Skocz do zawartości

Rozpoczęcie przygody z x3, co i jak.


Derezady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! To jest mój pierwszy post na tym forum, wypada się przywitać prawda ? Jakieś dwa lata temu byłem dumnym pilotem w Eve Online. Ta gra była niesamowita i wciągała mnie jak żadna inna. Ale to gra płatna, a mnie nigdy nie chciało się farmić kasy na przedłużenie konta. Po pewnym czasie znalazłem świat X. Niestety świat ten jest strasznie nieprzystępny dla osoba która nie jest związana z tematem więc sobie odpuściłem. Ostatnio była całkiem niezła promocja na steamie i kupiłem sobie x3:R or TC. Stwierdziłem że chyba powinienem zacząć od r'ki ale nie wiem czy wytrzymam granie z taką grafą. Wiem, wiem grafika to nie wszystko ale jak już człowiek przywyknął do gładkich powierzchni z odbijającym się światłem cieniami i resztą pierdół. Ale do rzeczy, jak wygląda instalacja spolszczeń oraz skryptów i modów do steama ? Mam zamiar grać na vanilli poza tym co naprawia błędy i niedociągnięcia. Moglibyście polecić kilka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to zacznij grać w najnowszą wersję Xów jaką masz - bo niestety save'y nie są kompatybilne i praktycznie co większa aktualizacja to są problemy 😉

W przeciwieństwie do Eve gdzie grind kasy był potrzebny żeby można było polatać sobie w grupie z innymi, to tutaj jest żmudny grind kasy dla rozwoju swojej infrastruktury zyskowej (czyli, żeby grind stał się bardziej zautomatyzowany). Fabuła jest raczej kwiatkiem do kożucha...

Na sam początek poczytaj sobie manuala (steam udostępnia wersję PL) - są tam konkretne rady dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokupić sobie Albion i zaczynać od niego ? Tak się zastanawiam czy gra ma jakieś odgórnie wyznaczone cele. Manuala przeczytam, bo gra wydaje się być rozbudowana. A jak to jest z modowaniem steama ? Wiem że Fallauty dało się modować bez problemu. A jak żmudny jest ten grind ? Czytałem na innych forum o różnych sposobach zarobku i nie powinno być tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patche z Egosoftu nie komplikują sprawy sejwów - są wczytywane bez problemu, zachowana kompatybilność w dół. Wgranie moda - tu niestety rozgrywkę zaczynasz od nowa, ale tu masz inny świat, inne statki itp - dlatego wymagane jest rozpoczęcie nowej gry. Spolszczenia - szukaj w tematach ich dotyczących, spolszczenia na MamutHQ.

Granie w Reunion i Konflikt Terrański : ten sam świat, ale mocno różne interfejsy. W TC podrasowano grafikę jeszcze bardziej. Gra nie ogranicza Cię w niczym, fabuł możesz nie robić jeśli nie chcesz 😉

Na forum użytkownicy polecają różne skrypty, zajrzyj w profil Yacka: jest tam pokaźna lista, co używa obecnie.

No i czytaj, czytaj..... zacznij jak zawsze od FAQ - sporo podpowiedzi tam znajdziesz.

A Albion? Jest dodatkiem do Konfliktu Terrańskiego. Możesz grać w niego niezależnie od grania w TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2011 o 13:21, Moskit napisał:

Zacznij lepiej od TC i daruj sobie AP, gdyż jest on dość mocno zagmantwany i trudniejszy od TC. 😉

Jak dla mnie to plus.

Ale polecałbym jednak zagrać w X3R, przynajmniej w fabułę. Poznasz X universum , trochę historii i pomału się wciągniesz. Zmieniając X3R na TC musisz być przygotowany zmianę sposobu sterowania statkiem, ale wg mnie zmianę na lepsze.

Jeśli zainteresuje cię historia X universum plus trochę odsłoniętych przyszłych wydarzeń (tych z kolejnej gry X-Rebirth) to zapoznaj się z Encyklopedią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafikę to między TC, a Reunion nie ma większej różnicy. Reunion na high wygląda miniejwięcej, jak TC na medium. Tak, czy siak grafika jest piękna mimo swojego wieku (w końcu jest to gra czysto PC'towa 😉 ). Jeś;i chcesz poznać fabułę to najlepiej zacząć oczywiście od X btf 😀 , albo chociaż X2. X2 mocno wiąże się z fabułą X3R. Ale jeśli masz zamiar stworzyć większe imperium to mod XTM obowiązkowy. Bez tego nie ma sensu grać, lepiej od razu rozpocząć TC, który jest lekko podrasowanym XTM z któregho wywalono klimat i najlepsze elementy 😀 . Naszczęście wyszedł XTC (XTM do TC), który częściowo to naprawia. TC jest też dużo łatwiejsze od X3R + XTM.

W dniu 28.12.2011 o 15:10, Yacek napisał:

Zmieniając X3R na TC musisz być przygotowany zmianę sposobu sterowania statkiem, ale wg mnie zmianę na lepsze.

Nie musi. Jest opcja zmiany lotu na tryb klasyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2011 o 17:05, Yacek napisał:

XTC niczego nie naprawia, a wręcz psuje. Może wersja 2.0 jak w końcu wyjdzie będzie lepsza.

Mi odpowiada. Może nie naprawia wszystkiego (a nawet większości), a część faktycznie psuje, ale korzyści imo przekraczają wady i wolę grać z nim, niż bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2011 o 17:18, Cerber napisał:

Mi odpowiada. Może nie naprawia wszystkiego (a nawet większości), a część faktycznie psuje, ale korzyści imo przekraczają wady i wolę grać z nim, niż bez niego.

Kwestia gustu. Szacun, Dla mnie był za nudny, w porównaniu do innych modów i XTM-a.

Ale odbiegamy od tematu.

Masz X3R i TC, zacznij od X3R. (do autora pierwszego postu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 Reunion - XTM, X3 TC - poczytaj i sam wybierz bo tutaj już większa konkurencja jest.

Co do monotonności: wiele godzin spędzisz robiąc to samo, np. handlując lub walcząc, albo ubijając niszczyciela myśliwcem, żeby na coś zarobić. W TC można o wiele szybciej na coś zarobić, ponieważ dość łatwo znaleźć misje sprzątnięcie statku za 100-200 tysięcy, a później, jak awansujesz to 3-4 mln. W Reunion żęby zarobić, to naprawdę musisz się narobić, nawet przy użyciu skryptów typu nowe gildie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2011 o 18:47, Derezady napisał:

A jak wygląda monotonność ? Aha i którego moda wybrać ? XTM ?

Znaczy co? Już ci się nudzi? 😉

Do X3R XTM-a (bo jest tylko do X3R i jest najlepszy.

Do TC jest kilka dobrych modów: http://xudb.pl/index.php/topic/2089-najlepszy-mod-do-x3tc/

Ale na początek polecam czysta grę. Zrób fabułę X3R na czystej (ale spachowanej do patch 2.5) grze. Potem, albo XTM, albo od razu TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że zagram w R. Pierwsze wrażenia ? Koszmarna gra, i to mi się w niej podoba. Jest ogromna i pierwsze chwile to dokładna analiza hud'a. Niestety steam nie zmienia jeżyku, a wgrana spolszczenie nie działało jak należy. Mam zamiar przez R przelecieć jak pershing skupiając się głównie na fabule, ale czy jest to wykonalne bez zabawy w ekonomię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić super speedruna ?

Cóż, udało mi się spolszczyć grę ale pojawił się inny bardzo dziwny problem. Otóż gra się sama minimalizuje co 2 minuty.

Po kilku wymianach, dorwałem Albion. Obejrzałem kilka let's play'i i doszedłem do wniosku że interfejs w tc i albionie jest o niebo czytelniejszy niż w R. Chyba jednak zacznę przygodę od TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to prawda, interfejs jest lepszy i czytelniejszy, choć wciąż sądzę, że TC ma o wiele mniej klimatu od R + XTM. I TC jest o wiele łatwiejszy, ale to wszystko już pisali użytkownicy przede mną. Gry z serii X nie są grami szybkimi. Nie da się ich przejść w jeden wieczór, bo nie da się ich skończyć w ogóle. Można ukończyć fabułę, ale to jedynie element całego wszechświata jaki stoi przed nami otworem. Przelecenie przez fabułę jak nóż przez masło i porzucenie gry można porównać do połknięcia tabliczki czekolady nie zaznając jej smaku. Zanim poczujesz się nasycony Reunionem minie sporo czasu. Potem TC i powtórka z historii. Ja mogę jedynie powiedzieć, że weterani z X3R mają łatwiej w TC. Zastanów się ile chcesz czasu poświęcić na grę. Ilość czasu, który spędzisz przy którejkolwiek z tych gier jest olbrzymi. Jeżeli będziesz grał w obie stracisz go 2x więcej, ale i zyskasz 2x satysfakcji i radochy. Te gry naprawdę długo cieszą... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 2.06.2012 o 15:03, Kartom napisał:

Ktoś tutaj pisał że w TC można zmienić sterowanie na klasyczne takie jakie było w XR...jak? Sterowanie w TC zniechęca mnie do tego stopnia że nie mogę się wogole wciągnąć;/

Można, jaki skrót klawiszowy zmienia to pisze w instrukcji gry.

Ale zmiana jest tymczasowa, do uruchomienia autopilota, dokowania lub zmiany rozkazu. Więc nie warto, lepiej się przyzwyczaić do nowego sterowania, daje większe możliwości (ostrzału).

Ja szybko przywykłem, a jak później uruchomiłem X3R to stare sterowanie mnie zniechęciło i już nie grałem w X3R+XTM, mimo że na początku TC bez skryptów i modów był cienizną w porównaniu do X3R+XTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niechcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Jak wczesniej w tym temacie napisano, ze gra nie ma konca to chcialbym sie dowiedzieciec cos. Po zakonczeniu fabuly pozostaje nam co? Handel i walka plus oczywiscoe budowa fabryk i floty w jakim celu? Dorobienia sie milionow? 😀 czy moze da sie stworzyc flote i wybic wszysykich piratow lub jakas rase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...