Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odstaw cheaterski skrypty na bok, sloder - zchrzanią Ci całą frajdę. Jak koledzy pisali: wywal grę, zainstaluj od nowa. Nie wrzucaj wszystkich skryptów na raz, wrzuć kilka i sprawdź. Potem dokładaj inne w międzyczasie sprawdzając poprawność działania gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odstaw cheaterski skrypty na bok, sloder - zchrzanią Ci całą frajdę. Jak koledzy pisali: wywal grę, zainstaluj od nowa. Nie wrzucaj wszystkich skryptów na raz, wrzuć kilka i sprawdź. Potem dokładaj inne w międzyczasie sprawdzając poprawność działania gry.

i rup co hfila kopje folderu z grom rzeby mudz od zyskadź poprawnom i działajoncą wersje w raźe czego 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😛

padłem, narazie nie ściągnąłem żadnego skryptu a tez aktualnie nie chcę mieć dobrej reputacji chcę zobaczyć własne HQ w sektorze który mam zamiar zasiedlić aha skoro już w temacie to skąd wziąść tą misje wiem że w kingdom end ale gdzie bo przelatałem wszystkie stacje i nic nie zalazłem wiem że trzeba ścągnąć to 2.0.0.2 ale do której wersji to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij od razu wersję 2.5

Powinieneś dostać powiadomienie PM o zaproszeniu do misji i informacje o ewentualnych brakach (musisz mieć kasę itp itp, pewnie w FAQ jest to napisane, polecam przeczytać).

Co do HQ, to też jest w FAQ, jak przeczytasz gdzie i powiesz mi, gdy ściągniesz odpowiedni plik, to pomogę Ci dalej zainstalować HQ, jednak stety, niestety, musisz przebrnąć przez tyle literek, poukładać je w słowa, potem je w zdania i całą wypowiedź. Jak skończysz i będziesz mieć jakieś problemy, to daj znać, coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy ktoś tu sobie z nas próbuje jajca robic 😛

sloder w FAQ i instrukcji masz wszystko bardzo dokładnie opisane. Owszem czasem nawet pomimo tego człowiek się zgubi ale nie przesadzaj. Misja Bala Gi jest w FAQ i na forum opisana bardzo szczegółowo (od warunków przystapienia do misji począwszy na warunkach zaliczenia skończywszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich do x3 przekonałem się we wtorek i zamówiłem gre nim jednak dojdzie mi przesyłka mam kilka pytań:

1. Jakie mody i skrypty byście polecili na początek - mam tutaj na myśli urozmaicenie rozgrywki i jej ulepszenie a niekoniecznie jej ułatwienie

2. Czy jeśli zagram w gre bez wątku fabularnego będę nadal zmuszony grać bohaterem z fabuły gry ??

3. czy statki mogą mieć nadane przez gracza nazwy

4. Czy jeśli w dalszej części gry stworze dość silna flotę będę mógł sobie podporządkowywać planety czy sektor

5. Czy jeśli bedę realizować kariere pirata czy będę mógł wybudować sobie jakąś piracką baze ??

6. Jak to jest z konflikatami zbrojnymi w grze sa one przypisane do wątku fabularnego czy sa tez wydarzeniami losowymi i nie treba się martwić że x3 stanie sie wszechświatem nudnym i pokojowo nastawionym 😆

za odpowiedzi dziękuje 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początek żadnych, polataj, zorientuj się o co biega w grze i wybierz swój własny styl gry, potem dopiero szukaj skryptów, które będą odpowiadały twojemu stylowi. Zajmiesz się handlem, będziesz szukał skryptów ułatwiających go. Zajmiesz się budową kompleksów, znajdziesz skrypty do budowy i obsługi takich. Pociągnie cię walka, poszukasz skryptów ułatwiających lub utrudniających (albo jednych i drugich) rozgrywkę.

W pierwszej kolejności zaglądnij do tematu: Spolszczenia skryptów znajdziesz tam najpopularniejsze skrypty i ich spolszczenia.

