Skocz do zawartości

- - - - -

Nazwy własne statków

18 odpowiedzi w tym temacie

#11 Volvez

Kucyk myśliwski

• Gwardia
  • 406 postów
  • LokalizacjaHic sunt leones
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X: Rebirth

Napisano 30 wrzesień 2011 - 21:02

W sumie to tak.
Ale dwa podobne tematy są konsekwencja dwóch podobnych gier.

#12 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 30 wrzesień 2011 - 21:51

Wyświetl postUżytkownik Volvez dnia 30 wrzesień 2011 - 21:02 napisał

Ale dwa podobne tematy są konsekwencja dwóch podobnych gier.

Bynajmniej. Raczej tego, że ktoś nie poszukał odpowiedniego tematu. Gdyby była jak piszesz, drugi temat powstałby w dziale o TC.

Ale koniec tej dyskusji, bo zrobił się offtop.

#13 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 październik 2011 - 20:16

Zgadza się. Zamknę na zawsze....

#14 littlekiller

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaKabina pilota
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 22 październik 2011 - 18:50

Ok

Nie zauważyłem posta.

Dopiero teraz dotarło do mnie że założyłem temat dotyczący nazw własnych, a sam nie podałem swoich :(

Zrobię to w temacie z Reuniona :)

Ten temat można właściwie zamknąć, żeby zdublowanych postów nie było.

#15 Doromeza

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaXenoński Sektor 347
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Reunion

Napisano 05 kwiecień 2012 - 17:03

Ja zwykle swojego Tytana MkIII zwykle nazywam "Pogromca", Pogromcę zaś - "Tytan", tak dla jajec :) Novę zazwyczaj "Xenon Buster" lub "White Panther", Centaura "Anti-Enemy Corvette" lub "Silver Tiger". Ale dla każdego statku wymyślam sobie jakąś charakterystyczną, fajną nazwę. No chyba, że przygotowuję się do czegoś wielkiego, wtedy statki nazywam według poniższego wzoru:

[Nazwa operacji]-[Funkcja]-[Kolejny numer statku o tej samej funkcji w danej operacji]

Hmmm... Fajnie być pierwszą od końca września zeszłego roku osobą odpowiadającą w temacie zgodnie z jego przeznaczeniem :)

#16 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:28

Ohoho! Ale stary temat :o
Niemniej nie oprę się chęci pochwalenia się swoim systemem :D
Jako że od xxx-dziesięciu lat używam nicka Kane (a spodobał się ludziskom na tyle że czasami dodaję wyróżnik _Edain) zatem w światach Wspólnoty istnieje i prężnie działa korporacja KaneCorp. Wszystkie obiekty w grze posiadane przeze mnie mają to w nazwie plus opis przeznaczenia (Tyczy fabryk, kopalni, stoczni itd). Flotę natomiast podzieliłem na KaneCorp Fleet (KCF) czyli flotę handlową i KaneCorp Navy (KCN) czyli flotę bojową. Standardowa zatem nazwa statku to np. KCF TL Orca (dla borońskiej orki) lub KCF TS xxWorker (dla statku obsługującego daną fabrykę - wówczas xx to skrót fabryki np Solar).
Flotka bojowa en masse to KCN plus typ plus model (np KCN BC Tyr albo KCN HF Nova), oznaczenia typów pobrałem z marynarki/lotnictwa wojskowego. Jedynie Kilka okrętów plus mój osobisty posiadają nazwy własne... do ciekawszych należą KCF TL Boulder Dash, KCN CA Pinokio, czy seria krążowników/pancerników nazwanych podobnie jak okręty z Andromedy, czyli KNC BC Andromeda Ascendant, KCN BC Crimson Sunrise itd....
aha... zapomniałbym o zwiadowcach :o.. oni zawsze mają nazwy typu Where's My Home albo Can't Find the Way itp.... byle było śmiesznie :)

#17 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 200 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:01

Na ostatnim savie miałem dwa Fenixy, "Erasmus" i "Miura", dwa tytany Tytany "Aquitaine" i "Bastion", Perseusze "Galatea" i "Psamtik", Pythona "Ravana" i Raptora "Rakshasa".

Humm, godziny w Freespace wykrzywiają człowieka.

#18 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:06

Freespace się nagrał i mu zostało... :)

#19 Kane_Edain

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaMszczonów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 17 styczeń 2014 - 07:46

to podobnie jak u mnie, tylko filmowo - za dużo Andromedy i Stargate :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych