Skocz do zawartości

Napisz cos o swojej flocie.


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapraszam do podzielenia się waszymi opiniami i doświadczeniami związanymi z flota. Opiszcie tez jak budowaliście swoje floty.

No to ja zacznę. Pominę czasy gdy tworzyłem mega floty za pomocą cheatów (Latanie takimi ekipami jest nudne na dłuższą metę).

Aktualnie używam Multi-Galaxy Mode i latam tylko na statkach ze świata Star Trek.

Aktualnie posiadam:

Statek M1 z serialu Andromeda (oczywiście tytułowy okręt, jedyny wyjątek ze star trekowej floty) Posiada 36 slotów w hangarze oraz jest uzbrojony po zęby ma chyba z 8 wieżyczek z czego w 6 można zamontować od groma projektorów punktu osobliwości. Do tego osłony 2GJ ogólnie jednostka trochę przekoksana ale swoje kosztowała (prawie 100KK)

M2 To akurat statek typowo ze świata ST Mianowicie filmowy Enterprise E czyli okręt klasy Sovereign (jeśli ktoś grał w jakakolwiek grę z uniwersum lub oglądał filmy Star Trek od 6 do 10 powinien kojarzyć) Były to stracone pieniądze. W modzie dodane są specjalne działa dla tego okrętu i są do kitu mała siła rażenia i szybkostrzelność taka jak przy silniejszych ciężkich broniach ze świata X (żeby to chociaż była broń promieniowa a to jest impulsowa) do tego mało slotów na osłony co mimo możliwości zainstalowania osłon 2GJ sprawia że mój Enterprise często ucieka z pola walki.

M6 jest kolejnym statek z serialowego uniwersum, mianowicie Klingoński Bird of Prey. Powiem o nim krotko straciłem go w drugiej bitwie, no coments dobrze ze kosztował tylko kilkanascie KK

I ostatni z okrętów większych od myśliwców mianowicie kolejny M6 (także z ST) na liście w stoczni Federacji nazywał się LIght Cruiser (tragicznie nietrafiona nazwa) krotko mówiąc jest to statek z pierwszych odcinków Star Trek Deep Space 9. Krotko mówiąc wygląda zupełnie nie jak statek federacji ale jest niezwykle użytkowy. Wyposażony w zadowalająca ilość slotów osłon 200MJ może brać udział w walce przeciw cięższym jednostka. Możliwe jest na nim zainstalowanie sporej ilości laserów (ma chyba 6 gniazd łącznie z laserami głównymi. co w połączeniu ze spora szybkością (po zainstalowaniu tuningu prędkość maksymalna osiąga 122 jednostki). Po zainstalowaniu prototypowej wyrzutni materii/antymaterii (nie wiem czy dobrze pisze bo gram na angielskiej wersji) tworzy świetni okręt drugiej linii.

Kilkanaście M3 w postaci Delta Flayer (był to prom zbudowany przez załogę U.S.S. Voyager) Myśliwiec którego uzbrojenie muszę jeszcze dopracować ogólnie mam go z braku lepszego z ST...

Jest to flota która latam na inwazje tworzone przez RRF jednak do codziennego użytku latam tylko moim M6.

Flotę z przyczyn oczywistych musiałem zakupić a niektóre statki dodać do listy okrętów oferowanych przez stocznie federacji jako ze twórcy moda nie dodali wszystkich pozycji do matczynych stoczni. Forsę zbierałem po przez złomowanie okrętów. A aktualnie planuje jeszcze dokupienie jednego M7.

A jak wyglądają wasze floty czym latacie osobiście a czym tylko dowodzicie zdalnie, jak zdobyliście okręty i jakie były najciekawsze chwile ich użytkowania, powiedzcie tez jakie konfiguracje są najlepsze i jakich ras okręty preferujecie?? Jednym słowem zapraszam do burzy mózgów.

P.S. Jeśli taki temat był to przepraszam i proszę o dołączenie tego posta do ewentualnego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gram teraz w XRM ze skryptem złomiarskim oraz marines repar na standardowych ustawieniach i uzbierałem chyba dużo bo mam 6 sektorów na własność kasy 1 miliard 440 milionów oraz 8 kompleksów - flota to:

- 16 M1( 2 Galeony,3 J, 4 Hoshi,1 Kolos, 2 Kondory, 2 L. Kha`ak, 1 Zeus, 1 st Naprawczy);

- 20 M2( 3 Akuma, 2 K, 2 N Kha`ak , 1 Odyseusz, 1 Pyton, 6 Płaszczek, 1 tyr, 1 Valhala, 3 Z);

- 47 M7 ( chyba wszystkie jakie występują w modzie)

razem wszystkich statków i okrętów mam ponad 600.

gram na lapku procek i5 4G ram model samsung r 780 i gra działa w miarę poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jako okręt do expienia i odkrywania polecam M6 Skirona- przyzwoicie szybki, nieprawdopodobnie dobrze osłonięty i bardzo skuteczny, fruwam nim osobiście, eksploruję, walczę z NPC... w dwóch słowach statek do wszystkiego.

Co do floty planuję mieć fregatę Pantera i rój myśliwców Chimera zadokowanych w niej. Panterkę uzbroję w fazowe działka laserowe po bokach a na reszcie gniazd broń p-lot. Problem z dokowaniem w celu uzupełnienia zapasów będzie rozwiązywany przez specjalnego M3 z nadnaturalnie powiększoną ładownią. Co do statków na pokładzie: nie wiem ile Chimer będę chciał mieć, na oko 10, każda mieć będzie Miotacze Materii na wszystkich gniazdach.

Myślę, że 10 tak uzbrojonych statków przy wsparciu Pantery bez większego problemu zmiecie każdą jednostkę jaka stanie mi na drodze, nie przewiduję w mojej flocie (a raczej w eskadrze) korwet, bo mam zamiar korzystać z napędu skokowego (myśliwce dokują do fregaty, fregata skacze; korwety nie mogą dokować do M7...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flota ze złomu - wszystko z czego wyskoczyli piloci. M1 - Kolos, Tokyo, Raptor x2, Xen. J. M2 - Fenix, xen. K. , Pyton x2, Tytan. M7 - Shrike x2, xen. Q, Cerber x6(na sprzedaż) i pewnie coś jescze o czym zapomniałem. M6 - Springblossom, Skiron, pełno Centaurów i Rybołowów. M3-5, M8 - Tyle tego tałatajstwa, że nie wiem nawet co posiadam. Na oko powyżej 100 jednostek. Liczba kupionych statków: 2. Reszta znaleziona. M1 i M2 mam jeszcze kilka, ale na sprzedaż, te wymieniona są jako wsparcie. Latam Shrikiem, Feniksem, Springblossomem i Tokyo. Resztę zostawiam komputerowi. Mam większość modeli i wersji myśliwców, w tym prototypy. I pełno TM które zbierają nowy złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć.

Pochwalę się moją skromną flotą ( chociaż raczej nie ma się czym chwalić ).

No to zacznę od świetnie wyposażonego Skiriona:

-Przednie i główne działo: 2x Generator Impulsu Uderzeniowego i reszta to Miotacze Wysokoenergetycznej Plazmy.

-Boczne wieżyczki: ( prawe i lewe ) 1 Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy + 1 Fazowe Działo Samopowtarzalne - Atakuje każdego wroga. (Często do nich wchodzę)

-Tylna wieżyczka: 2x Fazowe Działo Samopowtarzalne - Chroni przed rakietami 😀

Mam jeszcze 2xNova wyposażone w Fazowe Działka Samopowtarzalne i działka Energetyczne Działka Automatyczne, oraz 3 teladiańskie sępy uzbrojone w Fazowe Działa Samopowtarzalne z dużą ilością rakiet, z czego 2 handlują jako sektorowi w Argońskim Omicorn i jeden w bazowym sektorze teladiańskiej korporacji PTNI. Mam zamiar dokupić Cerbera ( już niedługo będzie mnie na niego stać ) i zapakować do niego 5 myśliwców.

A skorzystam z okazji i się zapytam: Czy Skirion może dokować w Cerberze, lub jeśli nie w innym m7?

Pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pokuszę o opisanie mojej floty na XRM

jakiś 4 dzień w X3

Główna siła to Kolos i Tobosaku ver. A.

Kolos powoli wypełnia się dobrymi myśliwcami, lecz zawsze potrzebna jest zwykła drobnica M4 i zwiadowcze M5.

Jak na razie stacjonuje na stałe na nim:

10 Nova

5 Kwazar

5 Pogromca

2 Zaćmienie (3 czekają na eq i naprawę)

2 Ciężki Centaur

Bazę tam także mają myśliwce ochrony konwojów w składzie:

5+5 Venti

5 Solano

Centaur Strażnik

Drugą grupę stanowią siły Terrańskie w składzie

- Już wcześniej wspomniany Tobosaku ver A na pokładzie Rapier i Kord

- Macana ( zadokowany 4 x Ekskalibur, 2 x Bułat 2 x Rapier)

- Vidar Strażnik, Shamshir i myśliwce ich eskorty

- Mobilny Statek Górniczy TL

- 2 Pochwy i 1 Sentanta pełne Mariners

Flota Handlowa:

- 5 x Petendt Superfrachtowiec

- 10 x Petendent(zwykły lub Górnik)

- 3 x Merkury Superfachtowiec (różne wersje)

- 5 x Merkury(różne wersje)

- 2 x Mistral Superfrachtowiec(latają na automacie)

W dużej mierze prowadzone są przeze mnie co jest wyzwaniem, ale pozwala na kontrolę nad flotą handlową. Jednak powoli przechodzę na automaty.

Oczywiście pomijam złom eskorty w postaci statków odebranych od piratów, które służą tylko do tego by przetrzymać wroga, aż dotrę do atakowanego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejki!

Jakieś trzy-cztery tygodnie gry w TC z podstawowymi skryptami i paroma dodanymi okrętami wyszperanymi w necie. Profil Drobny Handlarz (bodajże), a zatem nominalnie Argon 😁

Wszystkie moje zdobyczne/przejęte/otrzymane w darze (niepotrzebne skreślić) statki sprzedałem w momencie kiedy na koncie miałem ponad 200M, wymieniłem flotę na zupełnie nowiutką, jak spod igły. Aha, i podrasowałem każdy okręt/statek oddzielnie z wykorzystaniem gdzieś tu opisywanego triku na zwiększenie max prędkości/zwrotności (ten numer z oddawaniem statku oryginalnemu właścicielowi i zbieraniem pozostałego po tym numerze wyposażenia typu engine upgrade itd). Pełne dwa dni zabawy z dopalaniem okrętów 😮

A zatem: Korporacja Kane czyli KaneCorp posiada obecnie:

*10 UT na boroński Delfin XL (ładowność!!! a i obecnie prędkość zacna, blisko 200 m/s);

*wszystkie kopalnie i fabryki (20 kompleksów obecnie) - po jednym dopalonym borońskim Delfin XL plus po dwa dopalone OTAS Mistral;

* HUB i cztery argońskie stacje handlowe: po 10 statków (pół na pół delfin/mistral) - moje sektory to te "nieznane", kupiłem stacje jako punkty wymiany towarowej....

* TL Orka, statek-baza górnicza, no i statek naprawczy;

Wszystkie statki noszą oznakowanie KCF (KaneCorp Fleet) plus klasa i nazwa skrócona (np KCF TL Orka).

KaneCorp Navy posiada obecnie (oczywiście również dopalone trikami):

*okręt flagowy - KCN CAA Andromeda (argoński M1 Andromeda Ascendant - może nie jest zbyt wytrzymały i uzbrojony, ale za to śliczny);

*dwa zespoły zadaniowe TF, każdy w składzie paranid M1 Dominion Battleship + 3 x paranid M2 Jem'Hadar Battlecruiser (mają naprawdę niezły zestaw uzbrojenia), dokowane myśliwce to argon M3 Federation Delta Flyer; wykonują zadania w różnych częściach Universum........

*zespół sił szybkiego reagowania QRF w składzie: paranid M1 Romulan D'Deridex Class w osłonie 1 x argon M2 Premonition, 2 x M2 Argon Defiant; dokowane myśliwce j/w; były jeszcze po dwa klingońskie Bird of Prey, ale się nie sprawdziły :/

*cztery zespoły patrolowe, każdy w składzie 3 x boron JuanFig Bio Test Ship (jakiś klon Białych Gwiazd z B5)... patrolują moje i przylegające sektory....

* został mi się argoński M1 Dealdalus BC304, z 30-toma Fenrirami i 30-toma F-302 na pokładzie.... nie wiem co z nim zrobić więc buja się tu i tam pełniąc funkcje "dyplomatyczne"......

Sam latam na mocno podrasowanym klonie Białej Gwiazdy, zamiennie z podrasowanym Spitfyre na pokładzie....

Na razie jestem w trakcie robienia fabuły na HQ, więc na temat malowania floty nie myślałem 😁

Zobaczymy co będzie dalej 😮

Aha, i ciut szkoda że dodatkowe latadła jakie tu mam nie działają w XRM.... uwiebiam swoją Białą Gwiazdę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

X3TC 3.2. vanila ze skryptami, przede wszystkim NPC Bailing Addon i SCS 407 dodatkowo na flotę wpływ mają skrypty ATF Shipyard v6 i The Marauder Shipyard

M2 x 37

ATF Valhalla x 1

Argon Titan x 3

ATF Tyr x 2

Boron Ray x 1

OTAS Boreas x 2

Paranid Odysseus x 2

Split Python x 1

Teladi Phoenix x 1

Terran Osaka x 3

Yaki Akuma x 3

Pirate Brigantine x 3

Xenon K x 6

Kha'ak Destroyer x 9

M1 x 17

ATF Odin x 1

ATF Woden x 1

Argon Colossus 0

Boron Shark 1

Paranid Zeus 2

Split Raptor x 1

Teladi Condor x 1

Terran Tokyo x 1

Yaki Hoshi 0

Goner Aran 0

Pirate Galleon x 1

Terraformer #deca 0

Xenon J x 4

Yaki Shuri x 1

Kha'ak Carrier 1

Kha'ak Hive Queen 0

Goner Mobile Repair Ship x 2

M7 x 13

Argon Cerberus x 1

Argon Griffon x 1

ATF Aegir x 1

Boron Thresher x 1

Paranid Agamemnon x 1

Paranid Deimos x 1

Pirate Carrack x 2

Split Panther x 1

Split Tiger x 1

Teladi Shrike x 1

Terran Yokohama 0

Xenon Q x 2

M7M x 5

Argon Minotaur x 1

ATF Skirnir x 2

Boron Kraken x 1

OTAS Aquilo 0

OTAS Sirokos 0

Paranid Ares 0

Split Cobra x 1

Teladi Gannet 0

M6+ x 19

Argon Heavy Centaur x 5

Argon Heavy Centaur Prototype x 0

ATF Vali x 5

Boron Heavy Hydra x 2

OTAS Skiron x 0

Paranid Heavy Nemesis x 1

Paranid Hyperion x 4

Split Heavy Dragon x 1

Teladi Heavy Osprey x 0

Xenon PX x 1

M6 x 38

Argon Centaur x 0

ATF Vidar x 5

Boron Hydra x 1

Goner Truelight Seeker x 1

Kha'ak Kha'ak Corvette x 9

Paranid Nemesis x 5

Pirate Centaur x 2

Pirate Osprey x 1

Split Dragon x 1

Teladi Osprey x 0

Terran Katana x 0

Springblossom x 15

Xenon P x 1

M8 x 6

Paranid Hades x 1

Split Viper x 3

Terran Claymore x 2

TL x 8

Argon Mammoth x 1

Boron Orca x 2

Paranid Hercules x 1

Split Elephant x 2

Terran Atmospheric Lifter x 1

Yaki Ryu x 1

TS x 20

TM x 5

TP x 2

M5 - M3 x 200

Khaak Myśliwiec x 40

Teladi Falcon Sentinel x 20

OTAS Solano x 50

ATF Thor x 20

i sporo innych w tym prototypów

statki z oznaczeniem x 0 to te które zakupię lub na które poluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2014 o 18:31, Peroox napisał:

Ładna flota, moja nigdy nie była tak liczna.

Szkoda tylko, że okręty liniowe potrafią bardzo szybko padać 😁

to fakt jedno Q jest w stanie zdjąć w OOS każdy statek

no i jeszcze 99% tej floty stoi w garażu bo w Vanili jednym Boreaszem z 24 PDFami i 16 AZ wyczyściłem wzystkie sektory Xenonów. Największe spotkane siły Xenonów to 2 K, 1 J, 5 Q, i drobnica PX, P, myśliwce (przy 26 randze bojowej)

aha ostatnio kupiłem Kolosa do kolekcji, niespecjalnie dobry M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...