Skocz do zawartości

Rozpoczęcie przygody z x3, co i jak.


Derezady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na przesyłkę z TC zacząłem grać w Reuniona z bonus packiem (bez dodatkowych skryptów, chciałem grać a nie zastanawiać się co doinstalować). Gram już trzeci dzień, z fabułą na najtrudniejszym poziomie trudności. Jestem po misji z eskortą transportu z nividium. Dalej latam Pogromcą, mam 6 akceleratorów cząsteczkowych alfa i wyładowaną ładownie różnymi gratami (w tym 4 nieznane przedmioty, czyli broń Ziemian). Posiadam też dwa statki transportowe, Merkury i Merkury Tankowiec (czy jakoś tak), statki są wymaksowane. Właśnie wbili 8 poziom. Powoli ciułam na nowy okręt - Nova Strażnik. Kasa powoli leci, atakowanie klastra Kha'ak w pojedynkę to samobójstwo. Chociaż mając szczęście i rakiety to może się udać. Jeżeli wlecisz w środek klastra, to ze wszystkich stron ostrzelają cię i game over. Piracka Nova to też twardy orzech do zgryzienia. Byłoby o wiele łatwiej, gdyby w grze były opcje dotyczące czułości myszy... Mam tanią mysz od M$.

Kasa powoli leci, ale jeżeli będę ciągle pakował kasę w transportowce i może w jakąś najtańszą fabrykę, to nie uzbieram na wymarzony okręt.

Gdzie na początku zbić kasę? Herons Nebula! Trzeba wozić gwiezdną wódkę na stację handlową w tym samym sektorze. I masz już kasę na wymaksowanie Pogromcy i 6 podstawowych laserów. Lecisz więc do Elenas Fortune, walczysz z piratami i liczysz na to, że piloci opuszczą statki. Wysyłam je do stoczni i sprzedaję.

Odkryłem już połowę mapy i nie wiem czemu ale Teladi mnie nienawidzą, jedyne co robiłem to zwalczałem piratów w ich sektorach (mam licencje policyjną), a tym co opuścili okręt... No cóż strzelałem do rozbitków 😛. U Teladich mam rangę Zagrożenie Zysku... Może przypadkiem coś rozwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2013 o 15:18, LeWaR napisał:

Pogromcą spokojnie wytłuczesz Piracką Nove Raider z obstawą. Przy odrobinie szczęścia piloci wyskoczą 😀

Wiem bo tak robię 😛. Mam już prawie 3 miliony i kupię Novę Zwiadowcę (pomyliły mi się nazwy w poprzednim poście). Tylko muszę się dotłuc do Argon Prime (jestem gdzieś w okolicach Heretics End), a nie mam w ładowni miejsca na ogniwa.

Jak ostatni raz grałem w Reuniona to wydaje mi się, że kupcy latali wszędzie a nie ograniczali się do dwóch, trzech sektorów i zbijali kokosy (ale może miałem jakieś skrypty, albo niższy poziom trudności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z żalem stwierdzam że ta gra nie jest mi pisana. Podchodzilem do niej kilkanascie razy. Porobiłem trochę misji tu i tam ale cos nie gralo za kazdym razem. Potem wyszedl Rebirth. Ale jak wiadomo jest jaki jest. Wrocilem do x3. Mam na steam. Zaktualizowany. Stwierdzielm ze pogram jako obiecujacy odkrywca. Na poczatek chcialem wspomoc sie instrukcja i pohandlowac wódką. Niestety probowalem 3 razy i za kazdym po przylocie do Herrons Nebula gra się zawieszała i konczylem w windowsie. Dalem se spokoj odinstalowalem. Juz chyba do niej nie wrócę nigdy. Mam pecha z nią i tyle. Za kazdym razem cos nie tak. A moj sprzet fx8320 z 8gb ram i gtx660 raczej winny nie jest. Wszystkie inne gry nie zawieszaja sie. System dziala stabilnie. Moze to wina windows 7? No Cóż.. wychodzi na to ze musze czekac na Elite Dangerous...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skoro praktycznie u każdego gra działa dobrze to powiedziałbym że to raczej wina Twojego kompa/konfiguracji systemu (sterowniki, kodeki). Sam Windows 7 nie ma tu nic do gadania, X3 działa na nim bezproblemowo.

Jeśli naprawdę zależy Ci na tej grze to spróbuj założyć temat tutaj albo (lepiej) na forum Egosoft z dokładnym opisem problemu i konfiguracji Twojego sprzętu.

Nie wiem co jeszcze nie grało, sprawę bram już wyjaśniliśmy w innym temacie, a co do samej gry... X3 to sandbox, nikt Cię nie prowadzi za rękę, fabuły dosyć szybko się kończą i potem robisz co chcesz. Na początku trochę przytłacza ogromem zawartości i dosyć upierdliwym interfejsem, ale warto spróbować się wciągnąć, bo, zwłaszcza z modami, to gra na lata do której często się wraca.

Jeśli z Reunion nie wypaliło, ale ogólna koncepcja gry Ci się podoba to możesz spróbować upolować Terran Conflict. W tanich seriach znajdziesz pewnie za 10-20zł, w Antologii wraz z poprzednimi częściami za 30-40zł. Terran Conflict ma troszkę usprawniony interfejs i jest przyjaźniejsza dla nowych graczy od Reunion. Ma fabułę która wprowadzi Cię w podstawy gry, plus kilka kolejnych fabuł w późniejszych etapach. Ma też przyjemniejszy system misji (możesz je brać nie dokując na stacjach, a potem komputer pokazuje Ci jak lecieć do celu) i sporo innych usprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no niechce by ktos mnie ciagal za ręke. Sprawe bram jak napisales wyjasnilismy i spoko. Oczym jest gra itp to tez nie musisz mi pisac 😀 co do TC i AP to mam obydwie, ale jak to w jednym temacie jest napisane zeby zaczac od x3 a potem przejsc do tc lub ap. No ale coz. Odpalę AP jezeli tam problem bedzie wystepowal tzn ze moze rzeczywiscie cos z kompem ale dziwne ze gry stare i najnowsze nie sprawiaja problemu. A reinstal x3 robilem bo mialem ostatnio problemy z dzwiekiem ale Yacek podpowiedzial by kodeki nowe wgrac. Tak tez zrobilem. Nowe kodeki i od nowa instalacja gry. Dam jej szanse jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, warto poznać wszystkie części X3, ale jak pisałem TC i AP są dużo bardziej przyjazne dla nowego gracza i jeśli Reunion sprawia problemy to warto spróbować z nimi 😀 Jeśli lubisz fabuły to spróbuj zacząć grać w TC. Jest ich w niej więcej, a terrańska pozwala zapoznać się z podstawowymi aspektami gry, z przejmowaniem statków i abordażem włącznie. AP jest bardziej nastawiony na walkę i warto mieć już ogarnięte podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...