciężkiego sprzętu. Rzeź jaka dokonała się na małych myśliwcach Xenonów spowodowała, że pewien Paradiański pilot zaczął atakować bezbronną korwete. Nie chcąc bardziej pogarszać stusunków z Paradianinami, gdyż ich Korsarze namiętnie rozbijają transporty rudy Terran i RPF kilka razy musiała interweniować...

Co stanie się dalej w bitwie o Black Hole Sun i jak potoczą się losy RPF? Ciąg dalszy w następnym odcinku

Komentarze w innym dziale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpuszczam Bitwę o BSH

"z tematu XRM"

X3 TC + XRM + MBRR + NPC + Mosquito + GSN(galaktyczny system wiadomości-chyba dobry skrót 😉)

We wstępie info i kilka pytań

W międzyczasie aż zrobię sobie ładne skrzydło myśliwców, poszperałem po MBRR i odpaliłem wojnę Argońsko-Paradiańskom i Spilcko -Borońską bo pamiętam, że to są dwa główne antagonistyczne rasy.

Odpalać wojnę Teladiańsko - Terrańską o zysski z technologii?

Rzucajcie hasła, jak najdzie mnie ochota będę relacjonował przebieg wojen. Czekam do wtorku na jeszcze jedną propozycję wojny, ale i dwóch przyjaźni(a w ogóle co do daje? Pomagają sobie w walkach czy co)??

Reszta opcji na razie jak podstawowych(czas wiadomości sobie skróciłem), ale zamierzam włączyć reakcje obronne na ataki by były większe bitwy i więcej zabawy.

Jak zabawa będzie fajna to zainstaluje SCS do złomowania 😉

HISTORIA:

Cytat

I Dzień Wojny Arg vs Par Interworld

Paradiański TM przekroczył granicę Argonów. Nienawiść, która narastała od pewnego czasu wybuchła. Wiele statków Transportowych obu ras zostało zniszczonych po wypowiedzeniu wojny, Rozkaz Argonów był jeden...

-Zniszczyć Paradiańskiego TM o numerze "PM 32 P6H", posiada on cenne dane wywiadowcze, które zostały skradzione z Federalnej Placówki w Black Hole Sun!

Wypowiedź Argonskiego Dowódcy sił zbrojnych pogranicza Paradiańsko-Argońskiego:

"Cholerni piraci, którzy wszystkich gwałcą osłaniają Pardiańskimich skur***synów, pokazać im gdzie posyłamy takich d****w.

Proszę tego nie nagrywać ty Paradiański szpiegu!

Odpowiedź sił zbrojnych była jasna dwie M8 Gladiator i Auster szybko rozprawiły się z TM-em jednak dane zostały przełożone do myśliwców, które starały się dotrzeć do Odyseusza, który właśnie wleciał od strony Sacred Relic...

Bombowce szybko zorientowały się o co chodzi. Salwa rakiet, jaka poleciała w stronę samotnego niszczyciela nie pozostawiała wrażeń, że Argonii postępia delikatnie z pojmanymi. Osamotniony Perseusz mimo iż jego trzech kolegów w myśliwcach także już skonało szybkim manerwem i celnym ostrzałem zmusił pilota Austera do zmienienia celu, a następnie trafieniem w luk rakietowy rozsadził bombowca...

W tej chwili w bramie północnej pojawił się Argoński Tytan z dowódcą na pokładzie. Czy bitwa o Interworld spowoduje wybuch wielkiego konfliktu. Czy ta bitwa będzie pierwszą wielką bitwą od dawna?

Reporter Peroox z pokładu RPF Hayabusa "Gwiazda Polski" bez odbioru.

Miała być tym razem profesjonalny reportaż z pola bitwy prowadzony przez mieszkańca Terry i finansowana przez Gonerów

Dobra jeszcze wywiad z świadkami

Cytat

Reporter: Tutaj Stacja Prawda. Pan podobno był świadkiem wymiany ognia pomiędzy rasami

Ziutek: Tak. Pi******ni walczący. Spokojnie sobie lecę popijając sobie Gwiezdną Wódkę i popalając Tel... jak to świństwo się nazywało. No to od tych... Teletubi..nie.... Telewizj, a to też nie..... Teladian... tak to ich. Spokojnie panie Readtexcie... nie tak?... o redaktorze... wszystko legalne, naprawdę, mam papiery,... albo i nie.

Reporter: Powie nam Pan panie Ziutku co się tam działo?

Ziutek: TY synek nie przerywaj, no przecie mówię. Lecę sobie swoim Pogromcą Niewiast, gdy nagle tu wybuch, tam seria, turbulencje i k....a butelka mi się o sufit rozwaliła. No ledwo co ją zacząłem. Patrzę na radar zalany tym cennym napojem, a tu kilku piratów dobiera się do wojskowych zapasów tego nektaru. A nie mówiłem, że mam legalnie. Wtem nagle jakiś gbur krzyczy przez to radio, że Paradianie coś im zajumali i żeby walczyć z wrogiem, że wojna, że holibka coś i coś, wyłączyłem zresztą. Ale jakaś pipka mi pipka, że rakiety, że co ale sfajczył się sprzęt bo ta Wódka była wysokoprocentowa, a sprzęt stary. Mówiłem papierów już nie mam

Reporter: Panie, ale ja chcę wiedzieć coś o bitwie. Kupię ci nową butelkę, ale powiedz coś o bitwie.

Ziutek: No synuś to się dogadaliśmy. Teraz to ci mogę mówić co tylko zechcesz. To te rakiety to leciały na ten Transporter Militarny, Para..., Para... Paradnianinów, co za idioci, żeby się tak nazywać i w jakiego Xeroxa wierzą... albo Xenona..., a nie to ten głupi komputer przez którego dużo wody się marnuje... no spokojnie panie redziu, przecież mówię. No to szybko ten Transponder Milicyjny... eee... Transporter Militarny, no przecie mówię prawdę szybko padł, aż całe zioło mi się wysypało na podłogę gdy doszła ta fala wybuchu, a myśliwce no te takie Pereseusze... Perusze, Perseusze o.

Reporter: Dobra zioło i nowiutki myśliwiec M5 też ci kupię, ale mów

Ziutek: Złociutki, teraz to ci wszystko powiem, no ale pokaż to o czym mówisz, bo po próżnicy to ja nie lubię gadać

Reporter: Tam widzi pan. Ten co się błyszczy, pełen wódki i pańskiego zioła, nawet jakaś Pasażerka się znajdzie.

Ziutek: Noooooo, widzi pan, można, można? Dobra to te Perseusze też szybko popadały bo byłem zdenerwowany za rozwalenie mi imprezy. Salwa z działek, pędzona amunicja.... także legalne no przecie mówię. Zdjąłem jednego resztę dobiły rakiety, ale mój panie też dostał, dlatego nie mam tych papierów, ale panu pokaże, tak pokaże, ale muszę sobie po nowe polecieć. Dobrze, że żona nie pozwoliła mi rozmontować tej kapsuły ratunkowej chciałem tam sobie barek zrobić. No to tyle, a teraz delikatnie proszę o moją własność i żegnam

Reporter: To pańskie, także żegnam dziękuje za wywiad. Dla Prawdy, Robert Gunmen

Ziutek: A mówił Ziutek z Ziołem, nara frajerzy.

Czekam na wasze propozycje jeszcze jednej wojny i dwóch sojuszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało dziś nic nie być ale plany się zmieniły

Cytat

Interworlds. To o ten sektor rozpoczęła się wojna pomiędzy Imperium Paranidiańskim , a Federacją Argońską.

Ostatni myśliwiec, który uciekał z tajnymi danymi przed goniącymi go siłami Argonów po zniszczeniu Austera uciekł do Sacred Relic, jednak nasze kontakty w tamtym rejonie, a także działania Argonów i Paranidian wskazują na to, że ów Perseusz nie uciekł daleko. Wyskakując z bramy spotkał siły Argonów, które zasadziły się tam na niego. M8 Gladiator i M6 Centaur zniszczyły statek wraz z danymi, samemu oddając życie gdy siły Paranidian zorientowały się co się stało. W sektorze Sacred Relic przebywają jeszcze siły Argonów w ilości M7 Cerber z kontyngentem myśliwców i M6 Ciężki Centaur.

Walki pomiędzy Argonami, a Paranidianami przybrały na sile. Całe pogranicze w rejonie Interworld i Sacred Relic jest ciągle w potyczkach.

Rozpoczęła się także wojna Splicko - Borońska. Po prowokacji, którą przeprowadzili Splici interwencja Boronów zaskoczyła Wielki Patriachat Splitów.

