Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast obawiac sie przed czasem to zainstaluj i sprawdz....przeciez zawsze mozesz skasowac moda 👽

na ten przykład na moim sprzecie nie zauwazylem zadnych roznic z MSP, ale z tego co pamietam Yacek jakies nascie postów powyzej wspominal ze wskazane jest na słabszym sprzecie grac z tym modem na min.

Jako ze Ty juz grasz na minimalnych detalach , to nie zostalo ci nic innego jak samemu sprawdzic 👽 a nie pytac sie czy sprzet ci pociagnie 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 6.09.2013 o 14:54, michal3588 napisał:

Spotkałem dziś w Heretics End ziemskiego niszczyciela. Bydlak miał 32 wieżyczki w głównym dziale:D. Czy wie ktoś jak on się nazywa? Bo przez nieuwagę podleciałem od niego od przodu i nie miałem nawet szansy zapisać sobie nazwy;d.

Czy są gdzieś jeszcze takie perełki? U ziemian mam nalepkę Terrorysty a nie chciał bym zaczynać od nowa.

Jaki statek jest waszym zdaniem najmocniejszy(wliczając Monster Ships)?

Użyj Encyklopedii w grze, aby przeglądnąć statystyki wszystkich statków jakie spotkałeś.

Ja zadałem sobie trud i najwięcej w przednim slocie ma działa Ziemski M2 Wraith (30).

W dniu 8.09.2013 o 02:04, Bell napisał:

http://www.sendspace.pl/file/b2d927f6537c1c3aa2b02e1 pod tym linkiem jest plik z przetłumaczonym całym rosyjskim tekstem na polski.

Pozwolisz że dodam do tłumaczenia MSP na Mamucie?

Pozostało jeszcze trochę tekstu w języku angielskim? Przetłumaczysz te opisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2013 o 08:03, Yacek napisał:

Pozwolisz że dodam do tłumaczenia MSP na Mamucie?

Pozostało jeszcze trochę tekstu w języku angielskim? Przetłumaczysz te opisy?

Oczywiście bo z sendspace zaraz pewnie usuną. Teksty w języku angielskim zostały troche przeliczyłem się z siłami i rosyjski tekst zajął mi więcej czasu. Postaram się go przetłumaczyć ale dopiero za kilka dni bo wyjeżdżam teraz na takie zadupie gdzie nawet telefony nie działają laptopa nie posiadam a stacjonarny troche ciężko przetaszczyć w pociągu 😛 bo w końcu trzeba skorzystać z tego urlopu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Wielkie podziękowania dla Bell za wkład, pracę i poświęcony czas na tłumaczenie. Nowa wersja tłumaczenia XRM Monster Ships Pack (ver. 2) dostępna jest na Mamucie. Link jak zwykle w temacie o spolszczeniach skryptów. Wersja ta zawiera przetłumaczone na język polski wszystkie rosyjskie opisy statków. Do tłumaczenia pozostało tylko kilka opisów angielskich, więc kolejnej wersji można się spodziewać za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy ktoś z was dostał wiadomość o tym, że argoński Kolos został porwany przez Yaki? Ja dostaję taką wiadomość zaraz po rozpoczęciu nowej gry. Jest tam też podany ID statku i info by ten kto odnajdzie statek skontaktował się z argonami. Ktoś z was znalazł ten statek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tyko ja mam taki problem ze nie mogę znaleźć żadnej większej bitwy?? Co polecę do jakiegoś sektora gdzie maja atakować xenoni lub piraci/yaki (kieruje się siecią militarna argonów) to albo jest po bitwie albo walczą małe pipsztoki. A statki typu M1 M2 udaje mi się znaleźć raz na kilka kilkanaście bitew, jedyna rasa na ktorej nie mogę się zawieść to ziemianie ale im z kolei nie podskoczę bo nie mam czym (jeszcze 😛)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poradziłem sobie z nim, ustawiłem kilka satelit i podłączyłem je do systemu wczesnego ostrzegania, natomiast mam inny problem który już był tu omawiany ale nie mogę znaleźć tamtych postów. Mianowicie wszystkie statki a zwłaszcza Xenońskie PX (bo głownie z robocikami walczę) wywalają od groma rakiet wygląda to jak niekończący się sznurek, pomijając fakt niszczycielskiej mocy takich salw i brak możliwości obrony to po prostu strasznie mi to zamula grę. Jest na to jakiś sposób?? Kiedyś w X3 TC był skrypt Reduce Enemy Missile ale nie wiem czy jego instalacja coś da. Prosiłbym o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak można sprawdzić czy mam zainstalowanego tego packa ze statkami ? Niby mam na stronie głównej, że niby gra jest z "ship mod pack" ale zastanawia mnie jedna rzecz, mam zainstalowane stare pierwsze spolszczenie gdzie nie wszystko jest spolszczone, gram juz 2 godziny w grze i nie widziałem by cos było nie spolszczone.. więc mam trochę wątpliwości czy mimo napisu na stronie głównej o tym modzie ja go rzeczywiscie w grze posiadam.

I czy jest możliwe coś takiego... latam sobie w President End a tu nagle wlatuje 21 mamutów ? Nie bardzo to rozumiem, bardziej mi sie podobało jak nie mogłem znaleźć nawet jednego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2013 o 22:54, zamek9 napisał:

I czy jest możliwe coś takiego... latam sobie w President End a tu nagle wlatuje 21 mamutów ? Nie bardzo to rozumiem, bardziej mi sie podobało jak nie mogłem znaleźć nawet jednego 😀

Masz błąd w instalacji XRM lub MSP, bo taka ilość mamutów to właśnie efekt błędnego zainstalowania moda. Zrób instalację od nowa. Opisy instalacji XRM i MSP masz w pierwszym poście.

Jak sprawdzić czy MSP jest poprawnie zainstalowany? Otwieramy plik txt tłumaczenia 1990-L048.xml, sprawdzamy pierwszą z brzegu (z góry) nazwę statku jaki dodaje mod (Crusader Mk1) i szukamy statku w grze:

1. W Encyklopedii w grze.

2. Skryptem SCS Suite i opcją Ships wiever.

3. Mapa Scorpa i wyszukiwarka statków w grze lub dane dla mapy i mapa Scorpa.

Statek powinien być w stoczni USC w sektorze księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich X-ów 😀

Chciałbym prosić o pomoc w usunięciu spalin z silników:

Potrafię zrobić to zgodnie z instrukcją z posta: http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__34098 (wiem... wow 😉

Teraz w czym rzecz: otóż mam zainstalowane AP+BonusPack+XRM+LoCo+MSP. Jak się domyślam będę musiał połączyć pliki TShips z XRM i MSP, ale jak to się robi? Po prostu kopij->wklej z jednego do drugiego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm MPS zawiera pliki z różnych modów i nie wiem czy statki dodane do XRM z tych wszystkich modyfikacji zachowują swój "statut" mam, tu na myśli że jeśli w TOTT jakiś staek był M6 to w XRM też jest M6 bo po przetumaczeniu opisów statków, jest tak że niektóre statki są w opisie wymieniane jako M6 a w XRM są jako M3. I tu moje pytanie czy potrzeba przerobić tłumaczenie takl żeby statki opisem pasowały do XRM czy zostwić tak jak jest w oryginale?

BTW jeśli będzie potrzeba spolszczenia plików z tekstu rosyjskiego bardzo chętnie podejmę się 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasy statków nie zmieniają się, różnice wynikają z nazw, które w części uległy zmianie, bo już statek o tej samej nazwie był używany w XRM. Kilka statków miało te same nazwy, w tłumaczeniu dodałem im w nazwie Mk1 lu nawet Mk2 dla odróżnienia.

PS. A co ty jeszcze chcesz tłumaczyć? Przecież chyba przetłumaczyłeś wszystkie opisy MSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy bo może jestem tu nowy i nie bardzo rozumiem ale chodzi mi o to, że powstają mody w języku rosyjskim w którym dobrze się czuje nie tak jak w angielskim, więc jeśli by była taka potrzeba to chętnie pomogę... Szacunek dla Ciebie bo nie interesuję się tą serią tyle co Ty i korzystam z wielu spolszczeń przez Ciebie wykonanych ale tekst " co ty chcesz jeszcze tłumaczyć" trochę zniechęca.... Poza tą grą moderzy rosyjscy oferują bardzo wiele modów do innych gier u nich czasami niektóre modyfikację są wydawane jako płatne np. STALKER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem cię zniechęcać. Chodziło mi o to, że zarówno TOTT jak i MSP mają już polskie tłumaczenia, więc w tym temacie nic nie ma do dodania. Jak na razie nic nowego nie pojawiło się, a przynajmniej ja nie wiem o tym, więc jeśli ty wiesz o czymś, to pytanie było o informację o jakiejś nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają mi fabuły z AP po zainstalowaniu XRM. Otrzymuje jedynie informacjie o działaniach wojennych. Dla tego też pytałem czy XRM i Loco kolidują z plotami misji. Zaznaczam że odpalałem z podstawowych profili Xów. Także TPC z profili XRM nie są problemem. Przed instalowaniem XRM wszystko działa, ale po instalacji już nie. Zainstalowałem na czystej X:AP. Spotkał się ktoś już z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...