Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie ?


Aldaran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ładne CGI szaraka... i tylko szkoda że animacja nie jest zgrana z efektem starej taśmy 😉

Problem z YT polega na tym że tam jest sporo stukniętych ludzi którzy poprostu wiedzą a wszystko co im się nie podoba (np. komentarze) odstrzeliwują jako trolling. Jak łatwowierni są niektórzy na YT, możecie zobaczyc tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajnie,Fajnie. Ja wierzę oczywiście,że istnieje ktoś poza nami bo przecież istnieją milirady galaktyk w których jest jeszcze więcej układów planetarnych. A o planetach to w ogóle nie wspomnę. Ale wiecie co? Uważam, że nikt jeszcze nie przyleciał do nas. Bo jak to jest możliwe, że w erze technologii zaawansowanej co by to dużo mówić tak cholernie ciężko jest zrobić JEDNO ,WYRAŹNE ZDJĘCIE? Ja tam myślę, że to pożywka dla naszych ukochanych mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku to w ogóle były jakieś pejzaże namalowane przez kiepskiego malarza ;D . A Pomijam o kiepskiej jakości latających spodków 😀 .Jak to niby pilotować jeśli się tak kręci 😀 . Że kokpit by się nie kręcił? W ogóle amerykański pomysł na ufo się kupy nie trzymał nigdy 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że to ma się obracać, chociaż swoją drogą kształt "spodka" również jest dla mnie jednym z najgorszych wyborów. Oglądałem jednak jakiś program na discovery, w którym mówili, że dałoby się sterować takim statkiem nad ziemią przy pomocy nadprzewodników, magnesów itp. (nie znam się na tym 😀), ponieważ Ziemia ma pole magnetyczne. Oczywiście w kosmosie to by nie miało szans działać.

Swoją drogą przy pomocy nadprzewodników można "serfować" na falach elektromagnetycznych. Problem w tym, że materiały, które znamy muszą zostać schłodzone do baaardzo niskiej temperatury (~200*C) aby mieć te pożądane właściwości ale efekt jest zadziwiający, nadprzewodnik po prostu lewituje 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do -183 i około -75 w takiej temperaturze nadprzwewodniki sprawnie działają 😀. A ziemia to zmienne pole elektromagnetyczne, ciągle się wacha i w każdym miejscu jest inne ( mowa tu bardziej o obszarach na przełomie wielu kilometrów), ciągłe dostosowywanie parametrów przyżądów jest nie możliwe w praktyce, pomijam zależność od temperatur. Tylko zrobienie samych pomiarów pola EM zajmuje sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2012 o 18:27, Medyk napisał:

Na tym filmiku to w ogóle były jakieś pejzaże namalowane przez kiepskiego malarza ;D . A Pomijam o kiepskiej jakości latających spodków 😀 .Jak to niby pilotować jeśli się tak kręci 😀 . Że kokpit by się nie kręcił? W ogóle amerykański pomysł na ufo się kupy nie trzymał nigdy 😀 .

A ja się nie zgadzam! Bardzo dobrze,że się kręci ponieważ:

Jak zakręcisz wiadrem w około siebie to co się dzieje z wodą? Nie wylewa się.

Długotrwały brak grawitacji powoduje uszkodzenia jakiejkolwiek materii organicznej a kręcenie się spodka umożliwia sztuczną grawitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2012 o 21:19, BetonowaAnakonda napisał:

Długotrwały brak grawitacji powoduje uszkodzenia jakiejkolwiek materii organicznej a kręcenie się spodka umożliwia sztuczną grawitację.

Bodajże brak grawitacji jest problemem tylko dla organizmów polegających na jakimś rodzaju szkieletu wewnętrznego. Zaś kręcenie się spodka aby generować grawitację... nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kosmosie są inne prawa fizyki. Owszem używa się siły odśrodkowej po to by na naszym ciele (dokładniej układzie kostnym) powstały obciążenia podobne do tych na ziemi. Bo inaczej by się wam bebechy rozlały i szkielecik skruszył. Ale ruch obrotowy w ziemskiej grawitacji?? No nie wiem, wyskoczyła wam kiedyś tarcza szlifierki ?? Dysk rozpędzony do 11 000 obr/min leci po łuku, bo nic nie koryguje jego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...