Pieć inwazje na raz w sektorach przygranicznych w całym wszechświecie spowodowały, że Patriachat został zepchnięty do rozpaczliwej obrony. Nie wiele wiadomo o kulisach tej wojny, gdyż jak na razie obie strony konfliktu milczą na temat wojny

Na koniec wypowiedź Paradiańskiego Generała z bazy Pontifex Seclusion:

- Imperium nie będzie tolerowało takiego zachowania Federacji Argonów. Nasz statek nie posiadał żadnych danych, które mogły by zaszkodzić waszej pozycji. Agresja wobec naszych statków, którą wyzwoliła Federacja zostanie stosownie odebrana. Obiecujemy Argonom, że nie spoczniemy w wysiłkach by zakończyć ich niecne działania.

Wiadomość z ostatniej chwili:

- Paranidiański Niszczyciel Odyseusz został zniszczony przez Kolosa i jego kontyngent myśliwców. Tytan, który początkowo się zjawił prawdopodobnie uderzył na tyły Imperium.

- Terranie wkraczają do akcji. W Black Hole Sun zauważono przedstawiciela Ziemskich Sil Zbrojnych Shamsira, a w Nyana's Hideout zauważono wkroczenie sił zbrojnych Terry w celu zniszczenia Xenonów. Informacje o relacjach Argońsko-Terrańskich już w następnym wydaniu

Bez odbioru.

Ziutek jeszcze powróci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z ostatniej chwili:

Cytat

W Interwolds po długiej przerwie, podczas której Argoni atakowali i nadal atakują Sacred Relic do sektora zawitali Paradianie. Mimo zapewnień rządu, że nie będą bawić w podchody na wojnie i wyruszą z pełną siłą do sektora wysłano pojedynczego M7 Ares. Czekamy na odpowiedź Argonów w tej sprawie

Bliżej nieznany pilot M5 Odkrywca pomalowany w dziwnych zielonych barwach jest ścigany przez trzech Argońskich Pogromców Ścigaczów w sektorze Interwords. Ów pilot nie chciał poddać się kontroli granicznej gdy wyleciał z Sacred Relic. Wstępny skan wskazał dużą ilość zioła jak i Gwiezdnej Wódki na pokładzie tak jak i pasażera i pasażerki. Jeszcze nie wiadomo do kogo należy ten statek. Z Black Hole Sun wyleciały dwa policyjne Sprintery, których zadaniem jest śledzić podejrzanego. Kieruję się w stronę Wastelands. Statek nie jest zarejestrowany, ale wiele razy latał już po Interwords.

Z następnym tematem czekamy na wypowiedzi Argonów i Paradian, a także na starcia na pograniczu, a nie tylko wypady jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorące wydanie:

Cytat

- Pościg za nieznanym pilotem trwa, uszkodził on jednego Sprintera, a drugi stara się go dogonić w Wastelands. Zarządzono blokadę w Black Hole Sun, a w Eta Psi zaalarmowano patrolującego tam Kolosa, by uważał na ten myśliwiec. Z nieoficjalnych źródeł wynika iż jest to Ziutek z Ziołem, jednak ta informacja nie została potwierdzona. Policja zarządziła zebanie szybkiej lotnej eskadry M5, która na pokładzie Magnetara skaczą właśnie do Wastelands. Będziemy przyglądać się temu pościgowi.

- Sojusz pomiędzy Terrą, a Federacją Argonów podpisany. Mimo trwających niepokojów, Federacja nie mogła sobie pozwolić by Ziemianie mogli interweniować w okolicach Omicron Lyrea.

- Teladiańska Gildia Zysku wypowiedziała wojnę Terranom. Powodem wojny podobno jest ograniczenie przywilejów Teladiańskim kupcom, którzy do tej pory handlowali z nimi , podczas gdy Argoni posiadali embargo na Terrańskie towary, a także nie handlowali z nimi. Teraz gdy się to zmieniło w obronie zyssków Teladianie wypowiedzieli wojnę Ziemi mając nadzieje na zmuszenie ich do podpisania porozumienia i dającego większy zysk traktaty handlowego.

Rozmowa z anonimowym Teladiańskim kupcem, który działał w sektorach Ziemian:

Reporter: Witaj Handlarzu Ziołem(anonimowy Teladian). Co sądzisz o wojnie

Handlarz Ziołem: Wojna w obronie zysssków. Ci walnięci w głowę, nieumiejący liczyć jajogłowi z Gildii Zyssssków, dawno już sami nie handlowali i zapomnieli jak się te zyssski zdobywa. Gady jedne...

R: Czy na prawdę Ziemianie ograniczyli wam przywileje

HZ: Niby tak. Zyssski są mniejsze, a nie mamy już monopolu na handel i wymianę handlową z Terry z Wspólnotą. Terassss jest konkurencja ze strony Argonów jest więksssza i trzeba sssię ssstarać by mieć ten zysssk. Jednak ja sssam zarabiam przyzwoicie i nie narzekam na zmniejszenie sssię przychodów.

R: Podobno prawdziwym powodem wojny, jest to, że Teladianie pod przykrywką handlu wywozili Terrańską technologię.

HZ: Czymże w nasszych czasssach jest technologia. Technologia daje zysssk, którego Gildia Handlowa chce jak najwięcej, a więc najlepiej wywołać wojnę, a potem zbierać tą technologię z zniszczonych statków wroga. Głupie gady z tych liderów Gildii Zyssków. Ssssłyszałem, że wojna jest także przykrywką pod coś większego.

R: SERIO? Czyli oznaczał by to, że Teladianie mają jeszcze lepszy plan, którego realizacja wymaga poświęcenia swych stosunków z Terrą?

HZ: Wygląda na to, że tak.

R: A tak z innej beczki co sądzi pan o pościgu za niejakim Ziutkiem z Ziołem

HZ: Sssam jemu to zioło sssprzedałem. Niech sssię trzyma chłopak, Teladianie sssię za nim wssstawią, bo rozwozi zioło po Argońssskich sssektorach. Lepiej, żebyś. już leciał. Widzę policję Teladiańssską na sssygnale lecącą w nassszą stronę, a ty chyba masssz coś nielegalnego.

R: Skąd wiesz?

HZ: Teladianie wssszystko wiedzą. Leć już. Żegnaj

R: Żegna się z państwem Robert Gunnmen ze stacji Prawda.

Henry, odpalaj te silniki bo nas dogonią. Skok w nadprzestrzeń szybko!!

Argoni dalej atakują Paradiański sektor Sacred Relic. Delikatnie lecz skutecznie blokują ten sektor. Aktualnie w kosmosie jest Cerber dwa pełne myśliwców Magnetary, a w środku sektora można zobaczyć płonące szczątki Agamemnona.

Jakieś propozycję na nową wojnę i dwa sojusze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Kolejna prowokacja Teladian nie udana

Mimo kolejnego ataku na Jowisz siły terran jak i całe USC i ATF nie zareagowały na tą agresję atakiem w któryś z sektorów Teladian. Jak mówią korespondenci, rząd Terry czeka, aż dojdzie do wojny Teladiańsko-Argonskiej. Federacja Argonów jest w sojuszu z Ziemą, a Terranie nie chcą plątać się w wojnę, w której ugrzęzną na długo. Wojna Teladiańsko - Argoński, Terrańska pogrążyła by Kompanie Teladiańską.

- Ghinn's Escape oblężone. Handel wstrzymany

Siły Borońskie cały czas nacierają na ten sektor. SIły Splitów mimo iż rozpoczęły kontrataki cały czas nie mogą się pozbyć wroga z sektora. Rakiety z bombowców jak i innych okrętów przypadkowo uszkodziły już wiele statków handlowych i okrętów cywilnych. Gildia Zysku, jak i obie strony konfliktu odradzają przelot przez ten sektor. Wojna Borońsko - Splicka od momentu rozpoczęcia nie jest obserwowane przez żadne bezstronne media, gdyż obie strony tego zakazały.

- TEMAT WYDANIA: Pościg nadal trwa

Siły policyjne Argonów nadal nie schwytały podejrzanego. Podejrzany uciekał w kierunku Guiding Star, lecz koło bramy zawrócił. Wtedy to z bramy wyskoczyły siły piratów. Fragment nagranej rozmowy z okrętów goniących:

- John. Niedługo go złapiemy. Do Guiding Star właśnie skacze Transport Militarny z czterema nowymi Wzmocnionymi Elitami na pokładzie.