2. Nie. Tylko grze z fabułą. We wszystkich innych opcjach startowych jesteś kimś innym i z nazwy i z rasy. Zresztą nazwę swojej postaci zawsze możesz zmienić na dowolną, nawet w grze z fabułą.

3. Tak. Jednak jest problem z polskimi znakami w nazwie.

4. W czystej grze nie. O planetach zapomnij, to tylko tło. Natomiast jest skrypt Sector Takeover, który pozwala przejmować sektory.

5. Nie.

6. Nie ma konfliktów zbrojnych między rasami, albo jeśli już to bardzo rzadko i są to sprawy marginalne (czasem w jednym sektorze ktoś kogoś zaatakuje, ale nie prowadzi to do konfliktu globalnego). Ale są skrypty, które wprowadzają takie konflikty. Nie znaczy to jednak że będziesz się nudził. Zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bardzo jest od kogo bo grę sam znalazłem przez przypadek wcześniej kupiłem sobie darkstar one ale była tak nudna że skończyło się jedynie na wątku fabularnym przeczytałem sporo recenzji x3 w necie i kilka for. Z tego co się dowiedziałem ma wszystko to co chcę żeby space sim miał i chyba nawet więcej 😆 skoro mogę latać gigantycznymi statkami zarabiać kasę atakować sektory budować fabryki a przy pomocy modów i skryptów przejmować kontrole nad sektorami to czego chcieć więcej reszta wyjdzie w praniu o ile przez pocztę Polska nie będzie szło miesiąc czasu 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no właśnie nie bardzo jest od kogo bo grę sam znalazłem przez przypadek wcześniej kupiłem sobie darkstar one ale była tak nudna że skończyło się jedynie na wątku fabularnym

To dokładnie tak jak ja 😆

Mam nadzieję że tak samo złapiesz bakcyla na X3. 😆

Tylko przygotuj się, lata się ciut inaczej niż w DSO i rakiety to nie to samo co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w świecie X i mam kilka pytań, które chyba jeszcze nie padły - nie trafiłem na nie na forum jak na razie.

1. Czy lepiej grać z fabułą, czy bez niej? Chodzi mi o to, czy fabuła uatrakcyjnia rozgrywkę, czy też narzuca jakiś określony styl gry i ogranicza swobodę. Jak dotychczas grałem tylko tak na "obeznanie mechaniki" - teraz chcę zacząć "na serio" i nie wiem, jaki start wybrać. Nie

przepadam za monotonią ale nie lubię tez, jak mam coś robić na siłę.

2. Na statki których ras można napadać w miarę bezstresowo? Wiem, że z upodobaniem polujecie na piratów, khaak i xenonów, ale czy opłaca się jeszcze z kimś zadzierać?

3. Czy zwalczanie piratów (po polsku - łupienie na każdym rogu 😆 ) może się odbić podczas handlu z piratami?

4. Co to są OTAS ? Oni chyba doszli dzięki XTM. To jakaś rasa? A może frakcja?

5. Wyczytałem, że nawet w grze z fabułą można zmienić imię/nazwisko bohatera (tak zrozumiałem) - to prawda? Jeśli tak, to gdzie jest taka opcja, bo chyba nie zauważyłem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

p.s.: w sumie to powinienem się dopisać do wątku dla nowicjuszy - cóż moje niedopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. fabula niema wpływu na styl rozgrywki możesz robic co i kiedy chcesz (no może z wyjątkiem kilku ostatnich misji których sposób wykonania masz narzucony w dosyć sztywny sposó😆

2. dopóki grasz fabułę to raczej lepiej unikać walki otwartej z którąś z ras.

3. oczywiście trudno jest z kimś handlować jeżeli na twój widok przeładowuje każdego gnata jakiego ma pod ręką

4. Tak doszli dzięki XTM i są czym na wzór easy (a dokładnie jest to potężna korporacja)

5. Tak podczas rozgrywki w podmenu "pilot" jest opcja "nazwij...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...