Skocz do zawartości

Shore of Hazeron MMO na skalę jakiej jeszcze świat nie widział.


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wam przedstawić grę o której dowiedziałem się przypadkiem wertując strony, gra jest naprawdę złożona i fajna X3 przy niej wysiada.

Na sam początek muszę powiedzieć że gra jest w pełnym 3D ale grafika jest okropna jednak rozgrywka rekompensuje niedobór grafiki i daje coś nad to czego jeszcze w żadnej grze nie widzieliśmy.

Najłatwiej ją opisać mówiąc że jest to połączenie gier takich jak Ogame,EVE online, X3, Minecraft i dowolnej gry MMO w świecie fantazy.

Aby uzmysłowić ogrom gry najlepiej jak opiszę po kolei jak się ją zaczyna.

Zaczynamy tworząc przedstawiciela swoją rasy coś jak w Spore w edytorze, potem wybieramy nazwę i flagę imperium lub przyłączamy się do czyjegoś już istniejącego aby nie trzeba było zaczynać wszystkiego od nowa.

Gra polega na tym że każdy gracz lub dostaje planetę na której zakładają swoje imperium i rozszerza swoją ekspansje. Grę widzimy z widoku FPS lub klikając Backspace przechodzimy do widoku z góry nad głową naszego Bohatera.

Zaczynamy nie mając dosłownie nic chodzimy po planecie zabijając zwierzęta uzyskując z nich jedzenie i skóry z których potem możemy zrobić ubranie czy zbierając kawałki drewna dzięki którym stworzymy na przykład pochodnie i przedmioty do szycia.

Gdy już to zrobimy szyjemy sobie flagę, flaga jest nam potrzebna aby ustanowić centrum miasta, gdy Centum powstanie możemy zacząć budować kolejne budynki. Na początku wszystkie budynki budujemy sami lecz z czasem do naszego imperium przychodzą Npcty które nam pomagają i pracują dla nas tak samo mogą się przyłączyć do nas inni gracze. W tym miejscu gra wygląda bardziej jak Sim City ale w widoku z pierwszej osoby. Budujemy kopalnie i fabryki aby zdobywać potrzebne nam materiały na rozwinięcie produkcji różnych pojazdów. Pojazdów możemy używać do szybszego poruszania się po planecie są tu pojazdy naziemne latające pływające na powierzchni wody jak i pod nią. Następnym krokiem i takim który prowadzi nas do zwiększenia naszych zysków jest budowa bazy na księżycu aby zbudować bazę na księżycu musimy zbudować swój pierwszy statek kosmiczny. A więc aby zbudować statek musimy mieć potrzebne materiały oraz budynki jak studio projektowe, fabrykę silników rakietowych czy innych potrzebnych elementów. Na początek musimy zaprojektować swój statek więc musimy wejść do studia projektowego w którym możemy ustanowić hasło do naszego projektu aby nikt inny nie mógł nam ukraść planów lub przekazać je koledze który może razem z nami projektować ten sam model. Statek projektuje się od podstaw modelujemy cały kształt wybieramy gdzie jakie kajuty mają być, ustalamy miejsce gdzie znajdą się takie elementy jak zbiornik paliwa, napędy, generatory i wiele innych modułów jak na przykład broń. Gdy zaprojektujemy już statek bierzemy dysk z jego planami i zanosimy go do fabryki z początku będzie to raczej prosta rakieta aniżeli już statek kosmiczny. Gdy pojazd się już zbuduje musimy dostarczyć do niego załogę paliwo oraz pożywienie czy skafandry aby dało się wyjść w przestrzeń kosmiczną. Po całym statku możemy się poruszać na piechotę możemy sami zajmować stanowiska jak na przykład za sterami czy w działkach albo wysyłamy w te miejsca po prostu załogę którą sterujemy poprzez proste rozkazy tak samo w każde miejsce może usiąść inny gracz upoważniony przez nas do możliwości wejścia na nasz pojazd. Co jest ciekawsze możemy na statku zbudować Hangary w których będziemy na przykład przewozić inne mniejsze nasze statki czy pojazdy które ułatwią nam po wylądowaniem poruszanie się po innych planetach. Gdy już statek jest zbudowany możemy wyruszyć w kosmos by wreszcie zbudować bazę na księżycu. Baza na księżycu jest na początku bardzo potrzebna bo zazwyczaj tylko na księżycach występuje pewien rodzaj materiału który stosuje się w rozwoju statków kosmicznych. Statek na początku ma tylko zwykły napęd który zużywa takie paliwo jak wodór i to jest jego problemem gdyż taki napęd pozwala nam zaledwie poruszać się po naszym układzie i ewentualnie na piechotę do innej gwiazdy co jest bardzo nie efektywne i wymaga ogromnych ilości paliwa. Pierwiastek znajdujący się na księżycach służy do konstrułowania napędów skokowych które zużywają znacznie mniej paliwa i są znacznie bardziej efektywne gdyż mając taki napęd nie musimy już latać na piechotę a możemy po prostu używać czarnych dziur do przemieszczania się pomiędzy układami w znacznie krótszym czasie. Mając już swój pierwszy Międzygwiezdny statek nie mylić ze statkiem kosmicznym możemy zacząć Handel oraz stosunki dyplomatyczne z innymi rasami, możemy stworzyć swój klan czy przyłączyć nowych graczy do naszego imperium. Nasz statek nie służy jedynie do poruszania się możemy go używać także do celów bojowych jak walka z piratami NPC czy innymi graczami możemy nawet próbować przejąć wrogie imperium poprzez inwazje. W grze można nawet prowadzić takie rodzaje walki jak Abordaż w czasie którego sami musimy dostać się na drugi statek ewentualnie z innymi graczami lub NPCAMi i tam poruszamy się po korytarzach i zabijamy wrogą załogę aby w końcu przejąć wrogą jednostkę a wszytstko w widoku FPS.

