Skocz do zawartości

ACTA, XuDB i gorzkie żale


Riess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wbiłem na interię, wysłane co było do wysłania.

Choćby z samego szacunku do ludzi mogli, widząc takie protesty, przynajmniej wstrzymać się z podpisaniem umowy. Ale podpisano... A "hakerzy" wymówką, by się "nie uginać". Boni twierdzi, że rzeczywiście zabrakło konsultacji. Więc czego się nie mogli wstrzymać

( nie wszystkie kraje z tych co mialy podpisać już to podpisały )?

Szkoda, że do wyborów tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnoszę wrażenie że masa ludzi w Polsce jest za okradaniem innych z ich dorobku i totalnym brakiem poszanowania cudzej własności. Dlaczego nikt nawet się nie pochylił nad przeczytaniem całego tekstu tylko cytuje tendencyjnie wybrane cytaty wyrwane z kontekstu iście polskie piekiełko nadinterpretacja. Ludzie dajcie na luz bo ja chcę być w świecie cywilizowanym a nie gdzieś w republice bananowej. Dla jasności jestem przeciw piractwu i jestem wolnością słowa i wolnością wypowiedzi ale i także za wolnym przepływie myśli i idei . Sami nie wiecie o czym mówicie i gdzie taka retoryka was zaprowadzi bo wszem i wobec wiadomo że to żadna cenzura czy ograniczanie swobody, tylko przeciwdziałanie nieuprawnionym wykorzystywaniem cudzego dorobku bez jego zgody przez kogoś innego. To wszystko a wam chodzi o usankcjonowanie piractwa i niepodpisanie czegoś takiego może spowodować że nie przyjedzie do nas gwiazda muzyki na koncert bo nikt nie kupuje tu płyt z legalnego pochodzenia , nikt nie sprzeda towaru ze znakami firmowymi i może coś z naszego podwórka nikt nie pozwoli na spolszczenie gier bo w tym kraju nie ma legalnej dystrybucji danego towaru. I na koniec jeżeli podnosi się że nie wszystkie kraje podpisały proszę są to między innymi Chiny Rosja i cała masa krajów azjatyckich Afryki i ameryki środkowej

i południowej i co my aspirujemy do tego grona ja nie chcę aby mój kraj traktowano jak Kuba i objęta ostracyzmem przez nowoczesny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kedudg

a ty może czytałeś? Bo patrząc na to, jakie bzdury wypisujesz to wątpie. Ustawa może i próbuje walczyć z piractwem (i za tym jestem), ale wprwadza mnóstwo idiotycznych przepisów ograniczających wolność. Prawa autorskie powinny być szanowane, ale nie kosztem wolności, chyba że lubisz totalitaryzm. I nie jest to naditerpretacja bo masa ekspertów i prawników mówii to samo, no chyba, że ty jesteś od nich mądrzejszy. Nie chce mi się tutaj pisać Ci o czym mówi ACTA, więc masz pare linków z filmikami, które to wyjaśniają:

http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymNUPA&feature=g-logo&context=G2124907FOAAAAAAABAA

http://www.youtube.com/watch?v=OBl85kwRCZc&list=UUC9ZIpLRneyc3gyoCrEj1uw&index=2&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedudg, przecież polskie prawo już chroni interesy twórców, już masz patenty, znaki handlowe, i chronione prawa autorskie.

W dniu 26.01.2012 o 14:46, Kedudg napisał:

Ludzie dajcie na luz bo ja chcę być w świecie cywilizowanym a nie gdzieś w republice bananowej.

To nie jest świat cywilizowany, ba, to przestaje być świat demokratyczny. To świat korporacyjny gdzie grupa dużych firm stanowi prawo kompletnie ignorując bądź obchodząc demokratyczne procesy. W większości krajów ACTA została przepchnięta tylnymi drzwiami i przemilczana. Naprawdę tak ważne dla ciebie jest gnanie "z postępem" że chcesz zaakceptować omawianie wszelkich ustaw za twoimi plecami i wprowadzanie ich tylnymi drzwiami i bolszewicką politykę stawiania ludzi przed faktem dokonanym byle by być z zachodem? Wczoraj podpisali ACTA, jutro Tusk uzna "hey, to było takie proste, spróbujmy z obowiązkiem rejestracji stron internetowych prowadzących specyficzną działalność publikacyjną!". Ludzie od sieci podniosą larum, Tusk się zarzeknie że tak, zapis zostawia sporo interpretacji czytelnika, ale to jest dla gazet internetowych.... i będzie aż wygodna interpretacja się zmieni albo będzie trzeba zestrzelić jakiś blog bądź forum. ACTA również zawiera takie ogólne formułki, jako furtki do zestrzeliwania niewygodnej konkurencji.

