Skocz do zawartości

Zaskakujące wrażenia


ego55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym podzielić się z Wami pewnym wrażeniem. Otóż , ponad dobre 100 godzin gry , a ona wciąż zaskakuje. Przejąłem sobie pusty sektor , a że stał na uboczu , to miał tam być składowiskiem dla moich statków , jakie było moje zdziwienie kiedy po godzinie , jak wleciałem w sektor , zobaczyłem że nie jest on już pusty. Aż serce się radowało. Jest już 6 stacji , 2 splickie i po jednej borońskiej , teladiańskiej i ziemska. Jest też elektrownia która postawili Yaki. No i właśnie tu jest pies pogrzebany. Bo Yaki co prawda mam w ustawieniach jako przyjaciel , ale tępię ich na każdym kroku i zamierzam w przyszłości podbić. Co zrobić z tą elektrownią , zniszczyć ?. Trochę szkoda , może są jakieś skrypty na przejęcie stacji. Czytałem też że za postawienie stacji , dana rasa uiszcza opłatę , czy jest możliwość sprawdzenia , kto i ile mi płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczyło mnie to że stacje się pojawiają , tylko że tak szybko , scale Plate Green które zostało wyczyszczone orzez Xenonów już 20 godzin świeci pustką , a w "moim" sektorze już po 2 godzinach jest już 8 stacji. Elektrownia nie wpuszcza mnie , za dużo natłukłem Yaki , reputacje mam u nich - 5000 , poza tym jak wyeliminuje pirackie sektory to oni będą następni w kolejce. I co z tymi pieniążkami za stacje , obcy płacą ? , można to gdzieś sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stacje odbudowujące się w sektorach odpowiada vanilla (czyi skrypt z czystej gry), za budowę stacji w przejętym sektorze skrypt STO, a on tworzy stacje w szybkim tempie.

No to zniszcz elektrownię, na jej miejsce powstanie inna stacja.

Powinieneś co godzinę dostawiać wiadomość o opłatach jakie otrzymałeś za dzierżawę miejsca pod stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić aby ustawić Yaki jako wróg , bo po zmianie w ustawieniach globalnych Piratów jako wrogów stacje Yaki formalnie nadal są "przyjazne" ( powiedzmy ) , a bez tego nie będę mógł przejąć ich sektorów , w ustawieniach globalnych jest jeszcze rasa "Nieznana" - kto to taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Chciałem dziś zająć sektro Yaki , dokładniej rzecz mówiąc Ocracoke's Storm , sektor był pusty , żadnych stacji i statków , wystawiłem z Mamuta Stację Handlową , ustawiłem rasa Nieznana na wróg i sektora nie dało rady przejąć. Przejął ktoś może sektory Yaki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że miałem kiedyś ten sam problem, opisywałem go zresztą na forum. Wyszperałem wtedy skrypt zmieniający nastawienie gracza do Yaki, bez tego niestety nie da rady. Spróbuję znaleźć link i wstawić go tutaj.

Edit:

Jeśli dobrze kojarzę to był właśnie ten skrypt http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=168948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

Dość długo nie pisałem w tym temacie albowiem zajęty byłem "ciułaniem koyonów gamma do przejętego po walce z Splicką Armadą khackiego Niszczyciela T2. Kiedy w końcu go uzbroiłem , naprawiłem i doposażyłem postanowiłem wypróbować go w walce . razem z T2 , Galeonem i Hyperionem ( w którym siedziałem ) wpadłem do Omicron Lyare gdzie xenoński K w towarzystwie 2 P i 4 LX siał spustoszenie. Przyszedł więc czas na komendę : ZNISZCZ WSZYSTKICH WROGÓW. I tu pierwsze zdziwienie , o ile Galeon i Hyperion posłusznie je wykonały o tyle T2 poleciał sobie w drugą stronę. Totalna porażka. Wczytanie ponowne gry. Tym razem T2 poleciał , ale ogólnie dzieje się coś dziwnego bo Galeon w ciągu paru sekund został zniszczony ( uzbrojony w pełne wyposażenie , max osłony 40xkoyony beta i 4xPDF alfa ) , T2 rozwala xenońskiego k i te 2 P , po czym mając osłony wytrzymałość na 75% znika !. Czyżby pokonują go 4 Lx-y ?. 3 razy wgrywałem zapis , za każdym razie T2 znika . Wkurzony wczytałem poprzedni zapis i T2 poszedł w stoczni na żyletki. Postanowiłem więc złożyć flotę w oparciu o kupne statki przyjaznej rasy. Jakie więc macie propozycje floty inwazyjnej - jakie jednostki w jakiej ilości. Czy posługując się przykładem bitwy pod Kurskiem , iść sposobem czerwonoarmistów czyli słabe T34 ale w ogromnej ilości czy wermachtu , mocne Tygrysy w mniejszej ilości ( choć tam Niemcy przegrali )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek to pół biedy, wążne (jeśli nie ważniejsze) jest wyposażenie. Ja NPC staram się dawać statki z jak najmocniejszymi osłonami, ponieważ niezależnie od prędkości i zwrotności mają problem z manewrami i zawsze przyjmują całą salwę na klatę. Na myśliwce najlepsze ADP, na M6 wystarczy WMP Beta, a na cięższą zwierzynę PDF'y. Możesz też zainstalować sobie skrypt MARS, który sam będzie dobierał i zmieniał bronią stosownie do namierzonego celu. Ma niestety sporą wadę. Kiedy cel (np. M5) jest poza zasięgiem ADP, a w zasięgu PDF to będzie walił do niego z tych PDF'ów marnując energie, a kiedy ten grzecznie wleci w zasięg ADP to wpakuje nam całą salwę w burtę bo nie będzie energi aby go zestrzelić, bo inna wierzyczka będzie w tym czasie wealić do innego M5 z PDF'ów bo ten jest poza zasięgiem ADP 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TOTALNA KLĘSKA

Jako że stacje dość dobrze zarabiają do zdobycznego Galeona dokupiłem jeszcze u piratów 3 takie. Osłony po 6 GJ , 44x koyony beta. Postanowiłem więc wypróbować moja małą flotę, po raza drugi ale w innym składzie. 4 Galeony , Hyperion i 3 Centaury , wleciały do New Incom gdzie panoszyły się xenońskie J , K , 6xP i drobnica w postaci LX , l oraz M. Wydałem Rozkaz do boju i znów poniosłem klęskę. Udało mi się zlikwidować J , ale reszta xenonów zmasakrowała moja flotę . Jak to jest że 4 M1 nie dają rady po jednym M1 i M2 i drobnicy, przecież statystyki przemawiają na moja korzyść. Chyba będę zbierał na Valhallę , osłony 20GJ powinny chyba wytrzymać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...