Skocz do zawartości

FAQ X3: AP


Moskit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok Teraz pytanie o AP właściwie o wojne po stronie Terran. W tym celu rozpoczołem gre z profilu Terran Commander ukończyłem szkołe latania i co dalej gdzie dostac mam misje taki fabularne zwiazane z wojną . Narzie dostłem misie patrolu w heretic end i trche grosza za to .Gdzie w układzie słonecznym kupie polisy . ps przydał by sie opis do AP take FAQ misji fabuły X3 AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na profilu Terran Commander nie masz głównej fabuły AP, tylko misję wojny. Patche dodały mini fabułę, w której zdobywasz HUB-a i PHQ.

Opisu nie ma, bo misję fabuł są proste, nie maja ukrytych opcji, do tego jest aktywne naprowadzanie. Jak ktoś mimo wszystko ma problemy z misjami, to są opisy na różnych stronach np. tu: http://roguey.co.uk/x3ap/help/guides/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takej sytuacji zadam pytanie o fabuły . Chodzi mi tu o to ile w grze jest fabuł jaki inne fabuły są nie dostępne na profilu Terran Commander , czy może to dotyczy tylko "głównej fabuły" Którą jak rozumiem musze rozegrać z poziomu Argon Peacekeeper . Troche to niesprawiedliwe ze strony twórców jako kibicujący ziemi w tej wojnie bede się dziwnie czuł "po drugiej stronie frontu".A może są też takie które nie są dostępne z poziomu pierwszego scenariusza strtowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego Diagramu wynika że Fabła HQ I HUB jest tylko dla strony Argon chociaż z twojego zdania ("Patche dodały mini fabułę, w której zdobywasz HUB-a i PHQ.") wywnioskowałem że na Profilu Terran Commander też można dostać te fabuły tylko nie dostane Fabuły tytułowej . Czy dobrze to rozumiem ps czy Te dwie fabułey HQ i HUB to są te same co były w TC i Reunion ( chyba Bala Gi to ta z HQ ) . A jak uruchomie giełde na Profiu Terran Commander. w informacja mam tylko stae wiadomość tzn te o asteridach wydobywani itd nic nie znalałem jeszce o tej giełddzie . Ciekawe skąd Argoni wyczasśli ziemskie Akcelatory transorbiitalne mam nadzieje że się to wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2015 o 22:20, HYZIO napisał:

Z tego Diagramu wynika że Fabła HQ I HUB jest tylko dla strony Argon chociaż z twojego zdania ("Patche dodały mini fabułę, w której zdobywasz HUB-a i PHQ.") wywnioskowałem że na Profilu Terran Commander też można dostać te fabuły tylko nie dostane Fabuły tytułowej . Czy dobrze to rozumiem ps czy Te dwie fabułey HQ i HUB to są te same co były w TC i Reunion ( chyba Bala Gi to ta z HQ ) .

Dobrze wywnioskowałeś. Tylko zamiast pytać wystarczyło przegladnąć posty w temacie o patchach. Jest tam coś takiego jak: http://xudb.pl/topic/2339-patch-25-dla-albion-prelude-dostepny-na-steam/

Kliknij na link i przeczytaj, mnie nie chce się pisać po raz kolejny tego samego.

Na forum znajdziesz odpowiedź na większość pytań, musisz tylko poszukać, AP był dosyć walkowany na forum.

Fabuły HUB i PHQ dają to samo co takie fabuły w TC i Reunion, ale nie są takie same. Pograsz, to zobaczysz. Polecam zrobic fabułę "Luźne zakończenie" na profilu Terran, a potem na innym profilu, po skończeniu głównej fabuły AP, zrobić dostępna tam fabułę HUB-a i PHQ. Szczególnie chodzi o fabułę HUB, zobaczysz te same wydarzenia z dwóch różnych perspektyw, bardzo fajne doświadczenie.

W dniu 21.09.2015 o 22:20, HYZIO napisał:

A jak uruchomie giełde na Profiu Terran Commander. w informacja mam tylko stae wiadomość tzn te o asteridach wydobywani itd nic nie znalałem jeszce o tej giełddzie.

To zależy jaką Giełdę, każda rasa ma swoją.

Musisz znaleźć stację nazywającą się Giełda i będąc wvtym samym sektorze wybrać ją na cel. Jeśli spelniasz dwa warunki to Giełda się odblokuje. Jakie to warunki? Pierwszy to wysoką reputacja u rasy, której jest Giełda, drugi zależy od rasy np. u Teladian to wysdokavtanga handlowa.

W dniu 21.09.2015 o 22:20, HYZIO napisał:

Ciekawe skąd Argoni wyczasśli ziemskie Akcelatory transorbiitalne mam nadzieje że się to wyjaśni

Naprawdę chcesz to wiedzieć teraz? Nie lepiej samemu dojść do tego w głównej fabułę AP? No chyba że chcesz sobie zepsuć przyjemność z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze z tą giełdą to znalazłem ich kilka tak z dwie u Argonów i co najmniej jedną u Teladianczyków. Teladianczycy chcieli chyba 100 tys. Kr., za dostęp do giełdy, ale nie miałem wtedy za dużo Kr., to odłożyłem to na potem. U Argończyków to znowuż jest tak sytuacja na pierwszej giełdzie, która znalazłem mogę już brać udział jest aktywna (w Nyana`s Hideut) natomiast na innej, którą zlokalizowałem gdzieś w okolicy Avarice, jeśli dobrze pamiętam jest ona nie aktywna. Nie bardzo rozumiem dlaczego. A z tymi Akceleratorami trans - orbitalnymi to masz może racje w końcu z dwa lata czekałam na okazje, aby kupić Pudełkową wersji Albiona (: ale takie pytanko, w której misji to zostaje wyjaśnione teraz jestem w tej, co muszę na stacje Beryl dostarczyć 200 części komputerowych. a chodzi o to, abym nie przegapił momentu ps. dziennik wiadomości ma wyczyszczony kasuje go tak co 50 wpisów.