Jak widzicie gra jest na prawdę ogromna i dosyć trudna ale pomimo dziwnego interfejsu jest on intuicyjny a przynajmniej dla mnie.

Grafika oraz Animacje wyglądają jak pierwsze gry 3D z 1997 roku gra jest cały czas rozwijana i jest naprawdę wciagająca.

Trailer:

Cały Client waży około 150mb.

Tu jest strona główna.

http://www.shoresofhazeron.com/

Trailer gry.

Trailer 2:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=fn7BRf7XSsU

A tu zestaw tutoriali z Youtuba.

http://www.youtube.com/user/daleprince#p/c/FF4F932ABB1A3C26/1/_CKWIuX02WU

Nie napisałem tego zbyt po polsku ponieważ się spieszyłem a błędów nie chce mi się poprawiać jak ktoś chce to zrozumie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta gierka może być przyrównana do wow-a, ogromna ilość funkcji, które można odkrywać samemu przy grafice, która raczej nie zachwyca. Mnie opis zachwycił, bo jestem jedną z tych osób, które uwielbiają nabijanie się ze statków, które uważają ze brzydkie. W końcu będę mógł zbudować ładny statek, dlatego jestem zainteresowany tytułem.

Ale mam jedno pytanie, od którego zależy czy gra podoba mi się niezmiernie, czy tylko trochę:

Skoro gierka jest jak MMO, to bardzo możliwe, że w czasie szycia flagi nad głową mojego stworka pojawi się statek stylizowany na Gwiazdę Śmierci, a jakiś koleś w środku zacznie nawijać po hebrajsku, po czym usmaży mnie laserem.

Czy jest jakieś zabezpieczenie, sprawiające że weterani nie mogą wyżywać się na początkujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy może zaatakować z tego co zauważyłem to na razie to tylko się mi przyglądali nikt mnie nie atakował bo też zaczołem grac od przedwczoraj. Teraz przyłączyłem się do imperium kolegi on mi dał statek z załogą i pełen paliwa, sam ma kilka planet i baz na księżycu i już kilka osób się do niego przyłączyło, ja swoje miasto porzuciłem i szukamy teraz jakiejś bliskiej planety do jego imperium abym mógł się osiedlić na swoim na nowo.

