Skocz do zawartości

Skrypt Hephaistos Corp. Station building service


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Hephaistos Corp. Station building service służy do budowania naszych fabryk, bez konieczności posiadania własnego lub wynajętego TL-a, oraz bez konieczności naszej obecności w sektorze, w którym zamierzamy wybudować zakupioną fabrykę.

Instalacja

Skrypt dostepny jest w formacie .zip, więc po pobraniu należy rozpakować archiwum skryptu i przekopiować wszystkie pliki zawarte w katalogu "script" do takiego samego katalogu w katalogu głównym gry. Pliki z katalogu "dokuments" zawierają tylko dokumentację (opis) skryptu i do działania nie są potrzebne. Plik z katalogu "script.uninstall" służy do odinstalowania skryptu i tylko w tym przypadku należy go używać.

Pliki z katalogu "t" można pominąć, na Mamucie dostępny jest spolszczenie do skryptu, link do spolszczenia jak zwykle w temacie o spolszczeniach skryptów.

Plik 7337-L048.xml po pobraniu z Mamuta i wypakowaniu z archiwum kopiujemy oczywiście do katalogu t w katalogu głównym gry.

Opis działania skryptu

Po instalacji skryptu i uruchomieniu gry w pierwszej kolejności musimy przypisać odpowiedni skrót klawiaturowy do uruchamiania skryptu. Skrót przypisujemy w grze, w Sterowanie, zakładka interfejs.

Szukamy tam pozycji opisanej jako "HephCorp. Usługi Budowy Stacji" i dla niej ustalamy klawisz skrótu.

Następnie naciskamy przypisany klawisz skrótu, otrzymujemy wiadomość z opisem skryptu, a po jej przeczytaniu (potwierdzeniu przyciskiem OK) otwiera nam się menu umożliwiające dokonanie zakupu:

post-15-0-51255500-1316884917_thumb.jpg

Przy pierwszym uruchomieniu skryptu, sprawdza on czy na koncie gracza jest min. 1.000.000 kr. Jeśli tak jest możemy dokonywać zakupów.

Dostępność fabryk różnych ras zależna jest od naszej reputacji u danej rasy.

Po wybraniu interesującej nas fabryki trafia ona do listy obecnego zamówienia, gdzie możemy określić ilość wybranej przez nas fabryki.

W jednym zamówieniu możemy kupować różne fabryki, różnych ras, maksymalna ilość fabryk w jednym zamówieniu wynosi 125.

Chcąc skończyć zamówienie musimy nacisnąć przycisk ESC będąc w menu wyboru fabryki.

Jeśli na koncie będziemy posiadać odpowiednią ilość kredytów, zostaną one pobrane z konta, a nasze zamówienie zostanie zrealizowane.

Jeśli nie będziemy posiadać odpowiedniej ilości kredytów, zamówienie zostanie zapisane i zostanie zrealizowane, gdy zaistnieje możliwość pobrania opłaty za zamówione fabryki. Będziemy musieli tylko uruchomić klawiszem skrótu skrypt Hephaistos Corp.

Po dokonaniu zapłaty, zakupione fabryki zostaną przetransportowane do wskazanego przez nas sektora i wybudowane na wskazanych przez nas współrzędnych.

Ograniczenia

- Nie można kupować stacji nie pozwalających na dołączanie ich do kompleksów (Stacji Handlowych, DOK-ów, stoczni, HQ).

- Można składać tylko jedno zamówienie na raz.

- zakupione fabryki nie będą połączone Zestawem do budowy kompleksu (brak takiego polecenia w Edytorze skryptów), więc połączyć je w kompleks będziemy musieli już w tradycyjny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako fan firmy Hephaistos (szkoda, że nie mogę być udziałowcem, w końcu daję im sporo zleceń) dodam tylko, że firma pobiera za przywóz i ustawienie obiektów które mają być potem przez nas połączone w kompleks, 20% kwoty, jaką tworzą ceny wszystkich zamówionych przez nas stacji. I jeszcze jedna uwaga - jeśli budujemy kompleks, w skład którego wchodzić ma jakaś kopalnia, musimy ją sobie sami posadzić na asteroidzie. Najlepiej zrobić to na początku, bo potem jako miejsce zrzutu dla ekipy Hephaistosa wskazujemy właśnie naszą kopalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy zainstalowanie tego skryptu miało wpływ na zaistniałą sytuację. Wczoraj miałem kilka save z różnymi datami i czasami. Dodatkowo posiadałem Słonia który był zadokowany w stoczni i czekał na załadunek. Po zainstalowaniu skryptu zobaczyłem czy działa i zrobiłem save. Wszystkie moje save zmieniły datę i czas na jednakową (ostatnią). Skrypt oczywiście działa nadal prawidłowo. W dniu dzisiejszym przeglądając listę statków nie znalazłem Słonia ? Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie miałem save bez Słonia, ogólnie staram się save-ować przed każdą misją bojową i na większości stacji do których przybijam :-) więc robię kilka save dziennie :-) Dziwi mnie tylko opcja zmienienia daty i godziny save na takie same :-) W sumie dramatu nie ma bo moje UT szybko zarabiają więc kupię kolejnego Słonia i może teraz już po zainstalowaniu skryptu kolejny nie zniknie. BTW zapomniałem o dzienniku muszę sprawdzić :-) Thx za podpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.02.2012 o 15:21, Szynszyl napisał:

A ja mam inne pytanie ile czasu trwa przetransportowanie stacji zakładając że stocznia jest sektor wyżej i jeszcze jedno jak namierzyć TL wiozący nasze stacje??

A o jakie TL ci chodzi? Bo te z tego skryptu pojawiają się po chwili w sektorze gdzie ma być wybudowana stacja i lecą tylko do miejsca docelowego. Czas od złożenie zamówienia do wybudowania stacji to 1-2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...