Edit. dopiero po dotarciu do Kindom End zauważyłem ze w opisach Giełd widniej co jest warunkiem gry na danym rynku. Sektor Nyana`s Hideut to taki wyjątek na giełdzie argonów bo nie ma że muszę posiadać własną stacje . Moja ślepota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć gdzie w AP jest HQ księcia (dokładna lokalizacja sektor i współrzędne ) . W TC był to nieznany sektor na południe od Heaven's Assertion w AP sektor ten zwie się Lasting Vengeance ale po za flotą wojskową "księcia" Nic tam nie mogę zaleź. Czy może trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki aby się jego kwatera dodała do mapy ? Wysłałem tam sokoła z poleceniem mapowania sektora i nic nie zmalałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak zainstaluje mapę Scorpa to prawdopodobnie gra dostanie znaczek modyfic a chciałbym zrobić możliwie dużo medali znaczy archiwmentów w steam dlatego na chwile obecną gram bez usprawnień

Hipoteza -.Czy możliwa jest sytuacja ze ktoś mu te HQ rozwalił i teraz trzeba czekać na jakiś re spam ? A postawiłem tam satelita czy to nie przeszkodzi w ewentualnej "odbudowie" HQ księciuniowi ?

Dobra dosłownie przed chwilą mój satelita wykrył pojawienie się HQ Księcia na tych samych współrzędnych co TC a chwile przedtem jeszcze nic tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukuje teraz gdzie można kupić dwie bronie lub lepiej ich fabryki chodzi o Wyrzutnie bomb zapalających (eng. nie wiem jaka ) oraz Fazowe Działko Laserowe (eng. Phased Array Laser Cannon ). O ile Fabryki tej pierwszej bronie zlokalizowałem ( dwie Kuźnia w LooManckStarts legacy i Weaver`s tempest. ) problem w tym że obie nie chcą zemną handlować jedna jest na czerwono tu potrzebuje jakiegoś hakera labo lepsze stosunki z piratami druga ta u Yaki jednak jest niebieska tam powinienem móc handlować jednak też mnie nie dopuszczają do dokowania .Z Yaki to ogólnie dziwnie jest bo tylko ich giełda jest czerwona i statki w sektorze Weaver`s tempest reszta na niebiesko a i tak niemożna z nimi handlować . Jak ktoś wie co zrobić aby handel z ta frakcją piratów się uaktywnił niech powie ,ale wracając do broni jak mówiłem znalazłem tylko te 2 kuźnie BZ natomiast fabryki tej drugiej broni nie widzę nigdzie . W TC Fazowe działko Laserowe podobno pojawiło się jako fant podczas fabuły Dzika Fura chyba tej ,ja ta fabułę niedawno robiłem podobnie jak Nowy Dom ale raczej fantów nie zbierałem tylko to co tam w misjach kazano zebrać i to była raczej taktyka wpadamy i wypadam z kah obszaru. Jakby jednak nie było ja broni tej broni potrzebuje w AP nie w TC więc to i tak nie ma dużego znaczenie , jak ktoś wie gdzie mogę kupić te fabryki lub zna jakiś inny sposób na zdobycie tych broni to czekam niecierpliwie na informacje . Ps myślałem też nad edycją jakieś istniejącej fabryki do której dodawał bym Fazowe Działko Laserowe .Może jakiś skrypt podobny do tego który dodaje wszystkie statki do stoczni tylko w tym wypadku dodawał by fabryki z brońmy i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak z ta reputacją u tego Księcia bo miałem ostatnio z nim na czerwonym po wykonaniu kilku nastu misji w różnych Habitatach pirackich jego "cywilne" statki i baza na powrót zrobiła się niebieska i dwa dosłownie dwa wojskowe też reszta nadal na czerwono .W czasie jak Przystań miała przyjazne barwy zadokowałem tam i odebrałem misje budowy miałem w jego sektorze zbudować piratom fabrykę myślę spoko zbuduje im tom fabrykę i stosunki z księciem będą na niebiesko już w całości skoczyłem do sąsiedniego sektora wynająłem herkulesa ( bo mój słoń obecnie zajęty magazynowanie pszenicy która sprzedaje boroną ) zleciłem mu zakup i przewiezienie fabryczki do odpowiedniego sektora i wybudowanie niestety wyładowali fabrykę nie w tym miejscu co trzeba wiec musiałem skoczyć jeszcze po promień holowniczy do jednego z moich transportowców i poprawić robotę , w tym czasie jak holowałem fabrykę na miejsce wojsko księcia zaczęło do mnie strzelać więc ustawiłem wszystkie wieże mojego tygrysa na obronę anty- rakietową i nie reagowałem na ataki jednak ci geniusze którzy do mnie strzelali oberwali własną rakietą i wylecieli w powietrze i niestety status u księcia znowu ma na czerwono po za jednym statkiem wojskowym. Nie wiem czy porobić więcej misji u piratów czy po prostu odczekać trochę czasu unikać strzelania do jego frachtowców jak się napatoczą i sam wróci do przyjacielskich stosunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...