Skocz do zawartości

Opcje startowe w AP


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem plik start.xml z AP zawierający parametry opcji startowych w grze AP i zdziwiłem się trochę.

Otóż, ze względu na Wojnę wszystkie opcje startowe mają podobnie jak jest to w przypadku Xenonów i Kha'ak, zablokowana zmianę poziomu reputacji u Terran (na różnych poziomach, zależnych od opcji startowej). U ATF nie.

No dobrze, rozumiem, jest wojna pomiędzy Wspólnotą Planet (tak ogólnie, bo dokładnie między Argonami i Terranami). Opcje startowe to również wybór rasy, najczęściej wśród ras Wspólnoty.

Tylko:

Dlaczego zablokowano również reputację u Yaki?

Dlaczego taka blokada jest na opcji "Własna Gra"?

Wyjątki:

Terran Commander - reputacja u Terran zablokowana na poziomie przyjaciel. Brak blokady reputacji Argonów, można więc zdradzić terran 😉

Tylko dlaczego na opcji Argon Peacekeeper, nie można zdradzić Argonów?

Podróżnik z Aldrin - wyjątkowa opcja, zablokowane tylko reputacje u Xenonów i Kha'ak.

Zrobić coś z tym? Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w profilu "Anonimowy Argon" wszystkie opcje zmiany poziomu są odblokowane u ziemniaków mam + 2 a u ATF +3 hmm chociaż mam misje fabularną od argonów aby brać udział w walkach w sektorach obiętych wojną. Musze sprawdzić z czystej ciekawości czy jak dolecę w pobliże Wenus będe mógł przejść misję fabularną po stronie ziemian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne bo skoro to jest otwarty konflikt między terranami a wspólnotą planet, co prawda prym w walkach wiodą argoni to może powinien być zablokowany wzrost reputacji u terran i ATF w pozostałych profilach nie ziemian. Wiem że dwa pierwsze profile są typowo fabularne ale skoro wojna to wojna 😀 Z drugiej strony jakby zablokować profilom ziemskim reputację u reszty ras gra na nich nie miałaby większego sensu.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby np. coś na kształt zawieszenia broni, po wykonaniu ostatniej misji byłoby do wyboru dwie opcje dalsze prowadzenie działań wojennych lub zawieszenie broni, z tym że max reputacja jaką moglibyśmy mieć u Terran i ATF to +2/+3 dostep tylko do zewnętrznych sektorów a w odwrotnym kierunku u reszty ras normalnie a u Argonów +2/+3 ale to tylko takie luźne przemyślenia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...