Skocz do zawartości

Zadbajmy o poziom na forum.


Medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w tematach prowadzono dysputy na tematy wszelkie, choćby gospodarki w X-ach, zastosowaniu odpowiednich kombinacji uzbrojenia w jednostkach etc. Czasem trafiło się że ktoś jakiś bubel odstawił w postach, ale nie było tego dużo.
Po nie wchodzeniu przez tydzień na forum ciężko było ogarnąć ilości informacji jakimi wymieniali się członkowie forum (fakt że gra była też świeża więc było co opisywać).
Dzisiaj jednak, gdy czytam informację o X-Rebirth, nagle ktoś schodzi z tematem na masseffect 3, po czym lecą 2 kolejne posty o TES V. W skryptach do X:TC powstaje temat typu Normandy (ja ten sam statek znalazłem w modzie Cadiusa do którego link był akurat 3 linijki niżej, używając po prostu opcji szukaj). Albo cyrk jaki robili użytkownicy gdy Mamuta przenoszono na inny serwer, wtedy chyba 30 razy miałem okazję przeczytać pytanie kiedy będzie dostępny Mamut 😀.
Chodzi mi po prostu o to żeby użytkownicy czasem poszukali ręcznie informacji, nie rozpisywali postów w ogóle niezwiązanych z tematem, a czasami poprostu nie pisali bzdur (dla niektórych ten temat tym właśnie będzie). Ludzie którzy stworzyli to forum mieli konkretny zamysł co do jego przeznaczenia, chcieli skupić ludzi których interesuje świat X-ów (zwłaszcza po tym jak Egosoft na pewien czas zamkną polskie forum u siebie).
Poruszę jeszcze jedną kwestię, ortografia. Ja wiem że czasem można walnąć byka, zwłaszcza że na forum jakoś nie działa za bardzo zaznaczanie błędów (chyba że piszemy po angielsku), nie każdy chodzi też ze słownikiem w ręku, Ale jeśli widzę że ktoś w swoim poście wali byki typu "ktury" albo "morzę" to robi mi się tak troszkę nieswojo. A przecież można zawsze treść swojego posta wrzucić do notatnika (taka fajna aplikacja) i poprawić zaznaczone w nim błędy.
Myślę że to tyle 😀 . Liczę na jakąś małą dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wypowiedzią Medyka, "rencami i nogami".

Pisanie nie na temat, zakładanie nowych tematów, gdy już takie istnieją i wiele innych błędów, to największa bolączka każdego forum. I proszę nie oczekiwać, że moderatorzy wszystko poprawią.

Błędy ortograficzne - nikt nie jest orłem z ortografii, ale tłumaczyć się, że ma się dysleksję to można w życiu prywatnym, gdy pisze się odręcznie. Pisząc na forum, można wspomóc się wbudowanymi lub dodanymi jako dodatek do przeglądarek, elektronicznymi słownikami ortograficznymi (sam używam słownika do FF i wiele razy mi pomógł). No chyba, że ktoś lubi się ośmieszać, bynajmniej nie z powodu błędów, ale z faktu braku chęci pracy nad ich poprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za. Ale za to znów będą tłumy ludzi, którzy poobrażają się na cały świat, a zwłaszcza na adminów i moderatorów za stosowanie terroru i brak wyrozumiałości. Znalazłem w necie posty Jagody i jeszcze kogoś (nie pamiętam w tej chwili) na jakimś forum z grą o husarii czy jakoś tam. Pełne opisy skryptów do TC na forum o koniach... ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że brak przecinka, jeden dwa błędy to nie powód do bana. Ale jeśli ktoś notorycznie kaleczy język ojczysty, to uwaga i prośba o poprawienie błędów jak najbardziej widziana.

Bany to poleciały za obrażanie innych użytkowników. Nie będę nikogo wskazywał palcem, ale jest kilka takich osób, które obrażały innych na forum, a po otrzymaniu upomnienia i bana wyniosły się z forum, by swoje żale wyrażać na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powinno się trochę podpiętnować zwłąszcza ortografie, ja sam niby dyslektykiem jestem (przeskakują mi literki gdy czytam książki, a czytam sporo) ale też mam wrazenie że z tego co żeczywiście było pewnym symptomem zrobiono wytłumaczenie kalectwa. Ludzie już nawet się nie peszą popełniając błędy, oni się jeszcze obrażają że śmiano im uwagę zwrócić. Inna sprawa to odbieganie od tematów rozmów, bo i ile troszkę można odbiec od tematu, to tak jak już przykład który podałem z TES V gdzie Konrad Wspomniał o Mass effekcie na gwiazdkę (no ok, to nic bo tyczyło się daty wydania X:Rebirth), to już kolejne 2 posty o Skyrim były po prostu bez sensu. Dziś najbardziej dobił mnie temat "Wypakowanie gry z plików cat" w skrypty i mody do X:TC. Pomijając że nie zrozumiałem treści postu (jestem na studiach inżynierii już drugi rok, ale może gupi jakiś jestem) to popełniono tam dwukrotnie błąd typu "morze" (a nie chodziło o zbiornik słonych zasobów wody), jednocześnie pomiędzy dwoma błędami zastosowano pełną odmianę bo słówko "mogę". Gdzie tu logika ??PS. A Jagoda pisze na forum gry Mount&Blade a nie forum o husarii. Ta gra to takie X-y na koniach. 😀
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdzono dysleksję i dysortografię ale błędów raczej nie robię 😀 Oczywiście od czasu do czasu zdarza się jakiś "byk" ale na szczęście nie często 😀 I tak, wiem, kilka razy zboczyłem z tematu za co przepraszam, mogę mieć tylko nadzieję, że wybaczycie.

Dobrym sposobem na unikanie błędów jest to co napisał Yacek (z resztą nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz), czyli słownik w przeglądarce, wystarczy tylko popatrzeć na tekst i poszukać czerwonych zaznaczeń.

Polecam również po napisaniu posta przeczytać go od początku do końca, aby upewnić się, że nie ma błędów np. z odmianą, które baaardzo często popełniamy, gdy zmieniamy coś w poście przed jego wysłaniem. Mi wiele razy się wydawało, że moje posty są ok, dopóki nie przeczytałem ich od początku do końca 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi błędy to trza przeglądarkę ze słownikiem sobie zainstalować i tyle. Po to mamy technologię aby się lepiej żyło przeca.

Zaś OT: drobny OT to standard na forum. Po poprostu ludzie wolą "wędrować" po okolicach tematu niż trzymać się go prosto: nikt nie będzie nowego dla mikroskopijnego wątku zakładać. Takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...