Skocz do zawartości

Przerywanie SETA przez komunikaty X3 Albion Prelude


razorekm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników 😉

Otóż mam do Was dwa małe pytania które trapią mnie już od dłuższego czasu ...więc:

1)Czy jest możliwość sprawienia by komunikaty jak bardzo Terranie/Argoni Dostaja w **** nie przerywały włączonej SETY ?

2)Możecie mi powiedzieć jakim cudem mój handlowiec sektorowy cały czas ma 4 lvl ? W danym sektorze handluje już dluuuugo i nic i nic nie widać kolejnego awansu

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię. 😉 Warto pytać, a co ma się serwer marnować/

1. Nic z tym nie można zrobić, seta jest bardzo wrażliwa i bardzo o nas dba, np. przy podlatywaniu do bramy też się przerywa.

2. Długo to pojęcie względne... Spróbuj zmienić sektor. Może po prostu na czas obecny wszelkie opcje kupna/sprzedaży na tak małym rynku się wyczerpały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aj...więc praktycznie SETA staje się troszkę bezużyteczna ponieważ non stop dwie strony bija się nawzajem...a szkoda bo nawet nie mozna zrobić przysłowiowej kawy by seta nie stawiała oporu

2.O to własnie chodzi że sprawdzałem w wielu sektorach (Argon Prime / Home of light / Herron's Nebula / Kingdom End) non stop coś kupuje i sprzedaje ale levela ni widu ni słychu , a pieniędzy na nowy statek z MK3 brak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w końcu się nabije lvl. Jak będziesz czekał, aż jeden nawet UT zarobi Ci na następnego to będziesz sporo czekał... Pozmuszaj do opuszczenia swoich statków paru piratów, sam ponaprawiaj statki i volia. Jeden naprawiony średni myśliwiec to już koszt TSa. Albo jakieś misje. Tak będzie być może szybciej a na pewno bardziej rozrywkowo. Możesz też ręcznie wybierać okazje dla TSa, albo 2,3 naraz, będzie efektywniej niż samo działanie ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek sprawdź ładownię tego statku. Być może jest prawie w całości zajęta przez niechodliwy towar, a miejsca na na zakup czegoś atrakcyjnego brakuje. Czasem mi się tak robiło, chociaż co inteligentniejsi piloci wysyłali mi wówczas stosowny komunikat z prośbą o interwencję. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy jakiś napalony pirat albo wróg ostrzela nasz biedny transportowiec. Wówczas pilot trochę głupieje, przynajmniej do czasu kiedy nie będzie mieć napędu skokowego i odruchu ratowania skóry skokiem o co najmniej jeden sektor 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polega na tym że seta nie działa tak jak powinna, to znaczy nie przyśpiesza czasu o wartość która jest wyświetlona na ekranie. U mnie ustawiona jest na 1000%, po uruchomieniu urządzenia czas zaczyna przyśpieszać, gdy załaduje się do 1000% znów zwalnia, efektem tego czas jest przyśpieszony ale o jakieś jedyne 200/300%. Drugi problem to wydajność, w czystym AP przy najwyższych ustawianiach (poza AA ktore jest wyłączone i i polu widzenia ustawionym na średnie) zaraz po rozpoczeciu gry, lecąc po sektorze osiągam jedynie 20-25 klatek, gdzie tyle to ja miałem w TC podczas dziesięciokrotnego przyśpieszenia. Mój sprzęt to Radek 4890 HD, 4 GB pamięci i phenom II x4 3,2 GHz. Jaki są przyczyny tych problemów, i w jaki sposób moge się ich pozbyć?

Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2012 o 00:17, kuba4485 napisał:

Z góry dzieki za odpowiedzi

A na jakie pytanie? Bo jakoś oprócz narzekań nie widzę żadnego.

W dniu 8.01.2012 o 05:12, Moskit napisał:

Niestety, ale X3AP jest lekko skopane pod względem optymalizacji. Nic nie poradzisz.

Zależy jak dla kogo. I w stosunku do czego.

U mnie działa OK, w porównaniu do takiego TC+XRM, to nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu fabuły (Argon Peacekeeper) regularnie otrzymuję komunikaty, że w sektorach objętych wojną przydałaby się pomoc. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że taki komunikat niweczy udogodnienie gry, jakie wiąże się z uruchomionym mechanizmem SETA. Czasem jest tak, że chciałbym, aby kompresja czasu nie była przerywana. Póki scenariusz trwał, nie było z tym problemu. Wystarczyło zaparkować w odludnym sektorze, albo wylecieć nieco dalej poza obręb bramy w nawet mocno użytkowanym sektorze, żeby mieć spokój od patroli, które również przerywały kompresję. Chciałbym, żeby łatka w AP usunęła ten mankament. A może a się to zrobić jakoś we własnym zakresie?

Post przeniesiony do już istniejącego tematu z tym problemem. Yacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do problemu z przerywaniem SETA to jest na to sposob. Przez przypadek go odkrylem ale do rzeczy:

jezeli wkur*** cie ciagle przerywanie sety przez komunikaty wojenne wystarczy ze wlecisz do sektora objetego dzialaniami wojennymi (czyli tych ktorych nazwy sa na czerwono na mapie galaktyki ;p) i oczywiscie odlecisz w miare daleko od owego sektoru powiedzmy jakies 200-300km poza mape sektora powinno byc ok ( mozecie tez dalej wedlug uznania) zaparkowac statek wlaczyc sete i cieszyc sie ciagloscia dzialania bez jakiegokolwiek komunikatu o wojnie. Najprawdopodobniej dzieje sie to dlatego ze system wykrywa ze juz jestesmy w jednym z wrogich sektorow gdzie toczymy "walke" ;)i nie widzi potrzeby komunikowania nas ze w innych sektorach tez cos sie dzieje. To na tyle zycze milego grania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...