Skocz do zawartości

- - - - -

Zaskakujące wrażenia

16 odpowiedzi w tym temacie

#11 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaCerber's Prime
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 06 wrzesień 2011 - 15:10

Wróg ustawiłeś w ustawieniach stacji, czy globalnych?

#12 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 06 wrzesień 2011 - 16:39

Pamiętam, że miałem kiedyś ten sam problem, opisywałem go zresztą na forum. Wyszperałem wtedy skrypt zmieniający nastawienie gracza do Yaki, bez tego niestety nie da rady. Spróbuję znaleźć link i wstawić go tutaj.

Edit:

Jeśli dobrze kojarzę to był właśnie ten skrypt http://forum.egosoft...ic.php?t=168948

#13 ego55

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 11:03

Ustawienie mam takie same i w stacji i globalne.
A co do skryptu to bardzo dzięki , niestety po zainstalowaniu wszystkie moje statki maja prędkość 0

P.S. Czy jak zaopatrzę moje M1 w rakiety i skieruje je na wroga to czy będą je używać automatycznie same ?

#14 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 15:22

Wyświetl postUżytkownik ego55 dnia 07 wrzesień 2011 - 11:03 napisał

P.S. Czy jak zaopatrzę moje M1 w rakiety i skieruje je na wroga to czy będą je używać automatycznie same ?

W konsoli poleceń statków możesz sobie ustawić częstotliwość używania rakiet.

#15 ego55

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 11:53

witam
Dość długo nie pisałem w tym temacie albowiem zajęty byłem "ciułaniem koyonów gamma do przejętego po walce z Splicką Armadą khackiego Niszczyciela T2. Kiedy w końcu go uzbroiłem , naprawiłem i doposażyłem postanowiłem wypróbować go w walce . razem z T2 , Galeonem i Hyperionem ( w którym siedziałem ) wpadłem do Omicron Lyare gdzie xenoński K w towarzystwie 2 P i 4 LX siał spustoszenie. Przyszedł więc czas na komendę : ZNISZCZ WSZYSTKICH WROGÓW. I tu pierwsze zdziwienie , o ile Galeon i Hyperion posłusznie je wykonały o tyle T2 poleciał sobie w drugą stronę. Totalna porażka. Wczytanie ponowne gry. Tym razem T2 poleciał , ale ogólnie dzieje się coś dziwnego bo Galeon w ciągu paru sekund został zniszczony ( uzbrojony w pełne wyposażenie , max osłony 40xkoyony beta i 4xPDF alfa ) , T2 rozwala xenońskiego k i te 2 P , po czym mając osłony wytrzymałość na 75% znika !. Czyżby pokonują go 4 Lx-y ?. 3 razy wgrywałem zapis , za każdym razie T2 znika . Wkurzony wczytałem poprzedni zapis i T2 poszedł w stoczni na żyletki. Postanowiłem więc złożyć flotę w oparciu o kupne statki przyjaznej rasy. Jakie więc macie propozycje floty inwazyjnej - jakie jednostki w jakiej ilości. Czy posługując się przykładem bitwy pod Kurskiem , iść sposobem czerwonoarmistów czyli słabe T34 ale w ogromnej ilości czy wermachtu , mocne Tygrysy w mniejszej ilości ( choć tam Niemcy przegrali )

#16 Cerber

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 676 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 12:35

Statek to pół biedy, wążne (jeśli nie ważniejsze) jest wyposażenie. Ja NPC staram się dawać statki z jak najmocniejszymi osłonami, ponieważ niezależnie od prędkości i zwrotności mają problem z manewrami i zawsze przyjmują całą salwę na klatę. Na myśliwce najlepsze ADP, na M6 wystarczy WMP Beta, a na cięższą zwierzynę PDF'y. Możesz też zainstalować sobie skrypt MARS, który sam będzie dobierał i zmieniał bronią stosownie do namierzonego celu. Ma niestety sporą wadę. Kiedy cel (np. M5) jest poza zasięgiem ADP, a w zasięgu PDF to będzie walił do niego z tych PDF'ów marnując energie, a kiedy ten grzecznie wleci w zasięg ADP to wpakuje nam całą salwę w burtę bo nie będzie energi aby go zestrzelić, bo inna wierzyczka będzie w tym czasie wealić do innego M5 z PDF'ów bo ten jest poza zasięgiem ADP :)

#17 ego55

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 01 październik 2011 - 18:07

TOTALNA KLĘSKA
Jako że stacje dość dobrze zarabiają do zdobycznego Galeona dokupiłem jeszcze u piratów 3 takie. Osłony po 6 GJ , 44x koyony beta. Postanowiłem więc wypróbować moja małą flotę, po raza drugi ale w innym składzie. 4 Galeony , Hyperion i 3 Centaury , wleciały do New Incom gdzie panoszyły się xenońskie J , K , 6xP i drobnica w postaci LX , l oraz M. Wydałem Rozkaz do boju i znów poniosłem klęskę. Udało mi się zlikwidować J , ale reszta xenonów zmasakrowała moja flotę . Jak to jest że 4 M1 nie dają rady po jednym M1 i M2 i drobnicy, przecież statystyki przemawiają na moja korzyść. Chyba będę zbierał na Valhallę , osłony 20GJ powinny chyba wytrzymać wszystko.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych