Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2013 o 21:30, glouver napisał:

Jak rozwiązaliście bug z dostawą 15k przypraw stottu, 10k boffu, 15k delaxanska pszenica?

Jaki bug? Tak jest w vannilli (lub podobnie).

Normalnie TS-ami, które skupowały odpowiednie surowce. Trochę to trwało, ale tak ma być. Zobacz do FAQ fabuł TC ile tam surowców trzeba było dostarczyć.

W dniu 10.10.2013 o 21:30, glouver napisał:

zadokowałem ale plot nie rusza dalej.

A przeniosłeś surowce do HUB-a?

W dniu 10.10.2013 o 21:30, glouver napisał:

Całość weszła na Albatrosa lecz ten przy dokowaniu taranuje stacje HUB i nie da się zadokować. Użyłem cheat na kolizje,

A wystarczyło być w innym statku w innym sektorze, a Albatrosa zdalnie wysłać do HUB-a. Zadokowałby bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oki, to już rozwiązałem. Jest jednak problem z misjami hub.

Tzn, gdy jako pierwszy wykonamy plot z hub po stronie terran to nie da się tego ukończyć po stronie argonów, ponieważ u terran po prostu dostajemy hub i tyle.

Po stronie argonów trzeba w misji pozmieniać konfigurację bram i właśnie tu jest problem. Hub pamięta ustwienie z misji terran i jakkolwiek bym ustawiał bramy, plot argonów nie rusza.

Testowałem w innej kolejności, najpierw argonów, potem terran i wszystkie fabuły z hub dają się ukończyć.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie argonów tylko boronów. Jest to borońska fabuła HUB, zaczynasz ją w Kwaterze głównej Atreus w sektorze Queen's Harbour.

Nie bardzo rozumiem co masz namyśli pisząc, że HU pamięta ustawienia bram. Zmieniałem ustawienia ram HUB-a po wykonaniu fabuły Terrran. Może chodzi o to, że po wykonaniu zmiany ustawień jednej pary bram, kolejnej rekonfiguracji możemy dokonać dopiero po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się mini aktualizacja moda o numerze 1.30c

Informacja: info o wersji 1.30c

Zmiany:

Zmiany dotyczą tylko brakujących tekstów w tłumaczeniach (w tym w polskim tłumaczeniu) nowego rozwiązania w XRM (napraw statków przez droidy remontowe) oraz poprawionego drobnego błędu w pliku HQ.xml

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 2 (wystarczy tylko wypakować pliki cat/dat i nadpisać ich poprzednie wersje w katalogu addon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2013 o 18:13, El_Dar napisał:

kiedyś WMP był na Nova teraz nie można zainstalować co prawda to Raider ale chyba było na raiderach można chyba ze mi pamięć szwankuje 😉

No tak, kolega nie przeczytał pierwszego postu. XRM zmienia wiele parametrów statków i uzbrojenia. Nova nie może używać WMEP. Ta broń stała się bronią statków klasy M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja może znowu wystawię twoją cierpliwość na próbę Yacku.

Ostatnio przesadziłem ze skryptami wiec postanowiłem zainstalować grę od nowa (XRM działał poprawnie wcześniej ale namieszałem z SCS i musiałem usunąć grę

i po wgraniu XRM'a

zgodnie z lista podaną w pierwszym poście czyli:

1. Part 1 wypakowany i zmieniony na 05 cat/dat w katalogu addon (archiwum w wersji 1.30)

2. Part 2 analogicznie jak Part 1 (06 cat/dat) oraz reszta plików wypakowana do addon z tym że zawartość Script_AP do katalogu Scripts (archiwum w wersji 1.30c)

3. Part 3 mov wypakowany do addon a soundtrack do TC (archiwum w wersji 1.29)

4. Plik 00044.pck skasowany

Gdy daję nową grę po wybraniu odpowiedniego profilu, gra mi się wiesza (na ekranie wczytywania) a w menadżerze zadań mam "Brak Odpowiedzi" czyli leży i kwiczy

W załączeniu screen katalogu Addon

katalog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam piloci!

Postanowiłem przerzucić się na XRM i walczę z plikami zamiast z piratami od kilku dni...

Głupie denerwujące readtext'y w miejscu

"repair ship"

"repair ships in sector"

w opisie "Special Commands MK1" i po zainstalowaniu ich w statku...

W angielskiej wersji OK - w polskiej - "readtext 2010-530" i "531"

Gra po totalnej wywalce:

- nowa wersja Steam

- żadnych dodatków

- instalacja XRM v1.30 z wyrzuceniem pliku 8387-L048.xml

Uprzedzę - FAQ zaliczone 😀

Aha - podczas wgrywania XRMa - nadpisuję pliki skryptów, które się powtarzają. To jedyna wątpliwość którą mam podczas instalacji.

Wydaje mi się, że za błąd odpowiadajją pliki skryptów:

plugin.bw.repair.ship.xml

plugin.bw.repair.ships.sector.xml

plugin.bw.repair.ship.lasercheck.xml

w których odnalazłem ciąg znaków 44, a 48 brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szlag!

Przepraszam w takim razie za nabijanie postów. Najwidoczniej najciemniej pod latarnią.

Przyda się może dla równie zmęczonego człowieka sfrustrowanego całodziennymi reinstalacjami 😀

Swoją drogą - spodziewałem się że z tego tematu >skrypty i mody< ściągnę najnowszą wersję.

A teraz... aż strach pytać... po instalacji w kolejności: X3AP (Steam) -> XRM -> BonusPack (stwierdziłem, że dodatkowe skrypty lepiej po modzie)

- nie mam powitalnych komunikatów komputera stacji po połączeniu. Tego elektronicznego oka.

Podejrzewam jakiś mój błąd, ale może tak ma być w modzie?

Dziękuję Yacek za odpowiedź (i pewnie następną też) 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2013 o 19:20, Robin napisał:

Swoją drogą - spodziewałem się że z tego tematu >skrypty i mody< ściągnę najnowszą wersję.

Nie zawsze mam czas na aktualizacje linków do moda, masz link do głównego tematu na forum Ego, a tam aktualne linki.

W dniu 18.11.2013 o 19:20, Robin napisał:

A teraz... aż strach pytać... po instalacji w kolejności: X3AP (Steam) -> XRM -> BonusPack (stwierdziłem, że dodatkowe skrypty lepiej po modzie)

Nie polecam grać na Steamie w XRM, nawet jeśli wyłączysz autoaktualizję. Graj z plikiem NoSteam.exe

W dniu 18.11.2013 o 19:20, Robin napisał:

- nie mam powitalnych komunikatów komputera stacji po połączeniu. Tego elektronicznego oka.

A było jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - noSteam w akcji - chiałem tylko rozjaśnić że pełna aktualna wersja AP.

Źle może wytłumaczyłem... albo - jak dwa lata w XRM jesteś - może nie pamiętasz:

W pierwszej kolejności - jak łączyłem się z jakąś stacją - w oknie animacji po prawej na górze pojawiał się komputer stacji czy też automatyczny system łączności. Teraz po kliknięciu "c" - łączność - jest tylko puste okno po prawej na górze i od razu do wyboru opcje z kim połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2013 o 20:28, Robin napisał:

W pierwszej kolejności - jak łączyłem się z jakąś stacją - w oknie animacji po prawej na górze pojawiał się komputer stacji czy też automatyczny system łączności. Teraz po kliknięciu "c" - łączność - jest tylko puste okno po prawej na górze i od razu do wyboru opcje z kim połączyć.

U mnie tak samo, więc pewnie tak ma być. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff dzięki YackoXPedio !

Dzięki wam mogę w spokoju wziąć urlop by pomóc biednemu Nostalgicznemu Argonowi - na razie dostajemy baty okrutne 😀

To moje początki w X3 - pograłem z miesiąc dość intensywnie w AP - postanowiłem spróbować XRM i raczej nie pożałuję. No chyba, że po 100 wczytaniu tego samego save stwierdzę, że za stary jestem na tak "intensywne" przygody i wrócę do mojego skomnego kompleksu w cichym, spokojnym, Argońskim Sektorze... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Po ciężkich bojach udało mi się (chyba poprawnie) zainstalować moda.

Gra działa lecz przy włanczaniu SATAx10 moje spaliny yyy wyprzedzają mój statek i strasznie spada wydajność pokaz klatek to delikatne określenie.

Cze istnieje sposób na:

Albo usunięcie spalin lub jakaś łatka która eliminuje spadek wydajności.

Upszedze że bawiłem sie już x3menager lecz brakowało mi plików dll pościągałem brakujące jak Bell radził ale teraz mam brak tego MSCOMCTL.OCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...