Skocz do zawartości

Bonus Pack dla AP

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 20 grudzień 2011 - 19:44

Dostępny jest do pobrania nowy Bonus Pack dla AP oznaczony numerem 5.1.00
Pobrać go można z tego adresu: http://www.egosoft.c...ap/bonus_pl.php

Zawartość BP:

- Commercial Agent
-Commodity Logistics Software MK1
- Commodity Logistics Software MK2
- Dockware Manager
- Hephaistos Corp. Station Building Service
- Missile Defense Mosquito
- Turbo Boost
- MK3 Blacklist Manager
- Satellite Early Warning Network
- Turret On/Off Hotkey

Jak widać są to wszystko znane z TC skrypty.

Tłumaczenie BP dostępne jest Mamucie. Zawiera plik 0010-L048.xml, który jest plikiem tekstowym BP. Tłumaczenie jest kompletne. Link do tłumaczenia: http://www.mamuthq.n....00-dla-ap.html

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 styczeń 2012 - 13:53

Niestety, z tego co widzę, to BP dla AP zawiera te same, stare skrypty Lucike, jakie zawierał BP dla TC.
Tworząc nowy BP dla AP Egosoft mógł się pokusić o uaktualnienie zawartych w nim starych skryptów, widać nikomu się nie chciało, a szkoda.
Tak więc sens instalowania BP znów traci na wartości (no chyba że komuś zależy na tym aby nie mieć znacznika *modified*), skoro wszystkie skrypty można instalować osobno, a część z nich jest dostępna w nowszych wersjach.
Dla przypomnienia, najnowsze wersje skryptów Lucike dostępna jest na tej stronie: http://www.xuniversum.info/index.php

#3 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPodbeskidzie
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 29 luty 2012 - 10:30

Yacku czy instalując ten oficjalny bonus pack z pierwszego postu blokuję sobie osiągnięcia steam? Gram teraz właśnie z takim celem, żeby zrobić jak najwięcej osiągnięć steam, więc zależy mi na tym, żeby się nie odciąć od tej opcji. Z drugiej strony przynajmniej część skryptów ułatwiłoby mi nieco grę.

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 luty 2012 - 15:34

Nie wiem. Dla mnie to bez znaczenia, ale BP nie powinien zmieniać statusu gry na *modofied*. Taka jest idea BP. Z drugiej strony, przy BP dla TC, ktoś pisał, że jeden ze skryptów w nim zawartych, przy pewnych jego konfiguracjach zmienia ten status. Chyba chodziło o Przedstawiciela Handlowego (CAG).

#5 bufi

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSwinemünde

Napisano 29 luty 2012 - 16:48

Wyświetl postUżytkownik Yacek dnia 29 luty 2012 - 15:34 napisał

Chyba chodziło o Przedstawiciela Handlowego (CAG).

Chodziło o automatyczne nadawanie nazw statkom które przypisujemy do CAG/CLS
Ten błąd juz dawno jest poprawiony. Można BP instalować i nie ma możliwości aby
pojawił się znaczek **modified**. Jeśli jest, to z pewnościa nie przez bonus pack.
Osiągnięcia na steamie działają normalnie z BP.

P.

#6 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 29 luty 2012 - 18:57

Dzięki :)

#7 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 02 marzec 2012 - 09:53

Po wgraniu Bonus Packa i odpaleniu gry dostaję 5 komunikatów, że brakuje plików językowych (The language file of - tu nazwa skryptu - does not exist). W opcjach gry (sterowanie->interfejs->rozszerzenia) na samym końcu figurują tylko trzy readtexty o nr 1506-1, 1506-1000, 1507-1. Nie pomogła ręczna weryfikacja plików gry na steamie stąd wniosek, że nie ma tłumaczenia plików bonus packa. Zwłaszcza, że jeśli zmieni się wersję językową (z 48 na 44) problem znika, i można w rozszerzeniach znaleźć 6 pozycji dla przypisania klawiszy poszczególnym skryptom. Przed update'em gry skrypty bonus packa także były po angielsku, ale nie gryzło się to z ustawieniem gry na język polski. Czy da się ten problem naprawić, czy pozostaje grać w wersji ang?

#8 Aldaran

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Rasa: Teladi

Napisano 02 marzec 2012 - 15:25

Mialem to samo

Sciagnij spolszczenie do AP z Mamuta, a z niego wyciagnij i skopiuj do addon/t plik 0010-L048.

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 marzec 2012 - 15:26

Przeczytaj pierwszego posta do końca.
Potem pobierz spolszczenie AP i wypakuj z niego polski plik BP.
Po instalacji spolszczenia BP musisz wczytać grę z save sprzed instalacji BP inaczej nie pozbędziesz się readtextów w sterowanie-interfejs.
O tym że oficjalnie BP nie zawiera polskiej wersji mogłeś dowiedzieć się również ze strony gdzie pobiera się BP, na samym dole, tuż nad przyciskiem Download pisze:
Available languages: English, German, French, Italian and Russian

#10 szczekan

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 02 marzec 2012 - 17:23

No, co ja bym bez Was zrobił? Biedny miś :) Ale żeby zrekompensować zawracanie gitary to podzielę się pewnym malutkim odkryciem: kiedy zmieniłem język gry z polskiego na ang, angielski BP zadziałał bez zarzutu. Zrobiłem save dokując do stacji. Wyłączyłem grę. Ściągnąłem z mamuta spolszczenie do BP (plik 0010-L048), wgrałem gdzie trzeba, zmieniłem znowu język gry (lang.dat z 44 na 48), włączyłem grę i wczytałem ostatniego save'a. Readtextów nie ma :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych