Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mod zmienia pewne stacje, co przy nieodpowiedniej lokalizacji stacji, może powodować problemy z trafieniem na ścieżkę podejścia na autopilocie. Ale od czego jest Automat Dokujacy? A w przypadku statku przejętego lub innego, którym aktualnie nie lecimy, najprostszym rozwiązaniem jest opuszczenie tego sektora. Statki w sektorach, OSS nie maja problemów z dokowaniem.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja miałem ciekawą sytuację właśnie, od początku gry buduje reputację na opcjach "zwróć porzucony statek"(oczywiście nieraz zarabiam gdy jest coś wartego zarobku mimo utraty reputacji) i właśnie u jakiegoś Argona w Argoon Prime po raz kolejny to znalazłem i zaakceptowałem, lecę statek znalazłem w Antigone Memorial, patrzę a tu fregata Kosogon 😀 sprawna w 49%, misja prosta, czasu ponad godzinę więc myślę spokojnie zdąże, ale jak zacząłem tego kolosa laserem leczyć to z pół godziny to robiłem, wybrałem by szybko zadokować do Salonu Wystawniczego w tym sektorze i ten czołg przyleciał kilka minut przed czasem(po czasie służby często uszkadzają/rozwalają statki). Myślę za ile ją wezmę... 10 milionów.... może 15 ? ale by było super, ale widząc cenę spadłem z krzesła prawie.... 40 milionów 😁 więc sie opłaciło heh... przy zarobkach na Merkury i Zwiadowcach głównie to jest to oszałamiająca kwota.

Rekord miałem 14 milionów za korwetę nie pamiętam... Hetrodon(coś takiego) ale po tym to już teraz mogę zacząć grać na poważnie 😀

Reputacja trochę spadła ale coż... kto by nie wziął 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ostatnio miałem mały problem z tym modem. Otóż jakiś tydzień temu dostałem tą grę więc od razu poszukałem jakiś modów. Pobrałem parę, ale niedawno znalazłem ten i wgrałem go do gry. Gra chodziła bez zarzutów, podczas włączania SETA czasem chwile przycięło, oprócz tego bez zarzutów. Postanowiłem wgrać od nowa grę, bo miałem mały burdel w plikach gry i tu się zaczął problem. Otóż po wgraniu na czysto moda XRM gra delikatnie muli nawet po zmniejszeniu detali oraz usunięciu "sznura" z silników. Najgorsze, że podczas używania pakietu SETA gra dochodzi jedynie do max 5 klatek na sekundę. W czym może być ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2014 o 13:13, Necronomicon93 napisał:

... bo miałem mały burdel w plikach gry i tu się zaczął problem.

W tym właśnie. Zacznij nowa gre, bo masz na mieszane w plikach sav.

W dniu 20.12.2014 o 13:13, Necronomicon93 napisał:

Najgorsze, że podczas używania pakietu SETA gra dochodzi jedynie do max 5 klatek na sekundę. W czym może być ten problem?

Autor moda zaleca nie używać SETA większego niż x6. Ty jakie masz ustawienie SETA? Jaki masz sprzęt? Szklana kula dziś ma problemy.

U mnie XRM z modem MSP i kilkoma skryptami, w tym IR 2.0 działa OK, a sprzęt mam raczej marny, jak na dzisiejsze standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że przed wyczyszczeniem działało wszystko świetnie, po czyszczeniu zacząłem oczywiście nową grę. Również przed czyszczeniem mogłem używać SETA nawet x10 i delikatnie się ścinało, mimo to dało się grać. Sprzęt nie najlepszy, ale póki co dawał radę:

Intel Core 2 Duo 2x2Ghz

2GB ram ddr2

AMD 7770 1Gb GDDR5

W planach miałem również użycie Twojej mini poprawki, która usuwa niepotrzebnych cywilów, może to trochę wspomoże.

Jest możliwe, że za pierwszym razem źle coś w grałem, przez co mod nie był w pełni wgrany i przez to wcześniej z tym problemów nie miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2014 o 13:43, Necronomicon93 napisał:

Jest możliwe, że za pierwszym razem źle coś w grałem, przez co mod nie był w pełni wgrany i przez to wcześniej z tym problemów nie miałem?

Zapewne.

No i pamięci masz bardzo mało.

Po zmianie systemu na win7 64bit i zwiększeniu pamięci z 4 do 8GB gra u mnie dostała skrzydeł, jak pod Redbullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim.

Jest to mój pierwszy post,więc kłaniam się nisko.

W x3 AP gram już około roku w tym pół roku z XRM v 1.26 na paczu 2.5.1.Ostatnio miałem trochę przerwy,w tym czasie powychodziły nowe wersje xrm,chciałbym sobie to ładnie uaktualnić do najnowszej wersji i móc grać na sejwach z 1.26.Nie rozumiem tylko jak sklonowac statki, przed uaktualnieniem,może ktoś jasno napisać jak to zrobić?

Kolejne pytanie:mody z jakimi gram to:IE 1.1,IEX 1.4 ,kokpity oraz xrm 1.26,chcę do tego dodać Monster Ship Pack 1.7,Lost Colony,oraz Improved Races 2.0,jaka jest poprawna kolejność poukładania tych modów w katalogu AP?

Ostatnie pytanie:Czy muszę uaktualniać wszystkie wersje xrm od 1.26 do 1.30 po kolei ,klonować te statki i odpalać skrypt w grze,czy po prostu mogę wrzucić najnowszą wersję moda,sklonować tylko te statki które są wyszczególnione w opisie 1.30 i odpalić skrypt?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na Steamie dostępna jest wersja AP 3.1, zacznij więc od aktualizacji AP do najnowszej wersji, ponieważ XRM 1.30 jest z nią kompatybilny. Pamietaj, że najnowszy patch dla AP dodaje kolejne pliki cat/dat, wiec zmieni się kolejnosc plików moda. Patch nadpisze pliki moda nowymi plikami czystej gry, wiec musisz instalowac XRM od nowa z nowa numeracją. Numery plików masz w pierwszym poście tego tematu.

2. Ponieważ masz lukę w instalacji XRM to po instalacji najnowszej wersji 1.30 bezpiecznie będzie jeśli uruchomisz wszystkie skrypty aktualizujace kolejnych wersji (jakie to skrypty masz w opisie każdej nowej wersji moda XRM, linki do tych opisów są w pierwszym poście tego tematu).

3. Co do klonowania statków. Każda kolejna wersja wymagała klonowania innych statków, musisz przeglądnąć opisy kolejnych wersji XRM, spisać sobie listę statków do klonowania, sprawdzić czy posiadasz te statki, bo klonuje się tylko statki, które są naszą wlasnoscia. Samo klonowanie wyjkonujr się przy pomocy skryptu cheat. Jak dokładnie? Nie powiem, nigdy tego skryptu nie uzywalem.

4. Listę kolejnych plików cat/dat przy instalacji AP+XRM+IE masz w pierwszym poście tego tematu. MSP dodajesz na koniec listy. Jeśli jednak chcesz grac z List Colony, to nie wiem czy będzie on współpracował z IE i jaka musi być kolejność plików. Zapytaj autora LoCo, może ci odpowie. To samo dotyczy kokpitow. Nie wiem jakich uzywasz (zapewne tych dla XRM), ale nie wiem czy będzie on współpracował z MSP, nie używamy kokpitow.

IR 2.0 to skrypt, wiec nie dodaje on plików cat/dat.

Przed reinstalacja i aktualizacja uruchomiono gre w starej wersji, zmienił statek na jakikolwiek z podstawowej gry, udaj się nim do pustego Nieznanego sektora i zapisz grę. Po aktualizacji uruchom gre z tego sav. To zminimalizuje ryzyko problemów z uruchomieniem gry na starych sav.

Choć szczerze, to polecalbym instalacje XRM, MSP, LoCo IR 2.0 i Bacground pack, oraz rozpoczęcie nowej gry. Masz skrypt Custom start dla AP, który pozwoli ci odzyskac statki i stacje jakie miales, a rangi bojowa i handlowa i tak szybko ida w górę, wiec nie stracisz zbyt wiele. Ale tak będzie bezpieczniej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź Yacek

Mam,mały problem odnośnie handlowania w XRM.

Mianowicie: zniknęło mi menu wymiany w stacjach,jest teraz zaznaczone na szaro i nie mogę tam wejść,handlować mogę ale wymiana z kupcami na stacjach nie działa.Sprawdzałem to w kilkunastu różnych stacjach w różnych częściach galaktyki i wszędzie jest to samo.Stało się to mniej więcej w czasie w którym zacząłem misję

dla NMMC,miałem przywieźć nvidium do tamtejszej stacji z jakiegoś sektora.Nie wiem czy zaczęcie zadań u tej frakcji ma jakiś związek z tym problemem czy jest to jakiś bug XRM.Nie wiem czy Improved Races ma na to jakiś wpływ,tam dużo się dzieje z reputacja,może kupcy się na mnie po prostu wypieli...Tyle że na pasku pilota mam reputację wysoka u wszystkich u których sprawdzałem ten problem i nic.

Na wcześniejszych sejwach wszystko działa,także może to nie być problem moda,chociaż cholera jedna wie.Jak ktoś z Was wie o co chodzi to pomóżcie bo nie chce mi się zaczynać od sejwa z przed tygodnia.

moje mody:

Xrm

LostColony

kokpity

IE

IEX

IR

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Ostatnio w X3-TC (bez modow) gralem z 5 lat temu. X3-AP zakupilem niedawno, znajdujac po drodze te forum na temat Xrm i innych modow.

Od paru dni mecze sie z ich instalowaniem i przekopywaniem forow, szczeze mowiac mam juz metlik w glowie.

Gre oczywiscie chce zaczac od nowa AP 3.1.

---- I tu pytanie moje do Yacka.----

Czy moglbys zrobic liste modow z pelnymi nazwami, instalowanych pokolei, tych ktorych uzywasz???

Bardzo by mi to pomoglo i byc moze innym graczom zaczynajacych przygode z AP.

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 21.08.2015 o 18:28, wszystkienickisajuzzajete napisał:

Hej

Potrzebuję pomocy...

Gdzie mogę znaleźć moda XRM gdyż linki ze strony forum egosoftu użytkownika paulwheeler nie działają :/

Będę wdzięczny za podpowiedź !!!

Zawsze przeglądaj ostatnie kilka stron w temacie z modem na forum Ego! Zawsze jakiś użytkownik wyjdzie naprzeciw i zapoda nowe linki.

https://onedrive.live.com/?id=6E013F2CFE241D8!745&cid=06E013F2CFE241D8&group=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
😉

Witam mam takie pytanie czy skrypt The Traveling Mechanic działa poprawnie z modem XRM + MSP bo ten skrypt jest już troszkę stary? lub czy istnieje jakiś zamiennik dla tego skryptu który pozawala tuningować statki za kredyty tak by szybciej leciały i miały większą zwrotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, mam pytanie. Czy ktoś ost. sprawdzał czy wszystkie pliki z xrm(part1-2-3) z tego linka - https://onedrive.live.com/?id=6E013F2CFE241D8!745&cid=06E013F2CFE241D8&group=0 można nadal ściągnąć bo mi udało się tylko part 2, pozostałe nie chcą się pobrać (nie odpala pobierania).

A przy okazji jeszcze jedno pytanko. Kiedyś ( kilka lat temu) grając w to wydawało a raczej byłem pewien, że odkryłem wszystkie systemy a dziś popatrzyłem na mape ap+xrm z linku wyżej i widze, że są 3 systemy Kha'k i tu moje pytanie- jak się tam dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...