Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam może i robię wolno, ale stałym tempem i staram się, aby identyczny przekaz otrzymywała osoba czytająca opisy po polsku, jak ta czytająca po angielsku. Mam nadzieję, że tłumaczenia będą na wysokim poziomie 😀 Dopisuję Aldrina do listy osób pomagających w spolszczeniu. Napiszcie, jak skończycie przerabiać plik, wyślę wam swojego e-maila, wy mi podeślecie pliki, a ja wrzucę na jakiś pewny hosting/podeślę Yackowi, żeby wrzucił na mamuta 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2012 o 20:23, henryk5pio napisał:

Ekhm, miałem ale grałem 😀 Co do tłumaczenia, sorry, robię jutro, u mnie dzisiaj było 28,5 stopnia, nie dało się myśleć nawet... Str. z podręcznika czytałem dwa razy zanim zajarzyłem co czytam :/

Ja raz "miałem" ale gdy rodziców nie było grałem ile chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy połączone. Bez sensu było zakładać nowy temat o tym samym, czy o XRM i tłumaczeniu.

Lepiej było założyć nowy temat o waszych osiągnięciach w nauce, bo to czy ktoś miał świadectwo z czerwonym paskiem, na nim, czy na d... to mało kogo interesuje.

Co do tłumaczenia: plik 7027 to w większości teksty dla tych co używają skryptu GNS, jak toś nie wie co to za skrypt, to i tłumaczenie tych tekstów nic mu nie da. To co jest potrzebne w grze zostało w pliku przetłumaczone.

@Piteropeter pisz na PM, dostaniesz adres maila do mnie. Wrzuci się na Mamuta jako kolejną wersję tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo wątek o XRM będzie największy na xudb... Niech ci będzie.

@henryk5pio, @aldrin

Zmiana planów. Tłumaczcie, jak skończycie wysyłacie plik mi/Yackowi, następnie ja/Yacek montuje to w paczke i wysyłam Yackowi, a Yacek wrzuca na mamuta. A przepraszać za opóźnienia nie musisz, nikt nam nie płaci, nikt nie ma prawa od nas nic wymagać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja moda o numerze 1.20

Informacja: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3875587#3875587

Wersja jest kompatybilna z zapisami gry z wersji 1.19 zarówno w wersji TC jaki AP

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w drugim poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 1

XRM Part 2

Hull Packs (wszystkie trzy wersje)

STATKI, KTÓRE POWINNO SIĘ SKLONOWAĆ:

Tylko przy kontynuacji gry

Brak

STATKI, KTÓRYCH NIE MOŻE BYĆ W SEKTORZE PODCZAS UPGRADE:

Tylko przy kontynuacji gry

Brak

Należy pobrać i wypakować (zainstalować) wszystkie pliki. Pliki cat/dat moda podmieniamy pamiętając w jakiej kolejności mieliśmy zainstalowane poprzednio. Podmieniamy je na aktualne pliki. Również pliki z katalogu script z archiwum PART 2 należy przekopiować do katalogu script w katalogu gry.

Po zainstalowaniu wszystkich składników moda należy:

1. Uruchomić grę z ostatniego zapisu.

2. Otworzyć Edytor Skryptów. Jak ktoś nie wie, to opisane jest to w FAQ#3

3. W Edytorze Skryptów przeglądnąć listę skryptów i odszukać skrypt o nazwie "temp.xrm.1.19to1.20patch.TC".

4. Uruchomić ten skrypt, poprzez naciśnięciu klawisz r mając ten skrypt podświetlony na liście. Następne okna potwierdzamy enterem. Po uruchomieniu skryptu możemy kontynuować grę. Polecałbym zapisać grę po wykonaniu skryptu.

Skrypt "temp.xrm.1.19to1.20patch.TC" możemy usunąć z katalogu "script", ale nie jest to konieczne.

ZMIANY W WERSJI 1.20:

Fixed - Lasertowers being given corrupt bounties. They now score generic bounties.

Fixed - All trail textures converted to dds format.

Fixed - Terran freight drone description (TC).

Fixed - Flagship/Commandship names not being spoken correctly.

Fixed - Matriarch's Thorn description.

Fixed - Argon peacekeeper start script coordinate typo (AP).

Fixed - Repriced Xenon and Khaak weapons to be much more expensive.

Fixed - Swapped Strong Arms Weapons Dealer XL race ownership to "Race 2" (now called "Independent") for compatibility with Phanon Corp.

Fixed - Repriced small HQs (e.g. Asteroid Bases).

Fixed - Improved Boron ship glow textures.

Fixed - Incorrect shaders on Boron Coelcanthe and Oceanus.

Added - Complete overhaul of X3 Merchant/Bartering System.

Added - Xenon and Khaak weapons and sector coordinates for sale via the new merchant system, as well as various other "helpful" information.

Added - Destroying enemy stations now scores bounties.

Added - Mining wares for sale in Terran space.

Added - Remaining missing ships for sale at various SYs (AP only).

Added - More selling locations for Heavy Dragon (AP only).

Added - Independent owned Privateer Trading Posts (AP only).

Added - New sun textures.

Added - Job sector ownership check for use with sector takeover scripts (AP only).

Added - New gate link between Venturer's Sentinel and Spires of Elusion (AP only).

Wersja 1.20 jest zarówno dla TC jak i dla AP. Jednak nowości jak widać powyżej w liście zmian są tylko dla AP.

Instalacja moda w grze AP odbywa się w ten sam sposób co w TC, należy tylko pamiętać, że AP jest zainstalowany w folderze Addon i tam należy kopiować wszystkie pliki moda.

Aktualizacje plików tłumaczenia i plików mini moda będą wkrótce na Mamucie.

Również wkrótce pojawi się tłumaczenie opisów nowych rozwiązań z wersji 1.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie dostępne są aktualizacje:

Mini poprawek XRM - zaktualizowany do wersji 1.20 plik Jobs - NoCiv.

Tłumaczenia XRM - zaktualizowane do wersji 1.20 przetłumaczone wszystkie nowe (dodane w wersji 1.20) teksty w pliku 9950.

Przetłumaczony cały plik 9951.

Tłumaczenie ma status 0.4

Przypominam, że są dostępne na Mamucie dwa rodzaje tłumaczenia: dla AP i dla TC, różnią się jednym plikiem, ale ta różnica może powodować powstawanie readtextów, więc sprawdzajcie co pobieracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się kolejna wersja moda o numerze 1.21

Informacja: Info o wersji 1.21

Wersja jest kompatybilna z zapisami gry z wersji 1.20 zarówno w wersji TC jaki AP

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w drugim poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 2

Hull Packs (wszystkie trzy wersje)

Docking Computer Ware Size Fix for CODEA

Proszę upewnić się, że przekopiowaliście wszystkie pliki skryptów z części 2, zmieniło się w nich bardzo dużo. Wystarczy skopiować i wkleić je do folderu scripts w odpowiednim katalogu gry, nadpisuje oryginały.
Użytkownicy AP - kopiują skrypty z folderu "scripts_AP"
Użytkownicy TC - kopiują skrypty z folderu "scripts_TC"

STATKI, KTÓRE POWINNO SIĘ SKLONOWAĆ:

Tylko przy kontynuacji gry

Brak

STATKI, KTÓRYCH NIE MOŻE BYĆ W SEKTORZE PODCZAS UPGRADE:

Tylko przy kontynuacji gry

Brak

Należy pobrać i wypakować (zainstalować) wszystkie pliki. Pliki cat/dat moda podmieniamy pamiętając w jakiej kolejności mieliśmy zainstalowane poprzednio. Podmieniamy je na aktualne pliki. Również pliki z katalogu script z archiwum PART 2 należy przekopiować do katalogu script w katalogu gry.

Po zainstalowaniu wszystkich składników moda należy:

1. Uruchomić grę z ostatniego zapisu.

2. Otworzyć Edytor Skryptów. Jak ktoś nie wie, to opisane jest to w FAQ#3

3. W Edytorze Skryptów przeglądnąć listę skryptów i odszukać skrypt o nazwie "temp.xrm.1.20to1.21patch.TC".

4. Uruchomić ten skrypt, poprzez naciśnięciu klawisz r mając ten skrypt podświetlony na liście. Następne okna potwierdzamy enterem. Po uruchomieniu skryptu możemy kontynuować grę. Polecałbym zapisać grę po wykonaniu skryptu.

Skrypt "temp.xrm.1.20to1.21patch.TC" możemy usunąć z katalogu "script", ale nie jest to konieczne.

ZMIANY W WERSJI 1.21:

Fixed - Slight bullet speed increase on the slower corvette/frigate class weapons.

Fixed - Slowed missile boat refire rates (AP).

Fixed - Repriced slaves, unfocused jumpdrive and police licences.

Fixed - Switched Ghoul and Shadow to use the same subtype to free one up for a new missile.

Fixed - Complete overhaul and bug fix of Race Responce Fleets (AP).

Added - New missile - Kha'ak Lance missile - for use by Sentinels.

Wersja 1.21 jest zarówno dla TC jak i dla AP.

Instalacja moda w grze AP odbywa się w ten sam sposób co w TC, należy tylko pamiętać, że AP jest zainstalowany w folderze Addon i tam należy kopiować wszystkie pliki moda.

Aktualizacje plików tłumaczenia i plików mini moda (tylko dla AP, zmiany w Jobs) są na Mamucie. Tłumaczenie ma status 0.5 kompletnie przetłumaczony plik 9950, kilka zmian w pliku 7027 (na razie tylko dla AP).

Również wkrótce pojawi się tłumaczenie opisów nowych rozwiązań z wersji 1.20 i 1.21 (brak na razie czasu, ale postaram się w weekend).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesli cos moge dodac` ,to bardzo fajny mod,ale wykrylem w nim bledey ktore uniemozliwialy wrzucenie swojego statku,a i nie wiem jak u was,ale w poczatkowej misji u argonow gdzie ochraniamy terrianski transporter podczas gdy juz dolatywal do eskorty nagle hamowal i stal w miejscu,i nic go nie chcialo ruszyc,ale koniec koncow znalazlem plik w cat,dat ktory powodowal taki blad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej brak wiedzy o dodawaniu innych statków lub błąd PM (jeśli inny statek w formacie .spk to instalowany powinien być przez PM, a ten powoduje konflikty, dlatego od jakiegoś czasu XRM dostępny jest tylko do instalacji manualnej).

2. Misje fabuły TC nie zostały w modzie zmodyfikowane, są takie jak w Vanilli, więc to nie błąd moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dodawane statki byly wrzucane przez PM,i nie dzialaly na zmodowanej grze a na czystej dzialaly bez problemowo,tak samo tyczy sie tej misji na modzie statek terrianski nie chcial leciec,po dolaczeniu do eskorty.. ..znalazlem pliki w modzie ktore powodowaly te bledy wiec je usunolem...nie mowie ze sam mod powodowal te bledy,byc moze to wynikalo z wersj gry ,w polaczeniu z modem tak sie dzialo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja moda o numerze 1.22

Informacja: Info o wersji 1.22

Wersja jest kompatybilna z zapisami gry z wersji 1.21 zarówno w wersji TC jaki AP

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w drugim poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 1

XRM Part 2

Hull Packs (wszystkie trzy wersje)

Proszę upewnić się, że przekopiowaliście wszystkie pliki skryptów z części 2, zmieniło się w nich bardzo dużo. Wystarczy skopiować i wkleić je do folderu scripts w odpowiednim katalogu gry, nadpisuje oryginały.

Użytkownicy AP - kopiują skrypty z folderu "scripts_AP"

Użytkownicy TC - kopiują skrypty z folderu "scripts_TC"

STATKI, KTÓRE POWINNO SIĘ SKLONOWAĆ:

Tylko przy kontynuacji gry

Morrigu

STATKI, KTÓRYCH NIE MOŻE BYĆ W SEKTORZE PODCZAS UPGRADE:

Tylko przy kontynuacji gry

Any Argon Capital Ship

Shuri

Morrigu

Eurus

Należy pobrać i wypakować (zainstalować) wszystkie pliki. Pliki cat/dat moda podmieniamy pamiętając w jakiej kolejności mieliśmy zainstalowane poprzednio. Podmieniamy je na aktualne pliki. Również pliki z katalogu script z archiwum PART 2 należy przekopiować do katalogu script w katalogu gry.

Po zainstalowaniu wszystkich składników moda należy:

1. Uruchomić grę z ostatniego zapisu.

2. Otworzyć Edytor Skryptów. Jak ktoś nie wie, to opisane jest to w FAQ#3

3. W Edytorze Skryptów przeglądnąć listę skryptów i odszukać skrypt o nazwie "temp.xrm.1.21to1.22patch.TC".

4. Uruchomić ten skrypt, poprzez naciśnięciu klawisz r mając ten skrypt podświetlony na liście. Następne okna potwierdzamy enterem. Po uruchomieniu skryptu możemy kontynuować grę. Polecałbym zapisać grę po wykonaniu skryptu.

Skrypt "temp.xrm.1.21to1.22patch.TC" możemy usunąć z katalogu "script", ale nie jest to konieczne.

ZMIANY W WERSJI 1.22:

Fixed - Broken Mobile Drilling System bullet.

Fixed - Reduced size and duration of CFA explosion.

Fixed - Shortened DMBC beam duration and increased rapid box to help it take out fighters.

Fixed - OWPs given small acceleration to stop them travelling forever if they happen to be moved.

Fixed - Small bug with the Terran Military Intel Network.

Fixed - Doubled the size of the Griffon.

Fixed - Improved some of the new sun textures and increased size variety.

Fixed - Corrupted HUD on Fujin Explorer.

Fixed - Various jobs fixes.

Added - New hotkey and script for System Override Software for claiming and taking over ships.

Added - More selling locations of the SOS.

Added - Xtra Update:

Added - New ship - The Otas Tempest.

Added - Model replacements for Shuri, Morrigu and Eurus.

Added - New turret models to all Argon capital ships (except Mk Is).

Wersja 1.22 jest zarówno dla TC jak i dla AP.

Instalacja moda w grze AP odbywa się w ten sam sposób co w TC, należy tylko pamiętać, że AP jest zainstalowany w folderze Addon i tam należy kopiować wszystkie pliki moda.

Aktualizacje plików tłumaczenia i plików mini moda są na Mamucie.

Również wkrótce pojawi się tłumaczenie opisów nowych rozwiązań z wersji 1.20, 1.21 oraz 1.22 (brak na razie czasu, ciężko powiedzieć kiedy przetłumaczę opisy nowych opcji, a jest ich sporo.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do X3:TC... Albiona niestety nie mam i obawiam się że nie będę miał. W każdym razie do rzeczy:

Czy decydując się na XRM mogę:

1. zainstalować takie skrypty jak: cmod, khaak invasion, pirate guild, yaki armada, race wars?

2. czy XRM domyśnie usuwa te wszystkie statki cywilne?

Pytania takie a nie inne ponieważ bardzo dawno nie zajmowałem się tematyką X'ów. A jakoś informacje w tych tematach albo przeoczyłem albo nie znalazłem.

PS.

Co do Combat Mod to znalazłem już info że jest włączony w XRM. Pirate Guild też ponoć działa z XRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch pierwszych tematach starałem się napisać jak najwięcej informacji o modzie, warto więc zacząć czytać temat od początku. Również linki do tematu oryginalnego na forum Ego będą przydatne. O przeczytaniu całego tematu nie piszę, choć na pewno kilka pytań i odpowiedzi znajdzie się w nim.

CMOD jak sam doszedłeś jest już w XRM.

Co do podanych skryptów, to polecałbym zagrać bez nich. Sam mod generuje sporo Kha'ak, piratów i wprowadza zamieszanie między rasami (choć to lepiej wychodzi w AP+XRM). Dla TC polecany jest skrypt MBBR i zalecam go zainstalować.

Odnośnie braku statków cywilnych, to ściągnij z Mamuta mini moje poprawki dla XRM TC, o tym co zmieniają przeczytasz w drugim poście tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wrzucilem 1.22 i ladnie odpala z save,wczesniej mialem problemy podczas zmiany z 1.20 na 1.21,niechcialo mi wczytac,teraz dziala idealnie,oczywiscie usowajac dwa pliki ktore psuly gre... co do skruptow to wiekszosci koliduje z modem,albo nie dziala...np:wrzucalem RPF na poczatku statki sie pojawialy gdy cos sie dzialo w sektorach,jednek zbiegiem czasu zanikaly calkowicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...