Fajne jest to że jak wydamy rozkaz oficerom na statku to możemy po nim chodzić nawet w trakcie lotu i wyglądać przez szyby jak mijamy planety.

Ciekawe jest także to że grawitacja na każdej planecie jest inna i wysokość naszych skoków jest zależna od grawitacji planety.

A co do ludka to czasem są duże lagi i może przez chwile nie reagować wsadem chodzisz a shiftem masz szybkie chodzenie.

Apropo gwiazd śmierci mając wysoki poziom technologi można budować statki prawie nie ograniczonej wielkości tylko trzeba wziąść pod uwagę to że w grze jest wiele modułów i systemów które są niezbędne na statku a więc projektowanie takiej gwiazdy śmierci mogło by zająć myślę że nawety kilka dobrych godzin.

Na fanowskiej stronie widziałem jak ktoś zaprojektował ogromny samowystarczalny statek Matkę który ma służyć raczej jako wycieczkowiec dla graczy którzy mają płacić za przeloty statki takiej wielkości nie są w stanie lądowac samodzielnie na planetach mogą albo przybijać do stacji kosmicznych albo same mogą przenosić mniejsze statki które przewożą na powierzchnię planet.

Twórcy twierdzą że zbliżają się do końca pierwszej fazy projektu i już niedługo mają zacząć poprawiać grafikę gry oraz optymalizację.

Dla tych co dopiero zaczynają grać.

Ważne by na początku dobić się do budowy elektrowni. Normalnie NPCty pracują tylko w dzień a gdy mamy prą mogą pracować także w nocy i wydajność jest wtedy większa o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek radził bym ci zrobić to co jest w tym tutorialu który na samej górze podlinkowałem to w zasadzie jest Let's play ale gościu nieźle tłumaczy.

Na początek zrób sobie ubranie i radził bym te większe plecaki potem nazbieraj dużo jedzenia przynajmniej jeden duży plecak i zacznij zbierać bawełne i przetwarzać ją na płótno z płótna zrób flagę aby zacząć budować centrum miasta.

Flage stawiasz dzięki ikonie buldożera po lewej stronie ekranu na środku tak samo budujesz budynki.

Potem musisz zbudować drogi najlepiej gruntowe bo one nie wymagają żadnych materiałów budynki da się tylko przy drogach budować.

Jak zbudujesz centrum miasta zbuduj kopalnie kamienia powydobywaj trochę kamienia ręcznie jakieś 100 sztuk powinno wystarczyć na początek i zbuduj gdzieś farmę oraz pierwszy budynek mieszkalny albo dwa po zbudowaniu każdego budynku zaznacz podczas budowanie opcję która zatrudni NPC one pojawiają się dopiero po jakimś czasie więc nie martw się jak na początku ich nie będzie.

Jak będziecie w grze to na czacie galaktycznym możecie się pytać o mnie w grze mam taką samą ksywkę jak na forum poza tym Mac jest jeszcze polakiem on już gra dość długo też zapewne pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to gra nieźle mnie wkurza.

Zbudowałem sobie magazyn i farmę, magazyn z jakiegoś powodu (albo nie potrafię go obsługiwać...) nie przechowuje surowców.

Farma ustawiona na hodowle zwierząt przy wykorzystaniu wody, nie chce przyjąć surowca...

Innymi słowy, gra ma potencjał, który stoi w cieniu ciężkiego prowadzenia rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, aczkolwiek nie lubie MMO ze względu na to, że trzeba ciągle poświęcać czas, aby nie odstawać zbytnio od reszty internetowej społeczności. A takie X3 włączam kiedy chce, po tygodniu/miesiącu/roku i wszystko nadal jest jak było, a takie MMO wejdziesz po miesiącu i w ranku jesteś 100 pozycji niżej... Ja nie mam czasu na taką walkę o pozycję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pogadać z "Mac" jak będzie to cię przyłączy do naszego imperium jest nas teraz 3 Mac ,Volvez i ja. Nasze imperium nazywa się Marpoca jak z nim zagadasz to zapewne znajdzie ci jakąś planetę bliżej nas i zapewne dorzuci ci statek gratis ewentualnie my ci jakiś damy ale on najpierw musi cię przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...