Skocz do zawartości

Prosba - Mission Director i Giełda


Aldaran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyscie sie podzielic wlasnymi spostrzeżeniami odnosnie Giełdy?

Mam tutaj na mysli inwestycje w zwyżkujące akcje i profity jakie mozna miec.Wiem ze to giełda i wszystko jest mozliwe,

ale czy Waszym zdaniem jeste sens inwestowania w Giełde.

A teraz z innej beczki (Jak to powiedzial Jezus w Kanie Galilejskiej 😉 )

Odnosnie 'Mission Director' chodzi mi o funkcje 'Reset Mission Director' ktora jak sama nazwa wskazuje resetuje misje i

p5rzegladajac forum Egosoftu wiele osob narzeka ze po kilku dniach grania strasznie spowalnia to rozgrywke.

Zaliczam juz 4 dzien w X3AP i widze drastyczny spadek wydajnosci,podobno chlopaki z Ego maja wypuscic patch

ktory poprawi to.(Moim zdaniem troche w 'kulki' lecą skoro podobny problem byl w X3TC pol roku temu i nic z tym nie zrobili).

Moje pytanie to , czy po aktywacji 'reset mission director' glowna fabula rowniez zostanie zresetowana , bądź usunieta ?

W 'Mission Director' mamy misje 'cancelled' ktore prawdopodobnie zamulaja gre (u mnie jest ponad 10000) a po 'zresetowaniu'

ich wydajnosc w grze moze wzrosnac o kilkaset procent(mam na mysli FPS).

Czy ktos juz probowal to zrobic, ewentualnie czy ktos mogłby podzielic sie swoimi doswiadczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś to lubi to oczywiście warto się bawić na giełdzie. Można bardzo szybko zarobić kasę praktycznie z systemu się nie ruszając albo kupować okazyjnie i od czasu do czasu inwestować (np. w czasie zwiedzania systemów). Jedyne przegięcie za jakie uważam na giełdzie to że podczas sesji można włączać SETA, powinno to być zablokowane jak w czasie dokowania w stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2012 o 16:12, Aldaran napisał:

Czy moglibyscie sie podzielic wlasnymi spostrzeżeniami odnosnie Giełdy?

Mam tutaj na mysli inwestycje w zwyżkujące akcje i profity jakie mozna miec.Wiem ze to giełda i wszystko jest mozliwe,

ale czy Waszym zdaniem jeste sens inwestowania w Giełde.

[...]

Obszerny artykuł o giełdzie jest pisany i pojawi się tu i na Egoforum za kilka dni.

Narazie trudno coś konkretnego o niej pisać bo jest poprostu niedorobiona i popsuta

ogólnie. Mozna robic tricki aby zarabiać 100-500mln na minutę, a nawet w miliardach jak się uprzesz. Dlatego trochę granie w tej chwili na niej traci sens. Mozna tam poinwestować po pare tys cred. aby zobaczyć o co chodzi ale na dłuższą metę sie nudzi jeśli zna się triki.

A co resetowania MD, możesz to zrobić. FPSy podskoczą ale dostaniesz w nagrodę znaczek ***modified***.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zielone i koło "stówy" - bo indeks jest domyślnie ustawiony właśnie na najlepszy czas na zakupy. W przypadku towarów nie kupować tych, gdzie jest przebite na czerwono 100 - jest nadpodaż. W przypadku akcji nie ma takich problemów (zielona 100 znaczy "kupuj"). I nie trzeba cheat'a czy ingerencji w pliki. Wystarczy trick z ilością towaru, która może "wstrząsnąć" lokalną giełdą. Jest to możliwe dzięki temu, że do indeksu giełdowego towarów wliczane są ich ilości, jakie znajdują się w fabrykach, dokach, czy też na pokładach statków. Jednak nie są wliczane te, które dryfują w przestrzeni. Z tego co wyczytałem (bo nie zastosowałem tego w praktyce) wystarczy wyrzucić towar w przestrzeń, co wpłynie na ruch cen Jeśli masz zakupione na nie kontrakty na giełdzie, to je sprzedajesz, ponieważ rosną jak na drożdżach, w następnej chwili łapiesz towar z powrotem do ładowni, odkupujesz lecące na łeb ceny kontraktów i całość powtarzasz aż się nie znudzi. Trzeba tylko dobrać towar i giełdę (pewnie lepiej żeby był rzadki i wysoko przetworzony). Mam nadzieję, że Bufi opisze to dokładniej (kilka dni już minęło 😉).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2012 o 20:07, szczekan napisał:

Mam nadzieję, że Bufi opisze to dokładniej (kilka dni już minęło 😉).

No lenistwo mnie dopadło i tak jakoś wyszło. ;p Ale jest podobnie jak mówisz, a nawet lepiej. Mozna zmiany cen zautomatyzować. Zysk jest zalezny od ilosci dostepnych akcji, wiecej wybudowanych fabryk z towarem, wiecej akcji, wiekszy zysssk. Kwestia skali i checi budowania fabryk.

Żadna radość zarabiać 500 mln w minute bo po godzinie i tak nie masz na co wydawać. Problem finansowy w grze przestaje istnieć. Gra staje sie nudna.

Lepiej pograć na giełdzie firmowej albo korporacyjnej.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, lepiej nie przesadzić z ilością gotówki zdobywanej w taki sposób, bo to żadna frajda. Na akcjach firmowych jeszcze nie udało mi się stracić. Wystarczy kupić i trzymać, aż pojawi się zysk (niech każdy sam rozstrzygnie czy satysfakcjonuje go 1 czy 3 mln, czy więcej z jednej transakcji - dojście do tych kwot to kwestia krótkiego czasu). Z kolei giełda korporacyjna jest mało płynna, trzeba długo czekać na zmiany cen. Pewnym rozczarowaniem jest, że akcje korporacji nie są w jakiś sposób powiązane z misjami. Szkoda również, że na giełdzie nie można wystartować ze swoją korporacją, i że wyemitowane przez naszą firmę akcje nie zależą od rozwoju firmy, reputacji itp. Kolejnej rzeczy, której brakuje mi na giełdzie to przejęcia - jeśli skupuję dostatecznie dużą ilość akcji to w końcu powinienem uzyskać kontrolę nad firmą. Jeśli ktoś pamięta i grał na przykład w Railroad Tycoon (albo w Capitalism) to wie jak to działało. W sumie giełda jest miłym dodatkiem, ale jednak niedopracowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem akcje które były na poziomie 85 w sprzedaży zrobił się zysk na poziomie miliona potem około 3mln, jednak zachłannoość wzieła górę i postanowiłem poczekać na większy zysk i nagle akcje poleciały na łeb aktualnie mam 12mln straty 😉 teraz nie ryzykuje i nie kupuję akcji poniżej 95 ptk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj, tylko poczekaj aż znowu poleca w górę. Z tego co zauważyłem indexy

wahają się sinusoidalnie. Lecą do np. 100 (najniższa cena) i po jakimś czasie idą w górę

do nawet 1-2. Co jakiś czas jest jakas korekta, ale index znowu wraca na swoje miejsce w zależności jaki byl trend przed korektą.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2012 o 16:45, Bell napisał:

Miałeś rację po dwóch dniach od feralnego zakupu akcje skoczyły ostro w górę i nawet parę milionów na plusie było po sprzedaży 😀

Kupuj zawsze jak index pokazuje 100. Zysk jest 100% pewny. Jak nie ma takich okazji, poczekaj. Napewno będą. Jak masz więcej kasy, to kupuj wszystkie akcje jakie są dostepne danej firmy. Sprzedawaj w zależności jak bardzo potrzebujesz gotówki. Najpierw te z największym zyskiem. Jak nie potrzebujesz gotówki, to zostaw ostwartą pozycję i czekaj aż cena będzie max. Trwa to nawet do kilkunastu real godzin. Ale banan na twarzy jest bardzo szeroki gdy patrzysz na zyssssk. I gra melodia.

Moje otwarte pozycje po kilku godzinach. Na gorze testowo kupiłem po jednej sztuce akcji korporacyjnej.

http://cloud.steampowered.com/ugc/594705619947704529/29A9F035BE3DA75926192AB20182246771B21BF8/

Niech pipsy będą z Tobą 😉

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufi muszę Cię pomęczyć tutaj, skoro nadal nie widać na horyzoncie Twojego artykułu 😉 Napisałeś nieco wcześniej w tym temacie:

W dniu 11.01.2012 o 23:24, bufi napisał:

... Zysk jest zalezny od ilosci dostepnych akcji, wiecej wybudowanych fabryk z towarem, wiecej akcji, wiekszy zysssk. Kwestia skali i checi budowania fabryk....P.

Przyglądam się teraz giełdzie Yaki, zlokalizowanej w sektorze Senator's Badlands. Jest ona ciekawa, przynajmniej na początku, ponieważ lokalna giełda obejmuje w tym wypadku zaledwie trzy sektory, w dodatku ubogie w infrastrukturę przemysłową. Kiedy patrzę na oferty na giełdzie lokalnej, na technikę, jest ubogo. Intryguje mnie, czy gdybym postawił w tym sektorze kompleks produkujący na przykład mikroczipy, to czy pojawiłyby się akcje na mikroczipy?

PS Z Yaki mam poprawne stosunki, chociaż nie widać tego w informacjach (nie są ratingowani). Czasem wykonuję dla nich misję handlową. Wszystkie ich statki są na moim radarze niebieskie, z jednym wyjątkiem. W sektorze Yaki Weaver's Tempest zawsze poluje na mnie uparty Shuri. Tylko on jest na czerwono. Kiedy tam wlatuję, węszy za mną jak pies i jeśli tylko jestem w jego zasięgu, próbuje mnie dosięgnąć rakietami. Zwykle otacza go wianek Fuji, Raijinów, ale one nie mają wobec mnie wrogich zamiarów. Czemu tak jest? Czy mogę się "zaprzyjaźnić" z tym Shuri? Nic mu nigdy złego nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz: czasami można nie zdążyć sprzedać akcji po dobrej cenie. Ostatnio obserwowałem giełdę przez dwie godziny non stop i wystarczy wejść w dane firmy, której mamy akcje a zostanie u maklera zablokowana akurat widoczna cena za akcję i gdybyśmy chcieli je sprzedać, to sprzedamy po tej zaklepanej cenie pomimo komunikatów o spadku ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny LeWaR, ale ten problem był kiedys zgłaszany już. Powinni to poprawić w patchu. To chyba problem z tym odświeżaniem cen indexów u brokera. Index jest odświeżany co 2 minuty afair, a wyświetlanie aktualnych cen czasami kuleje.

Ale dam sobie rękę uciąć, że na konto wpływa poprawna suma, tylko to wyświetlanie jest mylące.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...