Skocz do zawartości

- - - - -

XTC v2.0, czy będzie?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 12 październik 2011 - 16:49

Dziś jeden z głównych moderów teamu X-Tendend - Aragon Speed, ogłosił iż (jak pisze z powodu choroby) opuszcza team. Życzy pozostałym członkom zespołu udanych dalszych prac na modem i wydania wersji 2.0.
Jak dla mnie to zapowiedź iż mod ten nie doczeka wersji 2.0.
Czy szkoda? Sam nie wiem. XTM był super, XTC mnie rozczarował i nie wiem czy jeśli nawet wyjdzie wersja 2.0 będę miał ochotę zagrać.

#2 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 12 październik 2011 - 17:37

Użytkownik Yacek dnia 12 październik 2011 - 16:49 napisał

Dziś jeden z głównych moderów teamu X-Tendend - Aragon Speed, ogłosił iż (jak pisze z powodu choroby) opuszcza team. Życzy pozostałym członkom zespołu udanych dalszych prac na modem i wydania wersji 2.0.
Jak dla mnie to zapowiedź iż mod ten nie doczeka wersji 2.0.
Czy szkoda? Sam nie wiem. XTM był super, XTC mnie rozczarował i nie wiem czy jeśli nawet wyjdzie wersja 2.0 będę miał ochotę zagrać.

Cóż, premiera kolejnej części X'ów coraz bliżej, a i sam mod nie zyskał aż takiej popularności jak XTM, który, jakby nie było, wtedy był dosyć rewolucyjny i przyniósł świeży powiew. Część rozwiązań w nim zawartych znalazła się w gołym TC, a na innych w mniejszym czy większym stopniu wzorowały się różne zestawy skryptów i modów. Widać było, że twórcy XTC chcieli pójść o krok dalej, ale może ich to przerosło, albo się po prostu troszkę wypalili przy poprzednim projekcie i niestety całość nie wyszła tak dobrze jak sobie tego wszyscy (my i oni zapewne też) życzyli.
Tak czy siak mam nadzieję, że mimo wszystko uda im się wprowadzić 'finalną' wersję żebyśmy mogli w pełni ocenić ich dzieło.

#3 Trucx

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:31

Co to jest to XTM ?

#4 Centurion

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaFobos
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:37

" XTC do X3:Reunion"

To powinno rozwiac wszystkie wątpliwości:
http://forum.egosoft...3760708#3760708

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 listopad 2012 - 19:45

Wygląda na to, że kto czekał na XTC 2.0, doczeka się: http://forum.egosoft...3980931#3980931
Wielkość moda: http://forum.egosoft...3980947#3980947
Aktualnie testowana jest wersja 2.0 RC1, która może będzie finalną.

#6 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 21:29

Pytanie, czy to będzie następca XTM'a, czy po prostu kolejna wersja moda... Czekamy! :)

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 listopad 2012 - 21:35

Użytkownik Piteropeter dnia 21 listopad 2012 - 21:29 napisał

Pytanie, czy to będzie następca XTM'a, czy po prostu kolejna wersja moda... Czekamy! :)

No cóż, kto grał w wersje 1.0 lub późniejszą 1.2, to wie jaka jest odpowiedź na to pytanie. Wersja 2.0 nie będzie rewolucja w stosunku do wcześniejszych wersji, będzie natomiast (podobno) miała w pełni funkcjonalne opcje, które kulały w wersji 1.0.

#8 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 21:40

XTM bardzo wzbogacił Reunion. Pomysły były na tyle dobre, że twórcy X'ów niektóre z nich wykorzystali w TC... Twórcom XTM'a raczej trudno będzie wymyślić coś jeszcze lepszego niż za pierwszym razem...

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 listopad 2012 - 21:44

Użytkownik Piteropeter dnia 21 listopad 2012 - 21:40 napisał

XTM bardzo wzbogacił Reunion. Pomysły były na tyle dobre, że twórcy X'ów niektóre z nich wykorzystali w TC... Twórcom XTM'a raczej trudno będzie wymyślić coś jeszcze lepszego niż za pierwszym razem...

Wymyślili. Np. rozprzestrzeniająca się mapę galaktyki.

#10 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 21:53

Ale np. w XTM'ie byli dodani ziemianie, stawianie bram skokowych za pomocą statków (już nie pamiętam nazwy), statki T0, M0, sohneni, abordaż, smoki i wiele więcej... A rozprzestrzeniająca się mapa galaktyki - niby fajny patent, ale ja się przyzwyczaiłem do starej mapy świata X... :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych