Skocz do zawartości

XTM - Pytanie


Draakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż gram od jakiegoś czasu w x3 + bonus pack i tak jakoś nie wiedzieć czemu, zaczyna się robić trochę nudno a jako, że wszyscy tak chwalą XTM, pomyślałem, że może to jakoś urozmaici mi grę. Tylko w tym momencie zaczynają się schody - czy jak zainstaluję Xtended moda to będę musiał zaczynać grę znowu od 0, czy też będę mógł kontynuować rozgrywkę od swoich save'ów ? Bo mnie skręca i wykręca jak pomyślę, że będę musiał zaczynać znowu grę od 0 i, że znowu będę przeżywać męczarnie zdobycia pierwszej Novy 😀 Aktualnie mam zainstalowane:

X3 PL

X3Update2.0.01_to_2.0.02_PL

x3_bonus_package_3.1.05

Spolszczenie BP 0.9f beta

+ kilka skryptów które nie powinny się gryźć z XTM

Gram na poziomie Łatwizna z fabułą

I jeszcze jedno pytanie, który M2 polecalibyście kupić ? kupiłem Płaszczkę zachwycony jej statami, entuzjazm się skończył jak odkryłem, że nie można na nią zamontować chociażby ADP alfa i tym bardziej beta co powinno być imho podstawą na tego typu statkach 😀 Po głębszym przestudiowaniu statystyk statków, wyodrębniłem 2: Argońskiego Tytana i Splickiego Pytona - Pyton by mi bardziej odpowiadał ponieważ można na niego założyć ADP beta (alfy testowałem już na orce i m3 Xenonów robiły z niej sito... ), tylko ta mała liczba wieżyczek i słabsze "Szildy" tak jakoś niezbyt... ( ymm statków z XTM nie sprawdzałem xP )

PS. zanim napisałem tego posta przejrzałem całe Faq i wszystkie tematy, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że tego uniknę 😀(( No nic śmignę szybko fabułę i zaczynam od nowa z XTM, przynajmniej jak już uporam się z tą Novą dzięki mojemu genialnemu sposobowi na Xenońskie "Flagofce" powinienem szybko odzyskać stracony majątek... 😀 Mam nadzieję, że będzie warto...

Dzięki za szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No nic śmignę szybko fabułę i zaczynam od nowa z XTM,

Ja byłem dość zażenowany gdy kończyłem fabułę X3. Latałem LX i powiększałem swój majątek z myślą że będę tego potrzebował do następnych misji a się okazało że już mając Pir. Nova Ścigacz mogłem z palcem przejść do końca. Przeszedłem szybko i stwierdziłem że posłuchanie rady o przejściu fabuły było zwykłą stratą czasu. Teraz gram w XTM który jest tak rozbudowany i zbugowany w porównaniu z podstawką że aż mnie wczoraj głowa rozbolała jak czytałem o przejmowaniu statków i głupich problemach z tym zwiazanych. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

aż mnie wczoraj głowa rozbolała jak czytałem o przejmowaniu statków i głupich problemach z tym zwiazanych. 😀

Tzn. jakich problemach??

Statki przejmuje się tak jak w zwykłym X3. Tu nic się nie zmieniło. Ze względu na niemożność przejęcie czegoś większego od M3+ dodano ciężką korwetę przechwytującą OTAS HCF.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz gram w XTM który jest tak rozbudowany i zbugowany w porównaniu z podstawką że aż mnie wczoraj głowa rozbolała jak czytałem o przejmowaniu statków i głupich problemach z tym zwiazanych. 😀

Fajnie by było, jakbyś najpierw sam doświadczył w/w problemów. Wtedy mogłaby Cię głowa rozboleć. To że ktoś nie przeczytał FAQ czy instrukcji i w związku z tym ma problem nie znaczy, że wszyscy będą go mieli. W przypadku XTM lektura FAQ wystarczy do bezproblemowego grania 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ pisze jak oblokowac WSZYSTKIE profile. Gra w fabule to tylko strata czasu. Gdybym mial ja ocenic to dalbym 2/10. Porywajaca niczym woda w klozecie, na dodatek caly plot jest chaotyczny. Najlepsze jest to ze nieswiadomy gracz gromadzi tony sprzetu kupuje lotniskowce i niszczyciele, a na sam koniec zostaje wepchniety do pirackiej novy uzbrojonej w LDI ha ha ha 😀 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najlepsze jest to ze nieswiadomy gracz gromadzi tony sprzetu kupuje lotniskowce i niszczyciele, a na sam koniec zostaje wepchniety do pirackiej novy uzbrojonej w LDI ha ha ha

Dokładnie jak mówisz, to największa parodia. Aczkolwiek początek fabuły nie jest taki zły. Kicha robi się dopiero gdy graczowi dosłownie wszystko zostaje narzucone. Zero nieliniowości i swobody, które de facto stanowiły "sztandar" X-ów. Pod tym względem X2 przegania trójkę o lata świetlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stad - A polskich znakow i tak nie bedzie 😀

Yacek, zrobilem jedyna rzecz ktora byla dopuszczalna dla laika, czyli ukonczylem fabule (a wyszlo jak wyszlo). W rejestrze nie mialem zamiaru grzebac, a i nawet nie umiem i nie chce umiec bo mi to do niczego nie potrzebne. Tak wiec, tak jak napisales: to leprzy sposob.

Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ze względu na niemożność przejęcie czegoś większego od M3+ dodano ciężką korwetę przechwytującą OTAS HCF.

No właśnie o HCF mówię.

Cytat

Tzn. jakich problemach??

Cytat

W przypadku XTM lektura FAQ wystarczy do bezproblemowego grania

Problemach opisanych w tym temacie: http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=4144

Przykładowo:

"A big problem for most of us is getting troops for the HCF. In my game (and many others) the various troops selling stations never have any troops in stock. Also many people have the argon training ship stuck in sector "null". This leaves ONLY the OTAS HQ to buy marines from. But only 12 at a time. And they restock on every reload, so one option to get enough troops is to keep reloading several dozen times.."

Jednak samo w sobie przejmowanie nie jest wcale takie proste szczególnie że trzeba włazić do tego głupiego menu. Owo menu przeszkadzało mi już w podstawce i jak można wyczytać w tym temacie przeszkadza nie tylko mnie. Strasznie wkurza mnie że nie mogę przypisać konkretnej komendy do konkretnego statku pod konkretny klawisz. To by wieeele ułatwiło. Mam nadzieję że taka możliwość pojawi się w Terran Conflict.

Tak więc Azakal jeśli dla Ciebie to nie są problemy to ja ci zazdroszczę bo problemy mnie zwykle gryzą a wole jak mnie nic nie gryzie. ;]

Cytat

Najlepsze jest to ze nieswiadomy gracz gromadzi tony sprzetu kupuje lotniskowce i niszczyciele, a na sam koniec zostaje wepchniety do pirackiej novy uzbrojonej w LDI

Całe szczęście spróbowałem swoich sił z fabułą wcześniej więc nie straciłem aż tyle czasu. Dopiero bym się wściekł jakbym zebrał taką armadę i w ostatniej misji nie mógł wezwać wsparcia - masakra. x)

Co do myśliwca to mnie wepchali w bodaj Peryklesa z 2xAC i 2xLDI. Drastyczna przesiadka biorąc pod uwagę że wcześniej latałem w Hyperionie z zadokowanymi LX i Meduzą.

Cytat

Aczkolwiek początek fabuły nie jest taki zły. Kicha robi się dopiero gdy graczowi dosłownie wszystko zostaje narzucone.

Podpisuję się pod tym. Ciekawe dlaczego tak bardzo ograniczyli na końcu.

Cytat

No cóż, fabuła w X3 to taki rodzaj szkolenia w FPS-ach, ma nauczyć poruszania się, działania, walki, budowy i handlu,

Yacek chyba sobie jaja robisz. 😀 Ja pierwszy raz zetknąłem się z serią X właśnie od Reunion. Jak wszedłem do gry to pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to brak jakiegoś treningu. Biorąc pod uwagę dość spore skomplikowanie X3 szczególnie dla nowego gracza takie coś powinno być. Te wiadomości które dostawałem to był żart a nie "system pomocy interaktywnej". Na początku nie wiedziałem nawet jak otworzyć te wiadomości. 😀 Z fabułą też miałem nieco problemów i parę razy zaglądałem do solucji. Przykładowo w misji gdzie miałem lecieć za tatkiem za pierwszym razem poleciałem Hyperionem i patrzyłem jak wlatuje w tą asteroidę rozbijając się (wtedy myślałem że się rozbił z powodu wielkości potem poleciałem LX i zrozumiałem że nie xP). Najśmieszniejsze było to że przed filmem jak w nią wlatuję Saya Kho skoczyła do tego sektora tylko po to żeby poinformować mnie że do tej misji będę potrzebował myśliwca... a zaraz potem ten filmik. xD

Tak czy siak X3 uczyłem się poprzez kiepawą instrukcję i nie za ciekawe łażenie po forach i szukanie tematów bo banda starych wyjadaczy czepiała się że nie szukają tylko zakładają nowe zaśmiecając. 😀 Fabuła mnie niczego nie nauczyła. Jedyne co pomagało to czytanie i próbowanie w grze.

Podsumowując uważam że X3 to bardzo rozbudowana gra i aż jestem pod wrażeniem jak bardzo jednak brakuje jej jeszcze wiele do tego bym nazwał ją w pełni skończoną grą. I nie myślę tutaj o takich kolosalnych sprawach jak na przykład lądowanie na planetach ale brakuje takich podstawowych funkcji jak na przykład dziennik misji czy przypisywanie komend pod klawisze że nie wspominając o zarządzaniu grupami (z tego co widziałem ma się to poprawić w Terran Conflict) albo samouczku dla nowych graczy.

Cytat

jak ktoś nie umie grzebać w rejestrze to dla niego to lepszy sposób.

Umiem grzebać i dla mnie to też lepszy sposób ponieważ oszczędza wiele czasu. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, teraz jest tak, jak powinno być (co prawda nie miałem okazji poznać Zenkow z X:BtF) - np. w czystym X3 z palcem w (_!_) rozwalałem po kilka N'ek + M + L siedząc w Jaguarze, (no, z L było nieco trudniej bo Jaguarowi trochę generatora brakło by zdjąć mu osłony, ale jakoś dawał rade) a w XTM to z samymi N mam problem. No cóż, trza się będzie na nowo nauczyć walczyć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...