Gdy to piszę Izba Skarbowa we Wrocławiu rozpisała przetarg na system do... przeszukiwania bazy danych Allegro. Przepraszam, że co? Wkładam kasę, buduję firmę a tutaj instytucja rządowa chce mieć wolny dostęp do mojej bazy danych z pominięciem prawa? To jest świat cywilizowany, gdzie wszystko należy do państwa a obywatele tylko dostają zgodę na posługiwanie się tym aż komuś bogatszemu przestanie się to podobać? A może jutro bo skarbówka zachce pełny dostęp do baz danych wszystkich stron internetowych aby móc bez mojej wiedzy i zgody sprawdzić czy np. na XuDB ludzie nie sprzedają sobie rzeczy via PW? Gdzie to jest lepsze od tego co swoim obywatelom robią Chiny?*

*Chiny, a właściwie to Chińczycy wbrew temu co się uważa zaczynają być traktowane przez rynki zachodnie jako poważny rynek zbytu. Pamiętacie strzelankę o korei północnej atakującej US? Miały być chiny ale wtedy gra byłaby nie legalna w Chinach. Nowa wersja filmu Czerwony Świt? Też przedstawiała inwazję Chin na US, ale Chińczycy w miastach lubią i chodzą często do kin, więc teraz magicy od komputerów zamieniają Chiny na Koreę Północną. Rząd ludowy zresztą zachęca swój lud do korzystania z takich rozrywek gdzie się da jako część działań na rzecz rozbudzenia zainteresowania tegoż konsumpcjonizmem i zastąpienia US jako pierwszego konsumenta świata.

Tyłek twój, Kedudg rząd Polski uczynił wasalem Amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, i nawet nie marz że ACTA będzie bronić interesy kogoś innego niż US i Japonii. Tak długo jak długo RIAA i MIAA będzie kupować w Waszyngtonie ustawy do ochrony ich interesów, kontrolować rynek rozrywkowy, celowo blokować rozwój nowoczesnych kanałów dystrybucji ludzie będą ciągnąć na lewo. Wystarczyło by otworzyć tanią dystrybucję cyfrową do filmów, seriali i muzyki i postarać się aby oferowany asortyment był taki samo albo lepszy do tego co dostaję w wyszukiwarce po wpisaniu "XYZ + torrent".

Radiohead swoją muzykę od jakiegoś czasu sprzedaje głównie przez sieć, z pominięciem RIAA. I co? Żyje im się doskonale. Tego boi się armia menagerów, lobbistów i prawników stojąca za RIAA i MIAA, utraty ciepłych posadek i bycia wyłączonymi z interesu jako pośrednicy którzy nie są już potrzebni artystom do zarabiania. Artysta ery iTunes może swoją muzykę sprzedawać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to samo co Riess, pomyślałem od samego początku. Patałachy z amerykańskich wytwórni którzy od lat trzepią kase za wciskanie ludzią cudzej pracy. "Ale jak to, artysta ma sprzedawać swój towar sam? Sam ma trzepać kasiore? Nie ma trzepania kasiory samemu, my ją mamy trzepać!" Ktoś tak sobie pomyslał i zwyczajnie opłacili mendy w waszyngtonie (celowo z małej, od urodzenia choruje na niestrawność związaną z "usa") za wprowadzenie takich projektów. a nasi politycy prowadzący politykę dupo-wpychu pchają się jak się tylko da w te amerykańskie dupska i przyjmą wszystko co tamci nam wcisną, od tarczy anty-rakietowej, przez popsute F-16, po ustawę która im jeszcze pozwoli narobić bałaganu w miejscu w którym dotychczas nie mogli nikomu nic zrobić za obrażenie ich "toku myślenia" (czytaj kłamstw politycznych). Najgorsze jest to, że na całym tym bałaganie promuje się taki Palikot arbo Kaczyński, których potem wybiorą durni wyborcy ? Przepraszam ja bardzo ale Kaczyśki też by przyją te Acta całe, a pan Rasta Gandza Palikot... przepraszam bardzo ale jak do władzy dojdzie to będzie anarchia, a zamiast leków potrzebnych mi do życia zaoferują mi zabieg zmiany płci. Jestem ostro wnerwiony bo ludzie za całym Acta robią pod siebię, a jak im refundacje leków zabrali to tylko Cukrzycy i Przeszczepowcy zrobili manifestacje. Gdzie tu logika.

PS. Przepraszam za literówki ale jestem ostro wnerwiony ostatnio, samo Acta w sobie jest przegięciem, ale w tym momęcie olano wszystkie inne sprawy. Ludzie skupiają sę na jednej rzeczy a nie biorą pod uwage całej reszty. Trzeba lecieć do dziadka żeby z piwnicy wyciagnoł CKM i granaty a potem na Wiejską, na pochybel skur....synom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedudg ...

Ech ... dziwie sie ze czlowiek taki jak Ty z teoretycznie 'dluzszym' stazem zyciowym i jak mniemam wiekszym dorobkiem zyciowym , mysli tak waskotorowo.

Nie bede sie powtarzac bo widze ze koledzy powyzej wyjasnili i ladnie ubrali w slowa to co chcialem rowniez tobie zakomunikowac.

Zadedykuje ci piosenke mojego brata , tu jest tekst http://www.tekstowo.pl/piosenka,rymoplastykon__feat__mona_,obud__mnie.html

teledysk , jak zechcesz to znajdziesz na youtubie.

Przemysl to sobie Kedudg,bo jesli dalej to wszystko bedzie szlo w tym kierunku to bedzie BARDZO ZLE !

Pozdrawiam >>trzezwo myslacych<< ktorym media jeszcze nie zrobily sieczki z mozgu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko konsumpcjonizm i pranie mózgow przez reklamy. Uświadomilem o sobie dzisiaj gdy mój kolega wrócil z badania wzroku. Dali mu jakieś krople do

oczu po których widział wszystko zamazane. Pomyślałem sobie że dostał je tylko po to żeby mu się zepsuł wzroki kupił okulary. Wtedy zarobiły by firmy je produkujące. Niewiem czy zauważyliście że teraz co czwarta osoba je nosi. Lecz tu nie tylko o okulary chodzi tylko o całą mase różnych rzeczy, które są wmuszane ludziom, mimo że ich nie potrzebują. Dzisiaj jak bedziecie oglądac telewizję spójżcie na reklamy z innej strony. ACTA jest wytworem korporacji które dzięki pieniądzom stoją ponad prawem i ponadto wprowadzają swoje (takie jak ACTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2012 o 16:27, Aldrin napisał:

To jest wszystko konsumpcjonizm i pranie mózgow przez reklamy. Uświadomilem o sobie dzisiaj gdy mój kolega wrócil z badania wzroku. Dali mu jakieś krople do

oczu po których widział wszystko zamazane.

Dobrze że mu oczu nie wydłubali i nie kazali kupić mikro kamer 😀

Zanim wymyślisz kolejną teorię spiskową, poczytaj trochę na temat kropli do oczu i skutków ubocznych ich działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2012 o 16:27, Aldrin napisał:

Uświadomilem o sobie dzisiaj gdy mój kolega wrócil z badania wzroku. Dali mu jakieś krople do

oczu po których widział wszystko zamazane. Pomyślałem sobie że dostał je tylko po to żeby mu się zepsuł wzroki kupił okulary.

To powód tego, że płyny robią ze światłem to co robią oraz efektów ubocznych, a nie żeby mu oczy wyżarło 😀 Po jakimś czasie na pewno widział normalnie, przesadne szukanie dziury w całym też nie jest dobre.

A tak wracając do tematu, podpisanie nic nie znaczy, jeszcze musi to zatwierdzić sejm czy co tam, a że kilka(naście/tysięcy?) osób uczestniczyło w demonstracjach nie jest bez znaczenia. Trudno nie zauważyć wrzeszczących tłumów delikatnie mówiąc zdenerwowanych ludzi 😀 używających do jeszcze większego podkreślenia swojej obecności petard.

