Skocz do zawartości

- - - - -

Rozpoczęcie przygody z x3, co i jak.

steam spolszczenie

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:24

Cóż, to prawda, interfejs jest lepszy i czytelniejszy, choć wciąż sądzę, że TC ma o wiele mniej klimatu od R + XTM. I TC jest o wiele łatwiejszy, ale to wszystko już pisali użytkownicy przede mną. Gry z serii X nie są grami szybkimi. Nie da się ich przejść w jeden wieczór, bo nie da się ich skończyć w ogóle. Można ukończyć fabułę, ale to jedynie element całego wszechświata jaki stoi przed nami otworem. Przelecenie przez fabułę jak nóż przez masło i porzucenie gry można porównać do połknięcia tabliczki czekolady nie zaznając jej smaku. Zanim poczujesz się nasycony Reunionem minie sporo czasu. Potem TC i powtórka z historii. Ja mogę jedynie powiedzieć, że weterani z X3R mają łatwiej w TC. Zastanów się ile chcesz czasu poświęcić na grę. Ilość czasu, który spędzisz przy którejkolwiek z tych gier jest olbrzymi. Jeżeli będziesz grał w obie stracisz go 2x więcej, ale i zyskasz 2x satysfakcji i radochy. Te gry naprawdę długo cieszą... ;)

#22 Kartom

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 15:03

Ktoś tutaj pisał że w TC można zmienić sterowanie na klasyczne takie jakie było w XR...jak? Sterowanie w TC zniechęca mnie do tego stopnia że nie mogę się wogole wciągnąć;/

#23 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 02 czerwiec 2012 - 18:14

Wyświetl postUżytkownik Kartom dnia 02 czerwiec 2012 - 15:03 napisał

Ktoś tutaj pisał że w TC można zmienić sterowanie na klasyczne takie jakie było w XR...jak? Sterowanie w TC zniechęca mnie do tego stopnia że nie mogę się wogole wciągnąć;/

Można, jaki skrót klawiszowy zmienia to pisze w instrukcji gry.
Ale zmiana jest tymczasowa, do uruchomienia autopilota, dokowania lub zmiany rozkazu. Więc nie warto, lepiej się przyzwyczaić do nowego sterowania, daje większe możliwości (ostrzału).
Ja szybko przywykłem, a jak później uruchomiłem X3R to stare sterowanie mnie zniechęciło i już nie grałem w X3R+XTM, mimo że na początku TC bez skryptów i modów był cienizną w porównaniu do X3R+XTM.

#24 facemob

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X3: Reunion

Napisano 07 październik 2013 - 15:20

Niechcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Jak wczesniej w tym temacie napisano, ze gra nie ma konca to chcialbym sie dowiedzieciec cos. Po zakonczeniu fabuly pozostaje nam co? Handel i walka plus oczywiscoe budowa fabryk i floty w jakim celu? Dorobienia sie milionow? :) czy moze da sie stworzyc flote i wybic wszysykich piratow lub jakas rase?

#25 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 07 październik 2013 - 18:03

Wyświetl postUżytkownik facemob dnia 07 październik 2013 - 15:20 napisał

Po zakonczeniu fabuly pozostaje nam co? Handel i walka plus oczywiscoe budowa fabryk i floty w jakim celu? Dorobienia sie milionow?

W każdym, jaki sobie postawisz. Można też grać tak tylko, dla samej przyjemności z grania.

#26 Premislaus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 28 listopad 2013 - 08:58

W oczekiwaniu na przesyłkę z TC zacząłem grać w Reuniona z bonus packiem (bez dodatkowych skryptów, chciałem grać a nie zastanawiać się co doinstalować). Gram już trzeci dzień, z fabułą na najtrudniejszym poziomie trudności. Jestem po misji z eskortą transportu z nividium. Dalej latam Pogromcą, mam 6 akceleratorów cząsteczkowych alfa i wyładowaną ładownie różnymi gratami (w tym 4 nieznane przedmioty, czyli broń Ziemian). Posiadam też dwa statki transportowe, Merkury i Merkury Tankowiec (czy jakoś tak), statki są wymaksowane. Właśnie wbili 8 poziom. Powoli ciułam na nowy okręt - Nova Strażnik. Kasa powoli leci, atakowanie klastra Kha'ak w pojedynkę to samobójstwo. Chociaż mając szczęście i rakiety to może się udać. Jeżeli wlecisz w środek klastra, to ze wszystkich stron ostrzelają cię i game over. Piracka Nova to też twardy orzech do zgryzienia. Byłoby o wiele łatwiej, gdyby w grze były opcje dotyczące czułości myszy... Mam tanią mysz od M$.

Kasa powoli leci, ale jeżeli będę ciągle pakował kasę w transportowce i może w jakąś najtańszą fabrykę, to nie uzbieram na wymarzony okręt.

Gdzie na początku zbić kasę? Herons Nebula! Trzeba wozić gwiezdną wódkę na stację handlową w tym samym sektorze. I masz już kasę na wymaksowanie Pogromcy i 6 podstawowych laserów. Lecisz więc do Elenas Fortune, walczysz z piratami i liczysz na to, że piloci opuszczą statki. Wysyłam je do stoczni i sprzedaję.

Odkryłem już połowę mapy i nie wiem czemu ale Teladi mnie nienawidzą, jedyne co robiłem to zwalczałem piratów w ich sektorach (mam licencje policyjną), a tym co opuścili okręt... No cóż strzelałem do rozbitków :P. U Teladich mam rangę Zagrożenie Zysku... Może przypadkiem coś rozwaliłem.

#27 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 28 listopad 2013 - 15:18

Pogromcą spokojnie wytłuczesz Piracką Nove Raider z obstawą. Przy odrobinie szczęścia piloci wyskoczą :)

#28 Premislaus

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 28 listopad 2013 - 16:10

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 28 listopad 2013 - 15:18 napisał

Pogromcą spokojnie wytłuczesz Piracką Nove Raider z obstawą. Przy odrobinie szczęścia piloci wyskoczą :)

Wiem bo tak robię :P. Mam już prawie 3 miliony i kupię Novę Zwiadowcę (pomyliły mi się nazwy w poprzednim poście). Tylko muszę się dotłuc do Argon Prime (jestem gdzieś w okolicach Heretics End), a nie mam w ładowni miejsca na ogniwa.

Jak ostatni raz grałem w Reuniona to wydaje mi się, że kupcy latali wszędzie a nie ograniczali się do dwóch, trzech sektorów i zbijali kokosy (ale może miałem jakieś skrypty, albo niższy poziom trudności).

#29 marcin0218

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 07:17

Z żalem stwierdzam że ta gra nie jest mi pisana. Podchodzilem do niej kilkanascie razy. Porobiłem trochę misji tu i tam ale cos nie gralo za kazdym razem. Potem wyszedl Rebirth. Ale jak wiadomo jest jaki jest. Wrocilem do x3. Mam na steam. Zaktualizowany. Stwierdzielm ze pogram jako obiecujacy odkrywca. Na poczatek chcialem wspomoc sie instrukcja i pohandlowac wódką. Niestety probowalem 3 razy i za kazdym po przylocie do Herrons Nebula gra się zawieszała i konczylem w windowsie. Dalem se spokoj odinstalowalem. Juz chyba do niej nie wrócę nigdy. Mam pecha z nią i tyle. Za kazdym razem cos nie tak. A moj sprzet fx8320 z 8gb ram i gtx660 raczej winny nie jest. Wszystkie inne gry nie zawieszaja sie. System dziala stabilnie. Moze to wina windows 7? No Cóż.. wychodzi na to ze musze czekac na Elite Dangerous...

#30 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1477 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 08 lipiec 2014 - 10:42

Cóż, skoro praktycznie u każdego gra działa dobrze to powiedziałbym że to raczej wina Twojego kompa/konfiguracji systemu (sterowniki, kodeki). Sam Windows 7 nie ma tu nic do gadania, X3 działa na nim bezproblemowo.

Jeśli naprawdę zależy Ci na tej grze to spróbuj założyć temat tutaj albo (lepiej) na forum Egosoft z dokładnym opisem problemu i konfiguracji Twojego sprzętu.

Nie wiem co jeszcze nie grało, sprawę bram już wyjaśniliśmy w innym temacie, a co do samej gry... X3 to sandbox, nikt Cię nie prowadzi za rękę, fabuły dosyć szybko się kończą i potem robisz co chcesz. Na początku trochę przytłacza ogromem zawartości i dosyć upierdliwym interfejsem, ale warto spróbować się wciągnąć, bo, zwłaszcza z modami, to gra na lata do której często się wraca.

Jeśli z Reunion nie wypaliło, ale ogólna koncepcja gry Ci się podoba to możesz spróbować upolować Terran Conflict. W tanich seriach znajdziesz pewnie za 10-20zł, w Antologii wraz z poprzednimi częściami za 30-40zł. Terran Conflict ma troszkę usprawniony interfejs i jest przyjaźniejsza dla nowych graczy od Reunion. Ma fabułę która wprowadzi Cię w podstawy gry, plus kilka kolejnych fabuł w późniejszych etapach. Ma też przyjemniejszy system misji (możesz je brać nie dokując na stacjach, a potem komputer pokazuje Ci jak lecieć do celu) i sporo innych usprawnień.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych