Skocz do zawartości

Wasze pierwsze 100 milionów


chak510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.12.2011 o 21:36, littlekiller napisał:

Mi na początku wystarczał NPC balling addon, potem dołączyłem Salvage Comand Suite, teraz myślę nad Marine repeairs.

Marines repeairs odradzam. Chyba że wyszkolisz kilku, których będziesz przenosił na naprawiane okręty. Jeśli natomiast na każdym dużym statku zainstalujesz Marines, aby w razie konieczności naprawiali ten statek, to już przy ilości 30-40 marines gra dostanie zadyszki. Polecam skrypt SLAM (Ship Labor and Maintenance).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak chcesz bez skryptów proponuję też złomiarstwo ale zbieranie rakiet po potyczkach na pograniczu wrogich sektorów lub uczęszczanych szlaków od siebie polecam sektory Elena`s Fortune tu często gęsto przelatują piraci pozostawiają po sobie towary nielegalne, drugi sektor to Brennan`s Triumph tu jest uczęszczany szlak przez transportowce i często gęsto są atakowane przez piratów. Kolejnym jest sektor Black Hole Sun, Menelau`s Paradise i Zyath`s Dominion powodem są częste ekspedycje Xenków po których też pozostają duże ilości rakiet o ile w sektorze jest obrona no i na koniec Savage Spur gdzie to Yaki ciągle potykają się z paranidianami. To tyle na pewno jest ich więcej jest to kwestia obserwacji, ale ja tam właśnie zdobywam pierwsze kredyty na sprzedanych rakietach jak grałem bez skryptów do czasu kiedy mogę sobie pozwolić na silniejszy okręt i zaczynam wykonywanie misji, teraz gram ze skryptem złomiarskim NPC balling addon, Salvage Comand Suite,i Marine repeairs. Dla jasności mam tylko 25, 20 marines na dużym okręcie do naprawy myśliwców i 5 na moim M6 i problemów raczej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ze stacjami jest tak że najbardziej się opłaca wybudować kompleks ze zielem albo wódą gdzieś w nieznanym sektorze aby za często nie był atakowany a z innych to opłaca się pobudować fabryki osłon 1 i 5 mega ale aby pobudować kompleks samowystarczalny cza wyłożyć około 100mln kredytów niezależnie od tego czy to produkty nielegalne czy legalne w takim kompleksie musisz mieć przynajmniej jedną elektrownie xxl 2 wytwórnie kryształów oraz dobry asteroida z krzemem a jeżeli zbrojeniówka to jeszcze asteroida z rudą do tego podpięte muszą być fabryki z półproduktami pośrednimi i to jest szkielet koszt tego to około 45 do 50 mln druga część to fabryki z produktem handlowym czyli ziele wóda czy osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączając to że ktoś ma TL czy nie

w sumie to chyba na jedno wychodzi

Ale w sumie jak wezmę się do budowy kompleksu z czipami to też powinien mi skoczyć kapitał . Ile w sumie kosztuje . 5 k albo coś koło tego , a wliczając to że ten towar jest rozchwytywany i mało jest tych fabryk to miej więcej wychodzi że część kompleksu zostanie spłacona po 6 - 8 godzin na secie . ( Wszyscy pewnie są ciekawi po co się uparłem na mikro więc odpowiem chcę się tak przygotować do fabuły Hub ( kuzyn co przechodził tą grę minie przed tą fabułą ostrzegał więc wole się przygotować ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to lepiej mieć własnego TL bo do przewiezienia jest około 20 stacji i tyleż modułów do budowy kompleksu a jednorazowo na TL wejdzie ci do 3 stacji. Propozycje kompleksu przedstawiłem te bo ja je robiłem a co do HUBA to bez przesady problemy ze zbyt dużą liczbą surowca były tylko w pierwszych wydaniach gry później liczby zostały pomniejszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA to rozumiem ale do ilu zostało zmniejszone bo słyszałem że z początku było potrzebne 500 czy 5000 mikro a później coś koło 500 k. Więc wole się przygotować niż potem biadolić że wcześniej nie zainwestowałem paru milionów na budowę paru stacji .

P.S. a dokładnie ile potrzeba było surowców w pachu 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2011 o 20:12, bufi napisał:

Pytanie powinno brzmieć: jak zarobiłeś swój pierwszy bilion 🙁

Milion to pestka. Nawet w czystej grze.

Był kiedyś konkurs Egosoftu (jest o tym temat na forum), w którym należało zarobić w jak najkrótszym czasie 5mln Kredytów. Zwycięzcy zajęło to mniej niż godzinę gry. Oczywiście w czystej grze, bo należało wysłać statystyki z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O abordażach jest napisane w innym poście, więc radzę nie rozwijać wątku w tym temacie (Yacek i LeWaR będą wściekli) 🙁 .

Osobiście mam taką taktykę: wlatuję do sektora Xenków, po czym pakuję w jakiś duży statek (najczęściej Q). Przy odrobienie szczęście Q staje się porzucony, wtedy lecę na drugi koniec sektora, żeby odciągnąć M2/M1 i wracam do Q. Potem szybka akcja- zajęcie Q, napęd skokowy i trochę ogniw- teleport; i rozkaz skoku do sąsiedniego sektora, potem tylko naprawa i sprzedaż ok 18 mln sztuka 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...