Skocz do zawartości

X3- AP i jego błedy


skuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak tylko zobaczyłem nowy tytuł mówię sobie musze w to zagrać pewnie poprawili błędy 😀 i juz wszystko działa jak należy no cóż ....

na chwile obecna trafiłem na takie cos

- przelot przez bramę na auto pilocie nie zawsze jest bezpieczny ( dalej ten sam problem czyli czołówka z nadlatującym z naprzeciwka statkiem

- znikające stacje ;/ ( dałem dokuj sektor obok do stacji jak juz doleciałem to stacji nie ma .Dokładnie chodzi mi o stacje w argon prime satelity ja jej juz nie mam ;/ )

- zadania lubią znikające bez powodu chodzi mi o zadania co daje stacja typu budowlane prace itp (ostatnio zerknąłem był czas 53 min do końca i nagle na oczach mi zadanie znikneło ;/ ) fail

- podleciałem do statku co był opuszczony zanim go przejołem kliknelo mi się naprawianie i gdzieś z 5 % naprawiło mi się nagle statek ożył i natychmiast mnie zaatakował ;/ jakim prawem statek co jest opuszczony nagle ma załogę ? fail

tyle wykryłem rażących błędów przez 2 dni grania

ps. giełda staje się chitem dla osób które maja więcej kasy 😀 czyli jak zawsze bogatemu kasa sama się robi ;]

ktos trafił na coś co przeszkadza w grze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, albo błąd w instalacji.

Na autopilocie nigdy nie wpakowałem się w inny statek, nawet na SETA. Inna sprawa, że używanie SETA większego niż x6 nie jest zalecane, właśnie przez takie błędy. Słabszy komputer po prostu może wyrobić z obliczeniami.

Pozostałe błędy, o ile to są błędy AP, a nie dodatkowych skryptów, których używasz, zgłoś na forum Egosoftu. Narzekanie mało pomoże na poprawienie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używam żadnych skryptów czysta gra a komp nie jest słaby ;] chodzi bez zwiechy 3,2 procek x2 , 8 gb ram, karta 1 gb daje rade 😀 a instalka tez nie jest zła co do pecha może choc wątpie ;] a zdezenia z inymi statkami nawet w czystm TC sie zdażały i bez włączonego seta 1 stacja bodajrze giełda ma takie dziwne ekrany (czy. telebimy kosmiczne) w argon prime chcialem raz zadokowac to w jedna strone statek przeleciał przez ten ekran i luzz a jak oddokowalem bylo buum 😀 naszczescie mialem auto zapis wiec stracilem tylko 30 sec gry ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pilotowi nauczyłem się nie ufać w momencie, kiedy właśnie przechodzisz przez bramę i wybierasz autopilotowi obiekt do zadokowania - stosunkowo często zdarzało mi się wówczas, że autopilot skręcał statek i walił nim w konstrukcję bramy. Działo się tak, kiedy wskakiwałem w nowy układ z prędkością 0 lub nieco ponad 0. Lepiej wcisnąć wówczas najpierw dopalacz, a potem dopiero wybrać obiekt do lądowania. Miałem też kłopot z giełdą w Argon Prime, ale z kolei tylko wówczas, gdy oddokowywałem sam. Wtedy nader często uderzałem w konstrukcję chyba właśnie telebima reklamowego. Tutaj autopilot jest niezawodny i lepiej oddokować z giełdy wskazując inny cel dokowania autopilotowi. Inne błędy wymienione w pierwszym poście nie przydarzyły mi się, a te które opisałem nauczyłem się omijać - traktuję je jako urozmaicenie. Ostatnio wkurzyłem się, bo miałem misję na odstrzał jakiegoś gnojka, i to za grubą kasę. Musiałem ustrzelić ciężkiego centaura, gdyż w tym właśnie okręcie zbój podróżował. Bój był długi i zacięty, wyszedłem z niego poharatany, ale szczęśliwy że rozwaliłem dziada. W lewym rogu radośnie miga koperta oznaczająca komunikat końcowy misji i potwierdzenie przelania kasy. Otwieram i czytam - "wygląda na to że dziad nie żyje, ale nie zamierzam ci zapłacić za robotę, którą wykonał ktoś inny". No nie wiem, czy faktycznie ostatni strzał padł ze strony jakiegoś zbłąkanego obcego statku, czy też zleceniodawca zrobił mnie w bambuko, ale tego czego mi w tym momencie bardzo brakowało, to możliwości ustrzelenia zleceniodawcy 😀 Taki urok gry 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uderzenie w bramę poprawiał patch 1.1 i raczej skutecznie, bo teraz nie mam takich problemów. Inna sprawa, że działo się to tylko gdy wcześniej wydaliśmy komendę "Przeleć przez bramę", wtedy statek po jej wykonaniu zatrzymywał się tuż za bramą. Przelot przez bramę z inną komendą nie skutkował zaliczeniem czołowego zderzenia z konstrukcją bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli napewno mamy jedne bład wykryty telebim 😀 hehe zobaczymy czy coś jeszcze ?

ciekawi mnie tylko jeden aspekt tz mam zamiar postawic kompleks destylarki taki jak kiedys pisalem 140 fabryk działal bezbłędnie niestety sektor obecnie w AP już nie jest nieznany tylko nalezy do teladian "chyba" a nazywa sie Avarice ale to nie jest bład bo problem zaczyna sie jak do sektora wlatywaly statki pirackie i trzeba było je zniszczyc tz osobiscie nie mogłem bo wszyscy sie na mnie rzucali ale nie przebywajac w sektorze moje stateczki mogly sprzatnać cel bez utraty reputacji i złości piratów , czy to dalej tak samo funkcjonuje ? Bo powodowało mi to sporo problemów jak mnie gonił konwój statków pirackich przez kilka sektorów i sie to powtarzało co 30 min ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2012 o 10:07, skuz napisał:

- podleciałem do statku co był opuszczony zanim go przejołem kliknelo mi się naprawianie i gdzieś z 5 % naprawiło mi się nagle statek ożył i natychmiast mnie zaatakował ;/ jakim prawem statek co jest opuszczony nagle ma załogę ? fail

Gram od paru dni w X3:AP 2.0 i rzeczywiście jest tak ze jak szybko się nie przejmie opuszczonego statku to on "ożywa" i ucieka, tyle że w moim przypadku nie atakował mnie z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje w czystym AP, z BP. Też mi się to zdarza, że jeśli nie przejmę statku (obojętnie, czy to po bitwie, czy to w ramach misji odzyskiwania statku), bo zapomnę, to on po próbie naprawy kadłuba kawałek odleci. Ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby mnie zaatakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam szkoda zachodu statków nie ma dużo 😀 i też często się ich nie przejmuje 😀 ale największym błędem w tej grze jest GIEŁDA ! jawny chit w grze ;/ bez niej przynajmniej gracz miał cel budowy kompleksów a tak to wystarczy że postawi fabryczke i w ciagu 5 h ma na koncie 100 mln ;P buahha chociaż tyle dobrze że reputacja nie idzie w góre to przynajmniej trzeba sie postarać i kupować fabryki czy też chronić sektory co by można było lepsze stateczki kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2012 o 19:59, skuz napisał:

... chociaż tyle dobrze że reputacja nie idzie w góre to przynajmniej trzeba sie postarać i kupować fabryki czy też chronić sektory co by można było lepsze stateczki kupować

Ale wzrasta ranga handlowa.

btw. giełda to troche kontrowersyjna zmiana. Ale ciułaniem 100mln. zajmowałem się

we wcześniejszych grach. Teraz operuję 100-150mln na jedną otwartą pozycję, zyski też są niezłe i mam czas na zajmowanie się innymi rzeczami. Jak komuś giełda nie pasuje, niech buduje kompleksiki i bawi sie w handlarzy MK3.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...