Skocz do zawartości

Problem z kompleksem


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem to jeszcze raz opisać, bo przez ten błąd gra dla mnie bardzo dużo traci. Grając na kompie z Win7 64 nie mogę zbudować kompleksu. W okienku, w którym - po wcześniejszym wyborze budowy zestawu - powinny wyświetlać się obiekty (stacje), jest po prostu pusto. Dzisiaj przeprowadziłem z kolega doświadczenie, którego celem było wykluczenie błędu polegającego na nieumiejętnym rozmieszczeniu stacji, które miały być połączone. W tym celu przygotowałem save'a, z którego kolega (ma Vistę) bez problemu dokończył budowę kompleksu,tylko poprzez wskazanie stacji do połączenie, co jednoznacznie wskazuje na to, że z odległościami, ekliptyką itd. wszystko było jak trzeba. Po tym doświadczeniu postanowiłem przeinstalować grę na nowo. Niestety, nic się nie zmieniło a mnie ogarnia zniechęcenie. Czy ktoś ma może pomysł, co może być nie tak?

PS gram póki co w czystą X3 TC, jak do tej pory nie instalowałem żadnego moda.

PS 2 jakby ktoś chciał przetestować save'a u siebie, to można go pobrać stąd: http://w160.wrzuta.pl/plik/6mGoasmkagX/x13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne że ma problem z czystą grą a może o patcha chodzi ? może grałeś na wcześniejszym a teraz ma konflikt z jakims syfem bo ja też gram teraz na save bo mialem formata i u mnie wszystko git pokolei ponagrywalem patch od wcześniejszych do najnowszego motem modzik i srypt naszczescie jeden ^^ i gra gittara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie. Odinstalowalem wszystko lecz nie usuwalem save'ow. Po reinstalacji zanim wlaczylem gre wgralem latki w kolejnosci proponowanej przez Ego. Nastepnie nie zaczynalem nowej gry lecz od razu wgralem linkowanego save'a. Po powrocie z wyjazdu sprobuje raz jeszcze reinstalki i zaczne od nowej gry. Napisze co dalej. Przepraszam za brak polskich liter ale pisze to uzywajac Amazon Kindle - przy okazji - mobilna wersj wygladu forum, zwlaszcza logowania,bardzo sie przydala,a ja z koei moge potwierdzic,ze Kindle bierze internet skad mu pasuje,czyniac to w spposob zupelnie bezkosztowy. Polecam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP prof.

Niczym się nie różni. Albo prawie niczym, bo dla Steama wyszedł jeden mały patch dodający mini fabułkę.

Masz wersję pudełkową TC, możesz mieć za darmo wersję Steamową. Wystarczy założyć konto na Steamie, zarejestrować TC przy użyciu numeru seryjnego dostępnego na pudełku i pobrać za darmo wersję Steamową TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem raz jeszcze reinstalacje, tym razem połączoną z aktywacją gry na steam'ie. Odinstalowałem grę (a jeszcze wcześniej jakiś programik do wirtualnego napędu, bo i tak z niego nie korzystałem a gdzieś mi się kiedyś przeczytało, że z tego mogą się brać kłopoty), ściągnąłem 7,5 giga, a następnie z pomocą steam'a zainstalowałem raz jeszcze. Odpaliłem grę jako nową, wylądowałem na pierwszej z brzegu stacji, a następnie wczytałem nieszczęsnego, linkowanego save'a. I...działa! Bez najmniejszego kłopotu stawiam kompleks. Bardzo się cieszę i dziękuję za pomoc. Teraz mam jeszcze tylko jeszcze jedną prośbę: ze steam'a mam grę angielską, a przyzwyczaiłem się do polskiej, kinowej. Da się tę angielską wersję zmienić? I w ogóle jak to zrobić? Nawet nie wiem gdzie i jak ten steam mi zainstalował grę. W każdym razie poszukiwania pliku lang.dat zakończyły się fiaskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2011 o 00:14, szczekan napisał:

Teraz mam jeszcze tylko jeszcze jedną prośbę: ze steam'a mam grę angielską, a przyzwyczaiłem się do polskiej, kinowej. Da się tę angielską wersję zmienić? I w ogóle jak to zrobić? Nawet nie wiem gdzie i jak ten steam mi zainstalował grę. W każdym razie poszukiwania pliku lang.dat zakończyły się fiaskiem

Oczywiście że da się, poprzez edycję pliku lang.dat

Steam domyślnie instaluje się na dysku C, jeśli chcemy mieć steama i wszystkie gry na innym dysku musimy sami zadbać przy instalacji klienta Steama, aby zainstalować go na dysku D (bo najcześciej tam mamy więcej miejsca).

Domyślna ścieżka dostępy do lang.dat wygląda tak:

c:\steam\steamapps\common\x3 terran conflict

lub

c:\program files\steam\steamapps\common\x3 terran conflict

bo nie pamiętam czy steam instaluje się domyślnie w katalogu głównym dysku czy w program files

Inna sprawa, po zalogowaniu się do staema, możesz wybrać, zmienić swój język na PL, wtedy instalując TC zainstaluje ci się w wersji PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 3.08.2013 o 08:26, Smok napisał:

Ja mam inny problem, ma zainstalowany "Czas Prawdy " i gdy stawiam stacje gra tak mi laguje jak tępa piła. Co może być tego przyczyną?

Pisz w odpowiednich działach. TOTT ma własny dział na forum.

Przyczyny mogą być różne, od słabego kompa, poprzez błędna instalacje do konfliktu pliku Tfactories z powodu zainstalowania innego skryptu lub moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...