Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To zacznij od początku.

Usuń wszytko co zainstalowałeś.

Zainstaluj CPCM, JSON i MBRR. Sprawdź jak działa. Potem dodaj ECS.

Galactic News System nie instaluj, to Ci aż tak bardzo do szczęścia nie potrzebne.

Jeśli nie wiesz co jest do czego (skrypt, to każdy z nich jest opisany tu na forum).

Błędy zapewne masz spowodowane instalacją przez PM.

Zobacz do katalogu głównego gry, masz tam katalog Plugin Manager?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, XRM i Plugin Manager się nie lubią. Skrypty, które masz w formacie .spk wypakuj przy pomocy programu Package Explorer, który jest częścią PM.

Po wypakowaniu instaluj pliki skryptów ręcznie (kopiuj do odpowiednich katalogów).

Po każdym uruchomieniu PM i zamknięciu, sprawdzaj czy stworzył w katalogu gry swój katalog, oraz czy w katalogu mods masz jakieś pliki. katalog Plugin Manager i utworzone przez niego pliki w katalogu mods kasuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Package Explorer jak przy zaczęciu ściągania każe otworzyć(JSON) nim to otwiera pliki ściągniętego Package

O w łapki jeża!!!

kliknąłem downloads w Mój komputer i jest!

i jeszcze jedno:JAK SPRAWDZIĆ CZY DZIAŁA!

dobra znowu po przyjęciu jakiejkolwiek misji przestało działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie ma ruin, ale chciałem zaakcentować. Oczywiście inwazje są, ale nie są szkodliwe. Raz jedynie widziałem na własne oczy(dzięki wyszukiwarce statków w galaktyce) najazd, który zrobił wiele szkód właśnie w Grand Exchange. Dokładnie jakie statki były nie pamiętam ale 3 liniowce(chyba Z,K i J), 4 fregaty(wiem bo się na nie nadziałem i musiałem zwiewać 😁) kilka korwet i rój myśliwców. BSH jest chronione przeze mnie i wiem wszystko o ruchach Xenonów w tym sektorze. Inne to zwykle Xenoni długo nie zostają, ale coś robią, widziałem kilka razy podniszczone statki w Scale Plate Green.

Instaluje moda jak tylko skończę składać Valhallę i jej eskortę. Zanim wkroczę do walki chce mieć plecy.

Aha wyszukiwanie statków w Galaktyce zawiesiło mi się po tym jak szukałem Ziemskiej Valhalli, której zresztą nie mam w encyklopedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2012 o 17:45, Peroox napisał:

Instaluje moda jak tylko skończę składać Valhallę i jej eskortę. Zanim wkroczę do walki chce mieć plecy.

Wydawało mi się, że grasz już z modem XRM.

Jeśli nie, to twoje działania w tej grze są bez sensu. Po instalacji moda XRM (podobnie, jak każdego innego dużego moda) musisz rozpocząć nową grę. Zaznaczyłem to na początku pierwszego posta w tym temacie. Kto nie przeczytał i nie rozpoczął nowej gry po instalacji XRM, niech nie narzeka, ze coś mu źle działa w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zresetować wyszukiwanie? Wyszukiwarka statków w galaktyce zawiesiła mi się, gdy szukałem Ziemskiej Valhalli M2(takie dane podałem) na XRM. Od tamtej pory wyskakuje tylko okienko wyszukiwania i nic. Skrypty, które powinny być odpowiedzialne za wyszukiwanie wgrałem jeszcze raz, ale nic. Miał ktoś podobny przypadek i wie co robić. Dodam iż w Encyklopedii nie mam Valhalli mimo, że ją posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd lecisz? Jak z Omicron Lyrea i na XRM(skoro piszesz w tym temacie to pewnie grasz na nim), to leć przez Farpoint Station, Mandalej, Homily of Perpetuity. Chyba nic nie pokręciłem z nazw. Potem cały czas na zachód aż do sektorów Argonów, potem już chyba wiesz.

EDIT:

Jeżeli ktoś potrzebuje działającego ESC to wczoraj na forum Egosoftu w temacie tego skryptu został podany działający link.

Sam już testuje w pełni sprawny MBRR.

Yacek. Poradzisz coś jak optymalnie ustawić ten skrypt by nikt zbytnio nikogo nie jechał do zera, a zabawa była przednia? Chodzi o to, by piratów nie zmiażdżyli, a Xenonom dali żyć w najgłębszych ich zakamarkach. Da się tylko z niego ustawić, by rasy atakowały siebie nawzajem prócz Paradianie vs Argoni, Splici vs Boroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Mandalej jest krucho pełno piratów .

Przez Xenoński sektor da sie przelecieć ale chyba z cała flotą bo innego wyjścia nie widzę.

Chciałem lecieć po Skirona ale Poprawili Centaura teraz ma tarcze jak Skiron i wiele wieżyczek .

Zauważyłem że miotacze materii są traktowane jak lasery i mają amunicję w % 😀

Z Omicron Lyrea i tak leciałem ale zostałem zestrzelony przy drugiej bramie przez piracką rakiete coś ala Pożoga/Młot było bum , biały ekran i napis koniec gry .

A wieżyczce w myśliwcu dać polecenie antyrakietowe czy zwykłe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2012 o 22:14, Peroox napisał:

Jeżeli ktoś potrzebuje działającego ESC to wczoraj na forum Egosoftu w temacie tego skryptu został podany działający link.

http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__36029

W dniu 15.07.2012 o 22:14, Peroox napisał:

Yacek. Poradzisz coś jak optymalnie ustawić ten skrypt by nikt zbytnio nikogo nie jechał do zera, a zabawa była przednia? Chodzi o to, by piratów nie zmiażdżyli, a Xenonom dali żyć w najgłębszych ich zakamarkach. Da się tylko z niego ustawić, by rasy atakowały siebie nawzajem prócz Paradianie vs Argoni, Splici vs Boroni?

W TC+XRM+MBRR grałem na ustawieniach domyślnych. Nie chciało mi się nic zmieniać.

W dniu 16.07.2012 o 14:34, Trucx napisał:

Przez Mandalej jest krucho pełno piratów .

Przez Xenoński sektor da sie przelecieć ale chyba z cała flotą bo innego wyjścia nie widzę.

Chciałem lecieć po Skirona ale Poprawili Centaura teraz ma tarcze jak Skiron i wiele wieżyczek .

Jeszcze raz polecam mapę Scorpa, można znaleźć inną, bezpieczną drogę przez sektory Splitów.

W dniu 16.07.2012 o 14:34, Trucx napisał:

Zauważyłem że miotacze materii są traktowane jak lasery i mają amunicję w % 😀

Od samego początku istnienia moda tak jest, zobacz do pierwszego postu w tym temacie sekcja "Zrównoważenie broni".

W dniu 16.07.2012 o 14:34, Trucx napisał:

A wieżyczce w myśliwcu dać polecenie antyrakietowe czy zwykłe ?

Masz Moskity i MDM to zwykłe, nie masz to Antyrakietowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się mała aktualizacja moda 1.24B: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3916188#3916188

Zmiana dotyczy balansu broni Kha'ak (Alfa Kyon) w walkach OOS.

Aby zainstalować poprawkę należy pobrać plik part 2 i wypakować jego zawartość (tylko pliki cat/dat) do katalogu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mapę scorpa tylko zapominałem gdzie jest a ta droga przez sektory splitów jest długa i męcząca w podstawce tak leciałem przez 1h po napęd skokowy.

Mam skrypty złomiarskie znalazłem dzisiaj :

Xenońskie:

L

L

M

M

Aragońskie

M8 Gladiator

Pogromca ściagacz

Razem zarobiłem 12kk 😁

W Xenonskim sektorze jest spokojnie dotarłem do środka i zostałem zestrzelony przez statek "Z"

15 sektorów a 11 hmmm sam nie wiem różnica nie duża ale jednak jest przelecę przez 22 bramy skokowe anie przez 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem poprzednio, mapkę masz w pierwszym poście tego tematu, wystarczy do określenia drogi, a raczej dróg, bo w XRM jest więcej możliwości dzięki większej ilości połączeń między sektorami.

Jeśli nie odpowiada ci jedna droga, wybierz inną, decyzja należy do ciebie.

Jakie znów Aragońskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...