Skocz do zawartości

Profil "Wróg publiczny" - problemy


g371n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Gram jako wróg publiczny i jest problem z Gonerami. Tylko oni mają napęd skokowy o którego przydatności nie muszę wspominać.

1. Czy jeśli postawie fabrykę na ich terenie z towarem którego potrzebują to będą go ode mnie kupować ich transportowce i czy od tego będzie mi wzrastała u nich reputacja?

2. Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie napędu skokowego niż kupienie go u Gonerów?

Wiem że mogę jeszcze atakować piratów/kha'ak/xenonów na ich terytorium ale ich sektory są koszmarnie spokojne z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do dostepnosci napedu to tak jak rzekl Yacek. Ewentualnie zainstaluj sobie skrypt BBS extras (bedziesz mogl kupic np. naped skok., urz. transp. i wiele innych przez oferty BBS) lub skrypt Jumpdrive Kits (bedziesz mogl kupowac zestwy do instalcji na swoich statkach, koniec z lataniem do gonerow lub terracorp by wyposazac swe statki!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zrobienie szumu na forum. Zupełnie zapomniałem o Terracorp! 😀 Argoni to byli moi wrogowie więc wyleciało mi z głowy bo poleciałem daleko na wschód.

Skoro jednak jesteśmy przy temacie reputacji to macie jakieś dobre sposoby na poprawę u Yaki? Zauważyłem że jak przelatuje obok ich Senninów to wywalają we mnie całą serie rakiet pozostając przy tym neutralnymi więc zaczynanie tam działalności handlowej musiałbym mocno ograniczyć. Po za zwykłą "ręczną" sprzedażą u nich towarów z wykorzystywaniem napędu skokowego nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy reputacji u Yakich: generalnie metoda jest identyczna jak w przypadku Ziemian. Nawet prostsza bo możesz ręcznie handlować, co zwiększa reputację (bardzo powoli). Pamiętaj tylko, że reputacja w handu nie zależy od ilości sprzedanego towaru czy wartości transakcji. Wypełnij szybki statek ogniwami i lataj od stacji do stacji (Yaki) i sprzedawaj po 1 ogniwie.

Lepsze wyniki osiągniesz polując na ich wrogów w sektorach Yaki. Problem tylko taki jest, że piraci i Khack niezbyr chętnie się tam zapuszczają.

Jeśli masz dostateczną ilość kasy możesz:

- kupić 2 fregaty Ollerus u ziemian (potrzebna reputacja) lub w stoczni XTM i ustanowić bramę pomiędzy sektorem pirackim (blisko szlaku patrolowego piratów) a sektorem Yacki (gdzieś na uboczu, żeby Yacki nie zabijali Ci piratów);

- kupić 2 fregaty Ollerus u ziemian (potrzebna reputacja) lub w stoczni XTM i ustanowić bramę pomiędzy zaludnionym sektorem np. Boronów lub Teladian (blisko szlaku handlowego) a sektorem Yacki (gdzieś na uboczu, żeby Yacki nie zabijali Ci zdobyczy) - tą metodę stosujesz, jeśli nie zależy Ci na reputacji w tym wypadku Boronów lub Teladian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszybciej bedzie gdy zaczniesz z nimi handlowac. Kup w kingdom's end najwiekszego delfina (superfr) o pojemnosci 14000, wypelnij go po brzegi pszenica i lec do systemu taiho. Tam jest piekarnia cahoona, w ktorej zawsze brakuje pszenicy a zawsze maja steki o cenie 35cr! W tym samym systemie jest tez wytwornia krysztalow, gdzie zawsze brakuje jedzenia. Tak wiec kupujesz za 35-40cr zas sprzedajesz za 100cr. Piekne zyski tam wychodza, potem puszczasz handel sektorowy i tylko patrzec jak repka rosnie i $ tez 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...