- To świetnie Henry. Mam już kur** dość tego gówniarza. Już powinienem dawno siedzieć w domu z żoną i robić co mi się podoba

- *śmiech*

Chwila później

- Ja pier****, Jack, patrz! piep***** piraci!

- Trzymaj mnie, a już mieliśmy go mieć, skubaniec

- Tu M4 Pogromca P5412, Policji z Wastlands. Przed nami pięć myśliwców piratów, dwie M3 nieznanej jeszcze klasy, dwa nieznane M5 i jeden M4 Mako. Musimy uciekać. Nasz przestępca też ucieka przed nimi.

Sprinter, który obserwował Ziutka z Ziołem został zniszczony przez piratów, a przestępca udaje się w kierunku Nathan's Voyage. Przy bramie ustawiana jest blokada.

- Sacred Relic uwolnione od sił Argonów. Zmasowana kontrofensywa Imperium znisczyła w Sacred Relic M7 Cerbera i cztery pełne myśliwców TM Magnetar. Aktualnie siły Paranidian przegrupowują sił i szykują się do ataku na Interwolds. Straty Paradian w bitwie o Sacred Relic to M7 Agamemnon i M7 Ares

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nudy, nie chciałem was zanudzać bo nic się nie działo... serio... żadnych ataków niczego ciekawego... ale teraz.

Cytat

Pokój

Teladianie podpisali biały pokój z Terra. Po bezowocnych prowokacjach, stratach i w związku z zagrożeniem ze strony Xenonów, którzy coraz śmielej atakowali ich sektory. Teladiańska Gildia Zysku musi pogodzić się ze stratą zysssków z sektorów Terran, które od dziś w większości przeszły w ręce kupców z Ziemi. Ich transporty latają od dziś po całym wszechświecie z nasileniem w okolicach Omicron Lyrea. Wielu kupców Teladian ucieszyło się z tej informacji gdyż widmo wojny z dwoma potężnymi oponentami mogła by wprowadzić Gildię Zysku w ruinę.Xenoni atakują

Siły Xenonów oblegają Grand Exchange jak i Getsu Fune, a Matrciach's Zwiadowca zostało całkowicie zniszczone przez siły inwazyjne Xenonów. Na wszystkich frontach panują Xenoni. Zmęczeni wojną z Argonami Paranidianie walczą dalej na dwa fronty, jednak zaskoczeni wielkimi siłami inwazyjnymi Xenonów nie mogli nic zrobić. Wiele szczątków po wielkich i dumnych okrętach wojennych lata w przestrzeni tego sektora granicznego. Siły Teladian w okolicach GE zostały całkowicie wybite, albo nie nadają się już do walki. W Getsu Fune mimo początkowo mocnego oporu Xenoni zdołali przebić się przez siły koalicji przeciw-xenońskiej i powoli opanowują systemy. Rządy wszystkich państw kierują swoją uwagę ku Terranom i ATF, którzy mogą zmienić bieg wojny. Jednak muszą wysłać swoje siły do boju!

Ziutek z Ziołem złapany

Ziutek z Ziołem został ostatecznie złapany przez siły policji Argońskiej. Przyczyniła się do tego korporacja Jonferco, która dokonała zatrzymania go podczas gdy ten tankował swój pojazd w Belt of Aguitar. Wywiad z aresztowanym w następnym wydaniu. Policja nie kwapi się do tego, by rozmawiać z mediami na ten temat.

Wojny w Wszechświecie

Po za walką z Xenonami trwają nadal dwie wojny. Ostatecznie w ostatnich dniach wojny się wyrównały i wyciszyły. Jednak dziś sił Paranidian wysłały silną flotę w nieznanym składzie(prawdopodobnie 1-2 statki klasy M1/M2 i kilkanaście osobnych myśliwców). Siły Argonów przegrupowują się, a dowództwo musi opracować plan obrony Belt of Aguitar jak i Interwords i dwóch innych atakowanych sektorów.

Wojna Borońsko-Splicka powoli wygasa. Wzmożone ataki Xenonów na sektory obu ras i panoszenie się głównych sił Xenonów w wielu sektorach Splitów zmuszają obie nacje do podpisania pokoju. Jednak sojusze Argońsko-Borońskie i Paranidzko-Splickie utrudniają przeprowadzenie rozmów. Wszystko czeka na wyjaśnienie się ostatecznej walki o Interworlds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...