Poza tym w chwili obecnej nie możemy zrzucić nikogo ze stołka ale już podczas wyborów i owszem, a wtedy taki ktoś upadnie z hukiem i długo się nie podniesie. Jeśli ACTA przejdzie i będzie to tak wyglądało jak to mówił Riess to nawet pompowanie przez media nie pomoże PO 😀

Moim zdaniem nie ma szans aby ACTA przeszła ale już nie takie absurdy się wydarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2012 o 17:44, Renegade napisał:

Moim zdaniem nie ma szans aby ACTA przeszła ale już nie takie absurdy się wydarzały.

Gdyby ludzie się nie podnieśli nikogo by ACTA nie obchodziła, a tak każda partia będzie próbowała ugrać na niezadowoleniu, i szanse na to że umowa dostanie 3/4 głosów (konieczność przy międzynarodowych) są małe.

W dniu 27.01.2012 o 17:44, Renegade napisał:

To powód tego, że płyny robią ze światłem to co robią oraz efektów ubocznych, a nie żeby mu oczy wyżarło 😀 Po jakimś czasie na pewno widział normalnie, przesadne szukanie dziury w całym też nie jest dobre.

Zobacz się w lustrze po zakrapianiu oczu, źrenice masz tak rozszerzone że w słoneczny dzień nie można wyjść z pomieszczenia bo tak to oślepia... ale to małe piwo przy skazie rogówkowej którą można dostać od szkieł kontaktowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2012 o 17:54, Riess napisał:

Zobacz się w lustrze po zakrapianiu oczu, źrenice masz tak rozszerzone że w słoneczny dzień nie można wyjść z pomieszczenia bo tak to oślepia... ale to małe piwo przy skazie rogówkowej którą można dostać od szkieł kontaktowych.

Między innymi to miałem na myśli, gdy pisałem o efektach ubocznych 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak nawet czołg się znajdzie (pewnie z tąd ten CKM 😀). Chodzi mi poprostu o to że ludzie dają się ciągle robić w bambuko. Gdyby przy władzy była obecna opozycja, to też by przyjeła te całe ACTA. Problem w naszymkraju polega na tym że każdy na kogo oddam głos w wyborach, ma mnie w d... . W obecnej chwili nie ma żadnej parti która jest warta choćby oddania tego głosu. Nie kierują się żadną ideologią ani dobrem państwa. A media państwowe jak i publiczne, dodatkowo robią jeszcze sieczkę z mózgu. Osobiście boję się że za pare lat człowiek który to w jakikolwiek sposób ogarnia i przeciwdziała temu, zostanie nazwany terrorystą/wywrotowcem czy jak kto tam woli. A sprwa z ACTA pokazały że zaczyna się powoli etap w którym władza ponownie nie przyznaje się do błędu. Ba, nawet jeśli chodzi o włamania na serwisy polityczne, wciska się kit że ich złe funkcjonowanie ( chyba kompletna padaczka) wynika z zainteresowania nimi a nie z ataku hakerów (którzy też mają w nosie cała sprawe, jedyne co robią to korzystają z chaosu by zdobyć sławę). Oczywiście zaraz znajdą się hordy ludzi którzy dali sobie wcisnąć kit że Anonimowi to walczą o wolność słowa i etc. . To chrzanienie, rok temu zaszkodzili firmie Sony, jej klientom oraz pracownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nie, dziś jest kilka definicji, i każda poprawna:

  1. Hacker (computer security) or cracker, who accesses a computer system by circumventing its security system
  2. Hacker (hobbyist), who makes innovative customizations or combinations of retail electronic and computer equipment
  3. Hacker (programmer subculture), who shares an anti-authoritarian approach to software development now associated with the free software movement.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heker to osba która zna się na zabezpieczeniach a także zajmuje się ich łamaniem, haker to przestępca. Często osoby te na codzień zajmują się tworzeniem zabezpieczeń i obsługą protokołów z nimi związanych w przeróżnych firmach. Tworzenie cracków to modyfikowanie elementu programu tak by działał bez zabezpieczeń lub pomimo nich. A teraz hekerzy walczą tak naprawde o to by im się też nie dobrano do 4 liter. Nie walczą o żadną wolność słowa w internecie.

Może to za dużo powiedziane ale wykorzystują całą sytułacje by dalej łamać prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...