Skocz do zawartości

Mobilne górnictwo-pytanie


Sparhawk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich wiedzących o x3 wiecej ode mnie 😀 Mam pytanko, a nawet dwa.

1. Kupilem merkurego, polecenia wszystkie oprocz mk3, przenosny zestaw gorniczy, oslonki i chcialem pofedrowac sobie w ore belt, ale nie moge. 😀 Konkretnie to w instrukcji i faq yacka ze mozna miec laser gorniczy albo rakietami walic. gdzie konkretnie moge kupic ten laser?

2. Do pogromcy kupilem sobie dwa miotacze materii ale nie ma gdzie kupic amunicji. Wszedzie puste magazyny. I moje pytanie czy jest jakas fabryka ktora to wytwarza, i gdzie.

PS. Wiem ze pytania glupie i z bledami, za co przepraszam ale mysle ze wiecie o co mi chodzilo. Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszenie, aby ktoś Ci podał lokalizację jest uczciwe? Równie dobrze możesz zapytać mapy scorpa, a potem ją wywalić. Nikt Ci nie powie, gdzie jest amunicja i laser bo to się zmienia z minuty na minutę. Masz 3 wyjścia:

1. Mapa Scorpa

2. Latanie i szukanie.

3. Możesz dostarczyć do fabryki amunicji odpowiednie surowce, aby rozpoczęła produkcje. Musisz tylko uważać, żeby Ci NPC nie podprowadzili towaru, bo skoro tak mało go wszędzie to pewnie, jak pojawi się go trochę to rzucą się na niego z widłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje z tom uczciwoscia. Ja po prostu nie chce scorpy. Co do amunicji to owszem zmienia sie z minuty na minute ale nie ma tak ze fabryka zmienia towary, ktore produkuje. Dana fabryka caly czas robi to samo. Choszi mi o to jak nazywa sie fabryka robiaca amunicje? Taki sam problem mialem jak szukalem mk3. Nie ma na przyklad fabryki polecen mk3. Musialem leciec do centrali terracorp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 14:22, Sparhawk napisał:

Faq czytalem juz cale kiedys. O ile pamietam to nie bylo nic o merkurym. Tak wiec kupilem go bo tani, a do innych ras jeszcze sie zbytnio nie zapuszczam, chcialem zamontowac laser a tu nie mozna... Kasa w bloto 😀

Merkury nie zginie, możesz nim ręcznie zdalnie handlować albo kupić polecenia handlowe mk3 i uruchomić kupca sektorowego/wszechświatowego 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na Merkurym nie można zamontować PRZENOŚNEGO SYSTEMU WIERTNICZEGO (przynajmniej w TC to się tak nazywa) nie jest żadnym problemem.

Podlatujesz do mniejszych asteroidek myśliwcem i rozwalasz je bronią pokładową (nie miotaczem masy - amunicji szkoda).

Jak nie masz innej broni to taranujesz asteroidy górnikiem ale to zależy jak silne są osłony no i jeszcze musisz kierować nim osobiście (osobiście nie polecam mobilnego górnictwa, 2 moje górniki wykopyrtnęły się po kolizjach z asteroidami {latały na autopilocie}).

Najpierw puknij lekko w kamyczek i zobacz ile tarczy zeszło, potem obranie prędkości operacyjnej to metoda prób i błędów (Merkury znany mi z TC miał za słabe osłony nawet do takiej metody, dopiero wersja Tankowiec jakoś dawała radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie mowiac to nie mam pomyslu na dalsza gre. Mam 2x Merkury z czego jeden sektorowy na 2 poziomie a drugi mial robic za gornika ale nie moze. Do tego osmiornica bez broni i oslon, tylko do latania i czasami wozenia od bazy do bazy za marne 2-3 tys kredytow. Mam okolo 140 tysiecy na koncie. Chce kupic nove ale ani kasy ani reputacji. Gra podoba mi sie bardzo ale mam obecnie zastoj i zapowiada sie pare godzin nudy w postaci handlu i opcjonalnie zwiedzania nowych sektorow. Tak wiec ma ktos pomysly co robic zeby sie to tak nie wloklo? Nawet na piratow nie moge leciec bo osmiorniczka to takie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 18:41, Cerber napisał:

I dorzuć XTM, będziesz miał na co polować (albo "co" na Ciebie 🙁 ).

Dla nowego gracza nie polecam XTM-a. Niech najpierw pozna X3R i nauczy się walczyć 😀

Do tego instalacja XTM-a wymaga rozpoczęcia nowej gry.

Jeśli pogra 3-4 miesiące na czystym X3R i skończy fabułę, wtedy przesiadka na XTM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 17:07, Sparhawk napisał:

Oczywiscie nie oczekuje odpowiedzi typu zarabiaj na ogniwach, bo na handlu juz sie jako-tako znam. Chodzi mi o bardziej ogolne porady. Co wy robiliscie w czasie takich przestojow w czasie ciulania na pierwsza fabryke?

PS. Czy jako pierwsza fabryke oplaca sie stawiac kopalnie w ore belt?

Domyślam się że wykonujesz questy takie jak ,,zwróć statek", na nich właśnie grę się zaczyna.

Mam dla ciebie sposób na dość szybkie zdobycie statku, jest on jednak niezwykle niebezpieczny i nie daje gwarancji na zdobycie statku (ale daje 100% szansę na cenne łupy).

Trzeba znaleźć questa typu: ,,wolne miejsce w patrolu" i upewnić się że jakieś sojusznicze wojska są w okolicy. Przyjmujemy questa i po chwili do sektora teleportuje się kilku wrogów, zaczynają oni walkę ze wszystkim w okolicy a tymczasem ty ukrywasz się i obserwujesz. Skoro masz 140 tys na koncie to ośmiornica jest pewnie stuningowana, więc możesz zwabić wrogów do sojuszników jeśli się ociągają. W trakcie walki jest szansa, że któryś z pilotów wyskoczy ze statku i właśnie na taką okazję czekasz, przejmujesz statek gdy będzie bezpiecznie (rozważ instalację NPC Balling Addon- większa on częstotliwość wyskakiwania pilotów). Jeśli nikt nie wyskoczy to zbierz pojemniki z rakietami pozostałymi po bitwie (tak przynajmniej jest w TC). Zebrane rakiety sprzedajesz w placówce wojskowej.

Wymyśliłem to na poczekaniu, więc nie daję gwarancji sukcesu.

Był poza tym taki post na forum egosoftu:

szukasz nividum na znienawidzonej przez ciebie mapie scorpa i posyłasz tam mobilnego górnika, z całą ładownią nividum sprzedany w stoczni będzie wart kilka milionów (o ile w Reunion jest nividum, gram tylko w TC, więc nie znam różnic między grami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna zmiana tematu:

Przegladalem wlasnie przed chwilka polskie forum egosoftu i trafilem na temat o zmianie dubbingu w grze z angielskiego na polski. Zaciekawilo mnie to i zastanawiam sie, czy byloby to tecznicznie wykonalne. Z tego co wuczytalem to tak, ale potrzebo wiele wiele czasu i umiejetnosci. Ja ekspertem w tycz sprawach nie jestem, ale mam wielka chec uslyszec nasza piekna polska mowe w tej pieknej grze. Moze by tak zorganizowac narodowe ruszenie i wspolnymi silami sprobowac stworzyc polski dubbing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 19:24, Sparhawk napisał:

...ale mam wielka chec uslyszec nasza piekna polska mowe w tej pieknej grze. Moze by tak zorganizowac narodowe ruszenie i wspolnymi silami sprobowac stworzyc polski dubbing?

Akcja pojawiała się już kilka razy (ostatnio na tym forum i dotyczyła TC), jednak za każdym razem padała śmiercią naturalną. Wg mnie bardzo dobrze, bo głos Betty (tak nazywa się głos komputera pokładowego) jest dla mnie kultowy i nie wyobrażam sobie, aby komuś udało się powtórzyć to w sposób równie doskonały.

PS. Nie zmieniaj tematów, pisz nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 19:23, littlekiller napisał:

(rozważ instalację NPC Balling Addon- większa on częstotliwość wyskakiwania pilotów)

W Reunion skrypt nazywa się Balagi Signal Extension (+- literówka 🙁 )

W dniu 15.10.2011 o 19:23, littlekiller napisał:

Był poza tym taki post na forum egosoftu:

szukasz nividum na znienawidzonej przez ciebie mapie scorpa i posyłasz tam mobilnego górnika, z całą ładownią nividum sprzedany w stoczni będzie wart kilka milionów (o ile w Reunion jest nividum, gram tylko w TC, więc nie znam różnic między grami)

W Reunion ten system też działa (i to chyba nawet skuteczniej niż w TC. Jeśli nie chcesz mapy scorpa to podpowiem, że asteroidy z nividium zawsze są w

Spoiler

Rolk's Fate

, a czasami też w

Spoiler

Kingdom End i Presiden't End

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2011 o 23:16, Cerber napisał:

W Reunion skrypt nazywa się Balagi Signal Extension (+- literówka 🙁 )

W Reunion ten system też działa (i to chyba nawet skuteczniej niż w TC. Jeśli nie chcesz mapy scorpa to podpowiem, że asteroidy z nividium zawsze są w

Spoiler

Rolk's Fate

, a czasami też w

Spoiler

Kingdom End i Presiden't End

czy w TC nividum również jest w wymienionych sektorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno pytanko, bo pewnie macie już dosyć tłumaczenia takiemu noobowi jak ja.

Mógłby mi ktoś napisać jakie statki nadają się na górnika, bo ten merkury mnie na serio zdenerwował. Kupiłem mu co trzeba a on nie chce zbierać. Jakie statki się nadają. Dodam że najlepiej Argonow albo Boronow, ewentualnie Paranidian ale u nich nie mam reputacji. To będzie chyba wszystko, później temat do zamknięcia. Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...