Skocz do zawartości

Kopalnia Krzemu Ore Belt


twmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Zainstaluj DTS - Dynamic Trading System - sprzedasz ją na aukcjii

Myślisz o skrypcie ?

Jeśli tak to na razie nie bawię się skryptami jedyne co doinstalowałem do czystej X3 nowy patcha 2.5

Chyba ze jest ktoś komu ta kopalnia przyniosła zyski bez pomocy handlarzy ??

Bo szkoda mi przypisywać UT do kopalni i wozić po 150 płytek krzemu. Więcej UT mi zarobi w przestrzeni 😀

pozdrawiam

MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A XTM masz?

Skrypty to dodatkowe rozszerzenia gry, nic nie stracisz, wręcz zyskasz....

Wiem Wiem ale aktualnie przypominam sobie wszystko od nowa pierwszy raz grałem chyba jakieś 2 lata temu jeśli się nie mylę musiałbym zobaczyć swoje posty z forum egosoftu 😀

Zacznę nowa grę od początku jak trochę pogram na czystej wersji 😀

pozdrawiam

MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie prościej dołożyć , choć drożej :

1) Fabryka kryształów + elektrownia + 2 x moduł do kompleksów => samowystarczalna elektrownia .. faza połowiczna

2) 1 x GW L + 3 x Przenica M + 3 x moduły do kompleksów => samowystarczalny Polmos .. czysty zysk 😀

Wiem że to trochę kosztuje (sama GW L ponad 4 M) ale masz podstawę do dobrego kompleksu. Poza tym co zauważyłem krzem nie jest rewelacyjnym źródłem dochodów (nie licząc początkowej fazy gry) bo w fabrykach gdzie jest wykorzystywany wolno schodzi.. Po części wynika to iż fabryki wykorzystujące krzem wymagają paru innych głównych produktów a jak ich nie mają to i krzem nie schodzi , a z dostawami od statków 3cich to lipa 😀 (np argon primie i wiezny problem z ogniwami energetycznymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A to nie prościej dołożyć , choć drożej :

1) Fabryka kryształów + elektrownia + 2 x moduł do kompleksów => samowystarczalna elektrownia .. faza połowiczna

2) 1 x GW L + 3 x Przenica M + 3 x moduły do kompleksów => samowystarczalny Polmos .. czysty zysk 😀

Wiem że to trochę kosztuje (sama GW L ponad 4 M) ale masz podstawę do dobrego kompleksu. Poza tym co zauważyłem krzem nie jest rewelacyjnym źródłem dochodów (nie licząc początkowej fazy gry) bo w fabrykach gdzie jest wykorzystywany wolno schodzi.. Po części wynika to iż fabryki wykorzystujące krzem wymagają paru innych głównych produktów a jak ich nie mają to i krzem nie schodzi , a z dostawami od statków 3cich to lipa 😀 (np argon primie i wiezny problem z ogniwami energetycznymi)

Dzięki to mi dało pogląd na na kilka rzeczy w X3 na obecną chwilę. 😀

pozdrawiam

MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie to pare dziwnych rzeczy mozna w tym temacie przeczytac...

Cytat

Czyżby kupno tej kopalni było niewypałem ? :ph34:

Skąd! Kopalnia krzemu w ore belt daje zyski ale jednak nie ma co liczyc na to ze sama bedzie sprzedawac, wyekspediowałem dwa TSy do obsługi (jako przedstawiciele handlowi) i gra.

Co do braku popytu - zyski moze przynosić... mam 2 kopalnie wlasnie tam i daje rade opylać. To jest kwestia ustawień stacji i przedstawicieli handlowych oraz ich wyposażenia.

Cytat

co to takiego ten moduł do kompleksów ?

To jest "zestaw budowy kompleksu" czy cos takiego, po prostu rura łącząca stacje (dla każdej stacji potrzebny nowy zestaw); ustawia sie jak stacje tylko sie wskazuje co z czym połączyć (kolejność nie gra roli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie kopalnie krzemu w ore belt i do każdej po jednym merkurym z opcją sprzedaj za najlepszą cenę, efekt jest taki, że maksymalnie kopalnia (L) jest zapełniona do połowy, reszta systematycznie jest sprzedawana.

Edit I ze względu na post poniżej.

Do kupowania energii też mam dwóch merkurych, wg mnie to jest oczywiste 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeWaR:

To chyba nie jest już większy powód do zmartwienia tak czy siak bedzie działać... A wygladać w zasadzie też fajnie.

Eradorius:

No tak, ale jeszcze ktoś musi ogniwa skupować... A czy handlarz z takim poleceniem używa napędu skokowego? Wolałem jednak przedstawiecieli handlowych ze względu na skakanie i ogólną stabilizację i automatyzację 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli ogólnie: wniosek ...

Warto inwestować w kopalnie na Ore Belt czy nie ?

Tak, ale nie jako podstawowe rozwiązanie do zarabiania pieniędzy,... jesteś polakiem .. rób to na czym polacy znają się najlepiej.. czyli na Woodzi 😀 (nie ma znaczka z kielonkiem :/) to schodzi zawsze i nie potrzebujesz tego dystrybuować (tylko odpowiednią cene ustawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Czyli ogólnie: wniosek ...

Warto inwestować w kopalnie na Ore Belt czy nie ?

Tak, ale nie jako podstawowe rozwiązanie do zarabiania pieniędzy,... jesteś polakiem .. rób to na czym polacy znają się najlepiej.. czyli na Woodzi 😀 (nie ma znaczka z kielonkiem :/) to schodzi zawsze i nie potrzebujesz tego dystrybuować (tylko odpowiednią cene ustawić)

Ok dzięki na pewno wykorzystam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak dobrze zaprojektujesz kompleks (z wykorzystaniem Kompleks Kalkulatora) to da Ci potężne zyski, możesz o nim zapomnieć i niekoniecznie musisz przypisywać mu swoje statki transpotrowe - kwestia dobrego ustawienia cen i ich kontroli raz na jakiś czas.

Jak duże zyski masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly kompleks spirytusowy w Akeelas Beacon oraz kopalnia krzemu L na asteroidzie 65 w Ore Belt to pierwsze co stawiam w grze. Zeby przyoszczedzic na transporterach w Ore Belt to zagon do roboty zdobyczne trasporty, jeden do zaopatrzywania fabryki w energie drugi do dystrybucji. Na szczescie elektrowni w okolo jest calkiem sporo wiec bez obawy mozesz ustawic cene na 13 zas sprzedawac plytki krzemowe za 700. W Argon Prime zazwyczaj znajduja sie nabywcy lub w Red Light. Z tego co widzialem u siebie, to czasem trafiaja sie desperaci ktorzy wlatuja i kupuja ile moga plytek mojej produkcji:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...