Skocz do zawartości

"Jestem nowy i mam kilka pytań" - wątek dla nowych graczy


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie pamiętam dobrze bo ja też ja Yacek już długo nie grałem w Reuniona ale z tego co pamiętam raz tą opcję wykorzystywałem do rozbijania asteroidy z niwidiun w Rolk`s Fate i aby mój TS bodaj kajman musiałem mu najpierw pokazać jak to robić wsiadałem na TS-a i sam rozbijałem asteroidę potem zbierałem odłamki i po kilku razach przesiadłem się na pierwotny statek ale ja miałem zamontowane wszystkie udoskonalenia i używałem też handlowego polecenia mk3 choć nie wiem czy było potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. W reunion gram od około godziny. Kompletnie nie łapię o co chodzi z handlem. Kupuje ogniwa w elektrowni słonecznej XL alfa (albo jakoś tak...) w the Wall chyba. Sprzedaje w argon prime w fabrykach broni. Zarobek mały bo kupie za 13 a sprzedam góra po 18. I tu moje pytanie. Czym i gdzie konkretnie moge handlować na początku. Na przykład steki kupuje w stacji handlowej po chyba 72, gdzie moge sprzedać drożej. Z tymi stekami to w ogóle dziwnie. Teoretycznie najtaniej powinno się je kupować w ranczu hodowlanym (albo jak jej tam) i sprzedawać ... właśnie nie wiem gdzie. Pomocy. Proszę was o dobre i zyskowne szlaki handlowe.

Ps. Wiem ze takie tematy już są ale są bardzo ogólne. Co z tego ze ktoś napisze mi handluj ogniwami skoro nie wiem gdzie tanio je kupić i drożej sprzedać. Proszę o pomoc bo gra naprawdę mnie wciągnęła. Dziękuje serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w grze zmieniają się dynamicznie i nie sposób znaleźć idealnego szlaku. Najlepiej handluj ogniwami.

Z tego co widzę latasz Odkrywcą, w ten sposób zarobienie na transportowiec trochę ci zajmie.. sugeruję wypełnienie kilku misji dostępnych na stacjach, pójdzie o wiele szybciej.

Odkrywca nie nadaje się do walki więc zapomnij o misjach zabójcy.

Najlepiej zarób na transportowiec (np. Mercury).

A jeszcze lepiej jeśli poszukasz na forum innych wskazówek i sposobów na zarobienie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ogólnie powiedzieć, gdzie kupować, gdzie sprzedawać, bo ceny są dynamiczne (zależne od ilości produktów w magazynach stacji). Steki chyba sprzedaje się w zakłądach Cahoona (najlepiej sprawdź w F.A.Q.1). Chyba najlepiej się handluje gwiezdną wódką i teladihuaną (towary nielegalne, jeśli policja Cię przeskanuje to musisz je wyrzucić, bo zostaniesz zaatakowany. Możliwe, że spada również reputacja ale nie jestem pewien.), a z legalnych to chyba najlepiej handlować płytkami krzemowymi (kupujesz za coś ponad 300cr i sprzedajesz za około 700 😛 ).

Ale ja osobiście odradzam handel. Lepiej zająć się walką, daje dużo większe zyski. Przejmowanie statków piratów to bardzo dochodowy interes 😀

W ten sposób można zarobić np. na fabrykę gwiezdnej wódki, potem to przekształcić w samowystarczalny kompleks. Jeśli chodzi o gwiezdną wódkę to wystarczą Ci tylko transportowce, które będą dostarczać surowców, bo jeśli ustawisz cenę poniżej średniej (wystarczy 1 kredyt) to klienci będą walić do Ciebie drzwiami i oknami 😀

Mam nadzieję, że pomogłem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade a gdzie moge kupowac te plytki krzemowe i gdzie sprzedawac?

kupuje sie w kopalniach krzemu?

Volvwz latam moim pogromca (fabula) ale jak kupuje to kaze merkuremu zadokowac i jego laduje do pelna.

potem leci za mnom a ja go wyprzedzam i szukam dobrej ceny do sprzedazy

misje przyjmuje sie na stacjach handkowych?

jakie to misje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje są najróżniejsze, od rejsów turystycznych aż po zatrzymanie (czytaj: zabicie) jakiegoś typa.

Skoro masz mercurego to handluj nim, najlepiej sam bo autopilot czasem wolno działa i ktoś może ci zawinąć okazję do zysku sprzed nosa.

Dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie "Zdalnego systemu handlowego" który pozwoli ci na sprawdzanie cen na stacjach bez dokowania do nich.

Pogromca na razie będzie ci przeszkadzał, a może nawet się rozbije więc sprzedaj go lub zostaw gdzieś na stacji.

Krzem kupisz w kopalni krzemu, a sprzedasz go w wytwórniach chipów lub innego komputerowego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, i ble ble ble... 😛 (to już chyba znacie na pamięć xD)

jako że to mój pierwszy post, to na wstępie chciałem zaznaczyć że odwalacie tu kawał dobrej roboty i niech wam to

bozia wynagrodzi w dzieciach 😀

Niestety w życiu każdego gracza przychodzi ten czas... No właśnie kiedy trzeba zadać pytanie 😀

już jakiś czas pykam x3R 2.5+bonus pack i mam pytanko co do grupowania statków, z łączeniem nie mam zbytnio problemów

ale jak rozwiązać taką grupę??? zastrzelcie mnie ale za choinkę nie mogę do tego dojść.

Przekopałem to forum razem z tym tematem... 77stron 😀 znalazłem podobne pytania tylko że bez odpowiedzi.

Z tego co wiem tą opcje daje właśnie bonus pack, na angielskim forum znalazłem opis:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=181868

nawet przetłumaczyłem łopatologicznie. Interesujące mnie zdanie wyglądało by tak:

Wejście nazwa grupy może mieć również kilka opcji, które sprawiają, że podając nazwę łatwiej:


    - Lub jednej przestrzeni. Użyj obecna nazwa grupy. Przydatne, jeśli chcesz tylko zmienić numer grupy
    -Last lub-l. Użyj ostatnio wprowadzona nazwa grupy. Przydatne jeśli chcesz mieć taki sam konwencji nazewnictwa dla kilku grup tylko z różnych numerów grupy
    -Default lub-d. Użyj wzór domyślna nazwa: Grupa (% fnum) shiptype snum%%
    Unset-lub-u. Ta opcja rozwiązuje grupy. Parametry grupy są usuwane ze statków w grupie i nazwy są przywracane do ich nazwy, zanim stała się częścią grupy.
    -Unset1 lub-u1. To usuwa tylko ten statek z grupy.
    Null lub-n. To jest to samo co-unset wyjątkiem tego, że statki nazwy zostaną przywrócone do domyślnych gry dla swojej klasy, czyli tzw. Twój buster 

Dla ścisłości to z translatora google, aż tak dobry to z angielskiego nie jestem 😀

Próbowałem różnych metod i d... Nie mam pomysłu już...

Z tego co wyczytałem na forum EGO, polskim i angielskim to po stworzeniu grupy powinna się pojawić opcja zarządzania grupą (GHK) , bodajże w opcjach interfejsu przypisuje się klawisz do wywołania danej grupy. Tak zrobiłem ale po wciśnięciu tego klawisza nic...

Sprawa może nie jest nie zbędna do gry ale dla mnie bardzo upierdliwa bo jak zrobię jakąś grupę to już na wieki

chyba że pójdzie z dymem xD

Za pomoc byłbym dźwięczny 😀

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się wybierasz ładownie, wyrzucasz i załatwione, tak samo jest ze zwykłym satelitą.

Ps. Moje pytanko jest dalej aktualne jeśli ktoś zechciał by pomóc, albo chociaż dać namiary gdzie mogę znaleźć odpowiedź...

Tylko nie na angielskim forum bo tam już przewertowałem i dalej stoję w miejscu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bawiłem się grupami w X3R, ale sprawa wygląda na prostą. Zmieniasz nazwę statku lub grupy wg kodu:

unset lub u - opcja rozwiązuje grupę.

unset1 lub u1 - usuwa tylko ten statek z grupy.

null lub n - to samo co unset, tylko ze statki otrzymają swoje domyślne nazwy w grze (Twój Pogromca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rzeczywiście wygląda na prostą do puki nie zaczniesz się z tym bawić 😛

No ja zacząłem i tutaj pojawiły się schody, próbowałem stosować te metody i w nazwie statku (lidera) i nazwie grupy tzn. polecenia ogólne-utwórz grupę,

(bo tylko tam mogę wejść) skrót klawiszowy grupy raczej nie daje żadnego efektu, jeśli zmienię nazwę statku to się zmienia tylko nazwa statku na unsert itp. Tak samo to wygląda w nazwie grupy. Na forum ego bodajże nawet polskim wyczytałem że skrypt Group Management System może być dodatkiem

do tego z bonus packa (i tutaj jestem prawie pewien że coś nie doczytałem albo źle zrozumiałem) bo gra w przypadku grupy zaczęła łapać zawieszenia itp.

Nic gram dalej może kiedyś uda mi się załapać o co chodzi z tym to dam znać, do tego czasu sugestie mile widziane 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak wlatuje z Elena's Fortune do Split Fire i po wylocie z bramy skręcę w lewo to pojawia mi się ostrzeżenie o wejściu w atmosferę 😀 Wy też tak macie?

Na dodatek asteroidy po lewej stronie bramy zostały zniszczone (zostały rozdrobnione na mniejsze kawałki), gdy wleciałem tam pierwszy raz 😀 To chyba zabezpieczenie przed graczami chcącymi wylądować na planecie, w X2 to działało tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam głupie pytanie gram w x3r od niedawna a raczej wo gule nie gram bo mnie w k....a

wcześniej grałem w x3tc i na czym polega mój problem w x3tc była taka fajna encyklopedia ze statkami, towarami itp.

Ale w x3r tego niema albo nie wiem gdzie szukać

Proszę pisać poprawnie po polsku. Co to znaczy "wo gule"? Proszę nie używać nawet wykropkowanych słów uważanych powszechnie za wulgarne, to narusza regulamin forum. Proszę przedyktować post. Yacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Wczoraj zakończyłem wątek fabularny w X2 the Threat i zainstalowałam X3 Reunion i ma pare pytań Po pierwsze, gdzie się podziały Laserowe Działko impulsowe Gamma A.Cząstek Gamma i W.E, .miotacz Plazmy Gamma ?? w FAQ nic o tym widzę oraz pytanie 2 Jaka ustawić pokazywanie przelotu przez tunel nad przestrzenny w 2 to było w X3 TC to też ma .W FAQ, natomiast znalazłem odp. na pytanie jak ustawić samego siebie na monitorze.Jeszcze jedn jak się dowiem czy ma Bonuspacka w grze, bo wiem ze wersja to 2,5 PL i, że powinno być też coś o nazwie Bala Gi’s Research missions, ale nie wie czy ma też bonuspack w moje wersji Antologii X z Techladu. Jaki to plik lub czego szukać w dokach stacja aby być pewny, że jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2013 o 10:12, HYZIO napisał:

Wczoraj zakończyłem wątek fabularny w X2 the Threat i zainstalowałam X3 Reunion i ma pare pytań Po pierwsze, gdzie się podziały Laserowe Działko impulsowe Gamma A.Cząstek Gamma i W.E, .miotacz Plazmy Gamma ?

Wyparowały.

Jeśli dobrze pamiętam, to nie ma takich broni w X3R.

W dniu 20.04.2013 o 10:12, HYZIO napisał:

w FAQ nic o tym widzę oraz pytanie 2 Jaka ustawić pokazywanie przelotu przez tunel nad przestrzenny w 2 to było w X3 TC to też ma .

Też nie ma.

W dniu 20.04.2013 o 10:12, HYZIO napisał:

Jeszcze jedn jak się dowiem czy ma Bonuspacka w grze, bo wiem ze wersja to 2,5 PL i, że powinno być też coś o nazwie Bala Gi’s Research missions, ale nie wie czy ma też bonuspack w moje wersji Antologii X z Techladu. Jaki to plik lub czego szukać w dokach stacja aby być pewny, że jest .

Fabuła Bala Gi dodawana jest przez patch 2.5 (też jest o tym w FAQ). BP jest opcjonalny, więc pewnie musisz zainstalować.

PS. Kolejny temat o wszystkim, czyli o niczym ląduje w odpowiednim temacie. Proszę zakładać nowe, odpowiednio nazwane zgodnie z problemem tematy, nie dopisywać się do istniejących tematów z tego typu tytułami (opisane dokładnie w pierwszym poście tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...